Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is kiakadna, ha a párja...

Más is kiakadna, ha a párja így viselkedne?

Figyelt kérdés

Párom (28) tegnap hazaállított, hogy ő füvezni fog hétvégén (hazahozta, és megmutatta), merthogy már x éve nem csinálta, és most szeretné újból kipróbálni.

Erre én elkezdtem vele veszekedni (nem tudom, jól tettem-e), mert hogy lehetne több esze is.

Hatalmasat csalódtam benne. Mindig is lenézte azokat akik füveznek. Most meg ő is elkezdte! :(

Azt mondta nem fog belőle rendszert csinálni, de mi lesz ha mégis? Így hogy akar családapa lenni?

Sok mindenre azt mondtam, hogy jó rendben, csinálja, de ezt nem tudom neki lenyelni!

24N


2010. szept. 25. 10:01
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/123 anonim ***** válasza:
94%

Kiakadnék én is, - és választás elé SEM állítanám.

A füves cigaretta az első lépés azon a lejtőn, amelyikről nagyon ritkán van visszaút, - és ez az út egyre göröngyösebbé válik.

Idővel "kevés" lesz, - erősebb szer után kell nézni.

- Sebaj! Beszerezzük azt is a családi költségvetés terhére, - aztán mások költségvetésének a terhére is.


És még valami, - azoknak, akik azzal érvelnek, hogy "Csak így,...", meg "Csak úgy!...".

Számomra nem kétséges, hogy miért "jutott eszébe" - 5 évnyi (!) - szünet után is a Hölgy párjának a fű:

Azért, mert valójában nem lehet abbahagyni, - csak "megdumálni", hogy abba lehet.


Én keresnék más férfit a Kérdező helyében.

2010. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/123 anonim ***** válasza:
100%
És azt honnan tudod,hogy 5 év alatt 1x sem csinálta?Max.annyi,hogy nem előtted.És ha kiderülne akkor kidobnád?Inkább beszéld meg vele,hogy téged ez nagyon zavar.
2010. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/123 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne vegyük már egy kalap alá az új tévét veszek a focimeccshez és a füvezni kezdek témákat! :)


Igenis befolyásolja az ember személyiségét a rendszeres füvezés, és mint látszik, nem egy darab cigit fog szívni a pasi. A RENDSZERES füvezés megzakkantja a legtöbb embert. Nekem is volt tapasztalatom ismerősöknél, akik egy idő után kezdtek megváltozni. Ez nem kell megvárni! Aki meg azt mondja hogy nincs semmilyen hatással az emberre, azt nem hiszem hogy tudja hogy miről beszél.


Mondjuk az igaz, hogy nem feltétlenül lesz keményebb drogos aki füvezik, de ez már mindegy, mert akkor sem lehet vele olyan kapcsolatot kialakítani amit a kérdező akar. Ez a lényeg, és nem azon kell lovagolni, hogy mennyire drogos az aki füvezik.

2010. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/123 anonim ***** válasza:
71%
Most vitakozhatnánk mi a károsabb a fű vagy a dohányzás ,vagy mondjuk az alkohol.Érdekes azok miért is legálisak,mert tuti több kárt okoznak mint egy füves cigi.Főleg hogy a dohányzás lárvált öngyilkosság hosszútávon.Szóval lehetne erről viatkozni még száz oldalon keresztül.
2010. szept. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/123 anonim ***** válasza:
67%
Azért legális a pia, mert tokajban szőlő nő. Ha vadkender teremne ott, a fű lenne legális és a pia nem.
2010. szept. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/123 anonim ***** válasza:
100%

Most nem a dohányzásról,alkoholfogyasztásról van szó(az sem oké ha túlzásokba viszik)!

A kérdező hölgy kétségbe esett mert a párja KÁBÍTÓSZERREL ment haza!

Miért ne idegeskedjen,"hisztizzen" ezen?

Szerintem jogosan teszi,hisz az ő sorsát is vadul érintheti ez az esemény!

Annak idején az én párom is kiakadt ezen,talán meg is köszönhettem volna neki!Ma már így látom!

F/35

2010. szept. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/123 anonim ***** válasza:
74%

Én sem értem hogy miért a füvezésen megy a vita? Itt nem erről van szó!


Nézzetek már magatokba könyörgöm, ti akik hisztizéssel vagdalkoztok!!! Nem volt olyan egyszer sem a párkapcsolatotokban hogy valamit elítéltetek / nem tetszett, stb. és emiatt mérgesek voltatok párotokra, esetleg veszekedtetek is? Hát nektek mind veszekedésmentes párkapcsolatotok van? Ti elnéznétel ami nektek nem tetszik?


