Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is kiakadna, ha a párja...

Más is kiakadna, ha a párja így viselkedne?

Figyelt kérdés

Párom (28) tegnap hazaállított, hogy ő füvezni fog hétvégén (hazahozta, és megmutatta), merthogy már x éve nem csinálta, és most szeretné újból kipróbálni.

Erre én elkezdtem vele veszekedni (nem tudom, jól tettem-e), mert hogy lehetne több esze is.

Hatalmasat csalódtam benne. Mindig is lenézte azokat akik füveznek. Most meg ő is elkezdte! :(

Azt mondta nem fog belőle rendszert csinálni, de mi lesz ha mégis? Így hogy akar családapa lenni?

Sok mindenre azt mondtam, hogy jó rendben, csinálja, de ezt nem tudom neki lenyelni!

24N


2010. szept. 25. 10:01
 81/123 anonim ***** válasza:
95%

Ebben a helyzetben kiakadnék én is, hidd el.

Mondhatják itt, hogy hisztis vagy, aztmondom, ha a párod 18éves lennne, az is lennél. De egy felelősségteljes 28éves férfi aki gyereket akar, ne füvezzen, elhagynám, ha a kifejezett kérésem ellenére csinálná.

2010. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/123 anonim ***** válasza:
5%
Kimontad a lényeget 28 éves felelőségteljes felnött férfi eltudja dönteni h mit akar és nem a párja dönti el h most elszivhat e egy füvetcigit vagy sem,szomorú ha 28 évesen más dönti el helyette h mit csináljon.
2010. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/123 anonim válasza:
100%
Én egyébként teljes mértékben 11:38-nak adok igazat. Nem létszügséglet a fű, ha fontosabb neki mint a párja, akkor mehet isten hírével.
2010. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/123 A kérdező kommentje:

Ha 5 éve nem tetszett neki annyira, hogy gyakran csinálja, most miért akarja mégis kipróbálni?


Végre közös erővel vettünk egy lakást, tervezzük a babát, minden jól alakul, és neki füvezni támad kedve, mint egy 17 éves taknyos kölyöknek?

Akkor ne akarjon kapcsolatot, gyereket meg pláne ne!

Nem csak én szeretnék, hanem mindketten szeretnénk gyereket!


És a fű miatt igen is hisztizek. Nekem nem tetszik, nem tudom tolerálni. Nem vagyok bólogatós kutya, hogy mindig csak helyeseljek!


Egyébként meg ha bármi bántaná őt, akkor nem az lenne a normális, hogy megbeszéli velem?

Miért mentség az a fűre, hogy "csak kipróbálja"? Kipróbálni mindent csak egyszer lehet. Egyszer megtette, most pedig ismét szeretné.

2010. szept. 25. 12:48
 85/123 anonim ***** válasza:
100%

Én szívtam füvet,de még időben lekattantam róla.

Nekem a legfőbb problémám a dologgal kapcsolatban,hogy sok fiatalnak ez volt az első lépés a komolyabb narkók felé!

Sok ismerőst láttam tönkremenni ebben,köztük egy nagyon jó barátomat!Őt sem lehetett meggyőzni arról, hogy azt kéne tennie mint nekem!Most egy értékes ember helyett,csak egy nyomorult(3 éve láttam utoljára).

Huszonegykét évesek voltunk ekkor,azt nem tudom hogy hogyan befolyásolnak a "szerek" ,"igazi" felnőttként!

Szerintem igazad van hogy kiakadsz ezen!!!Drága,illegális,stimulál,függővé tehet,ha tovább lép a következő fokra,az már tényleg nem játék,és ez nagyon sok esetben így van!

Ha Te nem akarsz részt venni ebben a dologban ,ezt minden képen tudatosítsd vele!

F/35

2010. szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/123 anonim ***** válasza:
18%

"Ha 5 éve nem tetszett neki annyira, hogy gyakran csinálja, most miért akarja mégis kipróbálni?"


Na végre leesett hogy mi az fő igazi baj hogy eddig nem kellett most pedig melleted kell.

2010. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/123 A kérdező kommentje:

5 éve meg egy másik nővel járt, akkor sem a nő miatt kezdte el, hanem mert "egy haver" szerint menő dolog a füvezés!


Tehát nincs összefüggés a fű és köztem!

2010. szept. 25. 12:58
 88/123 anonim ***** válasza:
27%
Akkor lehet hogy nem a nő miatt volt,de most kitudja azzal a nővel miért lett vége mert az is fontos tényező lehet
2010. szept. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/123 A kérdező kommentje:
Mi köze a füvezéshez annak, hogy miért szakított az exével?
2010. szept. 25. 13:16
 90/123 anonim ***** válasza:
75%

Én akkor is úgy gondolom, h hisztivel meg fenyegetőzéssel semmit nem érsz el.

Tudod, van egy olyan mondás, hogy "tiltással hazudni tanítasz"

Ez felnőtt ember esetében pláne igaz.

A gyerekeidet hogy akarod majd nevelni, ha egy férfit sem tudsz manipulálni rendesen csak hisztizni?

Nagyon igaz az is, hogy egy kapcsolatban a férfi a fej, de a nő a nyak és arra fordítja a fejet, amerre akarja.Persze csak úgy lehet ezt csinálni, hogy a férfi ne vegyen észre belőle semmit és azt gondolja, h az ő döntése, ő ötlete stb.Nem kerek perec ultimátumot adni.

Ha a gyerekeid tesznek majd olyat amit nem akarsz engedni őket is kidobod?Vagy leordítod a hajukat, esetleg megvered őket?Most mondhatod, h úgy kell nevelni, h eszébe se jusson, de az eddigi reakcióidból ítélve a nevelés nem az erősséged.A hiszti, ultimátum nem nevelés.Sőt, inkább az ellenkezőjét éred el vele.

Persze, nevelés kérdése minden, de attól még az ember kipróbál ezt-azt.

Anyukám is megnevelt engem, mégis kipróbáltam életemen 2x a füves cigit.De annyi volt, kipróbáltam és kész.Lassan 30 éves vagyok és egyáltalán nem kell.

De a cigit pl kifejezetten tiltotta (a füvet azért nem mert nem volt képben még ezekkel a dolgokkal, eszébe se jutott a drog, mint téma), nos a lényeg h a cigire mégis rászoktam.

Azóta már persze letettem de évekig szívtam sunyiban.

Anyukám is hisztit csapott, ordított büntetett, ultimátumot adott a cigi miatt, annyit ért el, hogy titokban csináltam, hazudtam stb.

Szóval a neveléshez rafináltság kell, nem erőszak.

Egy felnőtt és egy gyermek esetében is.

Nem védeni akarom a párodat, nem a füves cigi mellett kampányolok,de közös életet terveztek, lakás, gyerekek stb...mégis mire mered bevállalni így a közös életeteket?És ami még fontosabb kérdés ilyen hozzáállással hogy mersz majd gyereket nevelni?Teljesen mindegy a mostani vagy a következő párodnak szülöd-e őket.

Gondold ezt át a saját és a leendő gyerekeid érdekében is, mert ha csak ennyi telik tőled, ha valaki nem úgy viselkedik, ahogy te szeretnéd, akkor nem csak a saját életedet fogod tönkretenni még ha 40 évesen vállalsz is gyereket.

(Az erre való érettség ugyanis nem életkor kérdése)

2010. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!