Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/272 gentoojedi ***** válasza:
96%

#72


"Mert mások meg úgy tesznek mintha a világ legjobb rendszere lenne."


Ez komolyan érv?


Ha mondjuk Te annyira utálod a mákot, hogy ha ránézel a hányinger kerülget, és mindenhol azt reklámoznák, hogy az egyik legfinomabb desszert a mákosguba, akkor úton útfélen ordibálnád hülye idióta mákzabáló barmok? Ahelyett, hogy leszarnád?


Gratulálok!



"Meg buta tömegterméknek tartják a windowst, amit csak az ostobák használnak."


Kijavítom a mondatodat a realitásnak megfelelően: Tömegterméknek tartják a Windowst, amit az ostobák is használnak.

A mondat második része így is megállja a helyét: Az ostobák csak Windowst használnak. Mivel nincs másra lehetőségük, nekik még a Windows használata is komoly kihívást jelent.


Szóval Téged ez zavar. Akkor ugyanúgy gondolkodsz, mint a legtöbb linuxfanatikus, akiket utálsz. Csak őket azért utálod, mert elkeserít, hogy ők meg tudtak lépni egy szintet, ami Neked nem sikerült. Tudtak váltani.


De ha ez Téged megnyugtat én például nem csak emiatt váltottam réges rég Windowsról. Én a gyártójuk iránt is ellenszenvet érzet, továbbá nem tűröm, hogy egy gyártó kénye-kedve szerint lefigyeljen, vagy megmondja mit és hogyan használjak.


Sőt tovább megyek. Nekem pont emiatt azok a linuxdisztribúciók sem felelnek meg, amit tömegesen használ az az elenyésző linuxfelhasználó, akik csak egy töredékét teszik ki az egész desktop os használóknak.

Tehát ubuntu és Linux Mint kilőve, ettől függetlenül Mintet nagyon jó rendszernek tartom.


Nem szeretem, ha egy disztribució kész tények elé állít és megmondja, hogy - systemD-t használj,

- KDE-t használj, mert ez a disztró azt támogatja a legjobban és a legkevésbé érhet vele meglepetés

- ezt a kernelt használd, amibe bele van fordítva az összes raid, az összes ilyen driver - olyan driver, ilyen téma, olyan hálózati kezelő. A legjobb, amikor egy disztribució főverziófrissítésnél pont az alapértelmezett hálózati kezelőt cserélték re. Nem szeretem, ha helyettem eldöntik.


És akkor még tovább megyek. Én abban hiszek, hogy minden ember egyedi és nem az a jó út, ha a divatot követjük. Mindenben arra megyünk, amerre a tömeg. A fenét! Ez nem jó. Az sohasem a saját érdekeinket szolgálja, hanem a diktátorokét. Ezt a csürhe fel sem tudja fogni, akik meg igen, azok közül sokan meg könnyelműségből, félelemből vagy csak lustaságból válasszák a könnyebb utat. És az ilyen emberek, akik tudják az igazságot, de nem merik meglépni, támadják az olyat, akik meg meglépik.


Aztán jönnek nekem azzal, hogy én vagyok a nagyképű meg az elitista. Meg toxikus. Meg, hogy hánynak tőlem. Hánnyanak. Akkor is király vagyok Ti kis pondró fikuszok.


ROTFL.

2023. nov. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/272 anonim ***** válasza:
100%

"ez egy lista amit kimásoltam, nem fogom kézzel beírni"

Egyre kevésbé jön ki a matek...


"Linux alatt van összesen 3"

Ez meg megint csak haugság. Amit attól, hogy sokszor mondasz, nem lesz igaz.


"Politikus vagy 60#?"

Nem akartam a politikát belekeverni, de a te vergődésed az, ami a napi aktuálpolitikára hasonlít. Plakátoljuk ki ugyanazt a hazugságot többezer helyre, hangoztassuk ugyanazt a sületlenséget éveken át, és akkor majd igaznak fog tűnni. Te pont ezt csinálod. Teljesen agyament baromságokat állítasz, és tök mindegy, hogy a 10%-uk sem igaz, scakazértis sulykolod, hátha egyszer majd igaznak tűnik.


"Geforce experience? Az sincs."

Talán mert nem is kell?

Tipikus példa megint arra, amikor valaki betegesen görcsösen ragaszkodik valaminek (jelen esetben a Windowsnak) minden egyes bitjéhez, és ha már valami máshogy van megoldva, már egyből háborog. Akkor is, ha mondjuk jobban van megoldva.


