Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
 201/227 anonim ***** válasza:
100%

Na végre képes voltál valamit beírni...


De lássuk csak, ha lebontjuk a sztorit az alapjaira, mi marad?


Azt mondod, ha a zsidók az istenüknek engedelmeskednek, jó soruk van, ha nem, akkor átok sújtja őket.


Ebből mégis mit akarsz, mit vegyünk komolyan? Minden népet sújtott már valami balszerencse. Ha mondasz egy népet, aminél nem volt így, megemelem a kalapom. Egészen véletlenül a zsidóknál is megtörtént ez. Most komolyan azt várod el, hogy ettől orra bukjak a Biblia előtt?

Az időpontok sem mérvadók...előre megjövendölte? Dehogy is! Egyszerűen csak megjövendölte, aztán hogy mikor következik be, az már teljesen a véletlenen alapult.


Ezt mondtam, hogy ilyen alapon én is meg tudom jósolni, hogy népek majd szerencsétlenségeket szenvednek el a jövőben. Akinek van egy kis esze, az ezt belátja... Innentől kezdve pedig akár engem is elkezdhetnél istenként tisztelni.


Gyerekes, ostoba, és naiv dolgok ezek. Ne haragudj, de egyre kevésbé tudlak komolyan venni. Inkább csak sajnálni tudlak.

2013. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/227 anonim ***** válasza:
42%

" Szóval két ellentétes parancsot kell betartani annyira,

hogy egyik kárára ne menjen a másik? Ezt mégis hogy

gondolod?"


Igen, úgy, hogy egyik parancsolatot se sértsem meg, hiszen azzal miért sértenén meg az önsanyargatás helytelenségéről íródott parancsolatot, ha szereteteljesen nevelem a gyermekemet?


" Ellentmondásokat mégis hogy tudsz "egybe, logikusan"

értelmezni? Épp fönt beszéltünk két parancsolatról,

amelyek teljesen ellentétesek egymással"


Nincs semmiféle ellentmondás, csak logikusan és ésszerűen kell értelmezni a parancsolatokat, ennyi.


" Maga a háború igaz volt, vagy sem?

Vagy akkor a próféciáknak is csak háromnegyede

"igaz"?"


Maga a háború igaz volt.


" Értem, szóval azt bárki meg tudta volna jövendölni a

hatalmas babilonról, hogy 200 év múlva el fog esni,

egy olyan uralkodó által, akinek a neve cyrus lesz és

még akkor a körülményekről nem is beszéltem milyen

pontosan le lettek írva a Bibliában."

Ld. tzolko írását."


Mégis mit kellene látnom? Ezzel meint nem mondtál semmit, csak kimenekültél a válasz alól.


"Hát én sem értem, mert nem tudom, hogy lehet valaki

annyira becsapható, hogy vallási alapú üldöztetésről

szóló "jövendöléseket" benyel, miközben ezzel akárki

tisztában lehetett..."


Ne mond már és 3500 évre előre? Mellesleg a Zsidóüldözés amúgy sem vallásos alapon történt, erről ennyit.


" Hát nekem eléggé úgy tűnik, hogy lassan megy tönkre

a szava."


Az te vagy, több százmillió ember pedig másként gondolja, ahogy én is.


"Alapvetően ugyanaz, mint a többi vallás ígérete (van

élet a halál után), az eltérés legfeljebb egyes

részletekben van. Semmi nem tesz egy

bizonyítékokkal nem alátámasztható fantáziát az én

szememben kiemelkedővé más bizonyítékokkal nem

alátámasztható fantáziákkal szemben. Csak egy a sok

között..."


Szerintem meg elég bizonyíték az, hogyha Istent szolgáljuk, áldásban részesülünk, mint ahogy a Zsidókkal is történt.


" Köszönöm :) Bár még hozzátenném, hogy a racionális,

kirtikus gondolkodás elkötelezettje is vagyok."


Persze, csak úgy sugárzik belőled.

2013. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/227 anonim ***** válasza:
42%

" Ebből mégis mit akarsz, mit vegyünk komolyan?

Minden népet sújtott már valami balszerencse. Ha

mondasz egy népet, aminél nem volt így, megemelem

a kalapom. Egészen véletlenül a zsidóknál is

megtörtént ez. Most komolyan azt várod el, hogy ettől

orra bukjak a Biblia előtt?"


Csak hogy ezek tagadhatatlan, hogy részletesen le lettek írva, hogy mikor minek kell történnie, 3500 évre előre!


