Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/272 anonim ***** válasza:
97%

"Csakhát szinte alig használható valamire. Max böngészés meg videó lejátszás."


Az, hogy te ennyit tudsz belőle kihozni, nem a rendszer hibája.

2023. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/272 anonim ***** válasza:
96%
14 éves kor felett sok ember már nemcsak játékra és videónézésre használja a számítógépet. Szövegszerkesztés, táblázatkezelés, adatnyilvántartás, programozás, grafika, hangszerkesztés, videószerkesztés, szerverüzemeltetés, stb. A felsoroltak mindegyikére alkalmasabb a Linux, mint a Windows - de böngészésre és videónézésre is.
2023. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/272 anonim válasza:
2%

#52

Nem értem, böngészésre és videónézésre mitől lenne alkalmasabb egy Linux, mint egy MacOS vagy Windows? Ugyanaz a böngésző fut rajta.


A többi meg egész egyszerűen nem igaz. Az OpenOffice/LibreOffice nyomába sem ér a MS Office-nak (Főleg a Calc és Excel esetében). A Gimp, Krita és társaik meg még mindig nem vetélytársai az Adobe CC-nek. Legalábbis professzionális munkára nem azok.


A fejlesztés, szerver és infrastruktúra alkalmazásokkal nem vitatkoznék, ez a terület, ahol a Linux keresztbe veri a Windows-t és Windows Server-t.

2023. nov. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/272 anonim válasza:
69%

Egyébként kérdező a Linux és a gaming viszonya azért ilyen nyögvenyelős, mert a Linuxos játékosok közel 0 %-át adják a piacnak. Egész egyszerűen nem éri meg egy olyan platformon támogatni egy játékot, ami egészen biztosan veszteséget hoz, ráadásul - még ha csak a 2-3 legnagyobb distro-ra is adják ki - egy rakat erőforrást és időt zabál.


Ezért kevés a native linuxos játék és az előbb említett programok (MS Office, Adobe CC) is ezért nincsenek Linuxra portolva, míg pl. MacOS-re igen (sőt az Office esetén a két nagy mobil platformra is).

2023. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/272 A kérdező kommentje:

Általad linkelt askubuntu-s linuxos screenshoton van 13 almenü. Ugye nem gondolod hogy komolyan veszem hogy 2-3 dolgot lehet csak beállítani?"


Ezek szerint se windows se linux alatt nem használtad. Mert akkor látnád hogy a beállítások 5/4-e nincs benne. Mégis azt állítod hogy teljesen ugyanaz. És még én vagyok a troll mi?

2023. nov. 30. 09:00
 56/272 anonim ***** válasza:
96%
#53 Az Open és a LibreOffice sokkal használhatóbbak, felhasználóbarátabbak és stabilabbak, mint az M$ Office. Egy saját példa: anno a szakdogámhoz csinálni akartam egy diagramot. Vagy fél óráig küszködtem vele Excelben, de sehogy sem sikerült úgy megcsinálni, ahogy szerettem volna. Megpróbáltam OpenOffice-ban - amiben akkor életemben először csináltam diagramot - és pár perc alatt sikerült.
2023. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/272 A kérdező kommentje:
56# az hogy te nem tudsz használni egy programot az nem a windows hibája.
2023. nov. 30. 09:56
 58/272 anonim ***** válasza:
96%

"Annyira sok dolgot azért nem soroltál fel. Böngészés hang/videó lejátszás meg szövegszerkesztés. Ezek nagyon alap dolgok."

Meg levelezés, meg tömörítés, meg prezentációkészítés, meg táblázatkezelés (a LibreOffice nem csak szövegszerkesztésre jó ám attól, mert nem emeltem ki minden részletét). Ezek csak azok, amiket felsoroltam. De most nézzük meg egy átlagos felhasználót, mit használ? Miután a szolgáltatások elsöprő többsége böngészőben (is) fut, ezért elsősorban azt. Amúgy meg nem vizsgán vagyok, és nem is állásinterjún, nem kötelességem tételesen felsorolni neked mindent. Az, hogy te ezt kötekedésre használod fel, az a te szegénységi bizonyítványod.


"windowson van vagy 10-15 féle beállítás, linuxon 2-3."

