Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak mibaja ? Szerintem...

Anyámnak mibaja ? Szerintem ez beteges már.

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok. 12 éve nem élek a szüleimmel.

Anyám nagyon régóta ilyen azonban mostanában már nagyon nagyon zavar. Mindent 20x elmond, kéretlenül is.

Amikor elköltöztem egy másik lakásba, olyanokat mondott, hogy ha szállok ki a kádból akkor nehogy elessek, mert eddig zuhanyzó volt, összetöröm magam.

Olyanokkal hív fel, hogy ha forgalom a vízet nehogy lelökjem, mert látta, hogy nagyon keskeny a pultom, megégetem magam.

Azt nézi, hogy mikor voltam elérhető, mert akkor még élek. Miután kikapcsoltam, hogy ne lássa akkor írt, hogy miért kapcsoltam ki, ő így ideges.

Nézi, hogy milyen idő van nálam, majd felhív, hogy látom nagyon meleg van, hogy bírod?

Régen nézegette a vonatot amivel jártam, hogy hol jár, nem e késik, stb.


Amikor nem voltam elérhető kb 8 órán át, mert nem telefonoztam és előtte már idegesített, akkor írt a páromnak, hogy miért nem vagyok elérhető. Ő is kapcsolja be, azt is szeretné látni....


júl. 11. 18:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 anonim ***** válasza:
7%

Én az ő érdekét nézem pedig, nem azt várom, hogy a lányom szórakoztasson!

Csak aggódom érte, ha tudom jól van es szeretik ott ahol van es nem bántja senki én vagyok a legboldogabb!

júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/111 anonim ***** válasza:
78%
Abnormális és érthető ha eleged van belőle. De valamilyen normális határt szabva, te is megteheted a kedvéért, hogy bejelentkezel. Mondjuk ha kétnaponta rairsz messengeren, nem vesz el sok időt, de lehet őt megnyugtatná.
júl. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 anonim ***** válasza:
93%
Anyam ilyen lenne, reg letiltottam volna. Neki nincs elete, munkaja? Baratai, akikkel foglalkozna? Raadasul a parodat is zaklatja, ez mar nem normalis. Igenis huzd meg a hatarokat.
júl. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/111 anonim ***** válasza:
87%

Hiába élnek együtt a szüleid, anyád borzasztóan magányos, és te vagy az egyetlen, akivel a legkevésbé érzi magát magányosnak. Ezért hív mindenféle ürügyekkel. Elsősorban nem azért, mert félt téged, hogy összetöröd magad, amikor kiszállsz a kádból (ez abszurdum, nem vagy te kétéves), ez csak egy ürügy. Talán van benne valamennyi féltés is, de az a kisebb része.

És ez egy nagyon önző dolog. Rátelepszik az életedre, pedig már többször is jelezted neki, hogy számodra ez nem jó. És valószínűleg ő sincs tisztában azzal, hogy miért csinálja ezt.

Plusz a magány mellett megerősítésre vágyik, mélyen elgbelül valószínűleg nagyon önbizalomhiányos, megerősítésre vágyik, satöbbi. Millió problémája van, és te vagy a "mentsvára", mert amikor a "seggedben van", és veled foglalkozik, nem kell a saját fájdalmas lelki dolgaival foglalkoznia.

Plusz még egy csomó más dolog lehet a háttérben, mind egyszerre, más-más arányokban.

Pszichológussal kéne beszélnie, bár úgysem fog, sőt, ő fog felháborodni azon, hogy hogyan merészelsz ilyen megalázó baromságot mondani neki, "ő nem bolond".


Röviden: anyádnak van egy csomó pszichés problémája, te vagy a lelki bokszzsákja, és vagy elküldöd őt pszichológushoz, vagy nagyon határozottan leállítod erről (végős esetben 100%-osan megszakítod vele a kapcsolatot), különben életed végéig ezt fogja csinálni, és mindened rá fog menni - az idegrendszered, a párkapcsolatod, a családod (ha van/lesz/tervezel), mindened.


