Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van arra garancia, hogy isten...

Van arra garancia, hogy isten létezik?

Figyelt kérdés

Régen az egyiptomiak, görögök, maják, stb... imádkoztak istenekhez, amiket mi sosem láttunk. Ők tudatlanok voltak, és a semmiért sok életet áldoztak fel, az úgymond isteneiknek.


isten a tehetetlen emberek lelki támasza.

Valójában egy emberi agyszülemény.


A torinói lepel, biblia. Ezt emberek csinálták régen, hogy még hitelesebb legyen az egész.


Hogy miért vannak áradások, éhezések, furcsa időjárások, ennek sem istenhez, sem a sátánhoz semmi köze. Megvan az emberek eszköze ehhez. Például a HAARP szerkezet, amivel időjárást lehet összezavarni.


A média egyfolytában istent hirdeti mindenféle műsorában, de csak azért, hogy az embereket egységessé formálja.


Sem szellem nem létezik, meghalunk, és kész. Az, hogy földönkívüliek, szellemek vannak, én még egyszer sem láttam, szerintem magyarországon sem még senki, csak a külföldiek, akiknek gazdag a fantáziájuk.



2013. ápr. 3. 02:32
1 2 3
 11/27 Mulder614 ***** válasza:
20%

Maga az hogy élünk Istennek tulajdonítható. A világegyetemben mindenhol rend tapasztatható, ami nem magától keletkezett. Az igaz hogy halhatatlan szellemünk nincs.

Kinek tulajdonitod az életet a földön?

2013. ápr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

"Hovindnak egyébként mi köze van a természettudományhoz?"


Több mint neked, de úgy látom olyan *fej vagy hogy nem tudtad felfogni azt amit az előbb írtam a te "fajtádról".

Szomorú.

2013. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
A Biblia szerint barátom, aki mást átkoz az magát átkozza úgy hogy a helyedben sürgősen imádkoznék Istenhez, hogy vegye le rólad ezt a tehert :)
2013. ápr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Mint látod kedves kérdező, pont az ilyen egyénekre szerettem volna felhívni a figyelmedet, szegény gyerek ahelyett, hogy követte volna a szüleit és rendes földművelő ember lett volna belőle is, inkább maradt egy paraszt :)
2013. ápr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Erről a kérdésről Arthur Peacocke a híres molekuláris biológus mondása jut eszembe:


"Ifjúságomban agnosztikus lettem. De roppant hatást tett rám, amikor kutattam, hogy a világegyetem valójában megérthető. Miért bizonyul a természet mindig értelmesen összefüggőbbnek, mint bármi, amit fel tudunk fogni, mielőtt tanulmányokba kezdenénk? Hiszem, hogy a világegyetem ésszerű, mert szuperértelmes lény van mögötte. Megborzongtat a világegyetem szépsége és ésszerűsége, a kvarkoktól az emberi agyig, annak rendje, bonyolultsága és integráltsága. Hiszem, hogy Isten a végső realitás. Isten örök, téren és időn túli."


Ha te lennél Isten akkor megadnád a lottó főnyereményt minden ezt kérőnek, függetlenül attól, hogy tudnád: nem fogják jóra használni? Hazugság azt állítani, hogy Isten nem gondoskodik az afrikai éhezőkről. Erre élő példa Franc, aki itt él Magyarországon, és mivel onnan jött pontosan tudja, hoigyan lehet segíteni az ott élőkön. Ha érdekelnek a részletek: [link]


Üdv. Péter

2013. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Arra sincs garancia, hogy Isten nem létezik... Tehát kvittek vagyunk.

Amúgy halkan megjegyzem, hogy a kérdező által felvázolt "istenben" én se tudnék hinni..

2013. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%

Hát, gyönyörűek vagytok :D. Főleg Te, aki Kent Hovind videókat linkelsz. Ez alapján én téged valamilyen keresztény gyülekezet tagjának tartalak, magánügyed, abban hiszel, amit jónak ítélsz és jónak gondolsz. De a stílusod abszolút nem tükrözi, hogy te vallásos vagy :D. Nem mondom, hogy szentfazéknak kellene lenned, meg nem káromkodhatsz, csak a hozzáállásoddal és a meggyőződésed miatt eldöntötted, hogy aki másképp gondolkozik, mint te, annak csak nyomorúság juthat, hülye, buta ember lehet csak. De akkor linkelgetek én is pár videót, és csapjon össze George Carlin véleménye Ken Hovind véleményével :D. Elkezdtem nézni a videókat, amit linkeltél, de túl hosszúak, én csak maximum 10 perces videókat adok neked, megnézed, megnézed, ha nem nem, rajtad áll :).


George Carlin - A vallás átverés

http://www.youtube.com/watch?v=mMKCn4MsPhA


George Carlin - Tízparancsolat

http://www.youtube.com/watch?v=WOE_0aOy_Zg


George Carlin - Az élet szentségéről 1. rész

http://www.youtube.com/watch?v=zZ5FK0JV3PE


George Carlin - Az élet szentségéről 2. rész

http://www.youtube.com/watch?v=PGysRDNkB0k


Én ebben hiszek. Nem kérem hogy érts meg, téríts meg, azt hiszel, gondolsz rólam, amit akarsz. Csak hihetetlennek tartom, hogy Te jobb embernek gondolod magad tőlünk (hitetlenektől), és pártoskodsz a vallás mellett, de hozzáállásoddal sokkal alávalóbb vagy, mint bármelyikünk is...

2013. ápr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Isten nem létezik. Felfoghatatlan, és kitaláció.
2013. ápr. 3. 11:54
 19/27 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen, senki sem tudja megmagyarázni, hogyan is keletkezett a világ, és ezért istent hozzák kapcsolatba, hogy ő hozta létre. És akkor már létezik. Ha időgép lenne, oda kellene visszamenni, és megnézni, hogyan is keletkezett a világ.


Erick von Daniken szerint a földönkívüliek az istenek. De földönkívüliek sem léteznek.

2013. ápr. 3. 12:09
 20/27 anonim ***** válasza:
28%
Úgy látom a sok meggyőző érv sem elég, a kérdezőnek, Így a Biblia vers szerint, Ő a menthetetlenek közé tartozik.
2013. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!