Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennyit ér a híres linux?

Ennyit ér a híres linux?

Figyelt kérdés

Felraktam a legújabb ubuntut, utána felraktam a steamet, hozzáadtam egy non-steam játékot. Beállítottam a protont stb.

Kiírta hogy .net 6.0 kell hozzá.


Olvasgattam egy picit wine-trick proton-trick ilyesmi.


Ok, protannal nem megy. Sima wine-al felraktam amit a proton linkelt. Ugyanúgy nem megy.


Itt most a baldurs gate 3 volt a tesztalany.


Utána megnéztem a hogwarts legacyt is wine-al.


Annyit írt ki hogy windows 10 vagy takarodj.


Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes.


És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows.



2023. nov. 26. 19:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/272 anonim ***** válasza:
94%

"Szóval azt mondod hogy a valve steam meg kb mindenki retardált?"


Nem, a Valve/Steam profitorientalt ceg, termeszetes, hogy megprobalnak az ilyen retardaltakbol is penzt csinalni. Mivel a Wine es Proton is open source, igy minimalis eroforras raforditassal tudnak ebbol is nemi profitot termelni, kimondottan jo huzasnak tartom.

2023. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/272 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen megváltoztatható a billentyűzetkiosztás (Linuxon mindenbe belenyúlhatsz, nem úgy mint Windows-on). Ha egy másik rendszert használsz, akkor nem úgy fog működni mint az előző. Ha ugyanúgy működne, nem lenne értelme 2 külön rendszernek.
2023. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/272 anonim ***** válasza:
88%

Tipikus példája a user errornak.

Egyébként meg: ha szerinted annyira szr, akkor miért használod?

2023. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/272 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes, nekem még nem volt bajom a Linuxszal.

De nem te vagy az a begőzölt csávó, aki mániákusan hányja ki magából a Linux-ellenes "kérdéseket", és mindig olyasmikre panaszkodik, amik érdekes módon csak nála jelentkeznek? Csak nem elfelejtetted bevenni az esti Xanaxot?

2023. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/272 A kérdező kommentje:

Egyébként meg: ha szerinted annyira szr, akkor miért használod?"


Most írtam le hogy nem használom és kész



14/


Egyszerű tényeket közlök...

2023. nov. 26. 21:14
 16/272 anonim ***** válasza:
85%

"Ezek pl windows alatt simán mennek, a linux még ennyire se képes."

Tudod, Linuxon legalább a Windows-szoftverek kb. 70-80%-a elfut. Windowson mekkora is ez az arány a Linux-szoftvereket illetően? Elárulom: nulla százalék. Legfeljebb csak virtualizációval, de azt azért, hogy felteszel egy virtualizációs szeoftverbe egy vendég oprendszert, ne írjuk már a gazda rendszer javára. ;-)

Szóval ha azt nézzük, hogy melyik oprendszer támogatja jobban a más rendszerre készült szoftvereket, a Linux köröket ver a Windowsra.


"És nem gyorsabb vagy jobb mint a windows."

És mert te ezt leírtad, ezért az úgy is van.

Ja, nem, bocsi. Az biztos csak érzéki csalódás, hogy azok a gépek, amiken a Windows csak szenved, a Linux teljesen jól fut.


"Csakhát szinte alig használható valamire."

Végülis... ha csak a mai napot nézzük, akkor mire használtam? Tévét néztem rajta, játszottam, Gyakorikérdéseket, Facebookot néztem, online rádiót hallgattam. Ez csak a mai nap. Ezeken kívül még programozok, 3D modellezek Blenderben, videót vágok, szöveget, kiadványokat, táblázatot szerkesztek, Telegramon kommunikálok, e-mailezek. Ahhoz képest, hogy alig használható valamire...


"Ami a legbénább a linuxban az a konzol."

Á, csak te nem tudod használni. De nyilván a Windows parancssor a csúcsok csúcsa. :D


"Nem volt jó a sima ctrl+c/v, ide ctrl+shift+c kell."

Attól, mert te nem tudod az adott szoftvert kezelni, nem a szoftver a rossz. Tudod, ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.


Szóval igen, a hiba benned van.

2023. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/272 anonim ***** válasza:
100%

"Most írtam le hogy nem használom és kész"

Akkor ha nem használod, akkor miről is beszélsz?

2023. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/272 anonim ***** válasza:
91%

"Átlag embereknek én nem ajánlanám a linuxot max informatikusoknak meg hozzáértőknek."

Tudod, mi a furcsa? Az, hogy aki tök átlag felhasználóknak eddig javasoltam, 80%-uk teljesen elégedett volt vele. És bónusz: kevesebb is vele a problémájuk. Milyen átlagemberek? Van köztük titkárnő, óvodapedagógus, bolti eladó, stb. De már húgom is nyaggat egyébként, hogy a következő gépére majd tegyem fel a Linuxot, mert ő inkább azt szeretne. Nem, ő sem informatikus.


"Az a baj, hogy nem lehet megváltoztatni a billentyűzet kiosztást. És minden linux distro ezt csinálja."

Innentől pedig már végképp komolytalan a "kérdésed". Tudniillik: de, meg lehet. Az, hogy te még ennyire sem vagy képes, az nem a rendszer hibája, az a te inkompetenciád. Olyasmivel érvelni, ami egész egyszerűen nem igaz, meg nettó ostobaság.

2023. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/272 anonim ***** válasza:
97%
Uncsi már na, mi lenne, hogy naplót írnál inkább az ilyesmikről "kérdések" helyett?
2023. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/272 anonim ***** válasza:
92%

"Egyszerű tényeket közlök..."


Dehogy közölsz te tényeket, a közléseid fele hazugság, a másik fele a saját tudatlanságod, inkompetenciád és balf*szságod keveréke.


Arra már nem is tudok mit mondani, hogy szerinted a konzol béna.

A konzol az az interfész, amin keresztül szinte BÁRMIT meg tudsz tenni az operációs rendszeredel. Egy teljes képernyős, vezérlőkkel telepakolt grafikus ablak a konzolhoz képest borzasztóan korlátozott, gagyi valami, mert a töredékét sem tudja annak, amit egy konzolablakban meg lehet tenni. Persze, a felhasználóknak kell a GUI, ezzel nincs is semmi gond, van olyan felhasználási eset, amire a GUI jobb. De végső soron a feladatok 90%-át Linuxon is el lehet végezni parancssor nélkül.


Egyébként elárulom neked, a Microsoft az elmúlt 20 évben nagyon sokat dolgozott azon, hogy a parancssort feature paritásba hozza a GUI-val. Ezért született meg a Powershell, ezért bővül folyamatosan a hagyományos cmd környezet is új parancsokkal (mint pl. a Linuxtól ellesett elvek alapján működő winget csomagkezelő), ezért adtak ki új programot a paranccsor használatához a régi cmd helyett (és ezt a programot nem annyira meglepő módon Terminálnak hívják), ezért van az, hogy ha valamilyen Windows Serveres MS cikket olvasol, nem csak a grafikus megoldást mutatják be, hanem mindig ott van a Powershelles megoldás is, sok esetben az az elsődleges, a GUI-s a másodlagos, mert MS-nél is rájöttek, hogy mennyire hatékony tud lenni a parancssor, amit te bénának nevezel.

2023. nov. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!