Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/272 anonim ***** válasza:
0%

Egyetlen gondolat elég a kérdés megválaszolására: miért szenvednél Linuxszal, ha egy sokkal hasznosabb Windowst is használhatsz?


Ennyi.

2023. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/272 Thunderfairy ***** válasza:
95%

111-es.


Nekem már a windows a szenvedés. Sokkal jobb a Linux. Mi nincs Linux-on ami9 windows-on van? Kötelező microsoft fiók nincs Linux alatt. Termékaktiválás nincs a Linux alatt. Utánam való kémkedés nincs Linux alatt. Vírusoktol nem félek Linux alatt. Közbe meg úgyanugy használom bármire mint ti a windows-t. Ja, erőszakos felület változás nincs Linux alatt. A Linux alatt úgyanaz lesz a felületem 10 év mulva is mint most. Windows alatt meg minden egyes új windows-t előről tanulhatok használni mert annyit változik már egyetlen verzió ugrással, Win 10 és win 11 kinézete egymáshoz képest. Na, ezek nincsenek Linux alatt. Az sincs Linux alatt hogy vegyek új gépet mert a régi jól müködő gép nem kompatibilins a Win 11 rendszer követelményeivel. Ilyenek nincsenek Linux alatt.


Egyenlőre ennyi legyen elég.


Sziasztok.

2023. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/272 anonim ***** válasza:
5%

112: "Kötelező microsoft fiók nincs Linux alatt. Termékaktiválás nincs a Linux alatt. Utánam való kémkedés nincs Linux alatt. Vírusoktol nem félek Linux alatt." - Vírusokat általában az ember magának köszönheti (tört programok, olyan oldalak stb.), amúgy a Windows 10 beépített vírusirtója mellé már nem kell más. Amúgy a többi miért zavar téged? Az nem válaszm hogy "mert csak".


"Windows alatt meg minden egyes új windows-t előről tanulhatok használni " - 2 menü máshol van, ÚrIsten! A Linuxnál az egyes felületek/disztrók (ki tudja, a Linux-hívők épp hogy nevezik) sokkal nagyobb a különbség, de az persze nem gond.


A gépigénnyel egyetértek, teszem hozzá, azért egy mai Linux sem menne el egy Pentium II-esen.

2023. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/272 gentoojedi ***** válasza:
95%

#105


"Az androidnak köze sincs a linuxhoz."


Aha. A Wikipedia android szócikkének első mondata így kezdődik:


"Az Android Linux kernelt használó mobil operációs rendszer..."


Segítek értelmezni a Linux - ha így említjük - az maga a kernel, vagyis rendszermag. De nem csak a rendszermagja az, hanem a mappastrukrórákban is vannak azonosságok. Nyilván belülről nem láttál androidot és ha láttál volna sem tudnád értelmezni.



"Android csak 1 van, linux meg 100 féle létezik."


Ezek után nem tudok rád komoly vitapartnerként tekinteni. Még azzal sem vagy tisztában, hogy maga az android - ha így hivatkozunk rá egy vamilla android, amit minden mobolgyártó cég hellyel-közzel módosít, úgynevezve patchel. Némelyik megtartja az androis nevet, más elnevezi. Nekem pl xiaomi telefonom van, amin az operációs rendszert MIUInak hívják- Ez is egy android módosításokkal ellátva.


Előttem a 106-os írt még pár android variánst.



"Éljenek az elit linuxosok."


A hozzád hasonlókhoz sajnos értelmileg mindenki elitnek számít. A windowsosok is.



"Én inkább nem ásnám bele magam, inkább nem leszek "elit" bolond linuxfanboy."


Te szimplán vagy bolond. Magad égeted minden megnyilvánulásoddal. Az a szerencséd, hogy nem éled meg szégyenként, mert észre sem veszed. A bolondok ismérve, hogy nem tudják magukról, hogy azok.

2023. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/272 gentoojedi ***** válasza:
95%

#110


"Sokmindent elmond a linux őrűltekről hogy minden válasz 0-ba van pontozva..."


Nem válasz, hanem a TE válaszod.


