Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/272 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel is mellé fogtál mert a telefonokra gyártott linux nem ugyanaz, mint a laptopra meg asztali pcre szánt változat"


Fel se fogtad. Azt írtam, hogy ha az android olyan kenne mint a linux desktopon, akkor egy kinlódás lenne.

2023. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/272 gentoojedi ***** válasza:
97%

#139

"Én most már attól félek hogy kénytelen leszek e új gépen windows-t használni. Úgye Secure Boot és TPM???"

A tpm megléte nem zavarja sem a lonuxot sem a windowst. A hianya viszont windows11et igen.


A secure boot meg elméletileg kikapcsolható. Ócska acer laptopon talalkoztam olyannal, amin nem lehetett kikapcsolni. Na az tényleg windows only. Az acer lefeküdt a microsofttal/nak. Mellesleg már minden disztribúció fel van készítve a secure boot tamogatására.

2023. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/272 Thunderfairy ***** válasza:
95%

Gentoojedi.


Köszi ezt a rendkivűl hasznos választ. Örülők hogy maradhat majd a linux.

2023. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/272 Tom Benko ***** válasza:
91%
Én bekapcsolt Secure Boottal telepítettem legutóbb az Archot, utólag kellett kikapcsolni, már nem is emlékszem, miért.
2023. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/272 gentoojedi ***** válasza:
93%
3rd party repos cuccoknál be tud kavarni.
2023. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/272 gentoojedi ***** válasza:
30%

Thunderfairy


Új gép vásárlás előtt inkább kérdezz. Találomra nem szabad zsír új hardwaret venni. Gondosan össze kell válogatni (ha asztali pc-t akarsz), laptopnál meg olyat érdemes, amit eleve ubuntuval vagy Minttel előtelepítve adnak. Pl dell.

2023. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/272 anonim ***** válasza:
4%
Linuxos laptopot nem vennék, de biztos van 1-2%, aki megteszi.
2023. dec. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/272 gentoojedi ***** válasza:
100%

"Linuxos laptopot nem vennék, de biztos van 1-2%, aki megteszi."


Sokan vesznek dell laptopot ubuntuval előtelepítve, mert úgy olcsóbb, mint windowsszal, csak az az első dolog, hogy rátesznek egy okosban beszerzett windowst. Ilyen esetről én is tudok nem is egyről.

2023. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/272 anonim ***** válasza:
4%
148: Ja lehet rátenni Windowst is, ez igaz. Képzelheted, milyen lehet az a Linux, ha egyből le akarják törölni, nem is ismerkednek vele.
2023. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/272 gentoojedi ***** válasza:
91%

#97


"Nekem erről mindig a politika jut az eszembe.

Linuxosok=fideszesek."



"Hiába mondod nekik, hogy át vannak verve, bármi áron kitartanak a linux mellett."


Nem jó a hasonlat. A fideszesek a média által vannak átverve. A magyar média a fidesz kezében van. És nagyon sokan nem látnak mást, nem néznek külföldi csatornákat és nem olvasnak külföldi sajtót, mert nem beszélnek nyelveket.


A linux hívők nem azért lettek linux hívők, mert egy másik fanatikus meggyőzte őket. Pont, hogy nem lehet. Saját meggyőződésből jönnek rá. Ha nem értik meg maguktól, akkor egy linux "hittérítő" csak ellenszenvet vált ki. És azokból lesznek a linuxgyűlölők, azaz Ti. És ti vagytok azok, akiket nem lehet meggyőzni és elhiszitek h a Windows az egyetlen, a tökéletes út. Mert az Microsoft a gerillamarketingjhével ezt elérte. Azaz a Microsoft jelen esetben a fidesz, a marketingje a média és a windows hívő elvetemültek a fideszesek, azaz ti, akiket nem lehet meggyőzni másról.


"Utálják a microsoftot az intelt az nvidia-t. Szerintem az amd-t is."


A Microsoftot elég sok mindenért. Ha csak a marketing lenne a legnagyobb saruk. Ha tudnád milyen etikátlan, erkölcstelen és gusztustalan módon, loptak, hazudtak és tettek tönkre más cégeket, Ti is utálnátok.


Nvidiának a linux atyja valóban beintett, de csak azért, mert nem akarták sokáig nyílt forrásúvá tenni a driverjüket. De közben már megtették.

2023. dec. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!