Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
 211/227 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, csak akkor fölöslegesen fogsz Isten szavára hivatkozni!"


Dehogynem. A szeretet minden eszközt szentesít, ha pedig kétségbe vonod, hát megmagyarázom a Bibliával.


"Nem értem ebben mi volt a logika, de nem is érdekel..."


Hát látod, nem tudsz mit kezdeni az ellentmondásos bibliai szabályokkal, ezért inkább nem is érdekel. Megint zsákutcába jutottál.


"Egy nép. És az üdözések kedves barátom fajai alapon történtek."


A zsidó nem nép. A zsidó akkor tekinthető népnek, ha Izraelről beszélünk. A zsidó ettől függetlenül azonban vallás. Arra nem mondhatod, hogy zsidó, aki nem tartja a vallási szokásokat, de pl. a nagyszülei zsidók voltak. Ez teljes hülyeség. A vallás nem öröklődik. Ugyanígy nem beszélsz muszlim népről sem, vagy tévedek? Vagy keresztény népről.


"Vitakérdés:

[link]


Igen...? Hol van ebben az ellenérv?


Direkt rámentem a "történelem" szekcióra, de ott is csak propagandát láttam, semmi objektív érvnek látszó valamicskét.

2013. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/227 anonim ***** válasza:
100%

Szóval az ókori Egyiptom egyenlő a fasiszta 3. birodalommal, ha nem merev a jóslat értelmezése.

Végre egy adat a sok homályos jóslatban, erre tessék, az is mást jelent.

Puff neki!

Vagyis az ókori Egyiptom nem a hatalom, az erő, a gazdagság és jólét, hanem a rabszolgaság jelentésével telik meg, ami azért is érdekes, mert az egyiptomi birodalom olyan öreg, hogy volt idő, amikor rabszolgaság sem létezett még benne. Különben a zsidók nem rabszolgaként éltek az ókori Egyiptomban, ami még a Bibliából is kitűnik. Az egyiptomiak különben sem vetették őket gázkamrába és krematóriumról sincs tudomásom ebből az időből, de ha azt jelenti, hát nem bánom, egye fene, velem lehet tárgyalni, felőlem Hitlert nevezheted fáraónak, a Luftwaffét meg égi galamboknak, a négyfejű ordító vadállat után ez egészen normális, miért ne, végül is akár még rá is foghatjuk.

(Az SS gondolom a fáraó testőrsége, a tengeralattjáró meg valami hal lehet, persze, cet lesz, Jónás U-bootban hajókázott, az U–4712 ban, amely XXIII típus volt, periszkóppal és torpedóval és már snorkelje is volt.) Azannya, király egy jóslat, még talán Sztálingrád is benne van, de Sztálin tutira, ő az ordító orosz-lán, aki talán nem ordít, de legalább orosz, világos az utalás. Nagyszerű dolog a jóslat, a Biblia aztán igazán mindenre kitér, szerintem még én is benne vagyok. Nahát, ez tényleg nem semmi, Illés a Challengerben, kár, hogy felrobbant és Hirosima is benne van, szerintem az Gomora, előre tudta, csak talán nem minden japcsi homó, itt talán kissé túloz, de sosem lehet tudni, ha már a Biblia írja, gyanúsak nekem a szamurájok, a szemük sem áll jól.

:)


Aztán ha egyes fegyverek áldottak, akkor mi alapján tagadjátok meg a katonai szolgálatot? Honnan tudod, hogy a mostani fegyverek nem áldottak?


Nem válaszoltál a próféciák értelmét firtató kérdésemre...

2013. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/227 anonim ***** válasza:
0%

"Nem azt írta le, minek KELL, hanem, hogy

valószínűség alapján mi fog megtörténni...ebbe pedig

aztán bármit bele lehet magyarázni, ahogy tzolko írta.

Miért ne lenne logikus, amit én mondtam?"


Kérdezhetek valamit? Meg tudnád e mondani, hogy 200 év múlva ki lesz a miniszterelnökünk, név szerint?


