Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/227 anonim ***** válasza:
100%

"Ez még nen lenne ok arra, hogy megtagadd Istent, ha megölnek emiatt, utána úgy is feltámaszt."


Vagy nem :D


"Mert kigúnyolták Isten prófétáját, de ha neked ez túl szigorúnak tűnt, akkor vele vitasd meg, ne velem."


Ha létezne, hidd el megvitatnám vele ;)


"Neked lehet, hogy relatív, de nekem nem, számomra a Biblia egyéetelmű."


Az oké, de itt most nem csak rólad volt szó.


"Mondhatják, csak ez nem igaz és ezt Jézus is látja majd, s mint mondtam, meg fogja tagadni őket."


Wúúhú, éljen Jézus!! :) Ahelyett, hogy beavatkozna az emberek dolgába, és megakadályozná mondjuk a háborúkat, az éhínségeket, majd feltámasztással jutalmazza meg a szenvedőket :) Micsoda hős, Superman elbújhat mögötte :)


"Semmilyen tévedés nincs, csak erőlködsz itt, hogy most hogy megfogtál, közben pedig csak akadékoskodsz, de felőlem aztán azt mondassz, amit akarsz."


Márpedig nem tudtad bebizonyítani az én állításom ellenkezőjét. Nem hoztál fel semmi ellenérvet, egyszerűen azzal tudtál csak visszavágni, hogy kiforgatom a szavaidat. Úgyhogy innentől kezdve szerintem ezt a témát le is zárhatjuk.


"Én érvekkel alátámasztva indokoltam meg, hogy miért Istentől ihletett könyv a Biblia, ha téged ez nem érdekel, akkor engem se, azt tartod nevetségesnek, amit akarsz."


Nem érvekkel támasztottad alá, hanem feltételezésekre épült hipotézisekkel, és idézetekkel.


"Milyen becsapását? Milyen kifosztását? Indokot is kérek."


Óóó, igaz, végülis életemben nem hallottam még arról, hogy az egyházaknak adóznak az emberek, és amerikai tévéprédikátorok gerinctelenül követelnek adományokat a hívektől :)


"Nem azon van a hangsúly, hogy ismerik e, hanem azok, hogy aszerint is élnek e, ami már egyáltalán nem mondható el."


Hát a keresztényekről biztosan nem mondható ez el... :)


"A rengeteg érv, amit csak úgy félresöpörsz és mondod tovább a magadét, de ha ennyire szemellenzős vagy, én nem győzködlek, azt hiszel el, amit akarsz, elvégre ez a szabad akarat."


Még szép, hogy félresöpröm, mivel az egész iromány, amit belinkeltél, feltételezésre alapul. Mindössze annyit csináltál, hogy bemásoltál egy másik Biblia-interpretációt, amit jobbnak gondoltál a sajátodnál. Ez függetlenül attól, hogy mit gondolsz róla, nem objektív, és épp ezért nem is szabad(na) komolyan venni. Jogodban áll hülyének lenni, de a tények attól még tények maradnak.


„Érted te, hogy mit kérdeztem? Nem azt kérdeztem, hogy ki ő, hanem hogy miért tenne ilyet?”


Érted te, hogy mit mondtam? Azért tenne ilyet, mert ő Isten. Mindenható, tehát bármire tudna megfelelő okot találni. Ő bármit megtehet. Szóval megkérdezem negyedszerre is: mit tennél?

2013. júl. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/227 anonim ***** válasza:
0%

Ateistáknak:


Itt a vicc az, hogy egy vallásosnak akarod megmagyarázni, hogy amiben hisz és annak leírt változata(biblia) egy hülyeség, amiről neked persze foggalmad sincs mert hitetlenként, vagy ateistaként még csak felületesen sem foglálkoztál azzal amit megpróbálsz cáfolni, elég gügye módon.


Ez pont olyan mintha minden előképzetség nélkül egy hívő is elkezdene okoskodni az ősrobbanásró folytatott vitában amiről persze halvány fogalma sincs, hisz el sem hiszi hogy ilyen létezik.

