Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/272 anonim ***** válasza:
97%

#123 "Marha drága a Windows. Jajj, oda ne rohanjak."

35 ezer a legális, hivatalos HOME verzió. Ha nem az agyonkorlátozott változatot akarod megvenni, az meg ennek a többszöröse. Most nem arról van szó, hogy ne tudnék összeszedni 100-150-et oprendszerre, meg szövegszerkesztőre, de minek tenném, ha ingyen is kaphatok egy kényelmesebb, teljes értékű, korlátozásoktól mentes rendszert? Jobb helye is van annak a pénznek.

Igen, igen, tudom, vannak szürke megoldások is töredék pénzből, aztán lehet vitázni arról, hogy ez ki szerint mennyire legális. Én maradok a jobb, ingyenes, és teljesen legális konstrukció mellett.


"Videókártyára nem sok a 200+ ezer, de Windowsra sok az a 3-10."

Hivatalosan beszerezve ezt az árat szorozd meg egy tizessel! Videokártyára meg tudod, mennyit költöttem? 15 ezret. A közhiedelemmel ellentétben nem vesz, és nem is akar mindenki többszázezres grafikus kártyát. Ez csak valami kisarkított, elmeroggyant kamu-érv, ami mindig előkerül, ha a szoftverárak kerülnek szóba. A legtöbb felhasználó integrált grafikus kártyát, vagy valami egyszerűbb dedikáltat használ. Sokszázezres, felső kategóriás VGA azoknak kell, akik komoly grafikai munkákkal foglalkoznak, vagy hardcore gamerek. De még ha tényleg úgy lenne, hogy mindenki 200-300-árt venne videokártyát, az sem kötelezne senkit arra, hogy még százat kiadjon oprendszerre meg Office-ra.


#128: Ezzel pedig be is ismerted, hogy lövésed sincs a Linuxról. Esetleg csak hallottál róla valamit olyasvalakiről, aki még 20 éve hallott róla valakitől, aki egyszer látolról látta működni. Tipikus eset, mint amikor az apáca okoskodik a szexről.


"Először kiválasztod az "android" distrot. 100-ból választhatsz 1-et."

Most jön az, amikor megpróbálod megmagyarázni, hogy mennyire a tökéletesség csúcsa az, hogy mindent eldöntenek Redmondban helyetted, te meg annyiról dönthetsz, hogy a reklámozáshoz is közvetlenül felhasználhatják-e az adataidat, vagy csak közvetetten.

Nem kétlem, vannak olyan betegségek és emleállapotok, amikor az embernek egy egyszerű döntést is nehéz meghoznia. Bár a legtöbb ilyen esetben azért van egy gyám, aki segít a nehéz döntések meghozatalában. Ép elmeállapot mellett pedig ez nem okozhat nehézséget. Ha reálisak akarunk lenni, az a 100 inkább a tízhez van közel, az olyan terjesztéseket, amiket valamilyen speciális célra hoztak létre, meg azokat, amiknek az ismertsége olyan minimális, hogy véletlenül úgysem botlik bele az ember, azok nem jelentenek dilemmát a megfelelő disztró kiválasztása során. Így hiába létezik Satanic Ubuntu, meg TinyCore, ezek nem olyanok, amik felmerülnének egy átlagos telepítés során, már csak azért sem, mert ha nem célirányosan keresi, akkor nem fogja megtalálni. Ami marad, az meg nagyjából: Fedora, Debian, Ubuntu, Mint, Manjaro, Arch. (Írhatnám még a SUSE-t, Kalit, Gentoot, de ezek közül a Kali egyből kiderül, hogy nem általános célokra való, a másik kettő meg kevésbé ismert.) Szóval amivel a Linuxozni vágyó ember kezdetben találkozik, az bőven 10 alatti számú disztró, amiből mondjuk az Arch egyből ki is esik, mert rögvest a tudtára hozzák, hogy ez nem kezdőknek való. A többivel meg nem lehet nagyot csalódni. Olyasmikben nem különböznek egymástól, ami egy kezdő mindennapjait megnehezítené. De ha mégis biztosra akar menni, akkor meg megkérdezi pl. itt, vagy más fórumokban, vagy hozzáértőbb ismerősétől, hogy ő melyikről mit gondol.

