Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/272 anonim ***** válasza:
87%

A "jobb" az szubjektív. Jobb _mire_? Ha játszani akarsz, akkor használj Windowst, játékra nem éri meg a küszködést a Linux.

Amúgy nem értem, ha eleve nem szereted a Linuxot, és nem is értesz hozzá, akkor miért azzal akarsz játszani? Hogy ne sikerüljön, és ide tudj jönni trollkodni?

2023. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/272 anonim ***** válasza:
78%
A Linuxot nem játékra találták ki. Minden másra viszont fényévekkel jobb, mint a vindóz.
2023. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/272 anonim ***** válasza:
88%

ProtonDB-n Gold értékelése van a Baldur's Gate 3, Steam Deck-en (Arch Linux) játszanak vele: [link]


Hogwarts Legacy szintén zenész, működik: [link]


Kommentekben van segítség, milyen paranccsal működnek rendesen.


Egyébként nyilván nem fog minden úgy működni Linux-on, mikor eleve nem arra írták a játékot, és "emulálni" kell benne (ERŐSEN idézőjelben, tudom hogy a proton nem emulálás...). Ehhez képest elképesztő hogy ezek a játékok is így futnak rajta. Köszönhetően Steam Deck-nek, mivel Linux-ot futtat, ez csak jobb lesz.


Sajnos a kérdés címéből azt szűröm le hogy ezeket hiába írom le, ennyivel letudtad a dolgot, "A Linux szar, ezt se tudja". De, tudja, még úgy is hogy nem erre lett kitalálva.

2023. nov. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/272 A kérdező kommentje:

Az ubuntunak az a neve hogy linux desktop. Vagyis asztali felhasználásra találták ki. A protont meg a wine-t windows programok/játékok futtatására találták ki. Vagy nem?


Semmi ilyesmit nem írtam hogy a linux szar. Csakhát szinte alig használható valamire. Max böngészés meg videó lejátszás.


Ami a legbénább a linuxban az a konzol. Nem volt jó a sima ctrl+c/v, ide ctrl+shift+c kell.


A telepítő meg tényleg katasztrofális.


2 lehetőség van:


-minden elpusztul


-lehet hogy nem


Én csak úgy mertem felrakni hogy letiltottam mindem vinyót, aztán egy külső usb-s ssd-re raktam. Aztán meg hibát írt mert még ennyire se képes...

2023. nov. 26. 19:29
 5/272 anonim ***** válasza:
94%
A hiba a monitor és a szék között keresendő.
2023. nov. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/272 anonim ***** válasza:
0%

A Linux operáció rendszer, a Windows nem az.

A különbség annyi, mintha a börtönben az elítélt soha sem kaphatná meg a cellakulcsot, vagy pedig néha azért igen.

2023. nov. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/272 anonim ***** válasza:
93%

"Ami a legbénább a linuxban az a konzol. Nem volt jó a sima ctrl+c/v, ide ctrl+shift+c kell."


Azért, mert a Ctrl+C az aktuális parancs leállítására szolgál (SIGINT). Egy kis történelem: annyi biztos hogy TOPS-10 operációs rendszerben is (tehát még UNIX előtt) már használták ilyen célből a Ctrl+C-t, azaz arra hogy parancsot leállítsa. Az első gép ami Ctrl+C-t másolásra használ, az 1983-as Apple Lisa. Szóval olyan másfél évtizeddel korábban már parancsok terminálására használták ezt a billentyűkombinációt. És mivel a Linux eléggé programozó-orientált, sok terminál használattal, ott ez a fontosabb mint a másolgatás. Arra ott az említett Ctrl+Shift+C.


Ilyen mentalitással bajban leszel. Ez egy másik oprendszer, te pedig úy akarod használni mint a Windows-t.

2023. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/272 A kérdező kommentje:

8/8


Az a baj, hogy nem lehet megváltoztatni a billentyűzet kiosztást. És minden linux distro ezt csinálja.


Átlag embereknek én nem ajánlanám a linuxot max informatikusoknak meg hozzáértőknek.


Attól hogy eléírják hogy desktop még nem lesz desktop...

2023. nov. 26. 20:27
 9/272 anonim ***** válasza:
87%
A Linux nem igazán arra való, hogy Windows programokat futtass rajta. Meg lehet csinálni, de nem leszel elégedett vele.
2023. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/272 anonim ***** válasza:
88%

Jelentettem a kérdésed, remélem törlik. Elég Linux fikázó kérdést írtál már ki, elég volt a hülyeségeidből és a hazugságaidból.


A mai napi hazugságod ez:

"Az a baj, hogy nem lehet megváltoztatni a billentyűzet kiosztást. És minden linux distro ezt csinálja."


Meg lehet:

[link]

2023. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!