2013. júl. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/227 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A baj ezzel csak az, hogy az az ateista, aki küzd is a valláskárosodás ellen (tehát nem az, aki csak nem hisz és kész), az mindig ismerim a Bibliát, magam is többször olvastam. A keresztények pedig úgy kezelik a Bibliát, mint a szoftverek licenszét: el sem olvassák, csak ellapoznak a végéig és rákattintanak, hogy "Elfogadom". Aki elolvassa a Bibliát, az rengeteg ilyet talál: [link]

2013. júl. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/227 anonim ***** válasza:
100%

"Itt a vicc az, hogy egy vallásosnak akarod megmagyarázni, hogy amiben hisz és annak leírt változata(biblia) egy hülyeség, amiről neked persze foggalmad sincs mert hitetlenként, vagy ateistaként még csak felületesen sem foglálkoztál azzal amit megpróbálsz cáfolni, elég gügye módon."


Sajnos ezzel egy gond van, hogy alaposan mellélőttél, mert bizony többször olvastam a Bibliát...egyáltalán honnan gondolod Te azt, hogy aki ateista az automatikusan nem olvasta a Bibliát, vagy még csak nem is hallott róla?


"Ez pont olyan mintha minden előképzetség nélkül egy hívő is elkezdene okoskodni az ősrobbanásró folytatott vitában amiről persze halvány fogalma sincs, hisz el sem hiszi hogy ilyen létezik."


Csak egy gond van, hogy az ősrobbanás és a Biblia teljesen különböző dolog. Ahhoz, hogy az ősrobbanást megértsd (mármint úgy igazán) ahhoz igen komoly tanulmányokat kell végezned, jó hosszú ideig, ezzel szemben a Bibliánál ugyanez szerintem egyáltalán nem szükségeltetik :/

2013. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/227 anonim ***** válasza:
26%

"Wúúhú, éljen Jézus!! :) Ahelyett, hogy

beavatkozna az emberek dolgába, és

megakadályozná mondjuk a háborúkat,

az éhínségeket, majd feltámasztással

jutalmazza meg a szenvedőket :) Micsoda

hős, Superman elbújhat mögötte :)"


Húha, és még te olvastad el kétszer a Bibliát? Hát akkor igaza van a 152. hsz.-nak, ha valaki ennyire ismeri a Bibliát, az tényleg ne okoskodjon. De Megsúgom, pont ezt fogja tenni, csak előbb félreteszi a gonosz, Istentelen embereket, (akik között nem csak ateisták lehetnek) akiknek köszönhetjük a világ jelenlegi állapotát.


" Márpedig nem tudtad bebizonyítani az

én állításom ellenkezőjét. Nem hoztál fel

semmi ellenérvet, egyszerűen azzal

tudtál csak visszavágni, hogy kiforgatom

a szavaidat. Úgyhogy innentől kezdve

szerintem ezt a témát le is zárhatjuk."


És még mindig azt az ostobaságot csinálod, tudod te egyáltalán min votatkouol, már szerintem azt is elfelejtezted, hogy ezt mire írtam, de erőlködj csak, legalább jót röhögök. :)


" Óóó, igaz, végülis életemben nem

hallottam még arról, hogy az

egyházaknak adóznak az emberek, és

amerikai tévéprédikátorok gerinctelenül

követelnek adományokat a hívektől :)"


Ez mind szép és igaz, már csak azt kellene megindokolnod, hogy erről miért Isten tehet. Márpedig ez nem fog menni, mert az emberi kapzsiságért, mohóságért nem ő a felelős.


" Hát a keresztényekről biztosan nem

mondható ez el..."


Köszönöm az általánosítást, bár hallottam már olyat is ateistától, hogy "Hát a vallásosakról biztosan nem

mondható ez el."

Úgyhogy erte valahogy számítottam is.


" Ez függetlenül

attól, hogy mit gondolsz róla, nem

objektív, és épp ezért nem is szabad(na)

komolyan venni. Jogodban áll hülyének

lenni, de a tények attól még tények

maradnak."


