Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/272 Thunderfairy ***** válasza:
100%

189-es.


Itt az eredeti angol nyelvű cikk róla.


[link]


Linux alrendszer kell hogy futhasson ez a windows alkalmazás.

2023. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/272 anonim ***** válasza:
2%
190: Egyszerű: azért, mert a Linux nincs felkészítve ilyen jellegű hibák kezelésére, tudod, jóval egyszerűbb rendszer, kb mint egy faék. A Windows figyel ezekre is.
2023. dec. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/272 anonim ***** válasza:
96%
#192 Szóval azért tudom zavartalanul használni a gépemet újraindítás nélkül, mert az oprendszer nincs felkészítve a hibák kezelésére :D Teljesen logikus :D
2023. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/272 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint hogy valaki azért él örökké, mert sose hallott még a halálról.
2023. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/272 anonim ***** válasza:
0%

193: "Szóval azért tudom zavartalanul használni a gépemet újraindítás nélkül" - Ez tényleg érv? :D


A Windowst azért kell újraindítani, mert rendszerfájlok módosulnak, ezeket újra be kell tölteni. A Linuxnál inkább szegénységi bizonyítvány, ha nem kell, látszik, milyen fapados, még rendszerfájlok sincsenek (irónia, mielőtt még valamelyik egybites beszólna :D).

2023. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/272 anonim ***** válasza:
100%

195

A linuxnál is újra kell indítani a rendszerfájlok miatt. A különbség, hogy nincs olyan, hogy Frissítés és újraindítás, ami ki tudja, hogy mennyi időt igénybe vesz, ezt megoldja sokkal gyorsabban. Nem kell várni. Nincs karikázás, hogy X%-nál tart. Tudom, hogy nem hiszed el, pedig így van

2023. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/272 anonim ***** válasza:
100%
#195 A kék halálról beszéltünk, nagyokos :D De valóban igaz a frissítések telepítésére is ugyanez, lásd az előttem szólót.
2023. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/272 gentoojedi ***** válasza:
96%

#195


"A Windowst azért kell újraindítani, mert rendszerfájlok módosulnak, ezeket újra be kell tölteni. A Linuxnál inkább szegénységi bizonyítvány, ha nem kell, látszik, milyen fapados, még rendszerfájlok sincsenek"


Linuxnál a frissített csomagot, ami pl egy szolgáltatás, frissítés után elég újraindítani az egész linux újrabootolása nélkül, aki az egy másodperc töredékéig tart.


Kernel frissítésnél sem kell már az egész rendszert újraindítani, amióta kitalálták a kernel live patchet.


Ubuntunál pl ez:

[link]


Szóval pont hogy a Windows fapados. A Windows szervert is sajnos minden szarért újra kell indítani. Linuxnál a desktopot sem muszáj, ha tudod mit és hogyan kell csinálni.


A szegénységi bizonyítván a Te hiányos tudásodért jár kedves J?g???23.


Kitartóan vitázol feleslegesen. Az összes állításodat könnyen meg tudja egy hozzáértő cáfolni. Sajnos nem csak a linux, de a Windows tudásod is a béka segge alatt van.


Ez már vakmerőség, amit művelsz. A vakmerőség pedig nem az okos emberek tulajdonsága.

Nem nyugszol, pedig folyamatosan magadat égeted. Tudom lesza. Mást nem tehetsz.

2023. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/272 anonim ***** válasza:
2%
198: "A Windows szervert is sajnos mindenért újra kell indítani" - Mondanám, hogy csinálj jobbat, de úgysem tudsz. Szóval ne fikázódj.
2023. dec. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/272 Thunderfairy ***** válasza:
96%

199-es.


Tud jobbat csinálni. Úgy hivják hogy Linux szerver.

2023. dec. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!