Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/227 anonim válasza:
19%
Istent azért nem tudjuk felfogni, mert nincs ellentéte. Fel tudjuk fogni a pozitív számokat, mert vannak negatívok is, stb...
2013. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/227 sörpocak ***** válasza:
100%

Hát ez előttem válaszoló szerintem valami nagy butaságot írt. Ha Istennek nem a Sátán az ellentéte,akkor maga a Sátán sem lenne annyira gonosz(legalább is nem végtelenül, e logika szerint)


A negatív számokról pedig csak annyit mondanék, hogy a gyerekek mielőtt tudták volna mik azok a negatív számok MÁR értették a pozitívakat. Legalább is nekem így tanították nem volt gond azzal hogy megértsem az egyiket a másik nélkül.

2013. júl. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/227 anonim ***** válasza:
100%

Az ateizmus is Isten szándéka, ezért az ateizmus jó.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. júl. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/227 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, hogy ilyen késve írok, nem volt időm.


" Alja hazugság, elmondom, hogy volt.

Azt mondtam, hogy a nőt a Biblia

alapvetően lekezeli, és másodrendűnek

tekinti a kapcsolatban. Ezt idézetekkel is

alátámasztottam. Amit én ezután példák

útján bizonyítottam az az, hogy a

Bibliában leírt férfi-nő családmodell

idejétmúlt, és elavult.

Találtam példát arra, hogy valami

működhet a Bibliának ellentmondóan.

Azóta Te itt csak vergődsz, és már kezd

meglehetősen szánalmas lenni."


Csak hogy senki sem mondta, hogy nincsenek kivételek, senki, ami példát te találtál, azt honnan veszed, hogy a Biblia szemszögéből nézve nem elfogadható?


" Áhhhá, akkor gondolom ezért irtották ki

keresztények az indiánokat, mert ők is

zúgolódók voltak :) És "boszorkányokat"

is ezért égettek meg, mert zúgolódók

voltak."


Úgy érted a hamis keresztények, akik nem Krisztust követték? Azt hiszem ezt már egyszer megbeszéltük.


" Én utánaolvastam egyébként, Jehova mit

miért tett, és el is árulom neked: azért

tette, amit tett, mert egy szadista,

kegyetlen, féltékeny, agresszív

elmebeteg, aki hatalmát nem tudja

bölcsen használni, ezért önkényesen a

teremtményei életét keseríti meg vele.

Ennyi. Persze, gondolom erre az lesz a

nagy aduászod, hogy ez a fennköltebb jó,

valami rejtett nemesség érdekében

történt, ami egyébként totális bullshit."


Szerintem meg nem, szerintem jogos volt amit Isten tett, ugyanis az a legkevesebb, amit elvárhat a teremtő a teremtményeitől, hogy ne hamis isteneket imádjanak, hanem őt.

2013. júl. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/227 anonim ***** válasza:
100%

"Csak hogy senki sem mondta, hogy nincsenek kivételek, senki, ami példát te találtál, azt honnan veszed, hogy a Biblia szemszögéből nézve nem elfogadható?"


Hát parancsolj, bizonyítsd be a Biblia alapján, hogy elfogadható az, amit én felvázoltam. Mondj példát a Bibliából, ami azt bizonyítja, hogy Isten a nőt és a férfit egyenlőnek teremtette, és nem alá-fölé rendelt szerepbe (megsúgom ez utóbbit nekem sikerült alátámasztanom a Bibliából idézetekkel, és Te magad is azt írtad, hogy a Biblia ilyen szerepeket ír ki a férfinak és nőnek. Sőt, határozottan kikérted, amikor én azt mondtam, hogy Isten mindenkit egyenlőnek teremtett).


"Úgy érted a hamis keresztények, akik nem Krisztust követték? Azt hiszem ezt már egyszer megbeszéltük."


Igen, megbeszéltük, hogy teljesen relatív, ki hamis keresztény, és ki igazi - Te is ugyanannyira lehetsz hamis keresztény, mint bárki más. Az, hogy Te magadról azt hiszed, tökéletes keresztény vagy, nem igazán mérvadó, ilyen alapon én most azt mondom neked, én vagyok Isten második fia, az új Megváltó. Tessék.


