Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/272 A kérdező kommentje:
Neked valami igen komoly traumát okozott a windows, hogy képes vagy napok óta fikázni a windowst (a többi fikázós hozzászólásodról más kérdések alatt nem is beszélve). Gyerekkorodban megtámadott egy bilgéc az állatkertben, vagy mi bajod van? :D
2023. nov. 29. 07:54
 42/272 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező egy M$-fanboy, nem érdeklik a tények.
2023. nov. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/272 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ne válaszoljunk többet a kérdezőnek. Csak trollkodik. Nem a rendszerek érdeklik hanem hogy itt élvezhesse a kommentháborut. El se olvassa a linux-os válaszokat. NE IRJATOK TÖBB VÁLASZT.
2023. nov. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/272 anonim ***** válasza:
100%

"Miért jó az hogy felrakom a legújabb leghíresebb linux verziót és gyakorlatilag semmire se lehet használni?"

Helyesbítek: te a szegényes képességeiddel semmire nem tudod használni. De ez nem a rendszer hibája. Innentől kezdve pedig a feltételezésed alapvetően hibás.


"Csak 1 példa. Van nvidia control panel?"

Van.


"Mindenből csak egy lebutított féligkész ócska verziót kapsz."

Ismét csak a feltételezésed hibás, ami leginkább a tudatlanságodnak köszönhető.

Tudod, ha én nem érezném előnyét annak, hogy Linuxot használok, akkor nem azt használnám. De érzem. És nem csak magának a Linuxnak az előnyét, hanem az egész ökoszisztémáét. Mondjuk őszintén kíváncsivá tett, hogy mi az, ami szerinted csak félig ócska, lebutított verzió. Tényleg érdekel, mert ami általános felhasználás során szükséges, olyanból nem tapasztalom ezt. Sőt, kicsit pont azt érzem, hogy Windowson nehezebb a helyzet, pláne, ha nem akarsz súlyos pénzeket kiadni (vagy törvénytelen útra térni). Vannak persze célszoftverek, amik egyik vagy másik oprendszerre kerültek csak kiadásra, de ez oda-vissza is igaz.

Hogy őszinte legyek, főiskolás éveim alatt a kedves tanerőnk maximálisan tett azért, hogy ne szeressük meg a Linuxot (ő egyébként a mestere annak, hogy hogyan NEM szabadna valamit tanítani), szóval én eleve negatív szájízzel álltam hozzá ehhez a rendszerhez. Évekig hanyagoltam is. Aztán amikor közel 10 éve új gépet vettem, gondoltam, adok egy esélyt, kipróbálom a Linuxot. Természetesen a Windows ott csücsült az elsődleges partíción, mert úgy hittem, egész biztos, hogy ha lesznek is előnyei, legfeljebb csak másodlagos rendszernek lesz jó a Linux. Aztán azon kaptam magam, hogy hetek teltek el, és egyszer sem bootoltam Windowst. Egyszerűen nem volt olyasmi, ami miatt kellett volna. Nem csak arról van szó, hogy magamra erőszakoltam, hogy most ezt kell használnom, hanem pusztán kíváncsiságból kipróbáltam. Azzal a prekoncepcióval, hogy "biztos rossz lesz". Szerintem nem kell ecsetelnem, hogy ha tényleg azt tapasztaltam volna, hogy itt mindent dupla macera megcsinálni, akkor fénysebességgel gyalultam volna le a rendszert.

De az ellenkezője történt. Úgy egy hónap után gondoltam, kicsit rápillantok a Windowsra, mégis egy évtizeden át az használtam, de nem tetszett. Lomhának, és bénácskának tűnt a Linux után. Eleve az, hogy a Linux ennyire stabil, már az egy hatalmas plusz volt. Na, és igen, akkor nézzük a programokat! Ami az internetet illeti, sok változás nem volt. Firefox mindkét rendszeren van, csak itt nem kellett külön telepíteni. Akkoriban még tényező volt a Flash, sőt, volt még pár Java-s weboldal is, de mindkettő létezett Linuxra is. Levelezőkliensnek meg ott a Thunderbird, már ha az ember nem webmailt használ.