Nem olyan nehéz ám dönteni. Tudod, én reggelente a közeli hiperben szoktam bevásárolni. Amikor a kenyeres polc mellett megyek el, legalább húszféle kenyér biztos van ott. Helyben sütött, szeletelt, csomagolt, ilyen lisztből készült, olyan lisztből készült, fél kilós, kilós, negyed kilós, búzalisztből készült, teljes kiőrlésű, miegymás. És tudod, mi a vicc? Tudok közülük választani! Sőt, ahogy látom, mások is. Pedig nem hiszem, hogy a vásárlók többsége pék, szakács, vagy dietetikus lenne. És ugyanez igaz sok másik termékre is. A kb. ötven féle üdítő, ásványvíz, gyümölcslé közül is ki tudom választani, hogy melyiket szeretném. Ezzel ez a kifordított "annyira nagyon rossz, hogy van miből választani" mítosz meg is dőlt.


"Utána válaszd ki, hogy melyik verzió. Mert az se mind1."

Ez sem olyan nehéz ám! Nyilván egy asztali PC-re nem a Raspberrys változatot töltöd le. De ezt sem kell fejből tudni, az ismertebb disztróknál közérthetően, konyhanyelven le van írva, hogy mikor melyiket töltsd le. Ehhez mindössze a magyar nyelv alapvető ismeretére, és alapvető szövegértési készségekre van szükség.


"Melyik desktop? Xfce? Plasma? Mint? Cinnamon?"

Ha autót veszel, mi alapján döntöd el, hogy milyen színű legyen? Ha kabátot veszel, mi alapján döntöd el, hogy melyiket vedd meg? Megnézed, hogy melyik hogy néz ki, esetleg hogy milyen egyéb jellemzői vannak, és azt választod. Amit csinálsz, az megint kákán csomó keresése, meg a nagy semmin való kötekedés.


"Kézzel megadod a partíciókat, vagy törli az egész lemezt úgy ahogy van."

Meg a harmadik, hogy a meglévő rendszer mellé telepíted.

De csak úgy halkan jegyezném meg, hogy Windowson még ennyi sincs, ott két lehetőséged van: ha van felismert Windows rendszer, akkor azt frissíteni, ha nincs, akkor meg kézzel partícionálni. Akkor is, ha semmi nincs a háttértáron. Innentől kezdve ez az érv ismét csak egy hatalmas öngól volt. Pocsék a Linux, mert a telepítőjében választani kell, miközben a Windowsnál is, csak ott - ha nem frissíteni akarsz - muszáj kézzel partícionálnod? Imádom az ilyen "érveket". :D

Ja, már ha a Windows felismeri a háttértárat. Mert azt nem mindig szokta. Aztán akkor lehet tanakodni, hogy miért nem? Ja, hát akkor írjuk ki Rufusszal, más paraméterekkel, hátha akkor látja. Én megcsinálom, de pont az, aki igényelné a minél kevesebb beavatkozást, azt fogja szopatni a Windows.


"Először azt veszed észre, hogy nincs wifi."

Te az a csávó vagy, aki következetesen keveri a Windowst a Linuxszal? Ugyanis ez pont fordítva szokott lenni. Ha nem valami tök kommersz géped van, akkor már hisztizni fog a Windows, nem érzékeli az USB-t, telepíts drivert, de nincs Ethernet port, amihez persze netről megtalálná a drivert, ha lenne net...


"Az alkalmazás boltban noname bénaságok vannak."

Igen, a Windows alkalmazásboltja tényleg hitvány.


A helyzet az, hogy nyitott ajtókat döngetsz. Előhozakodsz olyan problémákkal, amik nem problémák, vagy olyanokkal, amik csak a fejedben léteznek. Majd pedig leírod a Windows gyengesélgeit, a Linuxnak felróva. Besenyő Pista bácsit idézve: "noooormális??"

Tudod, ha nem a Linux lenne a legmegfelelőbb rendszer, akkor nem azt használnám.


#130 "Az első 1 évet kell kibirni. Utána már Linux felhasználó lettél."