" Igen, mivel Te magad is mondtad, hogy időpontot nem

mondtak, tehát utólag igazítottad hozzá, ami

szánalmas. Nem maga a prófécia tartalmazta a 3500

évet, hanem Te igazítottad hozzá. Véletlenül 3500 évvel

később megtörtént, amit a prófécia írt, erre Te alapból

azt mondod, a prófécia azt írja, hogy 3500 évvel később

ez meg fog történni. Szerinted van különbség a kettő

között? Mert szerintem óriási."


Érdekes gondolat, csak hogy egy baj van vele, mégpedig az, hogy a dolgok épp abban a sorrendben történtek, ahogyan a Binlia azt megjövendölte:

- Babilon bukása

-a Zsidó Diaspóra

-a Zsidó Holokauszt

-az ezt követő szinte egyetlen nap alatt történő Zsidó

államalapítást

-és az ezután következő hihetetlen mértékű áldások,

amelyeket kaptak.


Na ez akkor hogyan lehetséges? Honnan tudták, hogy milyen sorrendben fognak történni az események?


" Egyszerűen szánalmas vagy.


Egyébként meg szerinted miért olyan érdekes, hogy

Amerikában a leghatalmasabb politikai lobbi

zsidóbarát? Talán csak nem azért, hogy a zsidókat

direkt a szentföldön helyezzék el, hogy aztán

beteljesedjen a "prófécia"?"


Hát persze, nyilván, te szerintem még azt is hamarabb elhiszed, mint az igazságot, hogy a zsidók

mészároltattak le Hitlerrel maguk közül 6 millió

embert egy 50 millió emberéletet követelő háborúban

annak érdekében, hogy visszatérhessenek az Ígéret

földjére, csak hogy beteljesülhessen az 5Mózes 30

próféciája?

Szerintem inkább te vagy a szánalmas...


"Érdekes módon eddig azonban nem teljesedett

be...hányszor megjövendölték már az öreg hipszter

Jézus visszatértét, csak épp eddig egyszer sem jött be.

De gondolom, majd Te jól megjövendölöd, hogy most

már vissza fog térni. Hogyne."


Jézus azt mondta magáról, hogy úgy fog eljönni mint a tolvaj, tehát hírtelen és senki sem tudhatja ennek pontos idejét, ám a jelekből, amiket megjövendölt, egyértelműen tudhatjuk, hogy közel van ez az idő.


" Várom a bizonyítékokat. Parancsolj. ANNYIRA kíváncsi

vagyok, hogy szerinted Hitler, aki mélyen katolikus

volt, és az egyház is támogatta, vajon miért rühellte a

zsidókat, ha nem vallásuk miatt."


Elsősorban a fajelmélet miatt, A német volt az Árja faj, a zsidók pedig az értéktelenek, akik beszennyezik őket, ezért írtotta ki őket. Illetve mé azért is, mert rengetegen voltak közöttük a magas hivatali végzetségűek, gyárigazgatók, Hitler teljes mértékben a Zsidókra fogta a gazdaság tönkremenését, már csak euért is el akarta távolítani őket. És nem utolsó sorban kellett a pénzük is, mivel a háború rengeteg pénzt felemésztett és a usidók általában nagy vagyonnal rendelkeztek.


" "Oké, csak akkor fölöslegesen fogsz Isten szavára

hivatkozni!"

Dehogynem. A szeretet minden eszközt szentesít, ha

pedig kétségbe vonod, hát megmagyarázom a Bibliával."


Igen, tudatosan kiforgatva a szavait, ez Isten szemében hatalmas bűn!


" Hát látod, nem tudsz mit kezdeni az ellentmondásos

bibliai szabályokkal, ezért inkább nem is érdekel.

Megint zsákutcába jutottál."


Nincsen semmiféle ellentmondás, csak ha kényed kedved szerint kiforgatod a Szentírást.


" A zsidó nem nép. A zsidó akkor tekinthető népnek, ha

Izraelről beszélünk. A zsidó ettől függetlenül azonban

vallás. Arra nem mondhatod, hogy zsidó, aki nem

tartja a vallási szokásokat, de pl. a nagyszülei zsidók

voltak. Ez teljes hülyeség."


