Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/272 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, az egyik különbség az, hogy a Linux az operációs rendszer, míg a Windows (és a DOS) az meg nem.

Pénzbe meg azért kerül (a DOS is), mert ez az elterjedt. Nem azért, mert ez lenne a jobb.

2023. dec. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/272 anonim ***** válasza:
12%
159 szerint "Az emberek többsége még a Linux létezéséről sem tud", 160 meg azt írja, hogy "ezek mennyire nem ismerik a Linux-ot az már elképzelhetetlen". Linux-huszárok, döntsétek már el, mit akartok! :D
2023. dec. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/272 Thunderfairy ***** válasza:
96%

162-es.


Arra célzott a 159-es hogy az iskolákba csak a windows van megtanítva. A gépekre is windows-t telepítenek mikor veszel magadnak. A windows van agyonreklámozva orrba-szájba. Persze hogy nem is ismerik az emberek a Linux-ot, max. hallottál róla pár évek óta elavult mondókát. Most már a Linux a jobb rendszer. Leírtam itt is, ennél a kérdésnél, pár dolgot erről. De ti nem is figyeltek oda arra amit a Linux-os emberke ír. Sokan nagyon részletesen is leírták már hogy milyen a Linux. De ti windows-osok abszolut nem is figyeltek erre. Hidd el, aki kibirja az első évet a Linux-al az örökre Linux felhasználó marad. Legalább is nekem ez az első 1 év kellet ahhoz hogy esélytelen legyen a windows-ra visszatérnem. Próbáltam már párszor.

2023. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/272 anonim ***** válasza:
3%

163: Iskolákban tanítják a Windowst, ezt elismerem.


DE...


"A windows van agyonreklámozva orrba-szájba" - Hol? Se tévében, se rádióban, se újságban nem láttam Windows hirdetést, de még a Neten se nagyon. Tényleg érdekelne, hogy hol van "agyon reklámozva".


"Most már a Linux a jobb rendszer" - Ebbe nem megyek bele, kb. a "Bibííí, az én apukám nagyobb, mint a tied" szint...


"aki kibirja az első évet a Linux-al" - Hát ez az, "kibírni" kell a Linuxot, míg a Windowst kellemes használni, és nem kell vele küszködni. Ez azért nagy különbség.

2023. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/272 anonim ***** válasza:
0%

Most már a Linux a jobb rendszer"


Nem, egy évig győzködted magad róla, hogy jobb a linux. Attól még nem jobb.


Fogd már fel végre, hogy egy átlag user csak annyit akar hogy működjön a gépe.


De erre a linux nem képes. Az a 3% fanatikusnak meg az a "szórakozás" hogy kinlódnak a linuxszal.


Ha kinlódni akarok találok 100 másik dolgot.


De nem azzal fogom tölteni az időmet, hogy egy félkész rendszerre telepítek mindenféle csomagokat. Mindezt azért, mert lehet hogy majdnem arra lesz képes, amire a windows.

2023. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/272 anonim ***** válasza:
96%

164, ha szerinted az nem reklám, hogy azt tanítják a suliban és a legtöbb gépen/laptopon az van előtelepítve, akkor szerinted mi?


És amûgy rád, neg a fél pipásra volt mondva, hogy nen tudtok semmit a linuxról. Mert tényleg nem tudtok róla semmit. Ez az egész vita kb. olyan, mint amikor két kóder veszekszik, hogy melyik a jobb programozási nyelv. A hozzáértő meg csak röhög rajtuk, hogy a nyelv az csak egy eszköz, nincs olyan hogy legjobb. Az oprendszer is csak egy eszköz. Van amire az egyik jobb, van amire a másik, de a legtöbb dologra mind a kettő hasonlóan jó.

2023. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/272 anonim ***** válasza:
94%

165

Fogalmad sincs az egészről, már kb. én érzem gázul magam, hogy ilyen butaságot kell olvasnom. Valld be, hogy csak trollkodsz.

2023. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/272 anonim ***** válasza:
96%

"Fogd már fel végre, hogy egy átlag user csak annyit akar hogy működjön a gépe."

Nagyon jól látod. Éppen ezért jobb az átlag usernek a Linux.

2023. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/272 anonim ***** válasza:
23%
Én el tudom képzelni, hogy a két vérpistike képében valójában linuxosok próbálják lejáratni az M$-fanokat :D
2023. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/272 anonim ***** válasza:
4%
Ha a Linuxosok annyit dolgoznának, mint amennyi ideig a rendszerüket bütykölik, már meggazdagodtak volna. Ehelyett ezt a félkész, tákolt bughalmazt ajnározzák. Félelmetes vagy szánalmas? Igény szerint aláhúzandó.
2023. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!