Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van arra garancia, hogy isten...

Van arra garancia, hogy isten létezik?

Figyelt kérdés

Régen az egyiptomiak, görögök, maják, stb... imádkoztak istenekhez, amiket mi sosem láttunk. Ők tudatlanok voltak, és a semmiért sok életet áldoztak fel, az úgymond isteneiknek.


isten a tehetetlen emberek lelki támasza.

Valójában egy emberi agyszülemény.


A torinói lepel, biblia. Ezt emberek csinálták régen, hogy még hitelesebb legyen az egész.


Hogy miért vannak áradások, éhezések, furcsa időjárások, ennek sem istenhez, sem a sátánhoz semmi köze. Megvan az emberek eszköze ehhez. Például a HAARP szerkezet, amivel időjárást lehet összezavarni.


A média egyfolytában istent hirdeti mindenféle műsorában, de csak azért, hogy az embereket egységessé formálja.


Sem szellem nem létezik, meghalunk, és kész. Az, hogy földönkívüliek, szellemek vannak, én még egyszer sem láttam, szerintem magyarországon sem még senki, csak a külföldiek, akiknek gazdag a fantáziájuk.



2013. ápr. 3. 02:32
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Sokan imádkoznak pl: nyerjem meg a lottón a főnyereményt, és nem válik be. Rengeteg az éhező gyerek afrikában, azokon sem segít. Aki megteremti a világot, az az éhező gyerekeken is tud segíteni. Úgyhogy semmiféle isten nem létezik.
2013. ápr. 3. 02:39
 2/27 A kérdező kommentje:
Isten és sátán, csak egy gyűjtőfogalom, az embereket ezekkel tudják rávenni jó és rossz dolgokra.
2013. ápr. 3. 02:43
 3/27 anonim ***** válasza:
0%

Egy ember honnan tudja eldönteni vagy mi alapján tudja eldönteni, hogy mi a jó és mi a rossz?


"Azt én vagy mi döntjük el" (humanista felfogás)

Sokan bele se gondolnak mekkora butaság ilyet mondani.

Én döntöm el... vagyis: az én univerzumomnak én vagyok az istene mivel én hozom a szabályokat.

-Ez veszélyes gondolat menet, könnyen meglehet hogy társadalmunk egyik tagja a hatalom birtokában meg tehet bármit. Ugyan ilyen gondolkozású volt hitler is, azt vallotta hogy ő egy isten.


Látjátok hová vezet ez a logika? Ha mind magunk döntjük el hogy mi a jó és mi a rossz, akkor az a társadalomra tekintve súlyos problémákhoz vezethet.


Isten teremtette a világot, Isten teremtette a Földet. Az az Ő tulajdona ezért Ő is hozza a szabályokat ami jó :) (kreácionista)


Már csak ebből is láthatjuk hogy kell lennie egy értelmes tervezőnek.

"Hihetetlenül rendezett a világ, a molekulák az élet, a bolygók a jó és a rossz definíciója aminek az alapjait ember a maga gyarló és gonosz természetétől fogva, biztos nem találhatott ki csak úgy magától. Kell hogy legyen egy értelmes tervező! (kreácionista)


És Isten szólt: "Legyen..."

2013. ápr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Isten és Sátán nem egy gyűjtő fogalom.

Mind a ketten nagyon is élő lények jó lehet nem a fizikai, anyagi világhoz tartoznak.

Némelyeknek kételyeik vannak Isten létezését illetően, és azzal sincsenek tisztában, hogy ez a Legfelsőbb Lény erkölcsi normákat szabott az embereknek,

A rómaiaknak írt levelében Pál felhoz egy okot arra, hogy a neveltetés miért nem lehet – és soha nem is lehetett – kifogás senki számára. Ez pedig az, hogy maga a teremtésmű tanúskodik a Teremtő létezése mellett (Róma 1:19, 20). Ez összhangban van Pálnak azzal a megállapításával, amelyet a római tartózkodása idején írt a hébereknek: „minden háznak van készítője, de aki mindent elkészített, Isten az” (Héb 3:4). Az érvelésével azt támasztja alá, hogy van egy Teremtő, aki elkészítette, vagyis létrehozta a világegyetemet.

(Róma 1:19, 20) 19 mivel ami tudható az Istenről, az nyilvánvaló közöttük, mert az Isten nyilvánvalóvá tette nekik. 20 Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra;


Sátán pedig egy valamikori helyes úton "járó" angyal, és maga a teremtő, és Jézus is személyesen beszélgetett velük, egy gyűjtő fogalom, pedig nem beszélget egymással.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

Végül is jól elbeszélgetsz magadba Kérdező. Nincs is kérdés, hisz te feltételezed az ősi tudásra a választ, hogy nincs Isten.


Szerintünk van, de senki nem fog leállni veled vitatkozni, mert a megtapasztalást nem tudjuk helyetted megélni.

2013. ápr. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

Igen, most látom ezt a gőgöt, amit képvisel a kérdező.

Tényleg a Biblia is erről számol be, hogy aki megkeményíti a szívét a Szentlélek képtelen beköltözni a szívébe.

Ez olyan mint amikor a Fáraó tette, stb, rengeteg ilyenről olvashatunk a Bibliában.

2013. ápr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

"Hihetetlenül rendezett a világ"


A világ egy nyüzsgő zűrzavar.(Kvantum világ)

2013. ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem linkelném be Hovind barátomat mert rögtön le szúrnának hogy mit akarsz azzal a börtöö'n töö'telékkel te kis k'csö?


De ahogy látom az értelmes emberek túlnyomó részben vannak hála Istennek ebben a kérdésben ezért itt van ez a nagy adag bizonyság neked 2 órában beoltva:


Kent Hovind tudományos bizonyítékokkal szolgál arra nézve, hogy a Föld nem több milliárd éves hanem szó szerint vehető a 6 napos teremtés amelyről a Biblia szól. Isten létezik.


http://www.youtube.com/watch?v=FVTIORn39UY


Akinek ez a videó nem tetszik az ne rontsa itt a levegőt, ugyan is aki ezt az előadást hülyeségnek tartja, az kétség kívül egy "nem értelmes" ember és teljesen alkalmatlan az életre, tehát akinek még van esélye arra, hogy értelmes gondolkozású lehessen, akkor azt ne igyekezzenek félrevezetni a "paraszt" (nem földműves hanem paraszt) beszólásaikkal!


Naaagyon köszönöm a figyelmet! :)


(az első negyed órában a Bibliáról beszél és utána jön a nagyja, de érdemes szerintem mindenkinek az életéből rászentelnie 2 órát, hogy az elejétől a végéig megnézze)



Az éden kerti 2. előadása (még több bizonyság tudományos érvelésekkel és NEM RÁBESZÉLÉSSEL!


http://www.youtube.com/watch?v=LafvpON_2jA


És ha érdekelnek a dinoszauruszok :) (3. rész)


http://www.youtube.com/watch?v=NHlCPlqjous


Akinek nem tetszik Hovind bácsi azt tudom sajnálni a szánalmas életével együtt :3 -.-"

2013. ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"Szentlélek képtelen beköltözni a szívébe"


Hol van a mindehatóság?

2013. ápr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%

#8


Hovindnak egyébként mi köze van a természettudományhoz?

2013. ápr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!