Márpedig Hitler nem csak azokat a Zsidókat írtotta ki, akik Zsidó vallásúak voltak, hanem származásuk szerint.


" Igen...? Hol van ebben az ellenérv?


Direkt rámentem a "történelem" szekcióra, de ott is

csak propagandát láttam, semmi objektív érvnek látszó

valamicskét."


Pedig már a legelején le van írva, hogy Isten miért engedi még meg a szenvedést, de úgy látszik az olvasás nem az erősséged...

2013. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/227 anonim ***** válasza:
0%

Kedves tzolko!


" Vagyis az ókori Egyiptom nem a hatalom, az erő, a

gazdagság és jólét, hanem a rabszolgaság jelentésével

telik meg, ami azért is érdekes, mert az egyiptomi

birodalom olyan öreg, hogy volt idő, amikor

rabszolgaság sem létezett még benne. Különben a

zsidók nem rabszolgaként éltek az ókori Egyiptomban,

ami még a Bibliából is kitűnik."


De nem is éreztéj magukat valami jól, hiszen rengeteget dolgoztatták őket


" Az egyiptomiak

különben sem vetették őket gázkamrába és

krematóriumról sincs tudomásom ebből az időből"


Igen, de A Biblia nen is azt írja, hogy ugyanúgy fognak bánni velük, mint akkoriban Egyiptomban, hanem azt, hogy a munkájukért sem fogják életben tartani őket, annyira értéktelenek lesznek.


" Aztán ha egyes fegyverek áldottak, akkor mi alapján

tagadjátok meg a katonai szolgálatot? Honnan tudod,

hogy a mostani fegyverek nem áldottak?"


Mert Jézus azt mondta, hogy aki fegyvert fog, fegyver által hal meg.


" Nem válaszoltál a próféciák értelmét firtató

kérdésemre."


Melyikre is, mert egyre válaszoltam már egy tégebbi hsz.-ban, nevezetesen arra, hogy miért prédikálunk a próféciák ellenére is.

2013. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/227 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdezhetek valamit? Meg tudnád e mondani, hogy 200 év múlva ki lesz a miniszterelnökünk, név szerint?"


Nem, de épp a prófécia sem mondott ilyen jellegűeket. Ahogy tzolko rávilágított erre, csak Te akarod belelátni a próféciákba az igazságot...


"Érdekes gondolat, csak hogy egy baj van vele, mégpedig az, hogy a dolgok épp abban a sorrendben történtek, ahogyan a Binlia azt megjövendölte:

- Babilon bukása

-a Zsidó Diaspóra

-a Zsidó Holokauszt

-az ezt követő szinte egyetlen nap alatt történő Zsidó

államalapítást

-és az ezután következő hihetetlen mértékű áldások,

amelyeket kaptak"


1) Babilon nem bukott el, sőt, a perzsákat a források szerint örömujjongással fogadták. A várost nem rombolták le. Egy jövendölés mínusz.

2) Diaszpóra. Minden népcsoportosulás elhagyta már a szülőföldjét. Abban látod a különlegességet, hogy a zsidókét megjövendölték, a többiekét nem? Én ebben semmi különlegeset nem látok. Még egy jövendölés mínusz.

3)Zsidó holokauszt. Szóval zsidóüldözés? Melyik? Római birodalomkori? Egyiptomi? Babiloni? Náci németországbeli? Szovjetunióbeli? Még egy jövendölés mínusz.

4) Ha a 3-as pontot nézed, akkor ez sem állja meg a helyét, hiszen nem az első zsidóüldözés után alapították meg Izraelt. Negyedik jövendölés mínusz.

5) Áldás...az én történelemtanulmányaim szerint a zsidók kivételes üzleti érzékkel rendelkeztek. Talán véletlenül sem ennek köszönhető, hogy erős politikai lobbit tudtak maguknak kiépíteni, ami a sikerhez vezette őket? Hmmm...sajnos ötödik mínuszod.