Ezzel az egy megállapítással nem értenék egyet. Pár napot, vagy órát kell csak, és nem "kibírni", hanem megszokni, és ezt sem negatív értelemben véve. Amikor anyám új gépére Linuxot tettem, és elkezdte használni, az első kérdése az volt, hogy "miért félnek ettől annyira az emberek? Majdnem ugyanúgy kell használni, mint a Windowst". Jelezném: nem informatikus. Aztán egyre többször volt amolyan "jé, ez tök jó, ilyet is lehet Linuxon?" felismerése. Használja, és szereti. Nem erőltettem rá, mutattam neki képeket Windows 10-ről, meg pár Linux disztróról, és a Mint Cinnamonra jutott a választása. Mondtam neki, hogy lehet, hogy pár dolog másképp lesz, mint addig Windowson, de ennek ellenére ki akarta próbálni. Legfeljebb majd lecseréljük Windowsra, ha nem tetszik neki, a Linux úgysem jelentett plusz költséget. Most hallani sem akarna Windowsról.

És igazából többektől hallottam pozitív véleményt, olyanoktól, akik addig nem is tudtak a Linux létezéséről. Akik itt pocskondiázzák, azok jellemzően nem használni akarják a rendszert, hanem mániákusan keresik, hogy mi az, amibe valami rosszat bele tudnának magyarázni. Tök mindegy, hogy nem is úgy van, de keresgélik, hogy mi az, amibe bele tudnának kötni. Még a Windows hibáit is odahaluzzák, csak hogy kötekedhessenek kicsit.


#134 "Oké, hogy játszani nem lehet Linuxon"

Persze, amikor játszani szoktam, az mind csak hallucináció, igaz?

Az ehhez hasonló sületlenségek is nagyon "komoly" érveket képviselnek. Haluzik valamit a Windows-fanboy, amibe úgy gondolja, hogy jól bele lehetne kötni, majd tök mindegy, hogy semmi nem igaz belőle, tényként kijelenti, és veri az asztalt, hogy ezért sz** a Linux. És persze mivel ő aszonta, ezért az úgy is van.

Az a baj, hogy vitázni is akkor lehet, ha a partner is képes rá. Itt ez egyre kevésbé áll fenn. Ez inkább már a kocsmai szint. Attól, mert ő kijelent valamit, és virtuálisan veri az asztalt, mint a kocsmában az önjelölt nagymenő, már azt hiszi, hogy mindenben igaza is van. Azt hiszem, az ilyeneket mondja a szleng trolloknak.


"csak a Netezésért és médiafogyasztásra tartsunk fent egy külön oprendszert?"

Miért, szerinted "netezéshez", Youtube-ozáshoz, Netflixezéshez nem kell oprendszer? Szerinted az majd a nyers vason fog futni? :D

Nem mellékesen: nem mindenki játszik. Sőt, a többségnek pont az kell, hogy levelezhessen, Facebookozhasson, videókat nézhessen, zenét hallgathasson. A többség nem fog programozni, nem fog GTA 6-tal játszani, nem fog szervert futtatni, nem fog hangfelvételen zajszűrést végezni, nem fog fényképeket retusálni, stb. Akkor most ők - akik a felhasználók kb. 60%-át teszik ki - menjenek a frászba, mert te azt mondod?


"Nem egyszerűbb akkor már Windows alatt, egy helyen csinálni mindent? Netezni az alatt is lehet."

Tudod, Netezni Linux alatt is lehet, szóval ha erre kell a gép, akkor minek vegyen meg egy kevésbé biztonságos, és drágább rendszert az ember, ha ugyanazt ingyen, és nagyobb biztonságban is megkaphatja?


"Elég egyetlen program, ami nem fut Linuxon (nem, alternatíva nem játszik), máris kell a Windows. Fordítva azért nem jellemző."

De. Attól, hogy te, mivel elvakít a Windows, és semmi mást nem vagy hajlandó észrevenni, csak a Windowst, és pár rá írt kereskedelmi szoftvert, ezért nem is fogod meglátni, hogy bizony visszafelé is van jópár ilyen példa. Gnome Shortwave van Windowson? Jééé, nincs. K3B van Windowson? Ez sincs. (Nem, alternatíva nem játszik.)

Mellékesen: ezt is már többször mondtam, de az, hogy mi az alap, és mi az alternatíva, nézőpont kérdése.


