Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/272 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne, hogy miért bánt ennyire, hogy más használja? Mit érdekel az téged? Neked nem jön be, de órákat szánsz rá mégis ebben a kérdésben. Most ezt nem rosszindulatból mondom, komolyan érdekel, hogy miért írsz ki kérdéseket?
2023. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/272 A kérdező kommentje:
Mert mások meg úgy tesznek mintha a világ legjobb rendszere lenne. Meg buta tömegterméknek tartják a windowst, amit csak az ostobák használnak.
2023. nov. 30. 17:15
 73/272 anonim ***** válasza:
92%

Ez nagyjából stimmel is.

Meg még azok, akik nem választhatnak, mert kötelező ezt használni.

2023. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/272 A kérdező kommentje:

73# nem stimmel.


De akkor írok valami pozitívat is linuxról.


Sok olyan github project van, ahol nem a futtható programot osztják meg, csak a forráskódot.


Az egyiknél először leírta, hogy linux alatt hogy kéne build-ölni, utána meg a windowsos leírást.


Windowsban felraktam amit írt, de nem akart működni.


Utána átbootoltam linuxba. A konzol kiírta hogy ez kell neked, így tudod felrakni.


Meg is csinálta meg minden. Az hogy egy kiterjesztés nélküli fájlt kaptam az már az én problémám...

2023. nov. 30. 18:07
 75/272 A kérdező kommentje:
De az meg elég béna hogy konzolban a git clone felhasználónevet meg jelszót kér, de el se fogadja...
2023. nov. 30. 18:14
 76/272 anonim ***** válasza:
96%
Ha kicsit értenél a számítógépekhez és nem csak trollkodnál akkor EXIF adat nélkül töltögetnél fel netre képeket, mert a Huawei Mate 10 Pro-d gyönyörű szépen betagelte a GPS adatokat. Innentől kezdve jobb nem csúnya dolgokat írni a linuxról.
2023. nov. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/272 anonim ***** válasza:
68%

74

Linuxon a futtatható fájloknak általában nincs kiterjesztése. Nem tusom ezzel mi a probléma. A helyi mappában ./paranccsal tudod futtatni, de szokott lenni make install is, ami feltelepíti. Esetleg futási jogot kell neki adni


Amúgy nem,tudom, hogy hol látod, hogy a linuxot istenítik annyira. Nyilván van pár fanatikus, vagy troll, aki ezt csinálja, de ők kb. ugyanazok, mint te, aki a windowszal csinálod ugyanezt


77

Nem kéne általánosítani. Viszont az exif adatokat érdemes a képekből törölni, mert ezek szerint a képmegosztó ezt nem teszi meg. Linuxra vannak jó kis programok, amik ezt megcsinálják (de biztos windowsra is van)


76

Ha nem lett volna benne a fenyegetés, még jó komment is lett volna...

2023. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/272 gentoojedi ***** válasza:
100%

#77


"Ha nem lett volna benne a fenyegetés, még jó komment is lett volna"


Az nem fenyegetés volt, hanem jótanács. Volt egy hatalmas balhé pár éve a legnagyobb múlttal rendelkező magyar linuxos portálon. Ott kőkeményen a linuxosok úgy egymásnak mentek, hogy megkeresték egymást és veréssel fenyegetőztek, kicsikartak pár hülye beszólogatótól nyilvános bocsánatkérést, amit véghez is vittek. Pedig ott nem a linux vs. nem linux volt a vita tárgya, hanem egy ma már nem létező magyar disztribuciót keztek el ezerrel fikázni a képviselt közösséggel együtt, ami olyan szinten elharapódzott, hogy a portál működtetőjét is megfenyegették perrel. Na annál már nem kellett több. Szóval én vigyáznék a linuxosokkal. És ha még valaki engem titulál elvetemült vadállatnak, az a különbség köztem és az átlag linuxfanatikus őrült killermanok közt, ha én leírom, hogy ledarállak vagy kibelezlek, akkor azt nem kondoltam komolyan, csak nem találtam jobb rímet a versemhez, amivel legyalázom az "ellenfelem".

2023. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/272 gentoojedi ***** válasza:
100%

#68


"De őszintén remélem egyszer majd valóban eljön a Linux éve, a részesedése felugrik mondjuk 30%-ra desktopon,mert akkor az elitista zelóták végre kénytelenek lesznek továbbállni Hurd-re"


ÉN konkrétan FreeBSD-re. Már többször kipróbáltam. Utolján bő két éve, és azt a feelinget adta, ahol a linux, mint desktop os tartott 2002-ben, kivéve a gui, mert az egységesen a mai modern linuxok asztali környezetével megegyezőt használ. Gnome4, plasma5, Xfce és társai.

2023. nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/272 anonim ***** válasza:
100%

78

Hát ezt őszintén sajnálom, de egyszersmint nem vagyok meglepve, hogy a magyarok ilyet csinálnak. Szerencsére más helyeken ennél értelmesebbek az emberek

2023. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!