Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen béna a híres linux?

Miért ilyen béna a híres linux?

Figyelt kérdés

Windowson a chrome böngésző pontosan 991mb-t foglal.


Linux mint xfce alatt 3.3! gb kell neki! Miért is?


Nem beszélve arról, hogy totál instabil az egész.


Ha egy pendrive-ra telepítem a live rendszert, egész jól megy. Mármint ahhoz képest, hogy csak egy pendrive. Lassú meg minden, dehát csak egy pendrive. Ennél többet nem is vártam.


A probléma akkor van, amikor felrakom ssd-re. Teljesen hibátlan ssd, egy usb házban...


Sötét képernyő percekig, be se tölt. Ha nagynehezen betölt, lassabb mint a sima live usb.



tegnap 19:08
1 2
 11/14 gentoojedi ***** válasza:

"A linux harcosok nem akarják elfogadni az egyszerű tényeket."


kikérem magamnak ezt a sértést!


Én BSD harcos vagyok, meg hithű szabadszoftveres, aki nem tűri a szabadszoftververeséget. ROTFL

tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 gentoojedi ***** válasza:

Bakker elbazilikáztam a poént!


#SZABADSZOFTVERESÉG akart lenni.

tegnap 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem a Linux a béna, hanem te.
tegnap 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

"Windowson a chrome böngésző pontosan 991mb-t foglal.

Linux mint xfce alatt 3.3! gb kell neki! Miért is?"

Mondjuk normális körülmények között Firefoxot használok, de a kedvedért megnéztem. És megállapítottam, hogy azért, mert nem annyit. 998 MB-ot foglal.

Amúgy meg az, hogy a Google képtelen a saját böngészőjét rendesen megírni, az nem a Linux sara.

A Firefox 8 megnyitott lappal 2,3 GB-ot foglal...

Itt jegyezném meg, hogy nem 2005-öt írunk, amikor egy átlagos weboldal 50 kB volt. Azóta változott pár dolog. Ma a legtöbb komolyabb weboldal kifejezetten erőforrásigényes. Maga a forrása is simán MB-os nagyságrendben van, és ehhez hozzáadódik, hogy tucatnyi JavaScript-rutin fut bennük folyamatosan, meg rendszerint aktív hálózati adatforgalmat folytatnak. (Éppen ezért nem lehet normálisan netezni mondjuk egy 20 éves PC-n, akkor sem, ha találunk rá olyan rendszert, aminek az a vas elég. Mert a weboldalak erőforrásigénye nagyságrendekkel több, mint akkor volt.)


"Nem beszélve arról, hogy totál instabil az egész."

A Windows? Az tényleg az.

Egyetlenegyszer láttam olyat, hogy párnaponta lefagyott egy Linuxos gép, de mint kiderült, hardverhiba volt. Azt meg egyik rendszer sem szereti. Ezt leszámítva 10 év alatt kétszer láttam Linuxot lefagyni.

Az, hogy neked gagyi a hardvered, vagy egyszerűen belekontárkodsz abba, amihez nem értesz, az nem a rendszer hibája.

De van egy sejtésem, hogy ki lehetsz. Az, aki hetente teszi fel kb. ugyanazt a kérdést, és nem hajlandó elfogadni, hogy egyszerűen sz..r a gépe, ő meg elemi dolgokhoz sem ért.

Na, meg normális disztrót rakj fel, ne valami el..ott Hanak Montana disztrót, meg ilyeneket.


"Ha egy pendrive-ra telepítem a live rendszert, egész jól megy. Mármint ahhoz képest, hogy csak egy pendrive. Lassú meg minden, dehát csak egy pendrive. Ennél többet nem is vártam."

És mondd, az egekig magasztalt Windowsod hogy fut pendrive-ról?...


"A probléma akkor van, amikor felrakom ssd-re. Teljesen hibátlan ssd, egy usb házban..."

Esetleg ha nem gányoló megoldást használnád, hanem rendesen beépítenéd azt a vacak SSD-t a gépházba? Tudod, SATA vagy NVME foglalatba...


"Sötét képernyő percekig, be se tölt. Ha nagynehezen betölt, lassabb mint a sima live usb."

Persze, mert hiába SSD, ha valami kínai USB 0.1-es foglalatba rakod...


Tök világos, hogy itt nagyon komoly felhasználói hibák vannak.


Egyébként meg: ha ennyire nem tetszik, akkor minek használod? Soha nem értettem azokat, akik toporzékoló ovis kisgyerek módjára hisztiznek, hogy egy rendszer nem jó nekik, ahelyett, hogy akkor mást használnának. Használj csak Windowst, az való neked.

ma 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!