Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/272 anonim ***** válasza:
100%
#57: Az nem hozzáértés kérdése, hogy béna és bugos egy szoftver.
2023. nov. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/272 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy valamit azért nem tudsz megcsinálni, mert tudatlan vagy hozzá, vagy azért nem, vagy csak nehezen, mert gyatra a szoftver?

Minden esetre az azért sokat elmond, hogy a Microfost office-t még a saját felhasználóinak nagy része is szidja. Mint ahogy a Windowst is.

2023. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/272 A kérdező kommentje:

ha így is lenne, ha neked kb. 20-30 különböző beálíltás nem elég, akkor az nettó kukacoskodás"


Valójában te vagy a fanboy, méghozzá linux fanboy.


Nvidia beállítások windows alatt: (ez egy lista amit kimásoltam, nem fogom kézzel beírni)



Image Sharpening Off

Anisotropic Filtering Off

FXAA – Antialiasing Off

Gamma Correction – Antialiasing Off

Mode – Antialiasing Off

Background Max Frame Rate 20

CUDA – GPUS All

Low Latency Mode Ultra

Max Frame Rate Desired Value or Off

OpenGL Rendering GPU Select GPU here

Power Management Mode Prefer Max Performance

Shader Cache Driver Default

Monitor Technology Depends on Monitor

Multi-Frame Sampled AA (MFAA) Off

Anisotropic Sample Optimization – Texture Filtering On

Negative LOD Bias – Texture Filtering Allow

Quality – Texture Filtering High Performance

Trilinear Optimization – Texture Filtering On

Threaded Optimization Auto

Triple Buffering Off

Vertical Sync Off


És nincs is benne a listában a pl dsr meg kb 4-5 dolog.


Linux alatt van összesen 3



Texture Filtering


Vertical Sync


Power Management Mode


És ennyi. Valójában inkább 70-80%-a hiányzik.

Geforce experience? Az sincs.


Dehát egy linuxfanboy soha se vallaná be hogy tévedett. Inkább nekiáll össze-vissza zagyválni meg mellébeszélni.


Politikus vagy 60#?

2023. nov. 30. 11:16
 64/272 anonim ***** válasza:
94%

#57 "az hogy te nem tudsz használni egy programot az nem a windows hibája."

Ha figyelmesen olvastad volna, amit írtam, akkor kiderült volna számodra, hogy az OpenOffice-t valóban nem tudtam használni, mégis pillanatok alatt rájöttem, hogyan működik.

Egyébként meg bagoly mondja verébnek :D

2023. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/272 Thunderfairy ***** válasza:
96%
Pont ma olvastam face-n hogy a microsoft elnézést kér a felhasználóktól hogy a windows kéretlenűl mindenféle programot feleslegesen feltelepitet a rendszerre. Na, ilyen linux-ba nincs. És ilyen nem is lesz benne.
2023. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/272 gentoojedi ***** válasza:
100%

#63


Én nem használtam soha a Geforce ecxperiencet, céges gépen sem, ahol windows van. De megnéztem az nvidia honlapon mire való ez. Idézem:

"Rögzítsen és osszon meg videókat, képernyőképeket és élő közvetítéseket barátaival. Tartsa naprakészen illesztőprogramjait, és optimalizálja játékbeállításait. A GeForce Experience™ segítségével mindezt megteheti, így a GeForce® grafikus kártyája vagy laptopja rendkívül nélkülözhetetlen társává válik."


Nos ezek a funkciók azért vannak Windowson, mert a Windows beépített videorögzítője silányabb a Linuxos megoldásokhoz képest.


A többi nvidiás beállításon azért nem vegyek tételesen végig, mert a felsorolásban van több olyan tétel, ami lehet, hogy grafikusan az nvidia vezérlőpultjából nem állítható be, de konfigurációs fájlban igen.

2023. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/272 gentoojedi ***** válasza:
100%

60-as hozzászólóval maximálisan egyetértek az állandó Adobe ütőkártya elővétellel. A miért illegális kritizálni a linuxot témában ezt már kitárgyaltuk, a kérdezőnek érdemes lenne végigolvasni, hogy a photosop nem az átlagfelhasználók eszköze. És ahogy 60-as is megírta a sok #azthiszimagárólátlagpistike jobban ért a géphez, letorrentezett photoshoppla csinál meg egy olyan dolgot, amire van rengeteg alternatív olcsó vagy ingyenes megoldás (nem a gimpre gondolok), a photoshop ismeretük meg csak arra elég, hogy a program képességeinek 5% tudják vele használni.