" Az időpontok sem mérvadók...előre megjövendölte?

Dehogy is! Egyszerűen csak megjövendölte, aztán hogy

mikor következik be, az már teljesen a véletlenen

alapult."


Akkor következett be, ha elfordultak tőle és nem őt szolgálják. Kivéve az utolsó áldást, de az is le van részletesen írva, hogy ha azok az átkok is megvannak, akkor fügetlenül attól, hogy visszatérnek e hozzá, összeszedi öket a Föld népei közül és megáldja őket.


" Ezt mondtam, hogy ilyen alapon én is meg tudom

jósolni, hogy népek majd szerencsétlenségeket

szenvednek el a jövőben. Akinek van egy kis esze, az

ezt belátja... Innentől kezdve pedig akár engem is

elkezdhetnél istenként tisztelni."


Te tényleg ennyire érthetetlen vagy? Egyáltalán nen csak szerencsétlenségekről van szó, ez nem tűnt fel? Vagy még mindig nem sikerült végigolvasnod? Ja, így érthető, csak akkor a legjobb az lenne, ha nen is írnál semmit.


"

2013. aug. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/227 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, úgy, hogy egyik parancsolatot se sértsem meg, hiszen azzal miért sértenén meg az önsanyargatás helytelenségéről íródott parancsolatot, ha szereteteljesen nevelem a gyermekemet?"


Hát hogyne, megyek is és jól megrugdosom az általános iskolás unokaöcsémet :D Ha esetleg megkérdezi, miért rugdostam kékre-zöldre, majd azt mondom neki, szeretetből tettem :D


"Nincs semmiféle ellentmondás, csak logikusan és ésszerűen kell értelmezni a parancsolatokat, ennyi."


Akkor megyek, és megölök pár hitetlent :D Ha majd a bíróságon kérdezik, miért tettem, majd azzal érvelek a gyilkosságaim helyességét illetően, hogy a Biblia tiltja a gyilkolást... :D


"Maga a háború igaz volt."


Sajna nem. Mitológiának hívják az ilyet.


"Mégis mit kellene látnom? Ezzel meint nem mondtál semmit, csak kimenekültél a válasz alól."


Ez inkább rád jellemző. Most is harmadszorra kellett megkérdeznem valamit, mire végre bírtál rá kinyögni valami választ.


"Ne mond már és 3500 évre előre? Mellesleg a Zsidóüldözés amúgy sem vallásos alapon történt, erről ennyit."


Hát milyen alapon, te mákvirág? :D Az, hogy zsidó, micsoda, ha nem vallás??? :D


"Az te vagy, több százmillió ember pedig másként gondolja, ahogy én is."


Több százmillió ember meg nem úgy gondolja, és/vagy olyan kultúrkörben nevelkedett, ahol a Bibliának semmi hagyomány nincs. Szimplán számok itt nem fogják eldönteni, kinek van igaza.


"Szerintem meg elég bizonyíték az, hogyha Istent szolgáljuk, áldásban részesülünk, mint ahogy a Zsidókkal is történt."


Ja, csak épp egy egész kontinens követi Istent, mégis éhezik, háborúban áll, haldoklik. Gondolom kitaláltad, hogy Afrikáról van szó.


Undorító.

2013. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/227 anonim ***** válasza:
100%

"Csak hogy ezek tagadhatatlan, hogy részletesen le lettek írva, hogy mikor minek kell történnie, 3500 évre előre!"


Nem azt írták, minek kell megtörténnie, hanem, hogy valószínűség alapján mik fognak megtörténni. Ismerve, hogy az emberek miféle állatságokra képesek, ha a vallásukról van szó, és arról, amit ők egyéni, tagadhatatlan, tévedhetetlen vallási igazságnak bélyegeznek meg, egyáltalán nem meglepő, hogy valaki ezt leírta próféciaként. Teljesen logikus.


De ez mennyiben bizonyítja a Biblia igazát, vagy az egész bibiliai misztikus hókuszpókuszt...? Szerintem semmiben. Nincs semmi ok-okozati összefüggés. Logikus magyarázat mindenre van. Persze, gondolom, megint azt fogod mondani, hogy nem olvastam el a hozzászólást, beszűkült tudatú vagyok, szűklátókörű, stb. stb., mert ellenérv hiányában csak ennyi telik tőled. De azt kérem, hogy ha tényleg ezt akarnád leírni, inkább ne tedd, mert fárasztó, hogy semmi ellenérvet nem látok tőled, csak ugyanarra a már régen logikailag összedőlt vitapontra hivatkozol minden körben.


