Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/272 Thunderfairy ***** válasza:
96%
Köszönöm szépen de teljes mértékbe mindent, játékot is, használók linux alatt. Steam / proton-t a Steam-en kell használni. Abszolut nem értesz a géphez. Nem a linux itt a béna.
2023. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/272 anonim ***** válasza:
96%
Egy egészen friss példa: most használtam először Audacityt (hangszerkesztő) Linux alatt. Egy versszaknyi zene tempójának változtatása, illetve annak visszavonása Windowson másodpercekig tart, Linuxon egy pillanat alatt megvan. Ugyanaz a gép, ugyanaz a program, de a Linux ennyivel hatékonyabban használja ki a hardvert.
2023. nov. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/272 A kérdező kommentje:

32#


Directx 12 játékot soha se fogsz futtatni. Max régi dx9-est.

2023. nov. 28. 12:13
 34/272 Thunderfairy ***** válasza:
97%

33-as.


Csak windows-os direct X játékokat játszok. Linux-al. Újra megirom. Steam / proton az steam-s játékokat fog tudni futatni.

2023. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/272 anonim ***** válasza:
91%
#33 Ahogy a gumikesztyű se véd meg attól, hogy lefagyjon a kezed télen.
2023. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/272 anonim ***** válasza:
97%

Nem olvasom végig ezt mert csak ideges leszek.


Nem a linuxot kellene fikázni mert nem fut egy windows-os játék rajta, amit WINDWOS-RA FEJLESZTETTEK, WINDOWSON TESZTELTEK ÉS DEBUGOTLAK!!!


Fikázd a fejlesztőket mert nem fejlesztenek Linuxra, amikor megtehetnék,de ugye plusz pénz és munka és idő a debugolás és nincs annyi felhasználó linuxon, hogy megérje nekik. Szerencsére vannak kivételek. De egy tripla A játék mint a Hogwarts Legacy nem fog neked linuxra fejleszteni, mert nem az a célközönségük és ők sem hülyék.


Az meg, hogy nem értesz a terminálhoz a saját butaságod. Pont nem rég találkoztam egy ilyen emberrel aki meg akart engem győzni arról, hogy a windows mennyivel intuitívabb mint a terminál, amikor megemlítettem neki, hogy terminálból 2 soros parancs az amit ő 10 percig csinál a gépen.

2023. nov. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/272 anonim ***** válasza:
96%

Lényegtelen mit írok, a kedves kérdező csak vergődik. De erre szeretnék reagálni:


"Ami a legbénább a linuxban az a konzol. Nem volt jó a sima ctrl+c/v, ide ctrl+shift+c kell."


És megsúgom, Windowsban sem működött Ctrl+C meg Ctrl+V másolás/beillesztésre! Talán 1 éve adták hozzá ezt a feature-t.


11 éves Superuser kérdés erről: [link]

Válasz: jobb klikkel lehet másolni.


2 éves Github kérdés erről, a Microsoft Terminal kapcsán: [link]

Válasz: ugyanúgy lehet másolni mint eddig is cmd-ben és PowerShell-ben, ahol ez még nem működött.


A lényeg, hogy amit te bénának írtál, az Windows-on is béna volt akkor. Ma már nem. De a legfontosabb, hogy Windows-on ezt nem tudtad megváltoztatni addig amíg ők ki nem adtak erre egy frissítést. Linuxon természetesen kezdetek óta beállíthatod hogy Ctrl+C-re másoljon.

2023. nov. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/272 anonim ***** válasza:
94%
Tessék, 2 éve még így kellett mókolni Windows-on autohotkey-el hogy tudj ctrl+c-vel másolgatni parancssorba, ennyit erről: https://www.youtube.com/watch?v=3mKeJ9hupHw
2023. nov. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/272 A kérdező kommentje:

Valójában teljesen mind1 mit írok. Úgy is az a lényeg hogy a linux az egy szuper király rendszer amin minden is megy.


Olyan ez mint a politika. A microsoft meg bilgéc rósz a windows is rósz. Minden ami nyugati termék és sok ember használja az rossz és kell valami ócska béna fapados alternatíva. Ezért van pl az hogy a linux mániások nem facebookot használnak hanem gyakorikérdéseket.


Miért jó az hogy felrakom a legújabb leghíresebb linux verziót és gyakorlatilag semmire se lehet használni?


Csak 1 példa. Van nvidia control panel? Nincs. Van helyette valami NVIDIA X SERVER. Amiben kb csak a felbontást lehet állítani. 👍


És kb minden pont ennyit ér a linuxban. Mindenből csak egy lebutított féligkész ócska verziót kapsz.


Konzolból is lehet frissíteni a rendszert?! Újraindítás nélkül?! 😮😯😮😯


Mindenki dobjon el mindent a microsoft becsődölt!!!

2023. nov. 29. 07:15
 40/272 anonim ***** válasza:
96%

#40


Neked valami igen komoly traumát okozott a Linux, hogy képes vagy napok óta fikázni a Linuxot (a többi fikázós hozzászólásodról más kérdések alatt nem is beszélve). Gyerekkorodban megtámadott egy pingvin az állatkertben, vagy mi bajod van? :D

Javaslom, keress fel egy jó pszichológust, aki segít feldolgozni a traumáidat.

2023. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!