Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is kiakadna, ha a párja...

Más is kiakadna, ha a párja így viselkedne?

Figyelt kérdés

Párom (28) tegnap hazaállított, hogy ő füvezni fog hétvégén (hazahozta, és megmutatta), merthogy már x éve nem csinálta, és most szeretné újból kipróbálni.

Erre én elkezdtem vele veszekedni (nem tudom, jól tettem-e), mert hogy lehetne több esze is.

Hatalmasat csalódtam benne. Mindig is lenézte azokat akik füveznek. Most meg ő is elkezdte! :(

Azt mondta nem fog belőle rendszert csinálni, de mi lesz ha mégis? Így hogy akar családapa lenni?

Sok mindenre azt mondtam, hogy jó rendben, csinálja, de ezt nem tudom neki lenyelni!

24N


2010. szept. 25. 10:01
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/123 anonim ***** válasza:
0%

Mert én már csak ilyennek születtem :))))

És most megyek jó mélyen magamba nézek.Szólok, ha végeztem :)

2010. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/123 anonim ***** válasza:
86%

Már ne is haragudjatok, de annyi történt hogy a párja füvezni akar felnőtt, érett emberként, és neki nem tetszik, ezért próbálja lebeszélni róla!!! Ez mitől hisztizés???? Honnan szedtétek hogy hisztizik?

Valamiért nagyon nagy támadó hadjáratot indítottatok (bár lehet hogy 1-2 ember csak többször írt) pedig totálisan ok nélkül!


A párod egy kamaszként még elmegy kategóriájú dolgot akar csinálni, holott szerintem már kinőtt ebből hogy "füvezzünk mert jaj de rajok vagyunk" korból.....elég gáz. Én mindenképp megpróbálnám lebeszélni, szerintem sem normális dolog füvezni amikor apa akar lenni, meg komoly kapcsolat ,stb. Mondom, egy tininél még elmegy. Nála már nem.


A pár ostobának aki szerint azért füvezik mert "melletted füvezik, nézz magadba, stb." miből gondoljtok ezt? MIért a lányzó miatt tenné? Ezt honnan a búsbúl veszitek megint? Sok látó meg gondolatolvasó gyűlt itt most össze.

2010. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/123 anonim ***** válasza:
91%
Csak az első oldalnyi választ olvastam el. Már ne is haragudjatok, de van, aki nem tartja normális dolognak a füvezést, és nem azért, mert hisztis. Én is elítélem, hála istennek a párom is, de ha valami rájönne, és fűvel állítana haza (valamint együtt élnénk), biztosan összevesznénk. Én képtelen lennék elviselni még a tudatát is annak, hogy füvezni akarna. Ő meg azt nem tolerálná, ha nosztalgiázás címén rágyújtanék. Mindenki más, és a hozzáállásunk is más. Gondoljatok bele, ti hogy reagálnátok, ha a párotok olyat akarna csinálni, amit nem bírnátok elviselni. Szerintem kevesen vágnátok rá, hogy "persze, drágám, nyugodtan, de csak most az egyszer".
2010. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/123 A kérdező kommentje:
Itt mindenki olyan hű de okos és bölcs:)
2010. szept. 25. 15:54
 105/123 anonim ***** válasza:
18%

Itt az a baj, kérdező, hogy meg se próbálod megérteni, hogy a fű nem annyira káros, mint az alkohol. Ha azt mondanád, hogy oké, meghallgattam a TÉNYEKET, és igaz, hogy a fű nem károsabb egy pohár sörnél, ENNEK ELLENÉRE mégis szeretném, ha nem füvezne a párom, az korrekt lenne. De így, hogy csípőből elutasítod a TÉNYEKET, és ismételgeted a butaságokat, amivel Manci néni hatodikban próbált elriasztani a drogoktól (De minden drogos fűvel kezdte... és aztán kipróbált valami keményebb drogot!), az nem vall felnőtt gondolkodásra.


[link]


Bemásolom ezt a cikket, remélem, tudsz angolul, ha nem, kérj meg valakit, hogy segítsen, mert nekem úgysem hinnéd el, hogy egy nyugdíjazott rendőr bácsi arról beszél benne, hogy a karrierje során soha nem kellett erőt használnia egy füvessel szemben, míg a piások agresszívak; a füvesek lassabban és óvatosabban vezetnek, a piások pedig balesetet okoznak; és hogy Amerikában a 3. halálozási ok a túlzásba vitt piálás.