"Akkor következett be, ha elfordultak tőle és nem őt szolgálják. Kivéve az utolsó áldást, de az is le van részletesen írva, hogy ha azok az átkok is megvannak, akkor fügetlenül attól, hogy visszatérnek e hozzá, összeszedi öket a Föld népei közül és megáldja őket."


Érdekes, tehát akkor az időpontokról Te sem tudsz ennél okosabbat mondani. Köszönöm, ezt vártam tőled.


"Te tényleg ennyire érthetetlen vagy? Egyáltalán nen csak szerencsétlenségekről van szó, ez nem tűnt fel? Vagy még mindig nem sikerült végigolvasnod? Ja, így érthető, csak akkor a legjobb az lenne, ha nen is írnál semmit."


Nem vagyok érthetetlen, pontosan tudom, miről van szó. Semmi próféciáról nincs szó, mint ahogy az sem prófécia, ha én januárra havat jósolok. Vagy próbálj meg valami igazán logikus ellenérvet hozni, vagy hallgass örökre.

2013. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/227 anonim ***** válasza:
100%

Kedves István!

A Te döbbenetes pontosságú próféciádban jó néhány dolog nem passzol. Nyögvenyelős a belemagyarázás, szerintem nem Egyiptomban voltak a koncentrációs táborok, hogy csak megemlítsem, aztán az elvakultságodat is mutatja, hogy szerinted a megalakuló Izraelbe beáramló modern és hatásos fegyverek áldások. Gondolom Te még katonai szolgálatot sem vállalsz, de ez esetben az átok áldássá változik a szemedben, a próféciád érdekében, még azt is jónak találod.

Sajnálatos a nézőpontotok és teljesen jellegzetes, mindent megpróbáltok hozzáigazítani a Bibliához, a történelmet, a tudományt, az anyagi valóságot. Szerintem fordítva érdemes próbálkozni, annak kell megszabni a gondolkodásunkat, ami van, volt, ami tapasztalható, bizonyítható.

Minden más a mesék birodalmába költözik normális embernél és sajnos a keresztény hitvilág ilyen mesés elemekben bővelkedik, sőt szinte csak abból áll manapság.

Az egész próféciás felfogás egyébként is érthetetlen. Miért dühöng Isten a zsidók állandó elpártolásán, miért kecsegteti őket folyton, mikor mindezt előre is tudta és pontosan tisztában volt vele, hogy szabad akaratukból mit fognak választani?

Miért huzakodik a néppel, akikről a megteremtés pillanatában tudja, hogy elpusztítja őket özönvízzel, utolsó ítélettel?

Miért nem úgy teremtette meg a világot, ahogy az utolsó itélet után lesznek a dolgok?

Talán nem mindenható? Vagy nem tudta előre, miként alakul a világ?

Miért kell lefutnia értelmetlen köröket velünk, az emberiséggel, akiket úgyis elpusztít nagy szeretetében, ahogy Isten szokta?

Miért prófétál, ha tudja, hogy sokakat úgysem győz meg, akiket igen, azok anélkül is a hívei?

Egyébként olvastam az ószövetséget, csak elfelejti az ember az állandó macerát, a zsidók folyton elpártolnak, Isten az unalomig tartó módon zsörtölődik velük, holott előre tudhatta volna, hogy a kiválasztott népe úgyis elfordul tőle. Teljesen felesleges volt a sok prófécia, feleslegesen választotta ki ezt a népet, amit előre tudnia kellett, hiszen még a végítéletet is látja.

Nem mondom, nekünk embereknek adnak némi támpontot a gyermeteg példabeszédek, de az élet célját, értelmét a Biblia sem határozza meg. Addig rendben, hogy a végítéletig Isten értékeléséért kell küzdeni, de mi van azután?

Örökké élsz, rendben, de az miért jó? Mi célja van? Mit magyaráz meg a kereszténység?

2013. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/227 anonim ***** válasza:
42%

"Nem azt írták, minek kell megtörténnie, hanem, hogy

valószínűség alapján mik fognak megtörténni. Ismerve,

hogy az emberek miféle állatságokra képesek, ha a

vallásukról van szó, és arról, amit ők egyéni,

tagadhatatlan, tévedhetetlen vallási igazságnak

bélyegeznek meg, egyáltalán nem meglepő, hogy valaki

ezt leírta próféciaként. Teljesen logikus."


