Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van arra garancia, hogy isten...

Van arra garancia, hogy isten létezik?

Figyelt kérdés

Régen az egyiptomiak, görögök, maják, stb... imádkoztak istenekhez, amiket mi sosem láttunk. Ők tudatlanok voltak, és a semmiért sok életet áldoztak fel, az úgymond isteneiknek.


isten a tehetetlen emberek lelki támasza.

Valójában egy emberi agyszülemény.


A torinói lepel, biblia. Ezt emberek csinálták régen, hogy még hitelesebb legyen az egész.


Hogy miért vannak áradások, éhezések, furcsa időjárások, ennek sem istenhez, sem a sátánhoz semmi köze. Megvan az emberek eszköze ehhez. Például a HAARP szerkezet, amivel időjárást lehet összezavarni.


A média egyfolytában istent hirdeti mindenféle műsorában, de csak azért, hogy az embereket egységessé formálja.


Sem szellem nem létezik, meghalunk, és kész. Az, hogy földönkívüliek, szellemek vannak, én még egyszer sem láttam, szerintem magyarországon sem még senki, csak a külföldiek, akiknek gazdag a fantáziájuk.



2013. ápr. 3. 02:32
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Van a pápa is, ugyebár, aki állandóan a világbékéért imádkozik, mégsem lesz soha világbéke! Mert állandóan háborúk lesznek. A pápának pedig hatalma lenne, de minek is ül a trónon?


Mindenhol beszélnek az új világról, ami spirituális lesz. De vajon ebben a "tökéletes világban" megszűnnek e a háborúk, lesznek e munkahelyek mindenkinek, és az emberek nem halnak e éhen?

2013. ápr. 3. 17:33
 22/27 anonim ***** válasza:
Amióta világ a világ, emberek halnak éhen. A nagymamáéknak rosszabb volt, a világháborúban a sarat ették. Itt panaszkodtok, pedig jó életetek van...
2013. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Megértem nézetedet.

Ám ne keverjük össze a Teremtő létezését, az emberek által félre siklott vallásokkal és annak vezetőivel.


Mint egy korábbi kérdés sorozatban megállapítást nyert sokak részéről, hogy a Pápaság nem bibliai eredetű, ez egy emberek által kitalált vezetések beosztása.

Dániel könyvében leírt pogányok, vagy is nemzetek ideje,

i.e. 607 ben kezdődött, az az onnantól nem választott Jehova földi királyt, vagy vezetőt az emberek közül

Az utolsó választott király Sedékiás, és itt egy időre lezárta ezt a kérdést.


(Ezékiel 21:27) 27 Rommá, rommá, rommá teszem. Nem is lesz senkié, mígnem eljön az, akié a törvényes jog, és neki adom azt.«

(1Mózes 49:10) 10 Nem kerül el Júdától a jogar, sem a vezéri pálca térdei közül, míg el nem jön Siló; és a népek neki engedelmeskednek.


Ez az utalás a silóra, Jézus, akié a jog az uralkodásra és a nemzetek neki fognak engedelmeskedni.

A nemzetek ideje 1914-ben lejárt, És Jézus eljött és elfoglalta az égben a királyi trónját.Sátánt pedig levetette, a föld vonzás körzetébe, hogy ne legyen bejárása a megtisztított királyságba.

S ekkor elkezdődtek a Jajj kiáltások a földön, és ez egyre inkább halad a vége felé, ami Armageddonba fog torkolni.


Az előző válaszomban pedig utaltam rá hogy a Teremtő létezésére van bizonyíték, és garancia is, még pedig azok az alkotások, művek amiket a földön látsz, és Te magad vagy is az ember is a Teremtő keze műve.


Az egész teremtés "hang" nélkül kiáltja és hirdeti alkotójának létezését.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Igen nekem volt egy olyan élményem ami után most már nem csak hiszem de biztosan tudom is hogy Isten létezik:


"Úgy volt, hogy miután felnőttkorban megtértem elhatároztam hogy mindenképpen el kell mennem egy Élet a Lélekben szemináriumra. El is mentem az Emmausz közösséghez. Egy elég jó kis csapatba lettem beosztva, csak egy fura alak volt köztünk aki akupresszúrával foglalkozott és akinek a kezéből állítólag energia (erős melegség) tudott sugározni és ezzel gyógyított is. Róla nem nagyon tudtuk eldönteni hogy ez a dolog Istentől van-e. Erről sokat vitatkoztunk és ez eléggé hátráltatott minket sajnos. Viszont volt egy lány is a csapatban aki meg Medjugorjéban tért meg és nagyon érdekes dolgokat mesélt. Neki saját állítása szerint Medjugorje óta sokszor jelent meg a Szűzanya és Jézus. Egyszer amikor a szemináriumra betegen jött és a közösség vezetője imádkozott a gyógyulásáért (csak néhány szavas ima volt) egészen eltelt a Szentlélekkel. Olyan volt mintha aludna és látszott rajta hogy nagyon nagy békességet él meg.

Amikor az utolsó alkalommal kézrátétellel imádkoztak értünk akkor nem nagyon történt semmi különös azt leszámítva hogy amiért a közösség vezetője imádkozott az leírtuk és abból lehet következtetéseket levonni. Nekem pl. azt mondták többek között hogy türelmet fogok kapni.