Azon elgondolkoftál már hogy lehet az, hogy a linuxőrültek átlagpontozása 70%-ék felett van, a Tiéd meg nulla vagy nullához közelít?


Miért van ez? Gondolhatnád, hogy a linuxőrültek összetartanak és egymást felsz*pk*dják. Nade könyörgöm! Nem jön ki a matek! Mi linuxosok itt vagyunk talán 10% alatt. Tehát Neked sokkal magasabb pontjaisnak kellene lennie, mint nekünk, levert, legyalázott kiírtott, maroknyi csapatunknak, de nem. Mégis nagyságrendekkel nagyobb pontértékeink vannak. Hogy lehet ez, amikor annyi Windowsfanboi van?


Elárulom. Azért, mert rohadtul gáz amiket írsz. A Windowsosok többsége szégyelli magát.


Nyugodtan pontozz le. A 30%-os arányod szart sem ér. Tudod mit? Folyamatosan csökkenni fog a szavazati értéked és a hozzászólásod értéke, míg a rendszer ki nem lök.


Én már rengeteg linuxhatert kivégeztem. TE is rajta vagy a listámon.

2023. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/272 anonim ***** válasza:
57%
Normális ember nem is szarakodik ilyenekkel, hanem konzolon játszik.
2023. dec. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/272 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, hozzuk már be még a konzolokat is.


linux vs windows vs macos vs bsd vs android vs konzolok


Na melyik konzol???


😂😂😂

2023. dec. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/272 anonim ***** válasza:
3%
Akadjatok már le az Androidról! Az NEM desktop-rendszer! Jelen topicban senkit nem érdekel, itt az asztali Linuxról van szó.
2023. dec. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/272 anonim ***** válasza:
96%

#98: Te igazából leírtad a Windows jellemzőit.


"Folyton volt valami baja"

Vagy neked, vagy a gépednek lehetett valami baja, ugyanis ha nem hardverhiba, és nem a "felhasználó" barmol bele, akkor nem szokott hibája lenni, főleg nem "folyton".


"segítséget nem találtam hozzá"

Ez a te inkompetenciád. Ez egyébként komoly probléma, a többség képtelen még a webes keresők használatára is. Aztán jönnek panaszkodni, hogy nem találtak segítséget. Persze, az informatikaoktatás sem a legjobb, de azért ennyit illene még egy közepesen kvalifikált embernek is tudnia.


"driverek nem működtek/nehezen voltak beszerezhetőek/nem voltak"

Mondom én, hogy te igazából a Windowsról beszélsz. Nem a Linux az, amelyik telepítés közben "elfelejti" a telepítő médiát, és driverért rinyál. Nem a Linux az, amelyik rinyál, hogy ő BIOS-os gépen nem hajlandó GPT-s tárra települni. Nem a Linux az, amelyik gyakran még a hálókártyát sem ismeri fel. Tudod, mikor volt legutoljára Linuxon driver-problémám? 15 éve.


"unatkozó háziasszonyoknak Fészbúkozni"

Igen, erre tényleg jó a Windows. De igazából te is ez a kategória vagy azok alapján, hogy még az internetes keresés is nehézséget okoz.


"Biztos megoldható ez-az, ha bütykölöd, de nekem drága az időm a rendszer lelkivilágával való foglalkozásra"

Igen, éppen ezért nem használok Windowst.

2023. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/272 anonim ***** válasza:
79%

#101: Egyébként amellett, hogy helytálló, amit mondtál, ma már minden ismertebb disztróban grafikus felületről is beállítható minden lényeges beállítás. 10-15 éve még igaz volt, hogy kvázi muszáj volt parancssorozni, de a mostani asztali környezetek bőven elérték már azt a szintet, hogy a GUI-hoz szokott ember is elboldoguljon velük. Persze, egy hozzáértőnek parancssorból könnyebb, de grafikus felületen is megoldható.

A nagyon spéci beállításokhoz meg Windowsban is komoly szaktudás, és registry-buherálás kell, ami lehet, hogy grafikus felületen (is) végrehajtható, de semmivel nem könnyebb (és főleg nem gyorsabb), mint konfig-fájlokat szerkeszteni.

2023. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!