Ne is vedd komolyan, azt én eleve nem is gondoltam rólad, én csak azt mutattam meg, amiért én komolyan veszem, illetve annak is csak egy részét.

Úgyhohy nem, nem várom el, hogy komolyan vegyétek Isten szavát, mert Noé idejében sem tették, akkor most miért lenne ez másképp?


"

Érted te, hogy mit mondtam? Azért tenne

ilyet, mert ő Isten. Mindenható, tehát

bármire tudna megfelelő okot találni. Ő

bármit megtehet. "


Persze, hogy tudna rá okot találni, hogy elpusztítson, sőt ok sem kéne hozzá, de ő Igazságos Iszen, s ilyet épp ezért nem is tesz.

2013. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/227 anonim ***** válasza:
100%

"Húha, és még te olvastad el kétszer a Bibliát? Hát akkor igaza van a 152. hsz.-nak, ha valaki ennyire ismeri a Bibliát, az tényleg ne okoskodjon. De Megsúgom, pont ezt fogja tenni, csak előbb félreteszi a gonosz, Istentelen embereket, (akik között nem csak ateisták lehetnek) akiknek köszönhetjük a világ jelenlegi állapotát."


Azok a mocskos istentelen emberek :D Kivétel nélkül erőszakolnak meg mindenkit, kiskutyákat rugdosnak be házak ablakán, a csecsemőket meg levágják a Taigetoszról. Nekik köszönhetjük ezt a mocskos anarchiát, ami szerte a világban burjánzik! Kéne egy jó kis Isten, majd az jól megregulázza azokat az istenteleneket… :)


Igazából itt mutatod meg, milyen kirekesztő vagy: az Istentelen emberek (megint egy önkényesen létrehozott kategória) köszönhetjük a világ jelenlegi állapotát. Egyszerűen a csontvelődig rohadt a személyiséged. Ne haragudj, szebben nem tudom megfogalmazni. És mit írsz a későbbiekben…?

" Köszönöm az általánosítást," - hát úgy tűnik, kettőn áll a vásár. Nem úgy mondja a naaaagy haverod Jézus, az öreg nyámnyila hipszter Jézus, hogy más szemében a szálka miatt is habzik a szád, a sajátodban a gerenda miatt se? :D


Megsúgom, nem az ilyen, vagy olyan vallású/származású emberek felelősek a világ jelenlegi állapotáért, hanem egyszerűen az emberi hülyeség. Minden oldalról vannak hülyék, a vallás oldaláról mint látom te vagy a szóvivő.


"És még mindig azt az ostobaságot csinálod, tudod te egyáltalán min votatkouol, már szerintem azt is elfelejtezted, hogy ezt mire írtam, de erőlködj csak, legalább jót röhögök. :) "


Te viszont továbbra sem nyújtasz semmi ellenérvet. Ehelyett lesüllyedsz a személyeskedés szintjére, és azt gondolod, majd ha jól elkezdesz sértegetni, azzal igazad lesz :) Ebből csak az látszik, hogy a vitakultúrád a pubertáskorban rekedt meg valahol :) Van egy orvos ismerősöm, lehet tud neked szerezni tesztoszteront/ösztrogént. Nem vagyok ugyan orvos, de lehet, hogy segítene rajtad ;)


"Ez mind szép és igaz, már csak azt kellene megindokolnod, hogy erről miért Isten tehet. Márpedig ez nem fog menni, mert az emberi kapzsiságért, mohóságért nem ő a felelős."


Végülis ha úgy nézzük, tényleg nem felelős, mivel nem is létezik. Hála istennek… :D


"Köszönöm az általánosítást, bár hallottam már olyat is ateistától, hogy "Hát a vallásosakról biztosan nem

mondható ez el."

Úgyhogy erte valahogy számítottam is."


Örülök, akkor legalább más értelmes emberektől is hallod. Nem vagy elveszve teljesen, nyugi, amíg nincs itt az idő, gondolkodunk helyetted :)


"Ne is vedd komolyan, azt én eleve nem is gondoltam rólad, én csak azt mutattam meg, amiért én komolyan veszem, illetve annak is csak egy részét.