Akkor felteszem mégegyszer a kérdéseket, bármennyire is kínosak:


Szóval az szerinted az teljesen logikus és valószínű volt, s így bárki meg is tudta volna jövendölni a

hatalmas Babilonról, hogy 200 év múlva el fog esni,

egy olyan uralkodó által, akinek a neve cyrus lesz? Persze most ezt csak nagy vonalakban összefoglaltam, a valóság az, hogy a Biblis ennél sokkal részletesebben leírta, hogy minek kell pontosan történnie.


Vagy szerinzed az is teljesen valószínű jóslat volt 3500 évre

előre, hogy a Zsidók először szét lesznek szóratva, de

mégsem asszimilálódhatnak illetve ez után

visszaviszik őket a kényszetmunka földjére, ahol még

a munkájuk miatt sem tartyák őket életben. S miután

majdnem teljesen kipusztultak, hírtelen meglapítják az

államukat, ráadásul ugyanazon a földön, ahol

eredetileg éltek és még ennek tetejében hatalmas

áldásokban részesülnek, hiszen tagadhatatlan, hogy

mára egy katonailag és gazdaságilag erős állammá

fejlődött?


Most csak egy részletet veszek ki a próféciából:

Áruld már el, ugyan mitől lenne az teljesen valószínű és kiszámítható jóslat 3500 évre előre, hogy egy nép, aki teljesen szét van szórva, és gyakorlatilag majdnem teljesen kiírtatik, utána hírtelen egy gazdaságilag erős, új államot hoz létre ugyanott, ahol hajdanán éltek?


Azt pedig már egyszer leírtam, hogy a Zsidó üldözésnek vajmi kevés köze volt a Zsidó valláshoz, gondoltad volna? Úgyhogy erről ennyit.


" De ez mennyiben bizonyítja a Biblia igazát, vagy az

egész bibiliai misztikus hókuszpókuszt...?"


Számomra teljes mértékben, számodra semennyire, mert a nagy hitetlenségedben és elfogultságodban hiába van szemed nem látsz, hiába van füled, nem hallassz. Nocsak , egy újjabb beteljesedett Bibliai prófécia, hogy mik vannak. :)


" Érdekes, tehát akkor az időpontokról Te sem tudsz

ennél okosabbat mondani. Köszönöm, ezt vártam

tőled."


Akkor történtek meg a próféciák, amikorra le voltak írva. De a Binlia nem egy jóslatkönyv, hogy pontosan mindent dátumszerűen megjósoljon, egyáltslàn nem ez volt a célja. Azt pedig te kérted, hogy mutassak bizonyítékot, hogy miért hiszem el a benne leírtakat, én csak azért hoztam fel őket, hogy mutassak egy párat.

2013. aug. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/227 anonim ***** válasza:
30%

Bocsesz, ezt kihagytam:


" Hát hogyne, megyek is és jól megrugdosom az

általános iskolás unokaöcsémet :D Ha esetleg

megkérdezi, miért rugdostam kékre-zöldre, majd azt

mondom neki, szeretetből tettem"


Oké, csak akkor fölöslegesen fogsz Isten szavára hivatkozni!


" Akkor megyek, és megölök pár hitetlent :D Ha majd a

bíróságon kérdezik, miért tettem, majd azzal érvelek a

gyilkosságaim helyességét illetően, hogy a Biblia tiltja a

gyilkolást."


Nem értem ebben mi volt a logika, de nem is érdekel...


" Hát milyen alapon, te mákvirág? :D Az, hogy zsidó,

micsoda, ha nem vallás???"


Egy nép. És az üdözések kedves barátom fajai alapon történtek.


" Ja, csak épp egy egész kontinens követi Istent, mégis

éhezik, háborúban áll, haldoklik. Gondolom kitaláltad,

hogy Afrikáról van szó.


Undorító."


Vitakérdés:

[link]

2013. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/227 anonim ***** válasza:
0%

Kedves tzolko!


" szerintem nem Egyiptomban voltak a koncentrációs

táborok"


Te is tudod, hogy a Zsidóknak Egyiptom volt a rabszolgamunka jelképe, nem értem miért kell ilyen mereven gondolkodni.


