Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/272 gentoojedi ***** válasza:
96%

#95


"Szóval config fájlokat szekeszteni egyszerűbb, mint egy menüben kattintgatni?"



Hát lehet, hogy számodra ez hihetetlennek hangzik, de képzeld, hogy konfigurációs állományt szerkeszteni vagy parancssort használmi gyakran egyszerűbb, mint kattintgatni ANNAK, AKI TUDJA.


A legügyetlenebb sebésznek is gyerekjáték a vakbéműtét, mert annyira egyszerű, de azt tanulni kell. Alattam meghalna a beteg, mert nem értek hozzá és nem is kell, nem vagyok sebész. DE!


Linuxban vannak olyan dolgok, amit parancssorban sokkal gyorsabban és egyszerűbben meg lehet oldani, mint Windowsban grafikusan.


Egy egyszerű példa: Jelszóváltoztatás. A nehezítés kedvéért tegyünk be egy olyan csavart, hogy nem a saját jelszavad, hanem egy másik felhasználójét kell.


Windows 11-ben ez így néz ki:

1. Start menü

2. Beállítások

3. Fiókok

4. Bejelentkezési beállítások

5. A Jelszó területen válassza a Módosítás lehetőséget

és kövesse az utasításokat.


forrás: [link]


Ez legalább hat kattintás.


Linux parancsorban ez ennyi: passwd felhasználónév


Nyilván nem tudtad, hogy linuxon ilyen egyszerű, de azt is lefogadom, hogy Windowson sem, de nem azért, mert hülye lebbél, hanem mert bonyolult.


Szóval az a komoly, hogy abban a tévhitben élsz a Windows kattintgatás az egyszerűbb.


Még sok ilyen és ehhez hasonló van a linux kontra windows az egyszerűbb-e kérdésben, de ha hajlandó lennél beleásni magad, rájönnél, hogy a linuxon mennyi minden egyszerűbb.


"Úgy hogy még ki is írja hogy mit csinál a beállítás?"


Erre is van parancs linuxon.


"Szóval mégsincs control panel."


Én továbbra is azt mondom van, csak nem teljesen ugyanolyan.


"Nyilván azért vesznek fél millás gpu-t, hogy utána linuxban kínlódjanak egy konfig fájllal."


Aki tényleg ad félmillát egy vga-ért úgy, hogy nem indokolt bevételszerzéshez, az vagy nem tud mit csinálni a sok pénzével, vagy egy b*l*f*sz.


Aki olyan kártyát vesz, az eleve célhardverhez és konkrét célra veszi, ahol nem igen merül fel a linux használat.


Szeretem, hogy random belinkelsz a témához nem illő linuxszal problémát felvető cikkeket.


De ha szeretnéd erre is válaszolok. A linuxra is vannak vírusok, csak míg Windowsra jut egymillió, addig linuxra csak három, és az a három is az olyanok gépére kerül fel könnyebben, mint amilyen "hozzáértő" te vagy, meg a kérdező.


A kernelbe épült vírus is tetszik. Én például nem használok kész kernelt. Magamnak fordítok.


A uborkát vagy mintet használó gépére előbb kerül fel vírus, mint az én gentoomra. Éljenek az elit linuxosok. Puszika.

2023. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/272 gentoojedi ***** válasza:
93%

#100


Csak szólok, hogy a nyers android letölthető és telepíthető pcre is. Igaz vannak korlátai, ami sokkal jobban érezhető, mint pl FreeBSD-n, vagy akár valamelyik linuxon.

2023. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/272 gentoojedi ***** válasza:
67%

#97


"Linuxosok=fideszesek. Hiába mondod nekik, hogy át vannak verve, bármi áron kitartanak a linux mellett."


Tudod kik vannak átverve?


Tik! Ti saját magatokat veritek át!


Elképzelitek, hogy a linux az a megváltó, megváltás a problémáitokra, amit A windowsszal szenvedtek el. Aztán mivel valahonnan azt hallottátok, hogy a linux az Isten, a megváltó, a linux a jó, elhiszitek és megpróbáljátok úgy használni, mint egy Windowst és ugyanolyan dolgokat vártok el tőle, csak jobban.


Aztán jön a csalódás és idejöttök fröcsögni, hogy mi vertünk át. Meg mi se istenítsük. Hát de.


A rizsád végén lévő linkre meg a belinkel szálban válaszolok. Még jó, hogy megláttam.

2023. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/272 Thunderfairy ***** válasza:
96%

98.


Ha van samsung telefonod akkor bizony azon is Linux rendszer van. Az android is egy Linux disztribucio telefonra tervezve. Úgyhogy lehet hogy úgy használsz Linux rendszert hogy nem is tudsz róla. Újra leírom. Mindent megcsinálok Linux alatt, és igen játszok is.

2023. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/272 anonim ***** válasza:
0%

Az androidnak köze sincs a linuxhoz.


Android csak 1 van, linux meg 100 féle létezik.


"Éljenek az elit linuxosok."


Én inkább nem ásnám bele magam, inkább nem leszek "elit" bolond linuxfanboy.

2023. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/272 anonim ***** válasza:
96%

105

Csak egy van, mi? Szóval még az androidhoz se értesz (linux kernelt használja amúgy, ahány gyártó, annyi felület/akalmazás, custom romok: lineageos, e/os, grapheneos stb)


Annyira vagy magabiztos, amennyire nem értesz hozzá, nem létezik, hogy nem vagy troll :)

2023. dec. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/272 anonim ***** válasza:
18%

Igen az androidot hozzáigazítják a hardverhez. De az android nem linux. Mennek az apk fájlok linux alatt? nem


[link]


A linux 30 év után elérte a 3%-ot.


Windows 68% mac 21%.


Ismeretlen/chromeos/freebsd it többet ért el.


Mindenki hülye, csak a linuxmániás okosak. Mert ők értenek hozzá.

2023. dec. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/272 anonim ***** válasza:
0%

Ismeretlen/chromeos/freebsd is többet ért el.


Ezt hogy tudtam így elírni én se tudom.

2023. dec. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/272 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Android linux alól konténerben


"Mindenki hülye, csak a linuxmániás okosak. Mert ők értenek hozzá."

Nem mindenki, de te sajnos igen.

2023. dec. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/272 anonim ***** válasza:
0%

Próbáltam, nem megy.


Sokmindent elmond a linux őrűltekről hogy minden válasz 0-ba van pontozva...

2023. dec. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!