"Maga a rendszer az viszont nem győzőtt meg."

Akkor ennyi, tovább kell lépni, és nem azon rugózni, hogy mi nem tetszik benne.


"Játékra vagy bármilyen gpu igényes dologra alkalmatlan."

Köszönöm az információt, ha ezt tudom, akkor nem játszottam volna végig a tegnap délutánt. De ígérem, ezentúl jobban figyelek, hogy ilyesmi hibát ne kövessek el. ;-)


"Átlagosan 10fps-el gyengébb a linux videó teljesítménye."

Túl azon, hogy ez baromság, ne hozzuk már elő az FPS-huszárkodást! Persze, tudom, most fognak előjönni azok, akik szembemenve minden biológiai ténnyel, helyből rácáfolnak, hogy az emberi szem másodpercenként simán képes másodpercenként 150 különálló képet megkülönböztetni, ne is zavarjon senkit, hogy ez fizikailag nem jön össze. Digitális placebó, meg e-pénisz. Nem több.


"Programozni lehet rajta, feltéve hogy nem windowsra fejlesztesz valamit."

Jó, hogy szólsz, eddig ugyanis ezt nem tudtam, és véletlenül Windowsra is fejlesztettem Linuxon. :'-(

Megint tipikus példája annak, amikor valamihez tök tudatlan vagy, de rohadt nagy magabiztossággal hangoztatod a sületlenségedet. Keresztfordítóról hallottál már? A multiplatform megoldásokról nem is beszélve...


"Persze, ha találsz rá megoldást."

Jellemzően ez fordítva szokott lenni, hogy Windowson kell megoldást keresni arra, ami Linuxon alapból megy.


"Nahde kértem én a linuxot hogy szedje ki a jelet? Nem.

Kiírta hogy ez fog történni? Nem."

Nem a Linux "szedte ki" a betűjelet, hanem te kontárkodtál bele. Csak ugye nem értesz hozzá, és jobban esik a Linuxra fogni.


"Mert mások meg úgy tesznek mintha a világ legjobb rendszere lenne."

Te meg ugyanígy vélekedsz a Windowsról.

De tudod, ha nem a világ legjobb rendszerének tartanám, akkor nem azt használnám. Vagyok annyira igényes a digitális környezetemre, hogy azt használjam, amit a legjobbnak tartok. Legalábbis elsődleges, mindennapi használatú rendszerként mindenképp. Aztán persze vannak, amiket csak úgy érdekességképpen, vagy spéci célokra használok hébe-hóba, mint pl. a Haikut, aminek vannak tök jó jellemzői, de őszintén kitartást, és erős idegrendszert kívánok annak, aki megpróbálja fizikai vasra felimádkozni. Vagy a FreeBSD, ami technikailag megnyerő, de a legtöbb gépen, amin próbáltam, mindig akadt valami hardver, amivel nehézségei adódtak. De fő, mindennapi használatú rendszernek olyat fogok használni, amivel összességében a legjobban meg vagyok elégedve. És ez az én tapasztalataim alapján a Linux.


"Meg buta tömegterméknek tartják a windowst, amit csak az ostobák használnak."

Az, hogy tömegtermék, az igaz, és a Microsoft nem is igyekszik ezt a látszatot tompítani. Azt, hogy csak az ostobák használnák, szintén nem sokan állítják. Az már egy másik téma, hogy az viszont könnyen igazolható tény, hogy azok körében, akik hajlandóak az iskolában beléjük sulykolt Windows kívül mást is megismerni (megismerni nem egyenlő azzal, hogy egyszer kipróbálom, és miután nem találom a D: meghajtót, duzzogva otthagyom), azok között jóval kisebb a Windows részesedése.


"Az hogy egy kiterjesztés nélküli fájlt kaptam az már az én problémám..."

Ez megint olyan dolog, ami az adott oprendszer jellemzője. És bocsi, de az, hogy ezen meglepődsz, jól mutatja, hogy egyáltalán nem ismered a Linuxot, hiszen még alapvető dolgokkal sem vagy tisztában. A kiterjesztéseknek ugyanis csak Windowson, illetve a vele egy családba tartozó rendszereken van jelentőségük. Unix-szerű rendszereken a jogosultság dönti el, hogy egy fájl futtatható-e, és az első néhány bájtja mondja meg, hogy miként (natívan, vagy értelmező segítségével). Lehet persze manuálisan kiterjesztést adni neki, elnevezheted .exe-nek Linuxon is a futtathatókat, csak egyszerűen felesleges.


