Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/272 gentoojedi ***** válasza:
91%

#123

"de Windowsra sok az a 3-10"

Nem. De a 30-40 már az. Persze nem annak, aki vgaért ad 200+ ezret, hanem aki a komplett pcért nem ad 100-at.


Csak szólok h a 3-10 ezer ftos windows valójában illegálisan kiszivárogtatott mennyiségi licenszes windows, ami lopottnak minősül.


Egy Windows11 home (oem) 30 ezer, pro (oem) 40-50 ezer körül van.


Használt pc vásárlásakor lehet felújított Windowst venni 10-15 ezerért kizárólag olyan cégtől, akinek van engedélye felujított windowst árulnbi, de azt is csak használt pc-vel/laptoppal adhatja.

2023. dec. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/272 gentoojedi ***** válasza:
95%

#98


"A magam részéről inkább kifizetem a Windows árát, de úgy működjön, ahogy kell,"


Ja a 3-10 ezer ft-ért. Tehát orgazda vagy. Bocs, de nem nézem ki Belőled, hogy 30-40 ezret adnál egy Windowsért.

2023. dec. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/272 gentoojedi ***** válasza:
95%

#131


"A linux egy félkész ócska rendszer!"


Ennyi erővel a Windows is az, meg nemcsak az összes operációs rendszer, hanem a szoftverek is. Ha teljesen kész lenne, nem lennének rá frissítések. De folyamatosan vannak hibajavítások, új funkciók kerülnek bele és biztonsági javításokat kap.



A linux pont attól jó, hogy ha nem tetszik valami, Te is módosíthatsz rajta, hozzátehetsz, vagyis tehetnél, ha meg lenne hozzá a tudásod. Persze leszólni meg kritizálni könnyebb.



"Ha a linux kernelben nincs benne egy hardver, akkor nem és kész!"


Nálad. Ha ilyen problémával szembesülsz, akkor a linux nála kész. Nincs tovább. Ahelyett, hogy megkeresnéd hátha valaki megírta hozzá a megfelelő pathet és abból megcsinálnád a szükséges modult, vagy csak feltennéd, mert lehet benne is van a csomagtárolóban, vagy tennél/fordítanál rá egy másik/újabb kernelt, amiben benne van, vagy magad megírnád.


Megírni én sem tudom, de az összes többit már végigcsináltam.

2023. dec. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/272 gentoojedi ***** válasza:
95%

#149

"Képzelheted, milyen lehet az a Linux, ha egyből le akarják törölni, nem is ismerkednek vele."


Hát én konkrétan tudok olyan esetet, akitől megkérdeztem, hogy miért törölte le kapásból, csak annyi volt a válasz, mert neki windows kell.

Sokaknál a hozzáállással van baj, meg a köcsög microsofttal, amiért azt elérte, hogy embereknél szóba sem jöhet, hogy ránézzenek másra.

2023. dec. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/272 anonim ***** válasza:
4%

Gentoo: Most gondolj bele (részlehajlásmentesen, objektíven): ha a Windows fizetős, a Linux pedig ingyenes, utóbbi mégse kell szinte senkinek, pedig fizetni se kell érte, akkor az tényleg milyen lehet már?


Tudod, amit szinte utánad dobnak, és úgy se kell... :D

2023. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/272 anonim ***** válasza:
95%
#155 Az emberek többsége idióta, ezért a szart is el lehet adni kellően reklámozva és szépen becsomagolva.
2023. dec. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/272 anonim ***** válasza:
3%
156: Ez igaz. De a pénzt mindenki nézi, és ha ugyanaz van 3-40 ezerért vagy ingyen, akkor utóbbit választaná. De úgy látszik, hiába van ingyen a Linux, még így sem viszik. Azért ez nagy szégyen, valljuk be.
2023. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/272 anonim ***** válasza:
0%

Milyen agresszív reklám kampány? Boltok néha reklámozzák a windows, pont úgy mint bármilyen más terméket.

A linuxos tévképzetek egyre csak gyűlnek.


A legtöbb felhasználó saját tapasztalat miatt használ windows. Kijelenteni hogy a linux jobb, egyszerű ostobaság. A számok nem hazudnak! 2-3% desktop linux.


Az is mi hogy én fordítsak kernelt a hardvernek meg írjak hozzá drivert?


Tessék itt egy pc. Csak először forraszd a helyére az alkatrészeket, aztán rakj össze egy tápot mert az nem jár hozzá. Ugye mennyire király? Hát hülye az aki olyan gépet vesz, amit bekapcsolsz és azonnal működik!


Vicc kategória az egész linux.

2023. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/272 anonim ***** válasza:
95%

#157 Az emberek többsége még a Linux létezéséről sem tud, vagy ha igen, akkor olyan tévképzetei vannak, mint neked és a másik kollégádnak.

#158 Nem kell sem kernelt fordítanod, sem drivert írnod, hogy Linuxot használhass. Ebből is látszik, hogy soha ki sem próbáltad.

2023. dec. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/272 Thunderfairy ***** válasza:
96%
Hogy ezek mennyire nem ismerik a Linux-ot az már elképzelhetetlen. És igen, ingyen van egy sokkal komolyabb rendszerem mint a ti windows-otok. Abszolut semmit nem tudtok a Linux világáról. Nekem meg a windows nem kell azotta amiotta hajlandó voltam arra hogy elkezdjem használni.
2023. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!