Úgyhohy nem, nem várom el, hogy komolyan vegyétek Isten szavát, mert Noé idejében sem tették, akkor most miért lenne ez másképp?"


Ahhoz még nem vagy elég magas szinten… :D Még kell egy kis XP :D


"Persze, hogy tudna rá okot találni, hogy elpusztítson, sőt ok sem kéne hozzá, de ő Igazságos Iszen, s ilyet épp ezért nem is tesz."


És? Az állítólagos igazságosság egyszer sem állította meg a gyilkolásban, sem a felbujtásban. Tehát ezt inkább úgy veszem, hogy nem tudsz erre válaszolni.

2013. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/227 sörpocak ***** válasza:
100%
Én már csak annyit fűznék hozzá, hogy elolvastam az összes oldalt és a bennük szereplő szövegeket. Kéntelen vagyok rondán kifejezni magamat,de hogy az ateisták állnak nyerésre az biztos. Több értelmetlen érvet láttam itt a keresztények részéről ,mint az ateistákéról. Valóban sok ellentmondás volt egyesek szavaiban, és az a szomorú, hogy nem látják be, hanem erősítik azt a tényt, hogy nagyon nem vannak képben.
2013. júl. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/227 anonim ***** válasza:
0%

"Megsúgom, nem az ilyen, vagy olyan

vallású/származású emberek felelősek a

világ jelenlegi állapotáért, hanem

egyszerűen az emberi hülyeség. Minden

oldalról vannak hülyék"


Miért, én mit mondtam? Minden ember tökéletlen, ezt én nem is vittam, visziont a szalmabáb érvelés kezd egy kocsit fárasztani, pláne akkor, amikor már oldalakat írsz tele vele.


" "És még mindig azt az ostobaságot

csinálod, tudod te egyáltalán min

votatkouol, már szerintem azt is

elfelejtezted, hogy ezt mire írtam, de

erőlködj csak, legalább jót röhögök. :) "

Te viszont továbbra sem nyújtasz semmi

ellenérvet. Ehelyett lesüllyedsz a

személyeskedés szintjére, és azt

gondolod, majd ha jól elkezdesz

sértegetni, azzal igazad lesz "


Mondtam, hogy nen tudod azt sem, hogy mire mit írtam, magyarul azt sem, hogy épp min vitatkozol, csak nyomod a süket szöveget.

Na de azért hogy tiszta legyen, te kérdezted tőlem, hogy mi a Biblia álláspontja a nő és férfi közötti viszonyban, én leírtam, idézem: " A nő is lehet családfő, ha meghal a férje

vagy ha a férje alkalmatlan a családfői

munka elvégzésére."

És azóta, hogy ezt elmagyaráztam neked, te csak nyomod tovább a süket dumád, mint akinek mindegy, hogy mit ír.


" Végülis ha úgy nézzük, tényleg nem

felelős, mivel nem is létezik. Hála

istennek."


Ez is nagyon jó, először felelősségre vond a Biblia Istenét, azért, amiről at ember tehet, mikor pedig elmagyarázom neked, hogy hogy és mint van, akkor gyorsan lerázod a dolgot annyival, hogy dehát Isten nem is létezik. ügyes terelés.


" Nem vagy elveszve

teljesen, nyugi, amíg nincs itt az idő,

gondolkodunk helyetted"


Húúú, köszönöm szépen, ez megnyugzató. :D


" És? Az állítólagos igazságosság egyszer

sem állította meg a gyilkolásban, sem a

felbujtásban."


Igen, Isten az akkori népével szigorú volt, de ha utánaolvasnál, akkor látnád, hogy Jehova Isten mit miért tett. Egy folyton zúgolódó, hamis isteneket, bálványokat imádó népet nehéz volt, a mai szemmel szigorúnak tűnő bűntetések nélkül fegyelmezni.