Ui.: az én szüleim is ilyenek, csak nem ennyire durván. Együtt élnek, de sokszor úgy, mint a kutya meg a macska, és mindketten nagyon magányosak. Régen én voltam anyám és apám lelki bokszzsákja is - miután elköltöztem, azután is sokáig -, én nem akartam belátni, csak éreztem, hogy valami nem oké, a menyasszonyom segített észhez téríteni engem és az anyámat is. Apámat nem sikerült. Anyám pszichológushoz járt, sokat segített rajta, azóta már nagyon jó a kapcsolatunk is, apámmal viszont (aki gyerekkoromban számomra maga volt A Példakép) egyre rosszabb, átfordult a dolog, és alig beszélünk, elhidegültünk egymástól.

Szóval hasonló helyzetből indultam, mint te, és a terápia segített anyámon.

júl. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 anonim ***** válasza:
93%
Anyád mentális beteg. Súlyosan! Küld pszichiáterhez...
júl. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/111 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy ilyen kontrollmánia amit a pszichológia helikopter szülőnek nevez. Azaz mindig ott köröz a gyereke felett és minden mozdulatát figyeli és kontrollál.

És itt mutatkozik meg hogy teljesen mindegy hogy ott laksz vagy elköltözöl. Ha a normális megbeszélés nem segít, akkor egyszerűen hagyd figyelmen kívül a sok óbégatást aztán csak leszokik egyszer róla mert belefárad abba hogy hiábavaló amit csinál.

júl. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 anonim ***** válasza:
5%

14 es, folyik belőled a mocsok és a szennylé, hogy az anyja csak unja magát és nem is félti stb hogy lehetsz ekkora állat, te ezek szerint sose szerettél senkit de téged sem a szüleid!

Nem, en amikor a lanyomért aggódom, azért aggódom h nehogy baja legyen, nem azerz hívom, mert unom magam es rátelepednék ! Es az aggályom csak találmány!

A lelki es elmebeteg te vagy, de ezt sose fogod megérteni!

júl. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/111 anonim ***** válasza:
94%

7-8 ez nem szeretet, az élet nem áll meg, mert elköltözik a gyereked. Egyszerűen üres és céltalan vagy nélküle, azt hitted majd kitölti az egész életed. Hát nem, a gyerek felnő, kirepül és saját életet kezd. Ne érdekeljen ha pasizik vagy hibàzik, mert el kell követnie a maga hibáit.

Kérdező, anyádnak üres az élete és azzal foglalja el magát, hogy téged piszkál folyamatosan. Ezzel persze kap egy kis visszajelzést is, hogy ő milyen remek anyuka, mert ennyire vigyáz rád. A valóságban meg egyáltalán nem érdekled, nem te vagy fontos, csak és kizárólag ő a fontos, ő akarja annak érezni magát, hasznosnak és gondoskodónak.

Keményen ülj le vele beszélni ezekről a zaklatásokról és mondd el neki, hogy már nem tűröd a folyamatos mentális terrort, amit veled folytat le. Javasolj neki hobbikat, olvasson, fejtsen rejtvényt, menjen dolgozni, menjenek apáddal programokra. Nem is értem, apád hogy bírja ezt?

júl. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/111 anonim ***** válasza:
93%
17, aztán majd egy szép napon leshetsz magadra, mert a lányodnak is elege lesz ebből a folyamatos lelki terrorból, hogy egy nyugodt napja sincs és folyton rátelepszel a nagy aggodalmaddal. Hagyd már békén azt a szerencsétlent, mert egyszer majd mindenhonnan letilt és soha többé feléd sem néz.
júl. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 anonim ***** válasza:
95%

17, miért, szerinted ha hívod, akkor nem lesz baja??

A hivogatás nem a lányodról szól, habem rolad. Nem neki van erre szüksége, hanem neked. Ha bíznál benne rendesen, akkor hagynád békén, és élned a saját életed. A 7-es hsz-ben írod, hogy "elveszitetted" a gyereked, ez nagyon durva. Tudod, ki vesziti el a gyerekét? Akinek MEGHAL a gyermeke. A tied jól van, csak ELKÖLTÖZÖTT. Gondolkodj már egy kicsit, és légy boldog, hogy a gyereked él es jól van, és éld a saját életedet, ne az érte való aggodalmaskodás töltse ki a napjaidat, mert őneki ez óriási teher.

júl. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!