Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak mibaja ? Szerintem...

Anyámnak mibaja ? Szerintem ez beteges már.

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok. 12 éve nem élek a szüleimmel.

Anyám nagyon régóta ilyen azonban mostanában már nagyon nagyon zavar. Mindent 20x elmond, kéretlenül is.

Amikor elköltöztem egy másik lakásba, olyanokat mondott, hogy ha szállok ki a kádból akkor nehogy elessek, mert eddig zuhanyzó volt, összetöröm magam.

Olyanokkal hív fel, hogy ha forgalom a vízet nehogy lelökjem, mert látta, hogy nagyon keskeny a pultom, megégetem magam.

Azt nézi, hogy mikor voltam elérhető, mert akkor még élek. Miután kikapcsoltam, hogy ne lássa akkor írt, hogy miért kapcsoltam ki, ő így ideges.

Nézi, hogy milyen idő van nálam, majd felhív, hogy látom nagyon meleg van, hogy bírod?

Régen nézegette a vonatot amivel jártam, hogy hol jár, nem e késik, stb.


Amikor nem voltam elérhető kb 8 órán át, mert nem telefonoztam és előtte már idegesített, akkor írt a páromnak, hogy miért nem vagyok elérhető. Ő is kapcsolja be, azt is szeretné látni....


júl. 11. 18:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/111 anonim ***** válasza:
6%

18 as, nagyon kivan facsarva a nemlétező gondolkodásod, úgy akarod beállítani, hogy más a lányát unalomból és önző célokból hívja, mert üres az élete. Ez nagyon nem így van, de te sose voltál szeretve és nem tudod mi a szeretet, ezek szerint te sem élted át és elmagyarázni nem lehet!

Lelki szegény vagy ès büszke is vagy rá, medálként viseled!

Ám tegyed! Szánnivaló vagy!

júl. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/111 anonim ***** válasza:
82%
Ez maximum a legelején normális, hogy a frissen kirepült gyerekért annyira aggódik a szülő, hogy folyamatosan "ellenőrzi". Az én anyukám is ilyen volt. Az első 2-3 hónapban folyamatosan hívogatott, hogy ettem-e, minden rendben? Van elég pénzem? Ugye nem felejtettem el a számlát? Ugye vettem mindent a boltban és van mosószer itthon (ez valamiért mindig előkerült)... Meg hasonló kérdések. Ha mentem hozzájuk ugyan ez. Aztán rájött, hogy képes vagyok önállóan is életben maradni, már nem vagyok kisgyerek aki helyett neki kell mindent kézben tartani. Így szépen lassan átalakult benne is, hogy felnőtt a gyereke és sikerült úgy nevelni, hogy megálljak a lábamon. Neki is furcsa és nehéz volt gondolom, hogy már nem kell "fogni a kezem" és apukámmal újra csak kettesben élnek, nem kell engem is folyamatosan szemmel tartania. Ennek ha jól emlékszem "üres fészek" a neve a pszichológiában, amikor megkell tanulnia a szülőnek, hogy már kirepült a gyerek, külön életet élnek már. Ettől persze a jó kapcsolat megmarad! De átalakul.
júl. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/111 anonim ***** válasza:
5%
Nem értem, ha egy barát megkérdezi a másiktól, hogy "hogy bírod ezt a meleget?", az is zaklatás, bántás? Ha nem érti meg, akkor segítségül kell hívni azokat, akiket szintén zaklat. De tapintattal. Ennyit csak megérdemel. Nem?
júl. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/111 anonim ***** válasza:
94%

21, elnyomva nem voltam, mint ahogyan ti telepedtek rá a gyerekeitekre. Engem, veletek és a ti gyereketekkel ellentétben, hagytak felnőni és önállóan élni. Ezért is egészséges és szeretetteljes a kapcsolatom apukámmal. Nem, a mindennapos hívogatás meg babaként kezelés (ne forrázza le a kezét meg ne csússzon el a zuhanyzóban, komoly? A 3 éves fiam is tudja magától….) viszont érzelmi bántalmazás. Csak ti így nevelkedtetek, kontrollmániás szülők gyerekeiként és ezt adjátok tovább.

A szülő feladata a szeretet, a támogatás és legfőképpen az önálló életre nevelés. Ti nem bíztok a saját gyereketekben, amit nem is csodálok, hiszen magatokban sem bíztok. Emiatt aztán azt hiszitek, hogy ha nem repkedtek felette damoklész kardjaként, akkor majd kitör a háború és elesnek. Hát nem.

júl. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/111 anonim ***** válasza:
93%

Miért kell válaszolni a 20. telefonhívására is? Miért kell vele kontaktot tartani?


Az én szüleim is ilyen túlféltő, érzelmileg leválni képtelen "felnőttek" - kb egy kétéves gyerek szeparációs szorongás-szinten tapadnának rám.


Elköltöztem, folytatták hiába kértem, hogy kezeljenek felnőttként, ne hívogassanak naponta 6-7x, stb. Elmondtam szépen, elmondtam ingerülten aztán mikor nem változott semmi telefonszámot cseréltem, és probléma megoldva.


Persze, ment az ímélezgetés, jajongás, mi van velem, miért nem válaszolok... mert levegőt venni nem hagynak.


Mindegy, kérdező, nem kell belemenned anyád játszmáiba. Telefont nem veszed fel, néha írsz magadról 3-4 sort, és ennyi. Vagy elfogadod, hogy még 50 éves korodban is ezen megy a műbalhé.

júl. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/111 anonim ***** válasza:
93%

17-es, 21-es, neked sem ártana egy jó pszichiáter, mert nagyon súlyos leválási problémáid vannak.


Volt egy barátnőm - VOLT -, az anyja ugyanilyen hisztimarcsa volt, állandóan a lánya felett körözött, ő aggódik, ő félti a felnőtt! lányát, mellette ment a folyamatos érzelmi zsarolás - "mert aggódik érte".


Nos, a nő most már 40, nincsenek barátai, nincsen férje, nincsen élete, mert ahelyett, hogy elmenekült volna az idióta helikopter anyjától, sajnos engedett a zsarolásnak - és egyedül fog kb meghalni.

júl. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/111 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk az félelmetes, hogy már a párodat is kontrollálni akarják... Némelyik embernek egészen elmegy a józan esze.
júl. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/111 anonim ***** válasza:
91%
Mi akadályoz meg hogy letiltsd?
júl. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/111 anonim ***** válasza:
5%
Anyagyűlölők gyülekezete. Most ez a menő.
júl. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/111 anonim ***** válasza:
93%

29, az nem egy anya dolga, hogy a felnőtt gyereke PÁRJÁT zaklassa, hogy evett-e a gyerek aznap és hogy nem csúszik-e el a zuhanyzóban.

Ez abuzálás…

júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!