"Szerintem meg nem, szerintem jogos volt amit Isten tett, ugyanis az a legkevesebb, amit elvárhat a teremtő a teremtményeitől, hogy ne hamis isteneket imádjanak, hanem őt."


És ezzel megint visszakanyarodunk oda, hogy a keresztény, Bibliában leírt Istent semmi nem teszi igazabbá, mint a többi istent. Nincs semmi, amivel meg tudnád alapozni, hogy a Bibliában leírt isten az összes többi közül az igazi isten, azon kívül, hogy a Bibliában le van írva. Mivel korábban sem tudtad megmagyarázni, mitől kellene Jehovát felsőbbrendűnek tekinteni Krishnánál, Vishnunál, Odinnál, Zeusznál, ezért ez továbbra is egy gőgös deklaráció marad, amit bárki tud tenni. Istent is ugyanolyan játszi könnyedséggel lehetne hamis istenségnek bélyegezni, mivel az igaziságát ugyanúgy nem tudja megindokolni senki sem.

2013. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/227 anonim ***** válasza:
22%

Tzolko-nak


"ATEIZMUS

Ha Isten mindenható lenne, és tényleg

szeretné, hogy megtérjünk hozzá, fontos

lenne neki, hogy mi higgyünk benne,

akkor, mivel mindenható, el is tudná

érni, hogy minden ember higgyen

benne. De mivel léteznek a földön

ateisták, akik nem hisznek Istenben,

ezért ezt vagy mégsem tudja elérni (tehát

nem mindenható), vagy egyszerűen nem

szeret minden embert, ergo nem jóságos."


Vagy csak egyszerűen időt kell hagynia, hogy bebizonyosodjon az ő igazságossága:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/227 anonim ***** válasza:
100%

Kedves István!

Isten kinek bizonygatná a jóságát?

Neked, aki szerint így is, úgy is jó?

Vagy nekem, akit majd megöl a végítéletkor?

A sátánnak, akit szintén elpusztít?


Hogyan fordulhatott ellene a sátán? Hiszen már akkor tudnia kellett, hogy ellene fordul majd, amikor még meg sem teremtette, és mégis megteremtette, annak tudatában, hogy a sátán egyszer majd gonosz lesz.

Miért nem kezdte a teremtést egyből Noéval, ha az egész addigi Bibliai leírás zsákutca, amit nyilván előre tudott?

A mindenhatóságával simán el tudná érni, hogy szabad akaratunkból azt csináljuk, amit Ő akar.

Én mindenesetre könnyedén elértem a gyerekeimmel, számtalan alkalommal, pedig sem mindenható, sem mindent tudó nem vagyok, csak kedvesen motiváltam őket.

Semmiféle csoda sem volt szükséges hozzá, brutális sem voltam, még csak nem is veszekedtem.

Amit meg akartam szerettetni velük, azt meg is szerették. amit nem akartam, hogy csináljanak, azt nem is csinálták.

Őszintén szólva semmi pedagógiai érzéke nem volt annak, aki a Bibliát kreálta. Egy vak macskakölyköt sem bíznék Istenre. Az óvodákban, bölcsődékben egy képzetlen segéderő lepipálja.

Amellett, Ő adja a talentumot, a tehetséget, de akkor a fukarságot is neki kell adni, meg a ferde hajlamot, de az már bűn, csakhogy azt is Tőle kapjuk. ahogy az Istentagadást is.

Ráadásul teljesen reménytelen a változás, hiszen a Bibliában le van írva, hogy bűn lesz, ezért az meg sem szűnhet, hiszen akkor bűn nem lenne és akkor hazugság lenne a Bibliában, amely szerint bűn már pedig van.

Mindezért a bűnt is a Biblia teremti, már azzal, hogy ír róla, létrehozza, megszüntethetetlenül.

