Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
 221/227 anonim ***** válasza:
100%

István tanú, tehát nem nagyon volt választása.

Kitagadták volna, ha nem hisz el mindent kérdezés nélkül.

Ez is ilyen kedves keresztényi szokás, úgy hallottam.

2013. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/227 anonim ***** válasza:
0%

" Nem, de épp a prófécia sem mondott ilyen jellegűeket. Ahogy tzolko rávilágított erre, csak Te akarod belelátni a próféciákba az igazságot"


Szerintem meg nem, ugyan is a Biblia elég konkrétan közli a hódító nevét többek között az Ézsaiás 45:1-ben, de a 44:28 is említi.


"


1) Babilon nem bukott el, sőt, a perzsákat a források szerint örömujjongással fogadták. A várost nem rombolták le. Egy jövendölés mínusz."


Hát nekem ma elég lakatlannak tűnik, mellesleg nézd már meg, hogy mit ír erről a Biblia, pontosan azt, hogy harc nélkül fogják bevenni Babilont.


" 2) Diaszpóra. Minden népcsoportosulás elhagyta már a szülőföldjét. Abban látod a különlegességet, hogy a zsidókét megjövendölték, a többiekét nem? Én ebben semmi különlegeset nem látok. Még egy jövendölés mínusz."


Itt nem "szülőföld elhagyásról" van szó, hanen teljes szétszórásról, ja és a Biblia ezzel kapcsolatban ír még egy jövendölést, mégpedig hogy nem fognak asszimilálódni.


" 3)Zsidó holokauszt. Szóval zsidóüldözés? Melyik? Római birodalomkori? Egyiptomi? Babiloni? Náci németországbeli? Szovjetunióbeli? Még egy jövendölés mínusz."


Elég egyértelmű, hogy melyik az a zsidóüldözés, amelxik annyira brutális volt, hogy nég a munkájuk miatt sem tartották életben őket, annyira értéktelennek számítottak.


" 4) Ha a 3-as pontot nézed, akkor ez sem állja meg a helyét, hiszen nem az első zsidóüldözés után alapították meg Izraelt. Negyedik jövendölés mínusz."


Nem, de a Bilia sem ezt írja, hanem egyértelműen a diaspóra utánra teszi ezt.


" 5) Áldás...az én történelemtanulmányaim szerint a zsidók kivételes üzleti érzékkel rendelkeztek. Talán véletlenül sem ennek köszönhető, hogy erős politikai lobbit tudtak maguknak kiépíteni, ami a sikerhez vezette őket? Hmmm...sajnos ötödik mínuszod."


Nos a Biblia nem írja, hogy konkrétan miben fog megnyílvánulni az áldás, úgyhogy ezen fölösleges vitatkozni.


" Szóval te komolyan elhiszed azt, amit Hitler a Mein Kampfban írt? Akkor ezek alapján a németeket is árjáknak kell gondolnod."


Nem, de nem is erről volt szó...


"És a történelem nem őt igazolta. A gazdaság tönkremenését a németek csak maguknak köszönhették az I. világháború miatt."


Ebben egyet értek, a Zsidók itt csak a bűnbakok voltak, de ez most a vita szempontjából lényegtelen.


"Nahát, micsoda szalámi taktika Ami rád jellemző, azt rámvetíted. Ügyes, de szánalmas.

És ne hidd, hogy kiforgatom a Szentírást: Jézus, az én barátom tudni fogja, hogy szeretetből gyilkoltam azokat a mocskos hitetleneket"


Márpedig igenis te forgatod ki a Szentírást, ugyanis Jézus egyértelművé tette, hogy aki fegyvert fog, fegyver által hal meg.


" "Pedig már a legelején le van írva, hogy Isten miért engedi még meg a szenvedést, de úgy látszik az olvasás nem az erősséged"


Áh, várjál, kitalálom anélkül, hogy elolvasnám!


Csak nem a fennköltebb jó nevében? Csak nem talált-süllyedt?"


Ha tudni akarod, akkor javaslom inkább olvasd el, mert így fogalmad sincs az egészről.


"1) Ezékiel 26:7-14-ben például azt a jövendölést

olvashatjuk, hogy Türosz el fog pusztulni...a város

ehhez képest köszöni szépen, ma is jól van. Nem

teljesedett be. Nahát!"


De beteljesedett, igen, a prófécia minden egyes részlete beteljesedett Türoszon.

És hogy ma hogy mégis "jól van"?

Ézsaiás arról is

prófétált, hogy bizonyos idővel később Isten újból

a városra fordítja figyelmét, s ismét jólétet biztosít

neki.


" 2) Szintén Ezékiel, 29:8-12-ben Egyiptom

elpusztulásáról is olvashatunk...nem következett be,

Egyiptom soha nem vált "sivataggá". Hmmm, gyanús,

nemde?"


De, ez is megtörtént. Nabukodonozor

kivonult Egyiptom ellen, és legyőzte. Egyiptom 40 éves

elhagyatottsága ez után a vereség után kezdődhetett.


" 3) Ezékiel 30:12 szerint a Nílus ki fog száradni. Soha

nem következett be. Hoppá-hoppá, ez érdekes.

(ugyanezt a jövendölést olvashatjuk Izsajás könyvében)"


Habár nincs bizonyíték arra vonatkozólag, hogy a Nílus valóban kiszáradt volna, attól még ez nyugodtan bekövetkezhetett Nabukodonozor győzelme után.