Legalább magatokhoz legyetek most őszinték és utána talán belátjátok hogy undorító dolog volt hadjáratot indítani szegény kérdező ellen - akinek mellesleg igaza van!


A fű drog, mert ha nem lenne az akkor lehetne VENNI BOLTBAN is! Az alkoholt lehet venni - ha esetleg ez újdonság lenne némely csekéyebb gondolkodású beíróak aki az alkoholhoz hasonlította. Csak gondolkodni kell, semmi több! Illegális, nem lehet megvenni üzletekben, szerintetek akkor annyi, mint borozni? Gondolkodjatok!

2010. szept. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/123 anonim ***** válasza:
28%

Nem arról van szó.Természetesen füvezni nem helyes.

De ez a reakció teljesen értelmetlen volt, és csak rossz irányba viszi a dolgot.

A kérdés kapcsán kiderült egy sokkal súlyosabb probléma:

A kérdező nem jól kezelte ezt a konfliktust, és a soraiból úgy tűnik, mintha arra számítana, hogy engedélyeket, parancsokat és ultimátumokat adhat majd a párjának, és ezzel harmónikus lesz a kapcsolat. Ezért a válaszolók áttértek a kérdésről (te mit szólnál) a kérdező győzködésére, hogy ez nem konfliktuskezelés. Ő viszont hajtogatta az unszimpátiáját a drogokkal szemben. Így sikerült 90 kérdésen át elbeszélni egymás mellett.

Érdemes lenne a problémákat külön választani, és külön kérdésekben kiírni.

Mert ez meddő vita.

Szerintem a legrosszabbat tette a kérdező, AMIT TEHET, DE ÉN nem tudom, mit tennék. Szerintem meglepődnék, de egy alkalmat nem reagálnék túl. Esetleg kifejezném a meglepettségemet, és meghallgatnám a társam történetét vagy az érzéseit a dologról.Más téma, ha visszatérő probléma lenne.Tényleg más. El kell választani.

- Hogy reagálsz, ha a párod olyasmit tesz, amivel semmiképpen nem tudsz egyetérteni? Tiltod, tűröd, támogatod:)Meg tudjátok beszélni? Leminősíted gyermekké, vagy felnőttként kezeled?

-Szoktál-e megtiltani , ultimátumot adni a párodnak? Hogy viseli? Kidobnád a holmiját a háta mögött? Mit szólna?

- Te mit tennél, ha a párod füvet hozna haza?

- Mit tegyek, jól tettem-e amit tettem? a párom füvét eldugtam.

- Mi a véleményed az alkalmi, vagy egyszeri füvezésről?

- Szülnél gyereket valakinek, akivel néhány dologban nem értessz egyet? Honnan tudod, hogy az embered alkalmas hogy a gyermekeid apja legyen?

2010. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/123 anonim ***** válasza:
78%

Nem ez a kérdés, de az alkohol, a gyógyszerek, és a dohány is nagyon veszélyes drogok, rengeteg halált és családi tragédiát okoznak. Az hogy a boltban lehet kapni,nem azt jelenti, hogy nem veszélyes, hanem azt, hogy nagy rajta a haszon.És a hagyomány megengedi.

Sok mindent lehet kapni a boltban, ami kifejezetten káros.

Nem a te jóléted a kereskedelem, vagy az ipar célja.

Bocs, hoyg ezt ide offoltam, de jegyezd meg:

AMIT A BOLTBAN KAPSZ, A MÉDIÁBAN LÁTSZ

IGENEIS LEHET VESZÉLYES ÉS KÁROS.

LEHET HALÁLOS, AMIT ENGEDÉLLYEL VÁSÁROLSZ.

CSAK A SAJÁT FELELŐSSÉG VÉDHET MEG, LEGÁLIS VAGY ILLEGÁLIS, MINDEGY.

2010. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/123 anonim ***** válasza:
85%

"Én azt szeretném, ha ezt soha többé nem csinálná.."

EZT ELMONDHATOd NEKI.

Elgondolkodik, és eldönti, hogy a kedvedben akar-e járni, vagy sem. Ez az ő döntése. Te verheted magad, ha akar a kedvedben jár, ha nem akar, akkor nem.Tehetsz bármit az életben.

Én biztos vagyok benne, hogy ő figyelembe vesz téged. Hiba volt az ellenkezőjét feltételezni.

Nem fog mindig mindent úgy tenni ahogy te akarod. Ez lehetetlen.Fog olyasmit csinálni, amit te megengedhetetlennek tartassz. És te is .

Valószínűleg kár volt szólni, mert előre mondta, hogy nem lesz rendszer. Nyilván ismeri a véleményedet.

2010. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!