Azért állítom szembe az alkohollal, mert ha egy üveg borral állított volna haza a párod, semmi bajod nem lenne vele. Pedig a napi borozás egészségessége is mítosz, hisz az alkohol idegméreg, és a fűvel ellentétben agysejteket pusztít.

23/L

2010. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/123 A kérdező kommentje:

"és ismételgeted a butaságokat, amivel Manci néni hatodikban próbált elriasztani a drogoktól (De minden drogos fűvel kezdte... és aztán kipróbált valami keményebb drogot!), az nem vall felnőtt gondolkodásra. "



Nem tudom, beszéltél-e már kőkemény drogossal, mert nekem voltak ilyen ismerőseim pár éve.

Ők mondták, hogy bánták, hogy elkezdték.. Mert eleinte csak egy kis fű, aztán jönnek a keményebb drogok.

Ez nem butaság, ez tény!

2010. szept. 25. 16:06
 107/123 anonim ***** válasza:
29%

A te barátaid kipróbáltak mindent. Valószínűleg nem jókedvükben. Aki elkezd füvezni, nem fog törvényszerűen keményebb drogokhoz nyúlni. Az alkesz sem úgy kezdi, hogy sör, bor, és emelkedik az alkoholtartalom.


Amit a barátaid átéltek, az nem tény, hanem élmény. Tény az, ami objektíven igaz mindenkire minden körülmények között. Pl. ha megvágod az ujjad, vérzel. Én is. Mindenki. De aki elszív egy spanglit, az másnap nem fog tűvel a karjában feküdni az aluljáróban. Van ilyen is. De nem törvényszerű.

23/L

2010. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/123 anonim ***** válasza:
29%

itt nem arról van szó, hoyg a fűről más a véleményetek. Hanem hogy te nem tiszteled az ő véleményét. A párod nem egy drogos, hanem egy normális férfi, aki történetesen gondolt egyet stb.és normális udvarlóhoz méltóan megosztotta veled a tervét, felnőtt ember módjára. Erre te? Hisztizel, mint egy kis bakfis, manipulálni akarod, visszaélni a bizalmával, helyette dönteni, ultimátumot adni...mint egy gyerek.

Tök mindegy, hogy fű, vagy az új kanapé, vagy focimeccs..itt nem a fú a gond , hanem a te problémakezelésed. Nem vagy még érett a házasságra szerintem, ne siesd el.

Fű vagy nem fű: NEM dugdosunk, NEM hisztizünk, hanemnormális ember módjára beszélünk, érdeklődve hallgatjuk a másikat, adva esélyt, hogy igaza van - és mindvégig fenn tartjuk a feltételezést, hogy a szerelmünk okos és felelősségteljes ember.

Más lenne a helyzet, ha egy szenvedélybeteg lenne, de nem az.

Ha ettől kiborulsz, ne szülj! Mert egy életre ő lesz a gyereked apja. Ha e miatt kiadnád az útját, mit fogsz tenni, ha alkoholista lesz? ha skizofrén lesz? ha egész életére lélegeztetőgépre szorul? ha adósságba keveredik? akkor is elhagyod? Keress olyat, akiben megbízol,s csak aztán szülj!

Akiben FELTÉTEL NÉLKÜL bízol, és ha drogot hoz, azt mondod: biztos oka volt rá.

2010. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/123 anonim ***** válasza:
13%

"A férfi hazaállított, és kijelentette, hogy ő most drogozni fog, nem is keveset."

valójában:

"ő füvezni fog hétvégén (hazahozta, és megmutatta), merthogy már x éve nem csinálta, és most szeretné újból kipróbálni.

Hatalmasat csalódtam benne. Mindig is lenézte azokat akik füveznek.

Azt mondta nem csinál belőle rendszert"


és: "Sok mindenre azt mondtam, hogy jó rendben, csinálja, "


talán az anyja akarsz lenni inkább, mint a neje.

2010. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/123 anonim ***** válasza:
29%
dehát te is tojsz az ő véleményére. Végül is, ha veled akarná elszívatni, érteném, hoyg tiltakozol. De 28 évesen dönthesse már el, mit akar. Ha nem tetszik, te ne szívd. Ha a pasi nem tetszik, keress jobbat. De ráerőszakolni úgysem tudod a parancsaidat.
2010. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!