Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
 171/227 anonim ***** válasza:
0%

"Honnan tudja a próféciákat? Talán, mert

kívül van téren és időn, de ha Neked

kényelmetlen, akkor belül van, akkor azt

nem tudja előre, pedig ott van már a

végítéletnél, nagyon jól tudja, hogy

megint szörnyen el fogja rontani, mégis

teremt sátánt, akiről pedig tudnia

kellene, hogy gonosz lesz, hiszen végig

Vele nyűglődik. "


Vannak olyan dolgok, amire nem tudhatjuk a választ, szerintem fölösleges, ilyen dolgokon filozófàlni. Isten útjának csak egy részét írja le a Biblia, nem ismerjük őt teljesen.


"Miért nem a

végítélet utáni állapotokkal kezdődik a

Biblia? Simán teremthetne 144000

Jehova Tanúját, más úgysem jó neki,

legalább is szerinted."


Csak hogy pontosítsalak, a 144-ezer az égi reménység, akik kitályként fognak uralkodni Jézussal az égben, ezen kívül a Biblia ír még földi reménységről, a "más juhokról".

S hogy miért nem ilyen embereket teremtett először? Ezt már leírtam az előző válaszomban.


"Ha hinni akarsz ebben a próféciában, akkor

neked arra kellene rávenni az

embereket, hogy ne higgyenek Istenben,

hogy bűnöket kövessenek el, mert hiszen

ez a végítélet előtti állapot, de tessék, Te

nem hiszed el, nem hiszel a saját

Bibliádban, hanem meg akarod azt

hazudtolni, mert térítesz és az egyre

gyarapodó bűnt akarod megszüntetni,

csökkenteni, mérsékelni.

Tisztázzuk, most elhiszed, vagy nem ezt a

próféciát?"


El. És ez a prófécia ismerős?


"És a királyságnak ezt a jó hírét

prédikálni fogják az egész lakott földön

tanúságul minden nemzetnek, és akkor

jön el a vég" (Máté 24:14).

2013. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/227 anonim ***** válasza:
100%

Kedves István!

Azt hiszem, belátod, hogy nagy jelentőségű térítőmunkád feleslegessé, jelentéktelenné csökken.


"mint mondtam, ezeknek meg kell történnie, vagy szerinted ha ezek nem történtek volna meg és egyből paradicsomban lennénk, akkor nem lenne ugyanúgy. egy pár hülye, aki azt mondaná, hogy márpedig Isten nélkül neki jobb és azt csinál amit akar? Nos movel ez beigazolódott, hogy Isten nélkül mennyivel "jobb", ezért többé senki sem fogja megkérdőjelezni őt. "


Hogyne fogná! Kezded pedzeni, talán nem ismeretlen előtted a precedens fogalma. A lehetőség nem szűnik meg, már Te is sejted, hiszen ha két embernél (akik még tökéletesek is voltak) probléma adódott, akkor 144000 - nél sokkal nagyobb az esély rá. Hogyhogy beigazolódott? Talán Ádámnak jobb volt? Hiszen kiűzték! Téged miért tartana ott? Előfordulhat, hogy iszol egy kútból, amely a zongorázási képességeidet fejleszti, de a kútból való zongorázási képességfejlesztés tilos, mint utóbb kiderül, már repülsz is!

Semmi biztosat nem tudhatsz, mi lesz utána, hiszen arról nem ír a Biblia.

Istennek már volt hasonló beavatkozása, Noé esetén sem sokat hagyott meg, csontig lefaragta az emberiséget, aztán még prófétát is küldött, hátha az bejön, bár nem igazán értem, miben bízhatott, mert már a teremtés előtt láthatta a végítéletet, Jézust keresztre feszítését és Noét is, mégsem másképpen teremtett.

Ostobaság a prófécia lehetősége, magában hordja a saját cáfolatát.


"Adhatta volna, de nem ezt tette. És?? Akkor most mi van? legalább bővült a Biblia egy történettel, nem értem miért baj ez."


Mert nincs értelme a történetnek, illetve ami értelmet tulajdonítottál neki, az hamis. Isten talán úgy bizonyítja saját létezését a Bibliával, hogy értelmetlen dolgokat ír? Hiszen akkor kilóg a lóláb, nem is Isten ihlette a szövegeket, csak képzelgő emberek találták ki és akkor kitalációk a próféciák, hamissá válhatnak a példabeszédek is, ha megváltozik a környezet, az értékítéletek alapja.

Pontosan ez történik, ez a folyamat, ezért van az ateizmus. Az ilyen történetek cáfolják Isten létét, maga a Biblia, amely teljesen ellentmondásos. Hogyhogy érvénytelennek tekinted az örök igazságokat tartalmazó Bibliából azokat a sorokat, amik a rabszolgaságot szabályozzák, meg egy csomó egyéb anakronisztikus részt?

