Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/272 anonim ***** válasza:
4%
210: 95-től mindegyik Windowst használtam, de higyj, amit akarsz.
2023. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/272 anonim ***** válasza:
100%

211

95-ben ctrl+atl+delete után ki lehetett lőni a záróképernyőt.

2023. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/272 Thunderfairy ***** válasza:
96%

Még hogy nem inditja a windows magától újra a gépet frissitéshez? Talán. Akkor majd bekapcsoláskór fogsz meglepődni a frissitési képernyőn. És miután kész a frissités és újrainditottad...


Frissitések telepítése folyamatban. Kérjük várjon.


Köszi, de a Linux nem így csainálja. Ott teljesen eldönthetem hogy mikor frissitsen. Amikor végigment akkor kiírja ezt:


A rendszer naprakész.


Nincs az hogy újra inditani és az imént emlitet frissitési szöveg meg a százalék számítás hogy hól tart vele. Ilyen nincs Linux alatt.

2023. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/272 anonim ***** válasza:
0%
212: Ezt miért írtad és főleg kinek? :D
2023. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/272 anonim ***** válasza:
3%
213: "Ott teljesen eldönthetem hogy mikor frissitsen." - Pont mint Windows alatt. Nem hiszem el, hogy ennyire nem vagy képben. Na mindegy, rád hagyom.
2023. dec. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/272 anonim ***** válasza:
95%
#215 Továbbra sem válaszoltál: te milyen oprendszert használsz számítógépen, ha egyáltalán használsz számítógépet? Mert hogy se Linuxot, se Windowst nem láttál mostanában közelről, az biztos.
2023. dec. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/272 gentoojedi ***** válasza:
94%

#199


Másfél pipás!


""A Windows szervert is sajnos mindenért újra kell indítani" - Mondanám, hogy csinálj jobbat, de úgysem tudsz. Szóval ne fikázódj."


1. Minek csináljak, ha már megcsinálták? Úgy hívják linux. A ha valami nem tetszik, megcsinálhatot Te magad is (ha tudod) a linux filozófiájához tartozik és nem a Microsoftéhoz


2. Ha Windowsszal van problémád Te magad lehet akármekkora programozó, ha nem vagy szerződéses microsoft alkalmazott vagy partner, nem teheted meg! Ugyanis nemhogy nem férsz hozzá a kódhoz, mert zárt, de nem is szabad visszafejtened.


Tehát ha Te bekopogsz a redmondba, hogy figyeljetek ide, átrtam a kernelben ezt-azt, mert ez így szar, itt van tessék, tegyétek bele.


Az lesz a legelső kérdésük hogy tudtál belenézni a kódba és miért fejtetted vissza. Majd megkínálnak pénzbírsággal. Ugyanis ha Te csak annyit ismert el bizonyítható módoin a Microsoft felé, hogy belenéztél a kódba, feljelentenek és jobb esetben csak fizetsz.

Benne van a microsoft licens szerződésben, hogy tilos a kódot visszafejteni.


Szóval nem. Nem írhatok jobbat. Ezt sem tudhattad. Megbocsájtok Neked.


Az a mőásik gyökér aki azt szajkózza, hogy a linuxosok=fideszesek, meg csúnya Soros meg Brüsszel. Azt üzenem Neki, hogy Soros Gyuri bácsi a Microsofthoz képest egy szent ember. A Microsoft meg maga a patás ördög.

2023. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/272 anonim ***** válasza:
3%

217: "Benne van a microsoft licens szerződésben, hogy tilos a kódot visszafejteni." - Nem kell visszafejtened, ha látod, hogy nem jó, amit csinál a kód, azért senki nem vonhat felelősségre. Egy autónak sem kell belenézned a motorjába, ha látod, hogy ontja a füstöt, és szólsz, hogy ezzel baj van. Nem fog beperelni a gyártó...


Mondtam már, hogy a pipákat magasról lesza, az nem jelent semmit, csak az unatkozó gyerekek nézik. Neked olcsóbb a kenyér, ha több a pipád? Na látod.

2023. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/272 gentoojedi ***** válasza:
93%

#205

"202-204 megint tévképzet zaclvarban szenved. Nem indul újra magától. Kiírja hogy készen áll a telepítésre és indítsd újra."


Igen. Te meg leállítod. Aztán akkor is frissít, mert gondolom a frissítés és leállítást választod inkább, mint a simát, hogy ess túl rajta. Aztán ha eszedbe jut valami miután rányomtál a leállításra, hogy hoppá ezt még gyorsan meg kén csinálni és leshetsz jobb esetben 10 percet míg leáll, majd másik 15-öt, míg bekapcsolás során is konfigurál meg frissít, az nagyon fasza tud lenni.

2023. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/272 gentoojedi ***** válasza:
80%

#213


"Frissitések telepítése folyamatban. Kérjük várjon.


Köszi, de a Linux nem így csainálja."


Thunderfairy


Még nem így csinálja. Kérdés meddig. Fedoránál bevezették ezt a szart, és úgy látom debiannál is van ilyen, ami ott még csak opció.


Köszönhetően annak a böszme Windowsmajmoló systemD-nek, aminek a most legújabb változatába betették azt a nélkülözhetetlen funciót, ami Windowsba már 30 éve benne van. A kékhalált.


Már látom, ahogy szép lassan megnyomorítják a divatlinuxosok életét.


Még a végén váltanod kell Devuanra (és nem Debianra), vagy Slackware linuxra. Esetleg Red Core Linuxra. Csak az meg nem nagy distro. A PCLinuxOS meg szintén rolling.


Nemhiába használok Gentoot és Tom Benko is váltani fog. Nem is csodálom. Számomra csalódás egy Arch linuxtól, hogy ha már systemD-zik nem hagyta meg opcionálisan az openRC-t.

2023. dec. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!