#140 "Ha valakinek Photoshop kell, nem kell neki Gimp"

Igen, előkerült az ütőkártya! Ezen mindig is jókat nevettem, amikor egyetlen kereskedelmi szoftverrel, ami nagyjából a felhasználók fél százalékának szükséges, azzal próbálnak érvelmi egy oprendszer mellett/ellen. Mert igen, nagy jóindulattal fél százaléknak van rá szüksége. De tudom, ilyenkor hirtelen minden Windows-felhasználó professzionális grafikus lesz. A valóság meg az, hogy ez nagyjából akkora hányadát jelenti a felhasználóknak, mint amekkora hányad szervert akarna üzemeltetni, vagy beágyazott rendszereket fejleszt. Ezeknél pedig komoly hátránya van a Windowsnak. Ha már fél százalékokon csatározunk, akkor lássunk már tisztán!


#147 "Linuxos laptopot nem vennék, de biztos van 1-2%, aki megteszi."

Pontosítsunk: nagyon sokan vesznek Linuxos laptopot, egy részük azért, mert tényleg azt akarna használni, más részük meg azért, mert így "okosba" meg tudja oldani, hogy "ingyen" lehessen rajta Windows.

Amúgy én sem Linuxos notebookot vettem. Oprendszer nélkül vettem, és magam telepítettem rá Mintet.


#149 "Képzelheted, milyen lehet az a Linux, ha egyből le akarják törölni, nem is ismerkednek vele."

Olyan, amit nem ismernek, és mivel nem ismerik, ezért hiteles véleményük sem lehet róla. A véleményüket mendemondákra alapozzák. Mert még amikor 20 éve iskolások voltak, a tanci azt mondta, hogy Windows kell minden gépre, mert anélkül nem működik. Vagy egyenesen azt mondja, hogy "a Linux csak szervereken használható, mert még grafikus felülete sincs", és ezt arra alapozza, hogy egyszer régen, amikor ő is tanulta az informatikát, akkor látott egy Linuxos szervert, és annak csak karakteres felülete volt. Nevetséges, de most, 2023-ban is rengeteg embertől hallom, hogy "azért rossz a Linux, mert nincs grafikus felülete". Nettó ostobaság. Én 20 éve használtam először Linuxot, egy SuSE 6.2 képében, és már annak is volt grafikus felülete. A legtöbb ember az információit hiteltelen forrásból szerzi, és nem olyanoktól, akik maguk is megismerték a rendszert, és nem 10 évnél régebbiek az ismereteik. Csak mert ez kb. olyan, mintha én azzal fikáznám a Windowst, hogy ott csak 8+3 karakteres lehet a fájlnév, 16 színű, és 800×600 a max felbontása. Mert hát ez is igaz volt... nagyjából akkor, amikor a Linux még tényleg karakteres felületű volt. Azért nyúzzák le egyből az előre telepített Windowst, mert durván téves információik vannak a Linuxról.

Ennek pedig az az oka, amiben kétségtelenül sokkal jobb a Microsoft: ez pedig a marketing és a politika. Az iskolákban kvázi kötelező Windowst tanulni, és ha valaki mégis mást tanítana, akkor egyből több helyről is támadás érné. Általában még arra sincs lehetőség, hogy a Windows mellett megmutassák a tanulóknak, hogy "ilyen is van, nem csak Windows létezik a világon", mert rendszerint az óraszám irreálisan kevés. Meg ugye a legtöbb tanár sem ismeri a Linuxot. A tanárképzőben nem volt kötelező, és aki mégis felveszi azt a kurzust, esélyes, hogy ő is csak egy kis szeletét ismeri meg a rendszernek, ez pedig rendszerint a SSH-n keresztüli parancssoros vetülete a dolognak. Ergo az informatikatanárok többsége úgy fog lediplomázni, hogy a Windowson kívül érdemben semmi más rendszert nem ismer. Egyszerűen a többségükből hiányzik a rálátás, nincsenek átfogó ismereteik. Egy-egy szoftver éppen aktuális verziójának a használatát megtanulják, de semmi mást. Vagy ami talán még ennél is rosszabb, mindössze egy rövidke betekintést nyernek a másik rendszerbe, és abból próbálnak következtetéseket levonni az egészről. Látták, hogy a rendszergazdi Puttyon keresztül parancssorozik a Linux szerverrel, és ebből levonják azt a hibás következtetést, hogy a Linux csak panracssorból, és csak szervereken használható. És könnyen lehet, hogy egész tanulmányaik alatt egyszer sem fognak látni asztali Linux rendszert, de hogy megtapasztalni a használatát nem fogják, az szinte 100%.

