Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen béna a híres linux?

Miért ilyen béna a híres linux?

Figyelt kérdés

Windowson a chrome böngésző pontosan 991mb-t foglal.


Linux mint xfce alatt 3.3! gb kell neki! Miért is?


Nem beszélve arról, hogy totál instabil az egész.


Ha egy pendrive-ra telepítem a live rendszert, egész jól megy. Mármint ahhoz képest, hogy csak egy pendrive. Lassú meg minden, dehát csak egy pendrive. Ennél többet nem is vártam.


A probléma akkor van, amikor felrakom ssd-re. Teljesen hibátlan ssd, egy usb házban...


Sötét képernyő percekig, be se tölt. Ha nagynehezen betölt, lassabb mint a sima live usb.



tegnap 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
SSD, USB házban... ez elég sok mindent megmagyaráz.
tegnap 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Minden mással jól megy. Csak a linux kinlódik vele.


Semmit se magyaráz meg...

tegnap 19:23
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

"Miért ilyen béna a híres linux?"

Mert az azt használó egységsugarú felhasználó túlzó elvárásokat támaszt vele szemben.


"Windowson a chrome böngésző pontosan 991mb-t foglal.

Linux mint xfce alatt 3.3! gb kell neki! Miért is?

Oké, de pontosan milyen körülmények között?

Milyen gép, milyen kernel, melyik verziójú Chrome, milyen kiegészítők vannak feltelepítve, melyik oldal van megnyitva, milyen más programokat használsz?


"A probléma akkor van, amikor felrakom ssd-re. Teljesen hibátlan ssd, egy usb házban..."

Mivel ez is egy live rendszer, ezért nagyobb rendszerigényű és lassabb, mint egy rendes meghajtóra telepített. Pláne hogy nem ismerjük a körülményeket.

tegnap 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Feltehetően rosszul van telepítve arra az USB házas SSD-re jelentsen az bármit is.
tegnap 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Feltehetően rosszul van telepítve arra az USB házas SSD-re jelentsen az bármit is"


[link]


Ilyesmi de sokkal drágább volt.


"Milyen gép, milyen kernel, melyik verziójú Chrome, milyen kiegészítők vannak feltelepítve, melyik oldal van megnyitva, milyen más programokat használsz?"


Régebbi gép aránylag gyenge. Valami 4 magos intel proci valami q4738. 8gb ram 1gb gpu.

Csak film streamelésre használom...


A kernelt nem tudom, 21.3 linux mint. Szerintem a kernel valami 5 vagy ilyesmi.


A chrome a legújabb verzió amit felrak.


Friss telepítés nincsenek kiegek meg programok.


1 dolgot raktam fel a chrome böngészőt. Azt is a szoftver telepítővel...

tegnap 19:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát live rendszer, egy régi gépen, USB-s SATA meghajtóról, és a Chrome böngésző - nem csoda, hogy lassú.


Linux Mint XFCE 22, 6.8.0-45-ös kernel, egy AMD Ryzen 5 8500G processzoros 16 GB RAM-mal és M.2 SSD-vel szerelt gépen, a frissen telepített 131.0.6728.0-ás verziójú Chromium (innen: [link] ) alaphelyzetben: 227 MB, Adguard bővítménnyel 261,9 MB, Gyakorikérdések kezdőoldal megnyitva 264 MB.

tegnap 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
LGA775-ös rendszer, lassan 20 éves és max USB 2.0 az is a déli hídon és DMI-n keresztül. Tényleg nem csoda, hogy lassú :D
tegnap 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gentoojedi ***** válasza:
100%

"A probléma akkor van, amikor felrakom ssd-re. Teljesen hibátlan ssd, egy usb házban..."


Értem. Felraktad egy usb porton kommunikáló ssdre, ami alapból visszafojtja a sebességet.


"Valami 4 magos intel proci valami q4738"


Tehát egy quad gépre, ami még nem támogatja az usb3-as szabványt, csak a kettest. Tehát annyira visszafojtja a sebességet, hogy még egy régi sata1-es, sőt ide-s merevlemez sebességének a felével-harmadával megy.


Ha meg még előlapi usbre is dugod lehet mégtöbben ront az élményen.


GRATULÁLOK! Levizsgáztál


"Minden mással jól megy."


Milyen mással? Windows 10-et telepítettél külső ssdre? Én azt megnézném hogy megy.



"Semmit se magyaráz meg..."


De azt, hogy nem a linux béna hanem Te és még fogalmatlan is.


Szerintem Te valamelyik visszajáró troll lehetsz.


Ezt a kérdést nem Te tetted fel például?


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


vagy ezt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

tegnap 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Milyen mással? Windows 10-et telepítettél külső ssdre? Én azt megnézném hogy megy"


100x jobban nah mind1. A linux harcosok nem akarják elfogadni az egyszerű tényeket. Én ezt elfogadom.

tegnap 20:54
 10/13 anonim ***** válasza:

"A linux harcosok nem akarják elfogadni az egyszerű tényeket."


Én a #1 és #7 vagyok, egyáltalán nem használok Linuxot csak Windowst. :D

tegnap 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!