Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/272 anonim ***** válasza:
2%

Gondolom, védik a védhetetlent. Ész érv nincs a Linux használata mellett, így jönnek a kamuzások, hátha szerencséjük van, és olyanba futnak bele, aki nem ért hozzá.


Részemről azt nem értem, hogy miért kell bizonygatni, hogy a Linux jó. Ezzel nyugtatják magukat? A Windowsról nem kell mondogatni, az szépen teszi a dolgát.

2023. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/272 gentoojedi ***** válasza:
95%

#90


"De akkora baromságokat írnak, hogy az hihetetlen. 2 oldalon keresztül bizonygatják, hogy márpedig linuxban van nvidia control panel. Mégse tudják belinkelni, mert nincs."


Én világosan leírtam, hogy van nvidia control panel linuxon. Az egy másik dolog, hogy nincs annyi beállítási lehetőség benne, mint Windowson. Azt is leírtam, ami nincs benne, azt be lehet írni az xorg konfigurációs állományába - ha egyáltalán szükség van rá.


Látom értelmezni nem tudtok.


Most komolyan? Ez a linux mérce nálatok, hogy az nvidi control panel melyiken állítható jobban?


Mellesleg pont azon nyafogtok, hogy a linux a bonyolultabb.


Tessék. Végre az nvidia control panel, ami nem annyira bonyolult, mint Windowson. Akkor meg az a baj.


Nektek az kell, hogy szidhassátok a linuxot.


Ti kis nyomik...

2023. dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/272 anonim ***** válasza:
96%
Megjöttek az M$ fanboy-ok, akik valójában életükben nem láttak közelről Linuxot.
2023. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/272 anonim ***** válasza:
20%
Vagy max. csak képen... :D
2023. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/272 anonim ***** válasza:
19%

ami nincs benne, azt be lehet írni az xorg konfigurációs állományába"


"Végre az nvidia control panel, ami nem annyira bonyolult, mint Windowson."


Szóval config fájlokat szekeszteni egyszerűbb, mint egy menüben kattintgatni? Úgy hogy még ki is írja hogy mit csinál a beállítás?


Az komoly.


Szóval mégsincs control panel. Nyilván azért vesznek fél millás gpu-t, hogy utána linuxban kínlódjanak egy konfig fájllal.


[link]

2023. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/272 Thunderfairy ***** válasza:
96%

91-es.


Semmit nem tudsz a Linux-ról. Amig nem kezdtem el használni addig én is ilyeneket mondtam. Utána kiprobáltam olyan hozzáállással hogy ezt is meg kell tanulni. Másfél nap alatt, másfél nap csak, és eltünt a windows az életemből. Elöbb meg is kénne ismerni a rendszert. Bármit megcsinálok Linux alatt. Igen, játszok is Linux-on.

2023. dec. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/272 anonim ***** válasza:
15%

Nekem erről mindig a politika jut az eszembe.


Linuxosok=fideszesek.


Hiába mondod nekik, hogy át vannak verve, bármi áron kitartanak a linux mellett.


Utálják a microsoftot az intelt az nvidia-t. Szerintem az amd-t is.


Mert azok mind szemét nyugati cégek. (soros migráns brüsszel)


Bezzeg a linux!


Nem egy valódi desktop, csak egy ócska kernel. Nyílt forráskódú?

1-2 hekkergyereknek az is komoly sikerélményt okoz, ha egy képből kiszed pár adatot...



"Amig nem kezdtem el használni addig én is ilyeneket mondtam"



https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

2023. dec. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/272 anonim ***** válasza:
4%

96: Igazad van, nem ismerem a Linuxot, párszor kipróbáltam, de ennyi elég is volt belőle. Folyton volt valami baja, segítséget nem találtam hozzá, driverek nem működtek/nehezen voltak beszerezhetőek/nem voltak (a megfelelő aláhúzandó).


Azt nem mondom, hogy semmire sem jó: unatkozó háziasszonyoknak Fészbúkozni és persze hozzáértőknek rendszerbütykölésre jó. De ez ugye a két véglet, ami közte van, és ami a felhasználók többsége, oda bizony gyatra. Biztos megoldható ez-az, ha bütykölöd, de nekem drága az időm a rendszer lelkivilágával való foglalkozásra, az idő alatt pénzt keresek vagy játszok.


A magam részéről inkább kifizetem a Windows árát, de úgy működjön, ahogy kell, és nem nyögvenyelősen, fapadosan, alternatív programokkal, amik vagy mennek, vagy nem.

2023. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/272 anonim ***** válasza:
91%

98

Android?

2023. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/272 anonim ***** válasza:
4%
98: Az nem desktop rendszer. Senkit nem érdekel.
2023. dec. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!