2013. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/227 anonim ***** válasza:
11%
Az elírásokért elnézést, siettem.
2013. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/227 anonim ***** válasza:
100%

"Miért, én mit mondtam? Minden ember tökéletlen, ezt én nem is vittam, visziont a szalmabáb érvelés kezd egy kocsit fárasztani, pláne akkor, amikor már oldalakat írsz tele vele."


Bagoly mondja verébnek...


"Mondtam, hogy nen tudod azt sem, hogy mire mit írtam, magyarul azt sem, hogy épp min vitatkozol, csak nyomod a süket szöveget.

Na de azért hogy tiszta legyen, te kérdezted tőlem, hogy mi a Biblia álláspontja a nő és férfi közötti viszonyban, én leírtam, idézem: " A nő is lehet családfő, ha meghal a férje

vagy ha a férje alkalmatlan a családfői

munka elvégzésére."

És azóta, hogy ezt elmagyaráztam neked, te csak nyomod tovább a süket dumád, mint akinek mindegy, hogy mit ír."


Alja hazugság, elmondom, hogy volt.


Azt mondtam, hogy a nőt a Biblia alapvetően lekezeli, és másodrendűnek tekinti a kapcsolatban. Ezt idézetekkel is alátámasztottam. Amit én ezután példák útján bizonyítottam az az, hogy a Bibliában leírt férfi-nő családmodell idejétmúlt, és elavult.


Találtam példát arra, hogy valami működhet a Bibliának ellentmondóan. Azóta Te itt csak vergődsz, és már kezd meglehetősen szánalmas lenni. Ezt a témát ezek szerint lezárhatjuk, hiszen úgy tűnik egyetértünk abban, hogy a nőnek nem szükségszerű másodlagos szerepet betöltenie egy családban.


"Ez is nagyon jó, először felelősségre vond a Biblia Istenét, azért, amiről at ember tehet, mikor pedig elmagyarázom neked, hogy hogy és mint van, akkor gyorsan lerázod a dolgot annyival, hogy dehát Isten nem is létezik. ügyes terelés."


Én kezdettől fogva azon az állásponton voltam, hogy nem létezik. Amire rá akartam világítani, az ennél sokkal egyszerűbb: mégpedig az, hogy amiben hiszel, az egy velejéig romlott ideológia, és arra próbáltam felhívni a figyelmed, hogy minden éremnek két oldala van, és hogy az életben nincs se fekete, se fehér, mint ahogy Te hiszed.


Az lenne a helyes, hogy bármit is mondanak neked, azt megkérdőjelezed, kételkedsz, és kritikusan próbálsz meg gondolkodni. Neked ez sajna kimaradt az életedből, és épp ezért tartom szerencsésnek, hogy legalább vannak helyetted is gondolkodó emberek.


"Igen, Isten az akkori népével szigorú volt, de ha utánaolvasnál, akkor látnád, hogy Jehova Isten mit miért tett. Egy folyton zúgolódó, hamis isteneket, bálványokat imádó népet nehéz volt, a mai szemmel szigorúnak tűnő bűntetések nélkül fegyelmezni."


Áhhhá, akkor gondolom ezért irtották ki keresztények az indiánokat, mert ők is zúgolódók voltak :) És "boszorkányokat" is ezért égettek meg, mert zúgolódók voltak.


Én utánaolvastam egyébként, Jehova mit miért tett, és el is árulom neked: azért tette, amit tett, mert egy szadista, kegyetlen, féltékeny, agresszív elmebeteg, aki hatalmát nem tudja bölcsen használni, ezért önkényesen a teremtményei életét keseríti meg vele. Ennyi. Persze, gondolom erre az lesz a nagy aduászod, hogy ez a fennköltebb jó, valami rejtett nemesség érdekében történt, ami egyébként totális bullshit.


Nagyszerű analógia az istenedre egyébként a Trónok harca nevű sorozat, különösen a Joffrey Baratheon nevű karakter belőle, melegen ajánlom figyelmedbe :) Ha találkozna a Jehova nevű torzszülöttel, szerintem puszipajtások lennének.

2013. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!