Szóval akkor nem nagyon történt semmi (pedig én azt vártam hogy mindenki prófétálni fog meg nyelveken imádkozni meg minden :)) de néhány hónappal később valóban teljesen betöltött a Szentlélek. Úgy történt hogy éjjel aludtam és egyszer csak arra ébredtem hogy magamban ezt mondom: "Átadom Neked a félelmeimet." És ahogy ezt kimondtam egy pillanat alatt rendkívül erős forróság töltött be a lábujjamtól egész a fejem tetejéig. És a legforróbb a szívemnél volt, ott úgy éreztem hogy a Szentlélek kiégetett valamit (talán a félelmeket). A forróság nem fájt de annyira erős volt hogy nagyon kellett erőlködnöm hogy fekve tudjak maradni mert a lábaim és karjaim kezdtek volna mozdulni az erős forróságtól. Azért nem akartam mozogni mert a feleségem mellettem aludt és nem akartam hogy felébredjen mert valószínűleg csak furán nézett volna (ő nem hívő).

Később arra is rájöttem hogy miért mondtam azt hogy átadom a félelmeimet. Azért történt ez mert minden reggel egy egy mondatos imával átadom a szabad akaratomat Jézusnak. Ez azt jelenti hogy bármikor cselekedhet helyettem vagy rajtam keresztül. Azt hiszem a legtöbbször ez úgy történik hogy én észre se veszem. Ebben az esetben viszont tudtam hogy ezt a mondatot nem magamtól mondom ki hanem inkább olyan volt mintha valaki kimondta volna énbennem, helyettem. Tudom furán hangzik de éreztem hogy ezt most nem magamtól mondom."


Isten sok más hasonló csodát is tesz egyébként ha valaki érdeklődik a megfelelő helyen akkor rá fog jönni hogy ezek egészen "mindennaposak".


De mindenki abban hisz amiben akar. Nekem nincs olyan erős hitem mint neked én pl. a HAARP-ban egyáltalán nem hiszek. (illetve az szerintem csak egy nagy antenna ami nem sugároz csak vesz)

2013. ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Rengeteg az éhező gyerek afrikában, azokon sem segít."


Erre a válasz:


1. Fontold meg testi elônyeidet, melyeket Istentôl nyertél: tested ép egészséges; mindened megvan, ami a megélésre szükséges; állásod sok kellemességgel jár; alárendeltjeid mindenben segédkeznek neked; barátaid társasága kedves és élvezetes. Aztán vonj párhuzamot magad s mások között, kik nálad talán jobbak s mégis mindez elônyöknek híjával vannak. Mert mennyi az alaktalan vagy csonka testű, nevetséges termetű s rossz egészségű ember! Hányra nehezedik szégyen, gyalázat, hosszú betegség, terhes szegénység, kiket azonfelül még a barátok s rokonok is elhagytak. Isten rendelkezett ezekkel így, veled pedig amúgy.


2. Fontold meg a lélek elônyeit. Fontold meg, mennyi a gyenge elméjű, az ôrült, a dühöngô, az esztelen ember, kik durvaságban s legnagyobb tudatlanságban nôttek fel. S vajon te miért nem kerültél ezek közé? Nem ôrködötte Isten feletted különösen, hogy szerencsés természeti képességeid s jó nevelésed legyen?


3. De sokkal inkább fontold meg, a természetfeletti kegyelmeket. Íme az egyház kebelében születtél; ifjúságodtól fogva teljesen ismered Istent: a szentségekben oly gyakran s oly üdvösségesen részesültél. Mennyi malasztot, belsô megvilágítást nyertél? Lelkiismereted hányszor szólalt föl rendetlen életed ellen? Hányszor bocsátotta meg Isten bűneidet s ôrködött fölötted, hogy kiragadjon a veszélyekbôl, melyekben lelked örökre elveszhetett volna. Az a sok év, melyet Isten jóvoltából már eltöltöttél, nem juttatott neked arra elegendô idôt, hogy lelked üdvét munkáljad? Fontold meg e kegyelmeket egyenkint és lásd be, mily kegyes, mily irgalmas volt hozzád Isten.

2013. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Ha nem létezne Isten nem lennél...és nem tudnál ilyen hülye kérdéseket feltenni.

Ne ítélkezz hogy mi a jó és mi a rossz!!!Bízd Istenre!

EGY HÍVŐ

2013. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Az életben semmire sincs garancia, akkor miért erre a kérdésre lenne.


Pl. arra sincs:

- nyersz-e a lottón vagy sem

- megtalálod a szerelmet vagy sem

- gyereked egészséges lesz vagy sem

- stb.


Még azt sem tudjuk, és az evolúció sem, hogy pl. a termeszeknek nincs agyuk és tudatuk mégis akkora termeszvárakat építenek és olyan technológiával (léghűtés, szellőzőrendszer, gombanevelő kamra, stb.) hogy a mai modern ember sem képes kivitelezni. De számos ilyen eset létezik.

És miért csak az agyunk 5%-át használjuk? És hogy van az, hogy képes valaki az asztrált állapotra, kilépve a testéből és a szekrény tetején elolvassa a levelet és miután felébredt elmondja mi állt benne.

Rengeteg kérdés van még a világban.

2013. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!