Miért nem fogadod el az emancipációt teljes egészében, hiszen már ott tartunk, semmiféle férfidominencia nem lehetséges többé, hiszen más már a világ, ugyanúgy, ahogy a rabszolgaság megszűnt, ez is megváltozott?

Egyébként még Isten is változtat a törvényein, Jézussal más szelek fújdogálnak, de akkor a régi törvények nem voltak jók, hiszen változás kellett. Miért gondolod, hogy ezek nem változhatnak, miért örökök, mikor mindenki látja, hogy eleve hibás volt a nők elnyomása?

2013. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/227 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet, hogy Isten rossz törvényeket adott a zsidóknak, amit überelnie kellett?

Miért nem adott nekik egyből jó törvényeket?

2013. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/227 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak olyan dolgok, amire nem tudhatjuk a választ, szerintem fölösleges, ilyen dolgokon filozófàlni. Isten útjának csak egy részét írja le a Biblia, nem ismerjük őt teljesen. "


Aha! Mi lenne, ha leírnád, mit tudsz Istenről?

2013. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/227 anonim válasza:
40%

Az én véleményem az, hogy Isten (nevezhetjük bárhogy), egy lelki támaszt nyújthat az embereknek! Nem szükséges, hogy úgy képzeljük el, ahogy a Biblia mondja... az sem fontos, hogy hogyan nevezzük vagy, az, hogy ki hány istenben hisz! A lényeg az lenne, hogy ha valamikor szükségünk van arra, hogy valaki segítsen, akkor tudjunk kitől segítséget kérni!

A hit egy támaszt ad, reményt!


Személy szerint nem különösebben hiszek istenben... Inkább a tudománynak... Ennek ellenére azt gondolom, hogy néha mindenkinek szüksége van egy "felsőbb" személy, létforma elképzelésére, hogy könnyebben áthidalja a problémákat!

2013. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/227 anonim ***** válasza:
0%

"tehát akkor ezt szerény

véleményem szerint lezárhatjuk azzal a

végkövetkeztetéssel, hogy Isten végső

soron szoros keretbe foglalja a családot,

ami a nőnek nem kedvez minden

esetben."


Igen, legalább ebben konszenzusra jutottunk végre.


" Tévedsz, nem a Biblia leplezi le, hanem a

Te egyéni interpretációd a Bibliáról."


Tévedsz, a Biblia igenis egyértelműen leleplezi a hamis Keresztényeket, de ha te azt mobdod, hogy ez nem így van, akkor ezt bizonyoítanod is kellene nem? Én egy szempillantás alatt bebizonyítom a Biblia alapján, hogy mondjuk például a gyilkolás miért nem Keresztényi dolog, vagy mondhatnám a bálványimádást is stb. Te ennek az ellenkezőjét hohyan bizonyítod be a Szentírás alapján?


" Tehát nem tudod bebizonyítani. Értem,

köszönöm."


Úgy, hogy közben vered a melledet, hogy Isten csak az emberek képzeletbeli szüleménye és aki másként gondolkodik, az szellemileg analfabéta, biztosan nem.


" De hát Te nem látod, hogy ez nem

kötekedés, ez puszta kritikus

gondolkodás :D Azt mondod, a Biblia

igaz istenről ír, mert a Bibliában olyan

próféciák vannak, amelyek a Bibliában

(sehol máshol, csak a Bibliában)

teljesülnek be."


Szetintem meg a való életben is gyönyörűen beteljesedtek illetve teljesednek és teljesedni is fognak, arról pedig, hogy te ezeket szándékosan figyelmen kívül hagyod, én nem tehetek. Végül is ez is egy prófécia beteljesedése, hogy rengetegen gúnyolódnak és figyelmen kívül hagyják, De szerinted nyilván még ez sem a való életben teljesedik be, csak a Bibliában...


Kedves tzolko!


"Kedves István!

Azt hiszem, belátod, hogy nagy

jelentőségű térítőmunkád feleslegessé,

jelentéktelenné csökken."


Miért is? Indoklást is várok.


" Hogyne fogná! Kezded pedzeni, talán

nem ismeretlen előtted a precedens

fogalma. A lehetőség nem szűnik meg,

már Te is sejted, hiszen ha két embernél

(akik még tökéletesek is voltak) probléma

adódott, akkor 144000 - nél sokkal

nagyobb az esély rá."



Persze, csak hogy Isten ezzel bebizonyította igazságosságát, többé nem kellesz ezt az egészet újra eljátszania.

Egyébként nem 144000, mint már az előző válaszomban is írtam, valójában nem tudhatjuk, hogy mennyien lesznek, akik "öröklik" a Földet.


" "Adhatta volna, de nem ezt tette. És??