Ha most azon lovagolunk, hogy kell az átlagusernek a méregdrága photosop és nincs alternatíva linuxra, azt mondom, de van.


Már egy előző fórumszálban leírtam, most beszúrom újra:


Ismerek egy fényképész vállalkozót. Fedorát használ (ingyenes). Munkájához régen Corell Drawot meg Photoshopot használt. Amióta áttért linuxra talált olyan alternatív programot, ami körülbelül e két szoftver 1/5-be kerül. Ezt a programot megcsinálták Windowsra, OSX-re meg Linuxra is. Megvásárolta és megelégedéssel használja. Azt mondta semmi olyan dolog nem hiányzik ebből a két programból, amit csak PS-sel vagy Corellel lehet megoldani.


Ha valakit érdekel megírom a megnevezett programokat. de előre szólok a linuxos vereziót nem lehet letorrentezni, csak megvásárolni.

2023. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/272 anonim válasza:
2%

Hehe... mire is szàmítottam, mint lepontozásra. Ezt is nyugodtan lehet.


Kérdező, igazából nem értem a kérdésed. Ezt élvezed, hogy Linux zelótákkal vitatkozol a semmin? Ők se fognak semmiről meggyőzni és te sem fogod őket.


Kár, mert tényleg vannak területek, ahol a Linux piacvezető (na persze nem a Desktopon, hanem szerver, hpc, infra területen).


De őszintén remélem egyszer majd valóban eljön a Linux éve, a részesedése felugrik mondjuk 30%-ra desktopon, mert akkor az elitista zelóták végre kénytelenek lesznek továbbállni Hurd-re, akarom mondani GNU/Hurd-re. Mert hát hogy néz ki az, hogy ugyanazt az OS-t használják, mint a plebs és nem egy 2% népszerűségű L33tH4x0r OS-t.


A Linux meg végre megmarad a normális embereknek.


Ja és PowerShell > bash :D

2023. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/272 anonim ***** válasza:
22%

68

A hurd az csak egy kernel. Akkor már inkább valamilyen BSD-re megy át a pár hipszter. Viszont hadd jegyezzem meg, hogy attól hogy egy trollt kijavít valaki még nem lesz egyből zealot.


"Ja és PowerShell > bash :D"

Ezek kár vitatkozni, ízlés kérdése.

2023. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/272 A kérdező kommentje:

Utolsó, olvasgattam itt meg máshol is linuxról. Vagyis valamilyen szinten meggyőztek, mert felraktam, kipróbáltam. Maga a rendszer az viszont nem győzőtt meg.

Játékra vagy bármilyen gpu igényes dologra alkalmatlan. Átlagosan 10fps-el gyengébb a linux videó teljesítménye.

Programozni lehet rajta, feltéve hogy nem windowsra fejlesztesz valamit. Mert úgy meg már butaság.


De őket soha se fogod meggyőzni róla, hogy elég sok dologban jobb a windows.

Merthát azt "linuxon is meg lehet oldani"

Persze, ha találsz rá megoldást.


Amúgymeg bebootoltam ubuntuba külső ssd-ről, kiírt valami hibát:



[link]



Írta hogy manuálisan kell futtatni ezt a valamit.


Előtte inkább letiltottam biosban a sata lemezeket.


Az ssd linux alatt is eltűnt, de a hdd valamiért nem.


Végül lefuttatam a tesztet, bebootolt a linux. Utána windowsban meg eltűnt az egész hdd.


😮


Ha valaki nem ért hozzá, az pánikba esne, mert a "linux elpusztította a vinyót"


De én tudtam hogy nem formázta le (amúgyis kb csak egy lomtár)


Valójában annyi történt, hogy nem volt meghajtó betű hozzárendelve. Visszaraktam hogy D aztán annyi...


Nahde kértem én a linuxot hogy szedje ki a jelet? Nem.

Kiírta hogy ez fog történni? Nem.

2023. nov. 30. 16:44
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!