Remény akkor lenne, ha a Biblia azt írná, hogy egyszer megszűnik a bűn, eltűnik az ateizmus, nem lesznek hamis hívek, csakhogy nem ezt írja.

Ha Isten kívül van a téren és időn, akkor már ott van a végítéletnél is, de akkor kezdhette volna ezzel a teremtést is, elhagyva a többit. Miért nem a végítélet utáni idilli álapotot hozta eleve létre?

A tapasztalat, a tudás sem indokolt, hiszen Ádámékat is középkorúnak teremtette, olyan tudással, amit szükségesnek látott, még beszélni is tudtak, sőt, azt is tudták, hogy a tudás fájáról nem szabad enniük, mert az rossz, ha nem engedelmeskednek, bár ezt a tudást csak az evés után szerezték meg, de Isten mégis azt ért el náluk, amit csak akart, mert mindent tudtak, sőt tökéletesek voltak. Megjegyzem, Isten azt is elérhette volna, hogy azok is maradjanak, mert mi az Neki?

Ha mégsem áldozta fel Izsákot, akkor minek kérte, hiszen előre is tudhatta, hogy Ábrahám miként viselkedik majd és az sem értelmes válasz, hogy meg kellett tapasztalnia, mert akár a megtapasztalás érzését is adhatta volna neki, hasonló módon, ahogy Ádámnak sem kellett beszélni tanulnia.

Miért enged bűnössé váló embereket megszületni, akikről tudja a születésük pillanatában. hogy a végítéletkor miként ítél felettük, hiszen mindent tud, még azt is, hogy szabad akaratunkból mit teszünk, tudnia kell, mert különben nem prófétálhatna.

Miért téríted az embereket, ha úgysem tehetsz ellene, hiszen a Biblia világosan kimondja, hogy bűnösök, Istentagadók lesznek és ezen nem tudsz változtatni, egy fikarcnyit sem, mert akkor a Bibliát hazudtolnád meg.

2013. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/227 anonim ***** válasza:
0%

"Hát parancsolj, bizonyítsd be a Biblia

alapján, hogy elfogadható az, amit én

felvázoltam. Mondj példát a Bibliából,

ami azt bizonyítja, hogy Isten a nőt és a

férfit egyenlőnek teremtette, és nem alá-

fölé rendelt szerepbe"



Nem érted a mondandóm lényegét, a család feje a férj egy családban a Biblia szerint, ezzel nem vitatkozok. De a családfői szerept is meghatározta Isten.

Jehova iszonyodik mindenkitől, aki visszaél a

hatalmával. Elítélte azokat az izraelita férfiakat,

akik ’megvetették’ a feleségüket ( Malakiás 2:13–

16 ). Ezenkívül

Isten azt mondja, hogy „gyűlöli . . . mindazt, aki

az erőszakot szereti” ( Zsoltárok 11:5 ). Tehát

azok, akik verik a feleségüket, vagy máshogy

bántalmazzák őket, semmiképp sem

hivatkozhatnak a Bibliára, hogy azzal igazolják

erőszakoskodásukat. Tehát a családfő nem tehet azt amit akar, nem zsarnokoskodhat a családon attól, hohy ő kapta meg a család vezetéséhez való jogot Istentől. A tettei számon lesznek kérve, méghozzá Jézus fogja ezt megtenni. Mert a férfiak is alá vannak vetve Krisztusnak,

a gyermekek a szüleiknek és minden keresztény

a kormányzatoknak. Még Jézus is alá van vetve

Istennek ( Róma 13:1; 1Korintusz

11:3; 15:28; Efézus 6:1 ).


" Úgy érted a hamis keresztények, akik

nem Krisztust követték? Azt hiszem ezt

már egyszer megbeszéltük."


Igen, megbeszéltük, hogy teljesen relatív,

ki hamis keresztény, és ki igazi - Te is

ugyanannyira lehetsz hamis keresztény,

mint bárki más."


Nem, nem ezt beszéltük meg, A Biblia egyértelműen leleplezi, hogy ki a hamiskeresztény, illetve aut is leírja, hogy hogyan kell Krisutust követni, tehát igaz kereszténynek lenni. Arról, hogy ezt egyesek féreértelmezik, arról én nem tehetek.


