Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
 261/272 Thunderfairy ***** válasza:
94%
Mond meg nekik a tutit Gentoojedi.
2023. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/272 gentoojedi ***** válasza:
91%
Az a baj ezek nem értenek a szép szóból. A saját szintjükre kell lesüllyedni.
2023. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/272 gentoojedi ***** válasza:
93%

#246


"A programok frissítése nem az oprendszer feladata, ha Linuxon ez van, annak persze lehet örülni, de ez nem ellenérv a Windowsnak."


Nem ellenérv?


Ha a Linux tudja ezt a Windows miért nem?


Bezzeg ha a Windows ezt meg azt tudja, a linux meg nem az viszont szerinted probléma. Nem használsz kettős mércét.


Ma a cégben pont sz?r napom volt a b?zi windowsom miatt.


Kilenc program játszotta el nekem indítás után ma, hogy van új frissítés, kívánom-e letölteni meg telepíteni. Megcsináltam de negyed órát elvett az életemből, ami egy nyolc órás munkarendben nem kis idő. Cs?ssze meg.

2023. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/272 anonim ***** válasza:
14%
264: Sajnálom Gentoo, megölelgetnélek, hogy ne legyél szomorú.
2023. dec. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 265/272 gentoojedi ***** válasza:
94%

#225


"Nos, ha mindig azt olvasom hogy mennyivel jobb a Linux hardver használata akkor már ne legyen gond egy random új gép vásárlása hogy kérdezni keljen."


Thunderfairy!


A hardware kihasználása jobb. DE az nem azt jelenti, hogy minden hardvert támogat, hanem azt, hogy amit igen, abból többet is ki tud hozni*. Azért csillagoztam meg, mert ez többtényezős. A felhasználó hozzáértésén is múlhat.


Annyi biztos Thunderfairy, hogy akkor ki se próbáld debiant pont azért, mert a stabilitásának az az ára, az összes mainstream linux közül a legrégebbi bent a kernel és a csomagok. Talán csak a Slackware előzi meg elavultságban. Tehát ha velesz egy olyan pct vagy laptopot, ami teljesen új chippelésű és nem legalább kétéves chipkészletet használ, akkor tuti zátonyra fut a debian.


Mellesleg ammennyi ótvar szar hugy olcsó laptop van 100 ezerért, ott elég valószínű, hogy valami nem megy kapásból.



"Nem vagyok ám annyira windows ellenes mint az itteni írásaimból gondolni."


Én azt hittem Microsoft ellenes vagy.


"Egyenlőre a Linux a jobb. Lehet hogy az új random gépig??? Ki tudja? Szépen megnézzük hogy mennyire tud maga mellet tartani a Linux. Ha kibir még legalább 8-10 évet akkor biztosan marad."


Hát ha tényleg úgy vagy vele, hogy irreális elvárásaid vannak egy olyan teljesen ingyenes rendszertől, amit még az Apple sem teljesít méregdrága pénzért, akkor van egy rossz hírem.


Ha semmi tudatosat nem teszel érte, csak a puszta véletlenre bízod, akkor elő fog jönni 8-10 év alatt valami hardware inkompatibilitás és visszatérsz Windowsra.



"Ezen írásomból láthatjátok miért írtam azt hogy az első évet kell kibirni a Linux-al. A Linux csak jó mennekülő út ha már eleged van egy két windows-os, kötelezően rádtukmált dologból. Akkor kisebb-nagyobb, elviselhető problémák árán, de jól használható a Linux is."

2023. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/272 Thunderfairy ***** válasza:
100%

Gentoojedi.


Majd meglátjuk mit hoz a jövö. Lehet hogy pár év mulva te fogsz visszamenni. Lehet hogy én. Sose tudhatod mi lesz pár év múlva. Ez legyen a jövönk titka. Olvastam itt olyat hogy a felhasználó 15 év Linux-ozás után megunta és visszament windows-ra. Nálad is jöhet olyan dolog hogy mondjuk Gentoo-ról visszalépsz mondjuk L Mint-re. Nem tudhatod mit hoz a holnap.


Látjátok hogy nem is vagyok annyira fanatikusan Linux-os. A windows is egy jó rendszer, csak a Linux jobb. Viszont soha nem lesz olyan egy Linux hogy 100 %-ba problémák nélkül bármit megcsinálj rajta. Itt birni kell a kisebb-nagyobb problémákat. Ezért van 3 %-on. Megszerettem a Linux-ot, nem örülnék ha vissza kellene mennem windows-ra. De ha nagyon akarnám akkor gyorsan visszaszokhatnék rá. Ha nem lenne a kötelező Microsoft fiók akkor nem is próbáltam volna ki a Linux-ot.


Most pedig mindenki lássa be hogy nem a rendszer a lényeg. A lényeg az hogy melyiket használom szívessen. És itt be is fejeződhet a vitatkozás. Ha a windows olyan rossz lenne akkor hiába reklámozná a Microsoft, nem kellene senkinek. Úgye hogy mobilon megbukott. Ha mindig csak a gond lenne a windows-al akkor senkinek se kellene. Egyszerüen nem léteznének felhasználói. Senki nem akar egy szar rendszert a gépen. A windows-os se. Akinek meg nem jó a windows annak ott a Linux.


Használjon mindenki amit akar.

2023. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/272 anonim ***** válasza:
96%

267, Egy éve vagyok linux felhasználó.


A lényeg az, hogy nincs a linuxnak olyan marketingje, mint a windows-nak, pedig tud jó is lenni, ha magad buherálod a rendszert.


De ehhez kell egy személyiség is, életfelfogás, ezt a legtöbb windows-os nem fogja tudni megérteni, amikor nekik már az is hackelésnek számít ha felraknak egy crack-et egy játékhoz.