Ne haragudj, de mint látod, a földig lehet rombolni a próféciáidat. De gondolom rosszul tanultam a történelmet, és megint szűklátókörű vagyok. Ha rám hallgatsz inkább csendben visszahúzódsz...


"Na ez akkor hogyan lehetséges? Honnan tudták, hogy milyen sorrendben fognak történni az események?"


A fentiek alapján szerintem láthatod, hogy nincs itt semmiféle sorrend.


"Hát persze, nyilván, te szerintem még azt is hamarabb elhiszed, mint az igazságot, hogy a zsidók

mészároltattak le Hitlerrel maguk közül 6 millió

embert egy 50 millió emberéletet követelő háborúban

annak érdekében, hogy visszatérhessenek az Ígéret

földjére, csak hogy beteljesülhessen az 5Mózes 30

próféciája?"


Nem, de ha már így alakult, hát szerintem hülyék lettek volna, ha nem csapnak le az amerikai támogatásra. Gondolkodj már néha egy kicsit!


"Jézus azt mondta magáról, hogy úgy fog eljönni mint a tolvaj, tehát hírtelen és senki sem tudhatja ennek pontos idejét, ám a jelekből, amiket megjövendölt, egyértelműen tudhatjuk, hogy közel van ez az idő."


Persze, eddig vagy 300x jött el ez az idő, de mindannyiszor tévedett a keresztény világ. Talán ideje végre kinőni a gyerekes mesékből, és elismerni, hogy amiben hisztek, az egy ostobaság. Semmi nem igazol titeket. Szánalmasak vagytok.


"Elsősorban a fajelmélet miatt, A német volt az Árja faj, a zsidók pedig az értéktelenek, akik beszennyezik őket, ezért írtotta ki őket."


Szóval te komolyan elhiszed azt, amit Hitler a Mein Kampfban írt? Akkor ezek alapján a németeket is árjáknak kell gondolnod...


"Illetve mé azért is, mert rengetegen voltak közöttük a magas hivatali végzetségűek, gyárigazgatók, Hitler teljes mértékben a Zsidókra fogta a gazdaság tönkremenését, már csak euért is el akarta távolítani őket."


És a történelem nem őt igazolta. A gazdaság tönkremenését a németek csak maguknak köszönhették az I. világháború miatt.


"Igen, tudatosan kiforgatva a szavait, ez Isten szemében hatalmas bűn!"


Jujujujuj!!! :D


"Nincsen semmiféle ellentmondás, csak ha kényed kedved szerint kiforgatod a Szentírást."


Nahát, micsoda szalámi taktika :) Ami rád jellemző, azt rámvetíted. Ügyes, de szánalmas.

És ne hidd, hogy kiforgatom a Szentírást: Jézus, az én barátom tudni fogja, hogy szeretetből gyilkoltam azokat a mocskos hitetleneket :)


"Márpedig Hitler nem csak azokat a Zsidókat írtotta ki, akik Zsidó vallásúak voltak, hanem származásuk szerint."


És az, hogy egy elmebeteg szadista tömeggyilkos zsidónak bélyegez olyanokat, akiknek a rokonai gyakorolták a vallást, miért teszi őket zsidókká? Nekem is voltak olyan felmenőim, akik keresztények voltak, én még sem tartozom a "keresztény" népbe. Rossz az érvelésed.


"Pedig már a legelején le van írva, hogy Isten miért engedi még meg a szenvedést, de úgy látszik az olvasás nem az erősséged"


Áh, várjál, kitalálom anélkül, hogy elolvasnám!


Csak nem a fennköltebb jó nevében? Csak nem talált-süllyedt?


Hát tudod mit, menjen a jó büdös fenébe a te istened. Ha van különbség valami énköztem és a Te istened között, akkor az az, hogy ha látok egy hajléktalant az utcán, adok neki pár forintot...ha van pár kinőtt ruhám, odaadom a szegényeknek...ha tudok, adok vért...egy szó, mint száz, a különbség énköztem, és az istened között, hogy én segítek az elesetteknek, mert isten úgy tűnik soha a büdös életbe nem fog.