" És ezzel megint visszakanyarodunk oda,

hogy a keresztény, Bibliában leírt Istent

semmi nem teszi igazabbá, mint a többi

istent. Nincs semmi, amivel meg tudnád

alapozni, hogy a Bibliában leírt isten az

összes többi közül az igazi isten, azon

kívül, hogy a Bibliában le van írva."


Ez most olyan, mintha azt kérnéd tőlem, hogy bizonyítsam be neked Isten létezését, nyilván ha be tudnám neked bizonyítani hogy ki az igaz Isten, akkor már te sem lennél ateista. De már ezen is végig mentünk egyszer, a Bibliában nem csak az van leírva, hogy ki az igaz Isten, hanem az is, hogy moért ő. Az általa kimondott próféciák tömegei teljesedtek be és még napjainkban is teljesednek, engem már önmagában ez is meggyőzött a valódiságáról, ezen pedig tovább vitázni nem sok értelmét látom, mivel úgysem tudlak meggyőzni, mert aki kötekedni akar, az mindig talál kifogásokat.


Kedves tzolko!


" Miért nem kezdte a teremtést egyből

Noéval, ha az egész addigi Bibliai leírás

zsákutca, amit nyilván előre tudott?

A mindenhatóságával simán el tudná

érni, hogy szabad akaratunkból azt

csináljuk, amit Ő akar."


Miért, azóta talán nincsenek ugyanúgy Gonosz emberek? Ezeknek a dolgoknak meg kellett történnie, hogy bebizonyosodjon, hogy az ember képtelen a teremtőjétől függetlenül élni, mivel erről szól a vitakérdés.


" Őszintén szólva semmi pedagógiai érzéke

nem volt annak, aki a Bibliát kreálta.

Egy vak macskakölyköt sem bíznék

Istenre. Az óvodákban, bölcsődékben egy

képzetlen segéderő lepipálja."


Ki mondta, hogy Istennek az a feladata, hogy gyerekekre vagy épp macskaköjkökre vigyázzon?

Arra ott vannak a szülők, nem? A Biblia úgy írja le Istent, mint aki "azzá vál, akivé válni akar", nos akkor a te kedvedért miért is kellene bébiszitteré válnia?


" hiszen a Bibliában le van írva,

hogy bűn lesz, ezért az meg sem szűnhet,

hiszen akkor bűn nem lenne és akkor

hazugság lenne a Bibliában, amely

szerint bűn már pedig van."


Hol van az leírva a Bibliában, hogy a bűn nem szűnhet meg és örökké lesz? Esetleg egy Bibliavers?



" Remény akkor lenne, ha a Biblia azt

írná, hogy egyszer megszűnik a bűn,

eltűnik az ateizmus, nem lesznek hamis

hívek, csakhogy nem ezt írja."


Márpedig pont, hogy ezt írja.


" Ha Isten kívül van a téren és időn, akkor

már ott van a végítéletnél is, de akkor

kezdhette volna ezzel a teremtést is,

elhagyva a többit. Miért nem a végítélet

utáni idilli álapotot hozta eleve létre?"


mint mondtam, ezeknek meg kell történnie, vagy szerinted ha ezek nem történtek volna meg és egyből paradicsomban lennénk, akkor nem lenne ugyanúgy. egy pár hülye, aki azt mondaná, hogy márpedig Isten nélkül neki jobb és azt csinál amit akar? Nos movel ez beigazolódott, hogy Isten nélkül mennyivel "jobb", ezért többé senki sem fogja megkérdőjelezni őt.



Ha mégsem áldozta fel Izsákot, akkor

minek kérte, hiszen előre is tudhatta,

hogy Ábrahám miként viselkedik majd és

az sem értelmes válasz, hogy meg kellett

tapasztalnia, mert akár a megtapasztalás

érzését is adhatta volna neki, hasonló

módon, ahogy Ádámnak sem kellett

beszélni tanulnia."