Erre még rásegít az, hogy a MS durván beette magát az oktatási rendszerekbe. Azért biztosítja "ingyen" a diákoknak az O365-öt, meg az iskoláknak "ingyen" a Windowst, hogy azt tanítsanak, és ne mást. (Az meg már egy más kérdés, hogy ez az "ingyenesség" igazából azt jelenti, hogy az állam tejel a MS-nak.) Ezzel pedig pszichológiai nyomást is helyez a szaktanárokra azzal, hogy "miért tanítanál te mást, amikor mi ingyen neked adtuk azt az egyébként drága szoftvert azért, hogy taníts?"

Na, ezért van 3%-on a Linux. Mert a másik két fő piaci szereplő dollármilliárdokat tol a marketingbe, és a dollármilliárdos marketing-gépezel ellenében kell eljutni a potenciális felhasználókhoz.

Szóval azt elismerem, marketingben, és hasonló területeken a MS tényleg mindenkit elvert.

2023. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/272 anonim ***** válasza:
96%

"Linuxosok=fideszesek"

Ha már feltétlenül bele kell keverni a politikát, a MS-hívők hasonlítanak a fideszesekre. Felülről megmondják nekik, hogy kit/mit kell szeretni, a szabad döntés lehetőségét minimalizálják, és hatalmas pénzeket költenek azért, hogy csak őket, az ő üzenetüket lásd. És persze mind a MS, mind a fidesz komoly erőkoet mozgat meg azért, hogy a potenciális felhasználóknak eszükbe ne jusson tájékozódni, gondolkodni, felvetni a kérdést, hogy: "van esetleg más, ami jobb?"

Tényleg tök jó volt a példa, csak megint felcserélted az oldalakat. ;-)

Ezt a képet meg csak úgy itthagyom:

[link]

2023. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/272 anonim ***** válasza:
97%

"Utálják a microsoftot az intelt az nvidia-t. Szerintem az amd-t is."

Személy szerint az AMD-t szeretem, emellett NVidia kártyám van. Nem mindennel értek egyet, ami annál a cégnél történik, de amúgy nincs bajom velük, a termékeik jók, ők meg egész korrektek. Ráadásul most már magasabb szintre is emelték a Linux támogatását.

A Microsoftot igen, utálom. Ugyanis gusztustalan, ahogy visszaélnek a gazdasági fölényükkel (ami egyébként nagyrészt nem az ő érdemük, de ez már történelem), és emellett a helyi kirendeltségeik stílusa is bicskanyitogató.


#154 "Hát én konkrétan tudok olyan esetet, akitől megkérdeztem, hogy miért törölte le kapásból, csak annyi volt a válasz, mert neki windows kell."

Te csak egyet? Én ismerek jópárat. Olyat is, aki tényleg csak Facebookra, meg Youtube-hoz használta. Semmi más, még szövegszerkesztő sem kellett neki, csak Messenger, meg Youtube. Aztán keres, hogy segítsek neki, mert kibírhatatlanul lassú lett a gépe. Oké, mondtam neki, hogy hozza el, megnézem. Elindítom, és látom: Windows 11. Hivatalosan munkahelyi gép volt, és mivel igazából nem volt szükséges a munkavégzéshez, ezért csak olyan gépek közül kaphatott, amik másnak nem kellenek. Szóval maradt egy egyébként 3 éves, de rémesen gyengusz konstrukció, szépen feltettem, és beállítottam neki a Linuxot, előtte gondosan meggyőződve róla, hogy nem akar használni Windows-specifikus szoftvert. Szóval még azt sem lehet ráfogni, hogy az volt a baja, hogy X szoftver helyett Y-t kapott. Odaadtam neki, biztos, ami biztos, megmutattam, mit hogyan kell csinálni, és használja egészséggel.