Nekem azért ellenszenves a legtöbb windows-os mert úgy beszélnek valamiről hogy nincsenek tisztában vele. Tehát általában a leghülyébb a leghangosabb. Így van ez a windows-osok között is.


Nekik hiába magyarázod miért jó az ha valami ingyenes és open source. Hiába magyarázod, hogy a szoftver mindenkié kellene, hogy legyen.


A legtöbb ilyen windows fanatikusnak tele van warezzal a gépe, semmi nem eredeti rajta és még egy windows kulcsot sem képes megvenni. Ezek a lopós windowsos barmok fikázzák a linuxot.


De kicsit elkanyarodtam a témától. A lényeg, hogy nem fogunk visszamenni windows-ra. Mert egyre színvonaltalanabb lesz, és ezt mindenki tudja. Ráadásul a linux jön fel, egyre több ember használ linuxot mert megunja a windows baromságait. Ráadásul nagyon jó közösség is van.


Azért kell a microsoft az embereknek mert fogalmuk nincs róla, hogy van más működőképes megoldás. Felraknak egy linux mintet, jajj nem megy rajta a .exe fájl. Hát ez a linux rossz. törlöm is, a windowsomat akarom visszakapni.


Amíg ez a felfogás addig nem lesz változás.


Majd amikor már tényleg annyira használhatatlan lesz a windows akkor váltanak az emberek. De az még egy pár év.

2023. dec. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/272 anonim ***** válasza:
4%

267: "Ha nem lenne a kötelező Microsoft fiók akkor nem is próbáltam volna ki a Linux-ot." - Megértelek, de ez csekély ár szerintem a nagyfokú szoftverellátottságért és kényelemért cserébe.


Tulajdonképpen mit is jelent a MS-fiók? Csinálsz egy kamu-e-mail-címet, és azzal beregisztrálsz. Pár perc. És akkor mi van? Nem pénzt vesznek fel a nevedben vagy visznek el külföldre harcolni. Szóval nem nagyon értem a problémát.


"Ha a windows olyan rossz lenne akkor hiába reklámozná a Microsoft, nem kellene senkinek." - Köszönöm Thunder, én sem írhattam volna le jobban.


268: A jó bornak nem kell cégér. Kenyeret sem reklámoznak, mégis fogy. Ha annyira jó lenne a Linux, használnák az emberek, reklám ide vagy oda. Ez csak kifogás.


"Majd amikor már tényleg annyira használhatatlan lesz a windows akkor váltanak az emberek. De az még egy pár év." - Azért ne állj addig fél lábon szerintem.

2023. dec. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/272 anonim ***** válasza:
100%

Szar a linux mert nem futtat olyan programokat amiket nem rá írtak...

Értem.

A wine/proton közösségi fejlesztés. Vmivel később kerülnek bele azok a verziók, amik az adott játék elindításához kellenek. De pl a diablo 4 hez, megjelenése utan egy hónappal már volt is proton.

De sztem ez egyáltalán nem róható fel x rendszer számlájára, hogy nem futtat olyan programot amit más környezetre készült!

2023. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 270/272 gentoojedi ***** válasza:
100%

#266


Na most van időm Rád Thunderfairy


"Majd meglátjuk mit hoz a jövö. Lehet hogy pár év mulva te fogsz visszamenni. Lehet hogy én. Sose tudhatod mi lesz pár év múlva. Ez legyen a jövönk titka. Olvastam itt olyat hogy a felhasználó 15 év Linux-ozás után megunta és visszament windows-ra. Nálad is jöhet olyan dolog hogy mondjuk Gentoo-ról visszalépsz mondjuk L Mint-re. Nem tudhatod mit hoz a holnap."


Nem tudom mit gondolsz rólam, de az biztos, hogy szívósabb vagyok, mint gondolod.


Windowsra elvből nem megyek soha vissza. Az a kétszínű m*csk*s Mikroszoft aki hirdeti, hogy elkötelezett környezetvédő, és emiatt alapértelmezésbe lejjebb veszi a képernyőkikapcsolás meg alvómód várakozási idejét és arra hívja fel a figyelmet, hogy állítsd minél kisebbre, meg csak akkor menjen a suzámítógép, ha valóban szükség van rá bla bla bla és emelett két év múlva megszünteti a win 10 támogatottságát, aminek következménye az összes régebbi működő win 11 és 12vel nem kompatibilis gép megy a kukába. Van egy cikk róla,ami a napokban jelent meg, ha egymásra teszik a működő kukázandó laptopokat, akkor 600 km-rel hosszabb lesz, mint a hold átmérője. Szóval elvből ne támogasd a Microsoftot Te se Thunderfairy! Meg ne próbáld!


Abban igazad van, hogy gentooról még válthatok akár Mintre, de akkor inkább openSuSE leap-re, mert az az alfa mag az omega. De ez két esetben tzörténhet meg.


1. Megszűnik a Gentoo, vagy olyan számomra kedvezőtlen drasztikus változásokat eszközöl, ami nem felel meg az elképzeléseimnek, vagy

2. Annyira kevés szabadidőm lesz, hogy az a napi plusz átlag öt-tíz perc sem fog rendelkezésemre állni, amennyi többletidőt igényel gentoo.


De ennek sem látom sok esélyét. Ugyanis, ha gentoonál is olyan változásokat eszközölnek, akkor a divatlinuxoknál is fognak, tehát nem a linux lesz az alternatíva, hanem valamilyen BSD. Erre Neked is felhívom a figyelmedet. Most feldobok virtualboxba egy felhasználóbarát bsdt és beszámolok róla. Még az is lehet, hogy Te is váltani fogsz linuxról valami barátságos bsdre.

2023. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!