" szerinted a

megalakuló Izraelbe beáramló modern és hatásos

fegyverek áldások. "


Nos az Ó-szövetség erről szólt, ha Isten megáldta őket, akkor győztes csatákat vívtak, ha pedig elfordultak tőle, akkor veszteseket, tehát ebben az esetben joggal nevezhetjük a prófécia beteljesedésének ezt is, hiszen emiatt nyerhettek újra győztes csatákat.

2013. aug. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/227 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval az szerinted az teljesen logikus és valószínű volt, s így bárki meg is tudta volna jövendölni a

hatalmas Babilonról, hogy 200 év múlva el fog esni,

egy olyan uralkodó által, akinek a neve cyrus lesz? Persze most ezt csak nagy vonalakban összefoglaltam, a valóság az, hogy a Biblis ennél sokkal részletesebben leírta, hogy minek kell pontosan történnie."


Nem azt írta le, minek KELL, hanem, hogy valószínűség alapján mi fog megtörténni...ebbe pedig aztán bármit bele lehet magyarázni, ahogy tzolko írta. Miért ne lenne logikus, amit én mondtam?


"Vagy szerinzed az is teljesen valószínű jóslat volt 3500 évre

előre, hogy a Zsidók először szét lesznek szóratva, de

mégsem asszimilálódhatnak illetve ez után

visszaviszik őket a kényszetmunka földjére, ahol még

a munkájuk miatt sem tartyák őket életben."


Igen, mivel Te magad is mondtad, hogy időpontot nem mondtak, tehát utólag igazítottad hozzá, ami szánalmas. Nem maga a prófécia tartalmazta a 3500 évet, hanem Te igazítottad hozzá. Véletlenül 3500 évvel később megtörtént, amit a prófécia írt, erre Te alapból azt mondod, a prófécia azt írja, hogy 3500 évvel később ez meg fog történni. Szerinted van különbség a kettő között? Mert szerintem óriási.


Egyszerűen szánalmas vagy.


Egyébként meg szerinted miért olyan érdekes, hogy Amerikában a leghatalmasabb politikai lobbi zsidóbarát? Talán csak nem azért, hogy a zsidókat direkt a szentföldön helyezzék el, hogy aztán beteljesedjen a "prófécia"?


Érdekes módon eddig azonban nem teljesedett be...hányszor megjövendölték már az öreg hipszter Jézus visszatértét, csak épp eddig egyszer sem jött be. De gondolom, majd Te jól megjövendölöd, hogy most már vissza fog térni. Hogyne...


"Azt pedig már egyszer leírtam, hogy a Zsidó üldözésnek vajmi kevés köze volt a Zsidó valláshoz, gondoltad volna? Úgyhogy erről ennyit."


Várom a bizonyítékokat. Parancsolj. ANNYIRA kíváncsi vagyok, hogy szerinted Hitler, aki mélyen katolikus volt, és az egyház is támogatta, vajon miért rühellte a zsidókat, ha nem vallásuk miatt.


Megdöbbentő, hogy Te a történelmet is saját kényedre próbálod meg más színben feltüntetni. Tökéletes példája vagy annak, miért veszélyes az ideológia, pláne, ha vallásos ideológiáról van szó.


"Számomra teljes mértékben, számodra semennyire, mert a nagy hitetlenségedben és elfogultságodban hiába van szemed nem látsz, hiába van füled, nem hallassz"


Érthető, mert egy hazugságokból felépített dobozon belül tudsz csak gondolkodni, ahol a saját igazságodat minden igazolja. Mindegy mi legyen az, még ha objektív valóság is az, ami ellene szól, akkor is elferdíted. Lásd történelem. Szomorú, hogy képtelen vagy a dobozon kívül gondolkodni, csak azt remélem,az utódaid értelmesebbek lesznek...


"Nocsak , egy újjabb beteljesedett Bibliai prófécia, hogy mik vannak. :) "


Nocsak, megint egy általánosan fogalmazott hülyeség, ami nem prófécia, csak következtetés.


"Akkor történtek meg a próféciák, amikorra le voltak írva. De a Binlia nem egy jóslatkönyv, hogy pontosan mindent dátumszerűen megjósoljon, egyáltslàn nem ez volt a célja."


Akkor viszont egyértelmű, hogy bárki azt láthat bele, amit akar, és a történelmi, vagy modern időkben történt eseményeket direkt úgy értelmezheti, hogy a Biblia igaznak tűnjön...


Könnyebb a tényeket a hithez igazítani, mint a hitet a tényekhez, már látom. Remélem az ilyen gondolkodás hamar kihal, az emberiség reményében...

2013. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!