Na, ő hozta vissza úgy, hogy már Win11 volt rajta. Egyből mondtam is, hogy így ezen nem csodálkozok, ez sehogy nem lesz gyorsabb, ameddig Windowst használ. De rákérdeztem, hogy mégis miért? A válasz ez volt: "mert nem volt rajta Windows". Nem az érdekli, hogy használható-e arra, amire szeretné, hanem az, hogy a dédelgetett márkanév ott virítson az oprendszer nevében.


#158 "Milyen agresszív reklám kampány? Boltok néha reklámozzák a windows, pont úgy mint bármilyen más terméket."

És melyik más oprendszert reklámozzák még? Előző hozzászólásomban pedig leírtam, hogy a marketing nem csak azt jelenti, hogy a tévéreklámban elmondják, hogy "azért jobb ez a notebook, mert ezen Windows is van" (amit sokan nem is értenek, hogy mit jelent, de olyan érzetet kelt bennük, hogy akkor ez valami olyasmi extra, amit más nem tud nyújtani), hanem azt, hogy elérték, hogy a legfogékonyabb réteg, a tanulók csak az ő termékeikkel találkozzanak. Na, ez az igazán kemény marketing. Ez tízszer többet ér, mint akármelyik tévéreklám.


"Az is mi hogy én fordítsak kernelt a hardvernek meg írjak hozzá drivert?"

Megint hallucinálsz. Olyasmikre alapozol érveket, amik nem igazak. 20 éve használok Linuxot. Szerinted hányszor fordítottam kernelt, vagy írtam magamnak drivert? Nullaszor. Ez csak egy LEHETŐSÉG: ha értesz hozzá, és van kedved hozzá, akkor jogod és lehetőséged van erre is. Windowsnál meg esetleg drivert írhatsz, de a kernelbe legálisan nem nyúlhatsz bele, és esélyed sincs a meglfeleő paraméterekkel újrafordítani, ugyanis a forrását sem kaphatod meg.


#164 "Hát ez az, "kibírni" kell a Linuxot, míg a Windowst kellemes használni"

Nem, és ebben - legalábbis a megfogalmazásban - nem értek egyet Thunderfeiry kollégával. Ha nem lett volna kellemes használni a Linuxot, akkor most nem használnám. Sőt, hadd jegyezzem meg, hogy nekem főiskolán egy kifejezetten balfék oktatta a Linuxot, úgy, hogy ha abból indultam volna ki, akkor eszembe nem jutott volna kipróbálni. De gondoltam, adok neki egy esélyt. És azért használok ma Linuxot, mert úgy éreztem, hogy ez bizony kényelmesebb, mint a Windows. Ezt jólesik használni, és nem csak azért használom, mert "ez van".


#165 "Fogd már fel végre, hogy egy átlag user csak annyit akar hogy működjön a gépe."

Nem. Az a baj, hogy pont, hogy nem. Lásd annak a felhasználónak az esetét, aki pusztán azért cserélte le a Linuxot Windowsra, mert "nem volt a gépen Windows". És tökre nem érdekelte, hogy onnantól kvázi használhatatlan lett a gépe, amit ugyanúgy Messengerre, és Youtube-ra használt. Mert nem az érdekelte, hogy működjön, hanem hogy azon is az a rendszer legyen, amit a lánya tanult az iskolában, hogy "az feltétlenül kell", meg amit az Euronics is odaírt a plakátjára, hogy ezeken ám Windows 11 van.


"De nem azzal fogom tölteni az időmet, hogy egy félkész rendszerre telepítek mindenféle csomagokat. Mindezt azért, mert lehet hogy majdnem arra lesz képes, amire a windows."

Alapból többre képes, mint a Windows, drágaság!

Tudod, ha a Linuxot feltelepíted, arra alapból már települ pl. Office is, amit Windowsnál külön telepítgetni kell. Szóval ha egy szűz Linuxos gépet elkezdesz használni, azzal már egyből tudsz szöveget szerkeszteni, bemutatót készíteni, miegymás. Windowsnál? A Wordpad most került kivezetésre, bár az sem volt egy nagyágyú. De jelenleg még az sincs, szóval ha szöveget akarnál szerkeszteni, maradt a Jegyzettömb (ami a text editorok között is a leggagyibb), meg persze a képedbe dörgöli a Windows, hogy előfizethetsz ámm Microsoft 365-re, és akkor tudsz majd akár még prezentációkat is készíteni.