Oké, de nézzük tovább! Szövegszerkesztés? LibreOffice ugyanúgy létezik Linuxra is (natívan), szóval ez is pipa. És mielőtt még előhozakodnál azzal, hogy "dehá nincs is vörd", jelezném: nem is hiányzik. Még jócskán a Windows-os korszakomban voltam, amikor váltottam, mivel elegem volt a MS Office hülyeségeiből. A MS Office-nál még csak nedves álom volt az, hogy képes legyen pdf-et generálni, legfeljebb csak mindenféle "pdf-nyomtatókkal" bohóckodva tudták megoldani, addig a Writer (ekkor még OpenOffice-ként futott) alapból már tudta. MS Office-nál csak a 2007-nél jött be, hogy egy kiegészítő telepítésével képessé tehető rá. Ha egy objektumokban gazdag, nagy méretű dokumentumot kell szerkesztened, Writernél sokkal kisebb a valószínűsége, hogy egy módosítással szétbarmolod az egészet. Körlevél-készítésről már nem is beszélve: csak dátumot ne tartalmazzanak az adatmezők, mert akkor dob egy hátast a MS Office.

Hang és videó? lejátszáshoz ott a VLC, vagy ha valakinek nem szimpatikus, akkor jónéhány másik lejátszó. De mondjuk nekem a VLC-vel egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor volt problémám.

Ezek mellett pedig a beépített segédprogramok is minőségibbek, mint Windowson. (Persze, Linux alatt ez függ attól is, hogy milyen terjesztést, és hogyan állítasz be, de ha nem direkt úgy konfigurálod, hogy csakazértse legyen jobb, akkor bizony jobb lesz.) Most komolyan a Jegyzettömb még mindig ugyanott tart, mint 30 éve?? Jó, annyi, hogy azóta tetemes késéssel elkezdte támogatni a Unicode-ot. Egy GEdit vagy Xed mérföldekkel elveri. Tényleg, a Windows beépített tömörítője még mindig csak a .zip fájlokkal bír boldogulni?

Meg ami még tetszik a Linuxban az eddigieken túl, hogy rengeteg hasznos kis segédprogram érhető el hozzá.

2023. nov. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/272 gentoojedi ***** válasza:
100%

#39


"Csak 1 példa. Van nvidia control panel? Nincs."


De van. A zárt nvidia driveréhez én is használom. Az, hogy Te nem találod az azért van, mert nincs feltéve, mert automatikusan nem teszi fel. És ha valami nem kerül oda magától, akkor Te azzal nem boldogulsz, mert zéró linux tudásod van. Ezért nem szabadna tényként közölnöd a dolgaidat. De csak égesd magad.


"Konzolból is lehet frissíteni a rendszert?! Újraindítás nélkül?!"


Lehet. Ezt bő tíz éve megoldották a szerverek miatt, mert azokat csak úgy nem szabad leállítani meg újraindítani, amikor épp olyan kedve van az üzemeltetőjének.


Majd annak a hülyének a sorsára jutsz, aki egy közel ötszáz hozzászólásra duzzasztotta a miért illegális kritizálni a linuxot témát.


Tudod mi lett vele? Öngyilkos lett.


Puszi

2023. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/272 A kérdező kommentje:

44# Annyira sok dolgot azért nem soroltál fel. Böngészés hang/videó lejátszás meg szövegszerkesztés. Ezek nagyon alap dolgok.


45# Te meg nem tudod mi az nvdida control panel.


[link]



Nem, ez nem az. De akkor tessék linkeld be:

2023. nov. 29. 13:28
 47/272 anonim ***** válasza:
100%
nVidia Control Panel Windows-on, ez nem k*rvára ugyanúgy néz ki: [link]
2023. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/272 A kérdező kommentje:

Köze sincs hozzá, windowson van vagy 10-15 féle beállítás, linuxon 2-3.

Ennyit arról hogy linux alatt jobban ki lehet használni a hardvert...

2023. nov. 29. 18:44
 49/272 anonim ***** válasza:
96%
Általad linkelt askubuntu-s linuxos screenshoton van 13 almenü. Ugye nem gondolod hogy komolyan veszem hogy 2-3 dolgot lehet csak beállítani?
2023. nov. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/272 anonim ***** válasza:
97%
:DD Hallod húzz már innen a trollkodásoddal. Az, hogy linux alatt mennyire lehet egy hardvert kihasználni megint csak a gyártótól függ, nem a linuxtól. Maga a linux kernel stabilan fut és ez a lényeg még a nemzetközi űrállomáson is linux fut, ennyire megbízható. Az hogy te nem tudsz rajta játszani mert 12 évesen neked ez a lényeg, kb. az értelmi szintedet mutatja.
2023. nov. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!