Akkor most mi van? legalább bővült a

Biblia egy történettel, nem értem miért

baj ez."


Mert nincs értelme a történetnek, illetve

ami értelmet tulajdonítottál neki, az

hamis."


Miért lenne hamis? Miért lenne jobb azt olvasni a Bibliában, hogy Isten ezt a bizonyos érzést adja Ábrahámnak, anélkül, hogy ezt tapasztalásból szerezné?? Eleve szabad akaratból kell hozzá közelednünk, az már pedig nem lenne az, ha irányítaná közben Ábrahám gondolatait, érzéseit.


" Egyébként még Isten is változtat a

törvényein, Jézussal más szelek

fújdogálnak, de akkor a régi törvények

nem voltak jók, hiszen változás kellett."


Nem hiszem, hogy azok a törvények hibásak lettek volna, inkább szigorúak, szerintem örüljünk neki, hogy enyhitett rajtuk.

2013. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/227 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, legalább ebben konszenzusra jutottunk végre."


Én nem ezt mondanám, inkább azt mondanám, hogy nekem lett igazam, Te pedig tévedtél. De a békesség kedvéért mondjuk azt, hogy konzenszusra jutottunk.


"Tévedsz, a Biblia igenis egyértelműen leleplezi a hamis Keresztényeket, de ha te azt mobdod, hogy ez nem így van, akkor ezt bizonyoítanod is kellene nem?"


Miért engem terhel a bizonyítás? Ha azt mondod, hogy a Te Biblia interpretációd helyes, a katolikusoké, a protestánsoké, vagy a szomszéd Marcsi nénié pedig hamis, akkor miért nekem kell bizonyítanom, mikor a kiinduló állítás nem is tőlem származik? Nem-nem kedves barátom, a bizonyítás terhe téged illet...


"Én egy szempillantás alatt bebizonyítom a Biblia alapján, hogy mondjuk például a gyilkolás miért nem Keresztényi dolog, vagy mondhatnám a bálványimádást is stb."


A gyilkolást nem fogadom el, mert nem bibliai tanítás. Az emberiség kezdete óta tudja ezt mindenki. A bálványimádás pedig alapvetően egy idiótaság, amit a Bibliába csak azért írtak bele, hogy ezzel a kereszténységet megtegyék, mint uralkodó ideológiát. Az pedig marhára nem érdekel, hogy a szentírás alapján miért helytelen a bálványimádás, mert a való élet azt mutatja, hogy "bálványimádással" is lehet teljes életet élni. Néha érdemes a "szentírást" letenni és kicsit a való életet is szemlélni :)


"Úgy, hogy közben vered a melledet, hogy Isten csak az emberek képzeletbeli szüleménye és aki másként gondolkodik, az szellemileg analfabéta, biztosan nem."


Attól függetlenül, hogy Isten létezése nagyon valószínűtlen (szinte kizárható, ha a bibliai istent nézzük) attól még lehet véleményem Istenről, és a Bibliában leírt "erkölcsi tanításokról". Az pedig tévedés, hogy aki másképp gondolkodik, az szerintem szellemi analfabéta, én szerintem Te vagy a szellemi analfabéta :)


"Szetintem meg a való életben is gyönyörűen beteljesedtek illetve teljesednek és teljesedni is fognak, arról pedig, hogy te ezeket szándékosan figyelmen kívül hagyod, én nem tehetek."


Nem szándékosan hagyom figyelmen kívül, egyszerűen nem látok olyan bizonyítékokat, amelyeket érdemes lenne komolyan vennem. Az, hogy Te mit látsz bele a Bibliába, eléggé irreleváns, mert én pl. azt olvasom ki belőle, hogy a telet nyár követi, és kész...most akkor ez bizonyítja, hogy a Biblia igaz...?


"Végül is ez is egy prófécia beteljesedése, hogy rengetegen gúnyolódnak és figyelmen kívül hagyják, De szerinted nyilván még ez sem a való életben teljesedik be, csak a Bibliában... "


Szerintem azért gúnyolódnak rajta és hagyják figyelmen kívül, mert a Biblia egyszerűen képtelen lépést tartani a korral. Maradi, primitív erkölcsöket fogalmaz meg, melyeket korunk szekuláris elvei, felvilágosult újításai minden tekintetben felülírnak.