Egyébként meg tényleg az a szitu, mint amikor az apáca beszél a szexről. Semmit nem tud róla, de hallotta már, hogy az mi, és hogy az miért rossz, miért nem szabad, stb. Ugyanez a helyzet. Láttál valamikor évtizedekkel ezelőtt 20 méter távolról egy Linuxos gépet, és az alapján próbálsz véleményt alkotni. Innentől kezdve pedig értelmetlen az egész.

2023. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/272 anonim ***** válasza:
0%

171 ezt a zagyvaságot senki se olvassa végig.


jé, ez tök jó, ilyet is lehet Linuxon?"


Mi volt az?

2023. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/272 anonim ***** válasza:
2%

171: "35 ezer a legális, hivatalos HOME verzió. Ha nem az agyonkorlátozott változatot akarod megvenni, az meg ennek a többszöröse. Most nem arról van szó, hogy ne tudnék összeszedni 100-150-et oprendszerre, meg szövegszerkesztőre" - Azért jó, hogy ezeket kiírtad magadból, ennyi ökörség komoly egészségügyi gondokat okozhatott volna.


És most egy szimpla kérdés, nem ítélek meg senkit: őszintén, miért használtok Linuxot? Mit nem tudtok Windows alatt megcsinálni, amihez kell a Linux? Átlagfelhasználásra gondolok, nem hogy az IRQ-khoz nem lehet hozzáférni, mert a Windows nem engedi a hardvert közvetlenül programozni stb., nem ilyen jellegű, hanem tényleges, valódi, az átlagembert is érintő problémákra.


Benne van az, hogy ettől különbnek érzitek magatokat másoknál, hogy "Mi mind egyéniségek vagyunk", esetleg ez egyfajta küldetés, "harc a csúnya multi ellen"?

2023. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/272 anonim ***** válasza:
95%

175

Ne trollkodjál már, csomószor le lett îrva, pl. frissítés, alkamazások telepítése, frissen tartása jobb

2023. dec. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/272 anonim ***** válasza:
3%
176: Erre még nem válaaszoltál: "Benne van az, hogy ettől különbnek érzitek magatokat másoknál, hogy "Mi mind egyéniségek vagyunk", esetleg ez egyfajta küldetés, "harc a csúnya multi ellen"?"
2023. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/272 anonim ***** válasza:
96%
#175 Röviden, tömören: azért, mert a Linux működik és használható, ellentétben a winfossal.
2023. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/272 Thunderfairy ***** válasza:
95%

171 ezt a zagyvaságot senki se olvassa végig.


Végig olvastam. És még a 173-at is.


Tökéletesen leírták hogy milyen a Linux. Én az 1 év használatot úgy értem hogy utána már abszolút esélytelen az hogy visszamenj windows-ra. Igaziból másfél nap kellet a Linux-nak ahhoz hogy eltüntesse a windows az életemből. De nekem az említett 1 év kellet ahhoz hogy többet látni se akarjak windows-t.


Windows felhasználók.


Gondolkozzatok már el ezeken a több oldalra elég Linux ismertetéseken amit itt a 171-es leírt. Miért nem adtok esélyt a Linux-nak? Szépen részletesen leírták hogy milyen a Linux. Minden Linux-os leírta. Csak megtanulod és egy sokkal jobb rendszered lesz ingyen.

2023. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/272 anonim ***** válasza:
2%

178: "a Linux működik és használható" - Ezt szerintem te sem hiszed el, csak mantrázod, nehogy be kelljen látni, mekkora egy hulladék. De nem baj, engem megnyugtat, hogy a világ gépezői is érzik ezt, nem véletlen a 3%-os részesedés. Megnyugtatlak, ha az Android is olyan lenne, mint a Desktop-Linuxok, az sem lenne a kanyarban sem a mobilokon.


Most arra nem is reagálok, hogy még a Windows nevét sem tudod leírni fikázódás nélkül. Én sosem gúnyolódtam a Linux nevével, szerintem elég óvódás szint, de hát ugye kinek mit intézett...

2023. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!