2013. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/227 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ahelyett, hogy csak a Te kedvenc próféciáidat nézegetnénk, érdemes lenne ránézni pár egyébre is.


1) Ezékiel 26:7-14-ben például azt a jövendölést olvashatjuk, hogy Türosz el fog pusztulni...a város ehhez képest köszöni szépen, ma is jól van. Nem teljesedett be. Nahát!


2) Szintén Ezékiel, 29:8-12-ben Egyiptom elpusztulásáról is olvashatunk...nem következett be, Egyiptom soha nem vált "sivataggá". Hmmm, gyanús, nemde?


3) Ezékiel 30:12 szerint a Nílus ki fog száradni. Soha nem következett be. Hoppá-hoppá, ez érdekes. (ugyanezt a jövendölést olvashatjuk Izsajás könyvében)


4) Izsaiás könyvében azt olvashatod, hogy Egyiptom Kánaán nyelvén fog beszélni. Nem hogy soha nem beszélt ezen a nyelven Egyiptom, de már kihalt nyelvvé vált ez a nyelv. Hmmmm.


5) Ezékiel könyvében olvashatunk egy olyan jövendölést, hogy Izrael békességben fog élni a szomszédaival. Nos, nem nézek gyakran híradót, de mikor legutoljára láttam, eléggé cibálták egymást Palesztinával, és lehet, nem hívnám ezt békének.


Szerintem ezek a próféciák épp annyira érdekes, mint amiket Te hoztál fel, nem gondolod?

2013. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/227 anonim ***** válasza:
100%

Kedves István!

Egyiptommal kapcsolatos jóslatod sehogyan sem akarja megállni a helyét. Ahhoz a vicchez hasonlít, amely a Gellérthegyet passzintja a villamoshoz, amely szerint a villamos vízszintesen sárga és a Gellérthegy függőlegesen magas. Gondolom az utolsó válasznál Egyiptom Svájcot jelöli, mert ugye az tényleg békés ország. Miért ne jelenthetne egy valami egyszer ezt, egyszer azt, ismerős a módszer, pont a Bibliából.

Azt sem hinném, hogy a zsidók nem éreznék magukat jól, ha dolgozniuk kell, szerintem tévedsz, mert láttam már egyet egy bankban, elég szorgalmasnak tűnt. Lehet, hogy máshol is vannak, bár én nem ismerem meg mitől zsidó egy zsidó, ha nem mondja, nem tudom.


Ha áldott a fegyver, ami győzelemre visz, akkor nem alternatíva a pusztulás és különben sem tagadhatod meg egy áldott fegyver fogását, még ha pusztulásba is dönt.


A 206. választ olvasd el légy szíves, mi értelme van a próféciáknak?

2013. aug. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/227 anonim ***** válasza:
100%

""Különben a

zsidók nem rabszolgaként éltek az ókori Egyiptomban,

ami még a Bibliából is kitűnik."


De nem is éreztéj magukat valami jól, hiszen rengeteget dolgoztatták őket "

2013. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/227 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, lemaradt:

Ismerek példabeszédet egy bizonyos Józsefről, akinek király helye volt, igaz csak addig, amíg a főnöke felesége ármánykodása be nem tett neki, de az más kérdés, ezen kívül nem úgy tűnik, mint akit nagyon sanyargattak, kiváltságos helye volt és a hittársaival sem bántak rosszul.

Dolgozni meg mindenhol kell, még a modern Izraelben is, meg Salamon is az adókból lett gazdag, miért ne dolgoztak volna a zsidók ugyanannyit, mint bárki más?

2013. aug. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/227 anonim ***** válasza:
100%
Hadd kérdezzek valamit, István. Te a környezeted hatására ( szüleid, papok, iskola stb.) vagy valami isteni csoda ( visszanőtt egy levágott végtagod, megjelent előtted egy angyal stb.) lettél keresztény?
2013. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!