Ismét az a helyzet, mint amikor az apáca beszél a szexről.

2023. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/272 anonim ***** válasza:
100%

55

5/4 nincs ott? Felrakod, és elvesz beállításokat, vagy hogy érted ezt?

2023. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/272 anonim ***** válasza:
97%

#53 "Az OpenOffice/LibreOffice nyomába sem ér a MS Office-nak (Főleg a Calc és Excel esetében)."

Te fordítva ülsz a lovon. Bár gyanítom, megint csak az apáca és a szex esete áll fenn. Igen, az van, hogy megláttad, hogy "há ez nem májkroszoft vörd, nem úgy néz ki, és még a neve is más", és ennyi volt számodra a Calc "megismerése". A valóság meg az, hogy talán csak a Base az, ami némileg kezdetlegesebb, bár az is sokat fejlődött az utóbbi 2-3 főverzióval, de ezzel kapcsolatban meg feltenném a költői kérdést: hol is használnak élesben az adott Office által biztosított adatbáziskezelőt? Ez gyakorolgatni, bohóckodni jó, esetleg ha ügyes és kompetens az ember, akkor tényleg jó dolgokat lehet kihozni belőle, de a gyakorlatban ha komoly adatbáziskezelőről van szó, akkor szóba sem kerül az Office-okba bepréselt szoftver, ha meg kevésbé összetett feladatról van szó, ahhoz meg jellemzően nem adatbáziskezelőt használnak.

Ami az Office-ok lényeges, és gyakran használt komponenseit illeti, nos, nem véletlen, hogy aki hajlandó felfogni azt, hogy a Microsofton túl is van élet, azok többsége NEM Ms Office-t használ. Még egy 10 éve lehetett kardoskodni a MS Office mellett, hogy az "több szolgáltatást nyújt", és ilyenkor szoktak előkerülni olyan funkciók, amiket az esetek 99%-ában fel sem merül, hogy használni kéne, de azért minden MS-fan ütőkártyának tekinti. De ez nagyjából a LibreOffice 3-as verziója körül volt igaz, azóta azért volt pár főverzió-lépés, és most már ezek sem igazak. Szóval nem véletlen, hogy akik nem csak az iskolában fejükbe vert állításokra hagyatkoznak (az egy másik, szép téma, hogy az oktatást hogy kebelezte be a Microsoft), azok többsége vajon miért libreOffice-t használ? A válasz egyszerű: mert stabilabb, megbízhatóbb, hibamentesebb. Ja, és kevesebbe is kerül.


"A Gimp, Krita és társaik meg még mindig nem vetélytársai az Adobe CC-nek."

Igen, igen, a minden hasonló vita során a Windows-fanboyok részéről előhozott ütőkártya, az Adobe. Hát bocsi, de ez baromira nem érv. Attól, mert a tizenéves magamutogató kistinik mást nem ismernek, és ahhoz is a Torrent elvtárstól beszerzett Photoshopot használják, hogy kontrasztot állítsanak egy képen, attól az még nem lesz érv a használatára.


"Legalábbis professzionális munkára nem azok."

Na, ott a pont. Kiválasztottál egy olyan célterületet, amire ha azt mondom, hogy a felhasználók 1%-át érinti, akkor lehet, hogy nagyon túl is becsültem. Ha abból indulok ki, hogy nagyjából 3-5 ezer embert ismerek úgy értve, hogy tudom, hogy kicsoda, és hogy mit dolgozik, és ebből kettő dolgozik grafikai téren, akkor még az egy ezrelék sem jön ki. De nem reprezentatív minta, szóval tippre valahol 0,5% körül lehet az arány.

Ezt felhozni érvnek ugyanolyan, mintha én azzal hozakodnék elő, hogy beágyazott rendszereknél a Windows igen csak gyéren szerepel. Vagy a szerverüzemeltetés. Toronymagasan vezet a Linux. Ja, hogy ez csak egy szakterület? Igen. Mint ahogy a professzinális grafika, és társai is.


#55 "Mert akkor látnád hogy a beállítások 5/4-e nincs benne."

Túl a nyilvánvaló matematikai inkompetenciádon, még ha így is lenne, ha neked kb. 20-30 különböző beálíltás nem elég, akkor az nettó kukacoskodás.

2023. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!