Adhatta volna, de nem ezt tette. És?? Akkor most mi van? legalább bővült a Biblia egy történettel, nem értem miért baj ez.


" Miért téríted az embereket, ha úgysem

tehetsz ellene, hiszen a Biblia világosan

kimondja, hogy bűnösök, Istentagadók

lesznek és ezen nem tudsz változtatni,

egy fikarcnyit sem, mert akkor a Bibliát

hazudtolnád meg."


Mert Isten erre kérte a követőit, nyilván azért, hogy senki se mondhassa, hogy de hát nekem nem mondta senki sem, hogy van Isten és hogy mi a szándéka.

2013. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/227 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is számtalanszor mondta nagyanyám, hogy ne egyek a fáról almát, mert permetezve volt és hernyó is mászhat rajta, ennek dacára. Amikor rajtacsípett, eszébe sem jutott, hogy világgá kergessen. A boldog Édenben meggyűlik majd a bajotok Istennel, ki tudja, mire kattan be, ha már ilyesmire is ennyire szélsőségesen reagál. Esetleg nem törölsz lábat a mennyei lábtörlővel és jön az özönvíz csőstül.

Honnan tudja a próféciákat? Talán, mert kívül van téren és időn, de ha Neked kényelmetlen, akkor belül van, akkor azt nem tudja előre, pedig ott van már a végítéletnél, nagyon jól tudja, hogy megint szörnyen el fogja rontani, mégis teremt sátánt, akiről pedig tudnia kellene, hogy gonosz lesz, hiszen végig Vele nyűglődik. Ha tudom előre, hogy valamit nem jól csinálok, de van olyan módszer, ami meghozná az eredményt, akkor azzal kezdem. Miért nem a végítélet utáni állapotokkal kezdődik a Biblia? Simán teremthetne 144000 Jehova Tanúját, más úgysem jó neki, legalább is szerinted.

Elhagyhatta volna az eddigi macerákat, hiszen csak annyit kellett volna tenni, hogy nem Ádámmal foglalkozik, hanem Téged teremt meg és a társaidat.

Isten akarata nélkül fűszál sem nőhet, de akkor hogyhogy nem tudja, mi történik a világban? Ha már tudja, hogy végítélet lesz, miért engedi megfoganni a bűnőssé váló embereket?

Már az elején tudja a végeredményt, hogy keskeny az ösvény, amin csak kevesek jutnak át. Hiszen megprófétálja!

Vagy úgy prófétál, hogy közben nem tudja?

Nem énekel?

Pedig tud szerinted, esetleg csak magában dudorászik?

Ha mindenkit megtérítenétek, akkor automatikusan megszűnne a kereszténység, mert hazugsággá változna az Isten által meghirdetett prófécia, ami azt mondja, hogy igaz a Bibliában leírt végítélet előtti szörnyű állapot, a bűn és az Istentelenség tobzódása. Ha hinni akarsz ebben a próféciában, akkor neked arra kellene rávenni az embereket, hogy ne higgyenek Istenben, hogy bűnöket kövessenek el, mert hiszen ez a végítélet előtti állapot, de tessék, Te nem hiszed el, nem hiszel a saját Bibliádban, hanem meg akarod azt hazudtolni, mert térítesz és az egyre gyarapodó bűnt akarod megszüntetni, csökkenteni, mérsékelni.

Tisztázzuk, most elhiszed, vagy nem ezt a próféciát?

2013. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/227 anonim ***** válasza:
78%

"Nem érted a mondandóm lényegét, a család feje a férj egy családban a Biblia szerint, ezzel nem vitatkozok. De a családfői szerept is meghatározta Isten.

