Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/272 anonim ***** válasza:
0%

Fogadd már el végre! A linux egy félkész ócska rendszer! Ha a linux kernelben nincs benne egy hardver, akkor nem és kész!


1-2 öregember ettől érzi magát hekkergyereknek.



2-3% összesen!

2023. dec. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/272 anonim ***** válasza:
0%

Az android pedig Linux. Ha tetszik ha nem"


Köze sincs hozzá!

2023. dec. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/272 anonim ***** válasza:
96%
Thunderfairy-t annyiban kijavítanám, hogy nem az első évet, hanem az első pár napot kell kibírni. Egyszerűen annyival jobb a Linux mindenben, hogy ha egyszer kipróbálod, utána legfeljebb játékra fogsz Windowst használni.
2023. dec. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/272 anonim ***** válasza:
2%
133: Oké, hogy játszani nem lehet Linuxon (most jöhetnek a hőbörgések: 3, 2, 1... :D), de most komoly, hogy csak a Netezésért és médiafogyasztásra tartsunk fent egy külön oprendszert? Nem egyszerűbb akkor már Windows alatt, egy helyen csinálni mindent? Netezni az alatt is lehet.
2023. dec. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/272 anonim ***** válasza:
95%
#134 Valahol valakinek már írtam (lehet, hogy pont itt és pont neked), hogy aki elmúlt 12 éves, az jó eséllyel nemcsak játékra, netezésre és médiafogyasztásra használja a Linuxot. Szöveget szerkeszteni, képet/hangot/videót alkotni, szervert üzemeltetni, programozni, adatbázist adminisztrálni mind-mind sokkal hatékonyabb Linux alatt. Plusz aki nem játszik, annak akkor is értelmetlen Windowst fenntartania a Linux mellett, ha csak netezik és videókat néz.
2023. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/272 anonim ***** válasza:
3%
135: Elég egyetlen program, ami nem fut Linuxon (nem, alternatíva nem játszik), máris kell a Windows. Fordítva azért nem jellemző.
2023. dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/272 anonim ***** válasza:
96%

"nem jellemző"

Mármint annak nem jellemző, akinek mindenáron az a Windows program kell. Mert, csak.

Olyan ember valóban nem nagyon van, aki csak azért tér át Linuxra, mert ott nélkülözhetetlen programok vannak.

A Linuxot általában a stabilitás, egyszerűség, biztonság és olcsóság miatt választják.

2023. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/272 gentoojedi ***** válasza:
96%

#128


"Ha az android linux lenne:..."


Elmondom mégegyszer.


Az android nem linux, hanem linux alapú operációs rendszer. Magyarán egy módosításokkal ellátott linux, ha úgy tetszik.


Így az az állítás sem igaz teljes mértékben, hogy az Android=Linux


Így jó a képlet Android=forkolt Linux


"Először kiválasztod az "android" distrot. 100-ból választhatsz 1-et. Utána válaszd ki, hogy melyik verzió. Mert az se mind1. Melyik desktop? Xfce? Plasma? Mint? Cinnamon?"


Ezzel is mellé fogtál mert a telefonokra gyártott linux nem ugyanaz, mint a laptopra meg asztali pcre szánt változat.


Telefonra ott van az Ubuntu Touch. Tehát telóre nem (K/L/X)Ubuntut teszünk, hanem ubuntu touchot.


Itt egy rövid videó a telepítés menetéről.


https://www.youtube.com/watch?v=zuLFTGkuD68


Nem kell vesződni a milyen desktop felület kérdéssel, mert a legtöbb nem mobilra lett kitalálva. Fixen felteszi a megfelelőt a telepítő.


Olyan határozottan állítod a hülyeségeidet, hogy az már rémisztő.


És még igaz történetnek írod, hogy így jártál egy mobiltelefonnal.


Te tényleg szeretsz magadból hülyét csinálni. Te még az önbecsülésedet is feláldozod csakhogy igazad legyen. Gratulálok.

2023. dec. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/272 Thunderfairy ***** válasza:
95%

131-es.


Meg a többi windows fanatikusnak.


Tökéletesen használom bármire a Linux-ot, igen, JÁTSZOK is Linux alatt. 8 alkalommal probáltam visszamenni windows-ra ha nem 9 alkalommal. A telepitést követő 10 perc után menekültem vissza a Linux-ra. A 128-as komment bemutatta hogy semmit nem tudtok a Linux-ról. Én most már attól félek hogy kénytelen leszek e új gépen windows-t használni. Úgye Secure Boot és TPM??? Láttom abszolut nem veszitek figyelembe amit mi Linux felhasználók írunk nektek. Én már nem jövök vissza ehhez a kérdéshez. Eleget olvastam hogy a semmit hozzá nem értők itt erőskődnek a windows mellet. Ti értsétek már meg végre hogy a Linux a jobb rendszer, méghozzá ingyen. Már leírtam pár doldot hogy miért jobb. A többi Linux-os meg még komolyabban leírta. Windows-ozatok csak helyetem is. Remélem soha többet nem láttok egyik gépemen se windows-t többet.


Csak a Linux a jó rendszer.

2023. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/272 anonim ***** válasza:
3%
137: Komolyan nem érthető, mi az, amikor KELL egy program, és nem valami himi-humi alternatíva? Ha valakinek Photoshop kell, nem kell neki Gimp, ha BMW kell, nem éri be Ladával, ha spenótot akar enni, nem kell neki húsleves.
2023. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!