Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/272 anonim ***** válasza:
93%

#106 "Annyira vagy magabiztos, amennyire nem értesz hozzá"

Csak a Dunning–Kruger-hatás egy szép példája.Ő a tudatlan, de nagyon magabiztos fázisban áll. A kérdés csak az, hogy szándékozik-e a jövőben elmozdulni innen, vagy neki tökéletesen megfelel ez?

2023. dec. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/272 anonim ***** válasza:
96%

"Próbáltam, nem megy."

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.


"Sokmindent elmond a linux őrűltekről hogy minden válasz 0-ba van pontozva..."

Ez a te válaszaid minőségét tükrözi.


"miért szenvednél Linuxszal, ha egy sokkal hasznosabb Windowst is használhatsz?"

Mert én nem szenvedek vele. Érdekes módon nekem tökéletesen működik, és amiket te felhozol a Linux ellen, azok közül egyiket sem tapasztaltam. Ellenben: miért szenvednék Windowszal, ami zabálja a hardvert, instabil, ráadásul még drága is, ha legálisan, nem valami agyonkorlátozott verziót akarsz venni, és a biztonsága is finoman szólva problémás.


"a Windows 10 beépített vírusirtója mellé már nem kell más"

Igen, ebben a tévhitben ringatják magukat a MS-fanatikusok, egészen addig, ameddig egy ransomware haza nem vágja a dokumentumaikat.


"A Linuxnál az egyes felületek/disztrók (ki tudja, a Linux-hívők épp hogy nevezik) sokkal nagyobb a különbség"

Pont te mondtad ki: az egyes felületek között. Senki nem kötelez rá, hogy évente más felületet válassz. Innentől kezdve te magad ütötted agyon az "érvedet".


"teszem hozzá, azért egy mai Linux sem menne el egy Pentium II-esen"

Nem. De mondjuk egy Raspberryn simán elfut. Meg egy 10 éves, akkoriban középkategóriás PC-n is szépen elfut, ha pedig célirányosan olyan felülettel telepíted, amelyiket erre terveztek, akkor kifejezetten jól megy. Megnézném, hogy egy 10 éves gépen hogyan futna a Win11.

2023. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/272 anonim ***** válasza:
3%

122: "ráadásul még drága is" - Marha drága a Windows. Jajj, oda ne rohanjak. Videókártyára nem sok a 200+ ezer, de Windowsra sok az a 3-10. Ezt is olyanok mondják, akik megveszik a BMW-t, de tankolni már nincs pénzük. Szánalmas.


"Megnézném, hogy egy 10 éves gépen hogyan futna a Win11" - Nyugodj meg, egy célgépen jól is futna. :D

2023. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/272 Thunderfairy ***** válasza:
95%

Nyugodj meg, egy célgépen jól is futna.


Az nem 10 éves lesz annyit mondhatok. Az én 5 éves gépemen már nem futna mivel nincs TPM és Secure boot benne. Remélem mirre a gépet lecserélem addigra már nem lesz gond a Linux-nak ez a kettő.


Minnek is fizessek a windows-ért ha egy jobbat használhatók ingyen???

2023. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/272 anonim ***** válasza:
3%
Mert az ingyenes (=Linux) annyit is ér.
2023. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/272 anonim ***** válasza:
0%

Linuxon driver-problémám? 15 éve."


Mert 15 éve ugyanazt a gépet használod puppy linuxal, de csak a terminált.


😀


Amiket itt előadtok, az már tényleg beteges fanatizmus. Vagy inkább valamiféle ms-hater pszihózis? Az egyik linuxterrorista még ki is végzi a buta windows felhasználókat.


Egyszerű tények: a gépeket, hardvereket 99%-ban windowsra tervezik. Nem létezik olyan hardver, amihez nincs windows driver.


Esetleg újjabb hardverekhez nincs régebbi windows verzióra driver, vagy fordítva.


Ehhez képest én tudnék írni így kapásból 3 olyan hardvert, ami nem megy linuxon. Nem noname gyártókról van szó. És nem telepítek naponta valami random gépet...

2023. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/272 anonim ***** válasza:
3%
A Linux szerverekre jó rendszer lehet, de maradjon is ott.
2023. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/272 anonim ***** válasza:
9%

Ha az android linux lenne:


Kapsz egy telefont windows phone-al. De 1-2 fórumon többen is írják, hogy a linux jobb.


Először kiválasztod az "android" distrot. 100-ból választhatsz 1-et. Utána válaszd ki, hogy melyik verzió. Mert az se mind1. Melyik desktop? Xfce? Plasma? Mint? Cinnamon?


Ha ez kész, és megvan a telepítő, indulhat a telepítés.


2 lehetőséged van. Kézzel megadod a partíciókat, vagy törli az egész lemezt úgy ahogy van. Oké, biztos van róla valami leírás! Fat32 efi boot partíció, swap partíció, home csatolás stb.


Sikerül a telepítés.


Először azt veszed észre, hogy nincs wifi. Oké telefonról megosztod. Aztán se kép se hang, semmi se megy. Az alkalmazás boltban noname bénaságok vannak.


Visszarakod a windowst és használod. Többet nem kínlódsz a linuxal.


Igaz történet.

2023. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/272 anonim ***** válasza:
2%
Igaza van a 128-asnak. Pontosan így megy a Linuxszal. Csak a vak nem látja... Normális ember nem használja.
2023. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/272 Thunderfairy ***** válasza:
96%

128-as.


Mi ez a hülyeség amit ide írtál? Ha igaz lenne nem lennék Linux felhasználó. Az android pedig Linux. Ha tetszik ha nem.


Igy megy valójába a telepitése.


1. Kiválasztod a Linux Mint-et Cinnamon felülettel. Majd ha már tudod

használni úgy hogy nem mész többet vissza windows-ra akkor lehet a

disztrok és a felületek között probálgatni és választani.

2. Feltelepited mintha windows lenne követve a telepitő utasitásait.

3. Mikor kész a telepités csodálkozol hogy semmi drivert és programot

nem kell telepitened mert minden alapból rajta van. Office is van ál-

talába. Nem, nem Microsoft office hanem Libre office.

4. csatlakozol egy Linux forumhóz vagy Linux facebook csoporthóz.

5. Megtanulod használni a rendszert és a windows-t elfelejted.


Az első 1 évet kell kibirni. Utána már Linux felhasználó lettél.

2023. dec. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!