Jehova iszonyodik mindenkitől, aki visszaél a

hatalmával. Elítélte azokat az izraelita férfiakat,

akik ’megvetették’ a feleségüket ( Malakiás 2:13–

16 ). Ezenkívül

Isten azt mondja, hogy „gyűlöli . . . mindazt, aki

az erőszakot szereti” ( Zsoltárok 11:5 ). Tehát

azok, akik verik a feleségüket, vagy máshogy

bántalmazzák őket, semmiképp sem

hivatkozhatnak a Bibliára, hogy azzal igazolják

erőszakoskodásukat. Tehát a családfő nem tehet azt amit akar, nem zsarnokoskodhat a családon attól, hohy ő kapta meg a család vezetéséhez való jogot Istentől. A tettei számon lesznek kérve, méghozzá Jézus fogja ezt megtenni. Mert a férfiak is alá vannak vetve Krisztusnak,

a gyermekek a szüleiknek és minden keresztény

a kormányzatoknak. Még Jézus is alá van vetve

Istennek ( Róma 13:1; 1Korintusz

11:3; 15:28; Efézus 6:1 )"


Elég volt a mellébeszélésből. Nem azt kértem, hogy a családon belüli erőszak morális oldalát boncolgassad. Nem ez volt a téma, és nem erre kérdeztem rá. Hagyd végre azt abba, hogy direkt kitérsz a kérdéseim elől, és valami teljesen más témába kezdesz.


Az volt a kérdésem, hogy meg tudod-e azt alapozni, hogy családon belül egyenlőnek szánta-e Isten a férfit, és a nőt. Ebben, ha jól láttam, nem értettél egyet velem, egyértelműen azt mondtad, hogy a család "feje" a férj, bibliai érvekkel nem tudtad megalapozni az ellenkezőjét, tehát akkor ezt szerény véleményem szerint lezárhatjuk azzal a végkövetkeztetéssel, hogy Isten végső soron szoros keretbe foglalja a családot, ami a nőnek nem kedvez minden esetben.


"Nem, nem ezt beszéltük meg, A Biblia egyértelműen leleplezi, hogy ki a hamiskeresztény, illetve aut is leírja, hogy hogyan kell Krisutust követni, tehát igaz kereszténynek lenni. Arról, hogy ezt egyesek féreértelmezik, arról én nem tehetek."


Tévedsz, nem a Biblia leplezi le, hanem a Te egyéni interpretációd a Bibliáról. Téged abszolút nem tesz semmi igaz kereszténnyé, sőt senkit se, pont, mert egyéni módon, szubjektív szemszögből nézi mindenki a Bibliát. Másokhoz képest Te épp annyira félreértelmezheted a Bibliát, mint mások hozzád képest.


"Ez most olyan, mintha azt kérnéd tőlem, hogy bizonyítsam be neked Isten létezését, nyilván ha be tudnám neked bizonyítani hogy ki az igaz Isten, akkor már te sem lennél ateista."


Tehát nem tudod bebizonyítani. Értem, köszönöm.


"De már ezen is végig mentünk egyszer, a Bibliában nem csak az van leírva, hogy ki az igaz Isten, hanem az is, hogy moért ő."


Azon mentünk végig, hogy az állítás, hogy a bibliai isten az igazi isten semmi más, csak egy gőgös deklaráció, amit bárki tud tenni, de bizonyítani senki sem, Te sem. Tehát innentől kezdve Zeusz, vagy Manitu is lehetne igaz isten, sőt, ők még jobban rá is szolgálnának erre, hiszen jóval régebb óta léteznek az emberi történelemben, mint a keresztény isten.


"Az általa kimondott próféciák tömegei teljesedtek be és még napjainkban is teljesednek, engem már önmagában ez is meggyőzött a valódiságáról, ezen pedig tovább vitázni nem sok értelmét látom, mivel úgysem tudlak meggyőzni, mert aki kötekedni akar, az mindig talál kifogásokat."


De hát Te nem látod, hogy ez nem kötekedés, ez puszta kritikus gondolkodás :D Azt mondod, a Biblia igaz istenről ír, mert a Bibliában olyan próféciák vannak, amelyek a Bibliában (sehol máshol, csak a Bibliában) teljesülnek be. Ne haragudj, hogy nem veszek komolyan egy olyan mesekönyvet, amit egyes egyedül azért kéne követendőnek tekinteni, mert kizárólag csak önmaga igazolja a "hihetőségét" és "hitelességét".

2013. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!