Ha a Bibliát vennénk ma is alapul, megkövezhetnénk a gyerekünket engedetlenségért, az eretnekeket megégethetnénk, a vasárnap dolgozókat pedig halálra kövezhetnénk (és ezek között újszövetségi törvény is van, úgyhogy nem kell itt a ferdítés)


Ezeket ma a 21. században szörnyű barbárságnak tekintjük, és ne legyenek illúzióid: nem azért, mert a kereszténység önkritikát gyakorolt, és úgy gondolta, ideje a fejlődés útjára lépni. Azok a dolgok, melyeket ma természetesnek veszünk, pl. a nők egyenjogúsága, a házasságbontáshoz való jog, a vallásszabadság, a rabszolgaság eltörlése, egyenjogúsítás, ezek EGYIKE sem vallási hagyományból származik, hanem mind-mind külső (valláson kívüli) hatás eredménye. A felvilágosult filozófia, a polgárjogi mozgalmak, az egyenjogúsításért való küzdelem, sőt, még a munkásmozgalmak segítsége nélkül ma a kereszténység ott tartana, mint most az iszlám. Nem részletezem, de szerintem tudod, mire gondolok. Köszöntem.

2013. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/227 anonim ***** válasza:
91%

""Kedves István!

Azt hiszem, belátod, hogy nagy

jelentőségű térítőmunkád feleslegessé,

jelentéktelenné csökken."


Miért is? Indoklást is várok. "


Írtam már néhányszor, de tessék:


Isten megprófétálja a Bibliában, hogy a végítéletkor csak kevesen fognak üdvözülni és ezt nem tudod megváltoztatni. Hiába térítesz, hiába szorgoskodsz, a kevés az továbbra is kevés marad, nem lehet sok...

2013. aug. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/227 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, legalább ebben konszenzusra

jutottunk végre."


Én nem ezt mondanám, inkább azt

mondanám, hogy nekem lett igazam, Te

pedig tévedtél. De a békesség kedvéért

mondjuk azt, hogy konzenszusra

jutottunk."


Akkor ídézd már légyszíves azt a hozzászólásomat, ahol ellent mondtam annak, amit írtál az előző kommentedben, én sajna többszöri visszanézés után sem talátam ilyet, de ha te ennyire viszed ezzel kapcsolatban az igazadat, akkor neked biztos sikerült ilyet találni.


" Miért engem terhel a bizonyítás? Ha azt

mondod, hogy a Te Biblia interpretációd

helyes, a katolikusoké, a protestánsoké,

vagy a szomszéd Marcsi nénié pedig

hamis, akkor miért nekem kell

bizonyítanom, mikor a kiinduló állítás

nem is tőlem származik? Nem-nem

kedves barátom, a bizonyítás terhe téged

illet."


Tőled hangzott ell az az állítás, hogy a Biblia nen leplezi le a hamis tanításokat, azt mondtad, hogy ezt csak az én egyéni interpretációm teszi a Bibliáról, tehát itt igenis neked kellene bizonyítanod, tehát akko mondjad csak nyugodtan, melyik tanításról nem leplezi le a Biblia, hogy az ellent mond neki, legalább mondj egy példát.


" Az

pedig tévedés, hogy aki másképp

gondolkodik, az szerintem szellemi

analfabéta, én szerintem Te vagy a

szellemi analfabéta"


Szerintem meg ostobaság valakit a hitéért szellemi analfabétának hinni, mert szinte mindenki hisz valamiben, de te tudod.


" Nem szándékosan hagyom figyelmen

kívül, egyszerűen nem látok olyan

bizonyítékokat, amelyeket érdemes lenne

komolyan vennem."


Ha te a linkben szereplő, Zsidó népről szóló próféciákat nem tartod annak, az a te bajod, bár legalább megpróbálhattad volna megindokolni, hogy miért.


" Szerintem azért gúnyolódnak rajta és

hagyják figyelmen kívül, mert a Biblia

egyszerűen képtelen lépést tartani a

korral. Maradi, primitív erkölcsöket

fogalmaz meg, melyeket korunk

szekuláris elvei, felvilágosult újításai

minden tekintetben felülírnak.

Ha a Bibliát vennénk ma is alapul,

megkövezhetnénk a gyerekünket

engedetlenségért, az eretnekeket

megégethetnénk, a vasárnap dolgozókat

pedig halálra kövezhetnénk (és ezek

között újszövetségi törvény is van,

úgyhogy nem kell itt a ferdítés)"


Azt már említettem, hogy az újszövetségi törvényeket kell alapul venni, tehát akkor konkrétan melyik újszövetségi törvényre is gondolsz?


"

2013. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/227 anonim ***** válasza:
0%

Kedves tzolko!


"Írtam már néhányszor, de tessék:


Isten megprófétálja a Bibliában, hogy a

végítéletkor csak kevesen fognak

üdvözülni és ezt nem tudod

megváltoztatni. Hiába térítesz, hiába

szorgoskodsz, a kevés az továbbra is

kevés marad, nem lehet sok."


Igen, de úgy tudom az is meg van jövendölve, hogy Isten népének hírdetnie kell az evangéliumot, én pedig Isten népéhez szeretnék tartozni.

2013. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!