Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
 241/272 anonim ***** válasza:
3%

240: Már nem azért, de figyelted, mennyi kattingtatás, jelszó beírás, leokézés van Linuxon egy sima frissítésnél? Felesleges. Az emberek 90%-ának fogalma nincs, mit fog frissíteni, mit szedjen ki stb..


Ezzel ellentétben a Windows nem kérdez, 1 kattintással frissít, és mindent maga intéz. Na, ez a nagy különbség.


Ha már mindent gyorsítani meg egyszerűsíteni akarunk, talán itt sem ártana követni ezt a Linux esetében, nemde?

2023. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/272 anonim ***** válasza:
93%

239

Ahha, szóval ezért dob fel egy ablakot a windows, hogy frissítés elérhető, amit lehet bezárni, rá kell menni a gombra, majd utána tudod bezárni. Amíg nem mész rá, hogy megnézed a frissítéseket, addig nem tudod másra hasznáni a gépet. Ez windows server 2016 egyébként.

2023. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/272 anonim ***** válasza:
96%

"Ezzel ellentétben a Windows nem kérdez, 1 kattintással frissít, és mindent maga intéz. Na, ez a nagy különbség."


Kivéve, higy a programokat külön kell frissíteni. De igen, mind a két rendszerben csak pár kattintás, az ne érdekeljen, hogy windows használhatatlan, amíg kezeli a frissítést. Addig majd kávézol. Én meg haladok a linuxon és hamarabb végzek.

2023. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/272 anonim ***** válasza:
96%

#241 Pont ma frissítettem mindent Linuxon. Rendszert és alkalmazásokat egyszerre. Két kattintás + egy root jelszó megadás. Mindent kilistázott szépen, amihez volt újabb verzió, és az egész nem tartott tovább pár percnél.

Azt aláírom, hogy a Windows nem kérdez és 1 kattintással frissít (bár ez is sántít kicsit, hiszen egy Firefoxot vagy egy qBittorrentet nem hiszem, hogy a Windows maga lefrissítene), de én személy szerint jobban örülnék, ha megkérdezné, hogy szeretnék-e frissíteni.

2023. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/272 Thunderfairy ***** válasza:
94%

241.


Ez 3 kattintás úgy hogy a 3-dik az a root jelszó leokézása. Max. ha van 4-5 perc. Te ennyi idő alatt egy újrainditáson vagy tul és kb. 5-6 százalékon a frissités terén. Van egy rossz hirem. Majd ha letelt a 10-20 perc és végzet a windows a frissitéssel akkor jön hogy újra indithatod a rendszert.


Utána:


Frissitések telepítése folyamatba. Kérjűk várjon.


Mirre te végzel a windows frissitéssel én már le is írtam pár perce ezt a választ.

2023. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/272 anonim ***** válasza:
3%

242: "Ahha, szóval ezért dob fel egy ablakot a windows, hogy frissítés elérhető, amit lehet bezárni, rá kell menni a gombra, majd utána tudod bezárni." - Nekem ilyen nincs, talán másik verziójú Windowst használunk.


244: "Pont ma frissítettem mindent Linuxon. Rendszert és alkalmazásokat egyszerre." - A programok frissítése nem az oprendszer feladata, ha Linuxon ez van, annak persze lehet örülni, de ez nem ellenérv a Windowsnak. Ha csak ennyin múlna, még váltanék is Linuxra, mert kényelmes, ezt nem vitatom. Látod? Ha valami jó, azt elismerem, még ha Linuxon van is.


"jobban örülnék, ha megkérdezné, hogy szeretnék-e frissíteni." - Minden vágyad így teljesüljön, ez már régóta megvan.


245: És milyen hasznos, a világot megváltó tevékenységet végeztél ama 5 percben, amivel több ideig tartott a Windows frissítése? Gyanítom, semmi érdemlegeset, esetleg Fészbúkon megnézted valami agyhalott legújabb posztját. :D


Ennyi többletidő nekem belefér, hogy olyan programokat, játékokat tudjak futtatni, aminél a Linux csak szétteszi a kezét, vagy valami fapados alternatívát kéne használnom.

2023. dec. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/272 anonim ***** válasza:
0%

246#


Hagyjad őket. Nem bírják felfogni, hogy semmi se igaz amit írnak.


Ha megbolondulnak, akkor is a linux a király, a windows meg maga a sátán!


Felraktam a w10-et, 10 perc alatt beállítgattam és ennyi. Senki se zaklatott frissítésekkel meg kb semmivel. Minden az értesítéseknél jelenik meg.


Utána 4-5 órát játszottam bármilyen hiba nélkül.


A különbség? Amivel játszok az linuxon el se indul. Ha nagy nehezen rákényszeríted (már ha lehetséges) akkor se. Mert már eleve rosszul kezeli a hardvereket.


De végülis ki mire akarja használni a gépét? Fórumokat böngészni, 100 féle distróval kinlódni, nem létező problémákat megoldani stb akkor használjon linuxot. Ha őket ezt szórakoztatja? Felőlem.


Csak ne tegyenek már olyan kijelentéseket mint pl "csak a linux a jó oprendszer"

"jobb a hardver támogatás"

"a windows állandóan csak frissít"


A 100 oldalas linux ajnározós postokat nem bírtam végigolvasni, de majd megnézem. Biztos hogy tele van hazugságokkal...

2023. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/272 Thunderfairy ***** válasza:
96%

247-es.


A frissitések majd havonta érkeznek. Kötelezően.


Ne lepödj meg ha majd az egyik gép inditásnál csak úgy tudsz az asztalra menni hogy létrehoztál, igen kötelezően, microsoft fiókot.


Remélem legális aktivációd van a windows-hóz.


A Linux ajnározos posztok nem hazugságok. Tényleg olyan a Linux. De aki nem add esélyt a rendszernek, és nem is akar, az jön ilyenekkel. Csak az tudja mennyivel jobb aki egy pár hetet legalább, használja a gépén.

2023. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/272 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó ez már trollkodás
2023. dec. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/272 anonim ***** válasza:
0%

Én nem ismerem a Linuxot, csak felszínes tapasztalataim voltak vele, de ennyi bőven elég is volt belőle.


Nem az zavar, hogy körbenyalják egyesek a Linuxot, szívük joga használni, hanem hogy ezzel párhuzamosan a Windowsról hazugságokat közölnek tényként, és felsőbbrendűnek hiszik magukat, csak mert egy 3%-os részesedésű rendszerük van. Erre azért nem hogy nem kellene büszkének lenni, de inkább letagadni kellene szerintem.

2023. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!