" 4) Izsaiás könyvében azt olvashatod, hogy Egyiptom

Kánaán nyelvén fog beszélni. Nem hogy soha nem

beszélt ezen a nyelven Egyiptom, de már kihalt

nyelvvé vált ez a nyelv. Hmmmm"


Ez a prófécia pedig akkor teljesedett be az ókorban, amikor az

egyiptomi városokban héber nyelven beszéltek az

odamenekült zsidók.


Kedves tzolko!


"Azt sem hinném, hogy a zsidók nem éreznék magukat

jól, ha dolgozniuk kell, szerintem tévedsz, mert láttam

már egyet egy bankban, elég szorgalmasnak tűnt."


Nos azért az nyilván nem mindegy, hogy miért dolgozik az ember, megéri e neki a munka, az viszont tény, hogy a Zsidók elhagyták egyiptomot, tehát mégsem érezhették ott olyan jól magukat.


" Miért dühöng Isten a zsidók állandó elpártolásán, miért

kecsegteti őket folyton, mikor mindezt előre is tudta és

pontosan tisztában volt vele, hogy szabad akaratukból

mit fognak választani?"


Miért, talán örülnie kellene neki? Nem értem ettől miért ne fejezhetné ki a nemtetszését.


" Miért nem úgy teremtette meg a világot, ahogy az

utolsó itélet után lesznek a dolgok?

Talán nem mindenható? Vagy nem tudta előre, miként

alakul a világ?"


Jó oka van erre, a linkemből ez is könnyen kiderül, hogy miért hagyja, hogy bebizonyosodjon az ördög tévedése.


" Miért prófétál, ha tudja, hogy sokakat úgysem győz

meg, akiket igen, azok anélkül is a hívei?"


Honnan gondolod, hogy a prófétálással az volt az egyetlen célja, hogy az ateistákat meggyőzze, hogy ő létezik?


# 220-nak:


" Hadd kérdezzek valamit, István. Te a környezeted

hatására ( szüleid, papok, iskola stb.) vagy valami

isteni csoda ( visszanőtt egy levágott végtagod,

megjelent előtted egy angyal stb.) lettél keresztény?"


Saját meglátásom vezetett ide, bár a szüleim is Keresztények, de önmagában nem ezért lettem keresztény.

2013. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/227 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha a dolgok nem létezését kéne bizonyítani, akkor tömve lennének a börtönök. Ugyanis ilyen alapon bárkit megvádolhatnék azzal hogy megölt egy másik embert... Ugyanis ha csak nem volna videófelvétele arról, hogy gyilkosság időpontjában máshol volt, akkor azonnal menne is a börtönbe. ugyanis az én szavam, mint állítóé érvényesülne. ugye érted már ebből miért hülyeség a kérdés?

2018. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/227 anonim válasza:
100%
Egyébként a keresztények istenét és a régebbi primitívebb és még primitívebb kultúrák isteneit is mind emberek teremtették. Nagyon egyszerűen bizonyítható ez. Minél fejletlenebb, egyszerűbb egy kultúra annál primitívebb a vallása is. Ez az oka annak is pl, hogy az ószövetségbeli Isten sokkal véresebb és kegyetlenebb mint az Újszövetségbeli. Mert kegyetlenebb volt a korszak is amikor kitalálták. A még korábbi istenek pedig még primitívebb hülyeségek. Amikor nem voltak nagyobb közösségek, városok stb, hanem csak egy egy csoport ember, akkor nem is volt szükséges egy közös istenre vagy bármi bonyolultabb dologra. Akkor inkább hiedelmek voltak. Pl felfestették a falra a vadászatot, hogy az majd sikeres legyen. Vagy iylen dagadt vénsuz szobrokat faragtak, mert attól remélték a gyermekáldást és hasonlók. Aztán még ennél is korábban, amikor az ember még ennél is fejletlenebb volt nem voltak még ezek sem. Tehát istenek sem.
2018. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/227 anonim válasza:
100%
Most hogy mondjak egy példát még, a rómaik márványból például szárnyas péniszeket is faragtak, mert annak is isteni erőt tulajdonítottak és termékenységet stb.
2018. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/227 anonim válasza:
100%

De persze mindenki azt hisz amit akar.

Én például azt hiszem hogy az őskori, újkori, középkori stb istenek előtt volt már egy még korábbi, egy szárnyaspénisz. És az univerzum és benne az összes anyag ebből a szárnyaspéniszből fröccsent ki, és azóta folyik szét, gyakorlatilag egy egyre szétnyúló spermahalmaz. A csillagok és a bolygók pedig a kis hímivarsejtek a nagy világejakulátumban. Kész.


Tudsz egyetlen bizonyítékot is mondani rá hogy nem így van? Ugye hogy nem, tehát így van!

2018. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/227 anonim ***** válasza:

Kérdező


Mennyire veszed isten egy kalap alá a vallással?

Ha a vallásra rá cáfolunk , rámutatunk az ellentmondásokra,tévedésekre stb akkor az megfelelne bizonyítéknak?


De az is kérdés mit tekintesz istenek.

A világ létrejött valahogy. Azt a személyiség, szándék nélküli természetes fizikai hatást is tekinthetjük istennek ami létre hozta.

2020. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!