"De az meg elég béna hogy konzolban a git clone felhasználónevet meg jelszót kér, de el se fogadja..."

Az, hogy te nem tudod valamihez a nevet és a jelszót, az nem a rendszer hibája.


#78 "Pedig ott nem a linux vs. nem linux volt a vita tárgya, hanem egy ma már nem létező magyar disztribuciót keztek el ezerrel fikázni a képviselt közösséggel együtt, ami olyan szinten elharapódzott, hogy a portál működtetőjét is megfenyegették perrel."

Nem fogom kiírni a nevét, mert még engem is beperelnek, de sejtem, hogy kikről lehet szó. Gondolom, arról, akik 30 ezerért adták a "professional" verziót a disztrójukból Windows-skinnel, és 200 ezerért a szervert. Akik ádáz harcot vívtak a Virtualboxot használók ellen. Akik belépési díjat szedtek a fórum használatáért, ha azt nem a saját oprendszerükből használtad. Tudom, kikről van szó. ;-)


"Szóval én vigyáznék a linuxosokkal."

Nem "a Linuxosokkal" kell vigyázni, hanem a fanatikus idiótákkal.

2023. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/272 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az, másfél pipás bar(át)om?
2023. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/272 anonim ***** válasza:
95%

Az NVidia Control Panel 36 beállítási lehetőséget kínál Linux alatt.


Windows szoftverek futtatásához pedig én a PlayOnLinux Wine-előtétprogramot használom, a legtöbb programhoz és játékhoz előre be van konfigurálva, hogy a megfelelő beállításokat alkalmazza.

Stemen meg ott a Proton.

2023. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/272 Thunderfairy ***** válasza:
97%

Pont ma olvasom facebook cikkbe egy csoportba. 3 linux verte el a windows-t JÁTÉKOKBA. Tehát jobban mentek kicsit ezek alatt a játékok mint windows alatt.


A három windows-t verő linux kiadás.


Első helyezet: Steam OS.

Második hely: Arch linux.

Harmadik hely: Nobara.

Itt jön utánuk a windows.


Nincs már miért windows-t használni.


Ennyit ér a híres Windows???


Minden téren jobb már a linux.

2023. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/272 Tom Benko ***** válasza:
93%
@Kérdező: seggfájásra a házidoki szerint a reparon teljesen jó.
2023. dec. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/272 anonim ***** válasza:
15%

[link]


85# mesélj még.



"Az NVidia Control Panel 36 beállítási lehetőséget kínál Linux alatt."

Windows alatt sinvs benne 36. De akkor kérlek linkeld már ide. Képet, videót akármit.


86#


Ezért van az hogy alapból benne van a linux kernelben.

2023. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/272 anonim ***** válasza:
0%

Plakátoljuk ki ugyanazt a hazugságot többezer helyre, hangoztassuk ugyanazt a sületlenséget éveken át, és akkor majd igaznak fog tűnni"


A linux jobb mint a windows. És van benne 36 féle nvidia control panel.


"Geforce experience? Az sincs."


Talán mert nem is kell?"


Tudod mi nem kell? Az olcsó fapados szar linuxod, az nem kell.


Nem a Linux "szedte ki" a betűjelet, hanem te kontárkodtál bele. Csak ugye nem értesz hozzá, és jobban esik a Linuxra fogni."


Akkor ki a f*szom szedte ki ?


Használd a f*s linuxodat. Ha már az se elég rakd fel a freebsd-t.


De még azóta is várom a 36 féle beállítást kínáló linuxos nvidia control panelt.

2023. dec. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/272 anonim ***** válasza:
2%
Kérdező, hagyd rájuk, betaláltak a Linux-hívők. Ezeket az életben nem fogod meggyőzni, hogy az istenített Linux semmire sem jó (na jó, lássák, milyen jószívű vagyok, jóval kevesebb dologra jó, mint a Windows). Nem érdemes velük vitatkozni, be nem ismernék, hogy tévedésben élnek. De nem baj, az ő dolguk, hogyan szívatják magukat.
2023. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/272 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, az egy dolog hogy linux fanok.


De akkora baromságokat írnak, hogy az hihetetlen. 2 oldalon keresztül bizonygatják, hogy márpedig linuxban van nvidia control panel. Mégse tudják belinkelni, mert nincs.


Mindezt beképzelt, egoista stílusban.

2023. dec. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!