Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/227 anonim ***** válasza:
100%

"Iste fele annyira sem volt tömegyilkos, mint az ember saját magával, a külömbség csak az, hogy életet kioltani csak Istennek volt joga."


Bullshit. Isten városokat égetett el, éhínségekkel, ragályokkal, özönvízzel ostorozta a Földet. Nem tudom, szerintem az emberiségnek eddig egyszer sem sikerült ki írtania egy egész bolygót. Ez Istennek 40 nap és 40 éjszaka alatt sikerült. Életet pedig már miért lenne joga kioltani, ha egyszer az embernek megtiltja, hogy ne öljön??? Esetleg nem kellene a te istenednek mondjuk példát statuálnia azzal, hogy nem kezd esztelen vérengzésbe, ha valaki nem követi az utasításait?


"A rasszista alatt nem tudom mit értessz, olyan volt, hogy a zsidókkal szövetséget kötött, akkor segítette őket, de ennek vége."


Ja, végülis teljesen apró dolog, hogy akárcsak Hitler az árjákat, úgy Isten a zsidókat tartotta egyedülinek, különlegesnek. Plusz rengeteg teológus a Bibliából merítette rasszizmusát, mely később a rabszolgatartáshoz vezetett (pl. a feketéket sokáig "Kám gyermekeinek" tekintették, akik befeketültek a bűneiktől)


"au új világba pedig az mehet be aki akar, feltéve, ha Istent szolgálja, az pedig nem számít milyen rasszhoz tartozik."


Na mekkora szerencse...


"Isten nem nögyűlölő, a nőt a férfi alá veti bizonyos dolgokban, mint például a család irányítása, nem tudom ettől miért lenne nőgyűlölő."


A nőt nem a férfi kényszeríti szubmisszív szerepbe, hanem Isten:


"Az asszony csendességben tanuljon, teljes engedelmességgel" - Timóteus 1. levél 2:11


"A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, amint a törvény is mondja." - Korintusbeliek 1. levél, 14:34


Áruld már el nekem mi ez, ha nem a nők teljes lenézése, és másodrendű személyekként való kezelése? Nem beszélve arról, hogy a házasságról is igen furcsa szabályokat ír (pl. azt tudtad, hogy ha háborúba mész, és egy családfőt megölsz, elrabolhatod az özvegyet, hazaviheted magaddal, és még csak azzal sem kell törődnöd, hogy a nő ezzel talán nem ért egyet).


"Kirekesztő alatt nem tudom mit értesz, fejtsd ki bővebben."


Kirekesztő, bizony. Mit mond neked az tízparancsolat első eleme? Bizony, mindenki, aki más vallású, kapásból a pokolban fog égni. De gondolom ez nem kirekesztő, ez teljesn jogos...


"Nem tudom miért gyűlölöd ennyire Istent"


Nem gyűlölöm Istent, egyszerűen csak képes vagyok az érme másik oldalát is meglátni. Ezt bírom szinte az összes keresztényben, mindegyikőjük elhiszi, hogy KIZÁRÓLAG jóságok vannak a Bibliában (nem tagadom, 1-2 jó dolog van benne, pl. alamizsnaosztás), de azokon a részeken, ahol Isten megőrül, és vérontásba kezd valahogy átcsúszik. Csak a jó gyümölcsöket veszik észre a fán, a rohadtakat, férgeseket meg inkább átdobják a szomszédhoz...könnyebb, mint azt is felszedni a földről.


"de lehet hogy azért, mert nem ismered őt teljesen. És mint mondtam már, övé az ítélkezés joga."


Ó szerintem nagyon is jól ismerem a Bibliában leírt Istent... :)


"Serintem örüljünk egyáltalán, hogy habár elfordultunk tőle, de a fiának, Jézus váltságáldozatának köszönhetően kapunk még egy esélyt, hogy vissza térjünk hozzá.

Ő képes volt értünk elküldeni a fiát, hogy megmenekülhessünk, rosszat nem akar nekünk, hiszen ha magunkra hagyna, tudná, hogy rövid időn belül kiírtaná magát az emberiség."


Ez is csak Istent minősíti. Megbocsátani is csak úgy bírt, hogy előtte hagyta, hogy Jézust megalázzák, megkínozzák, majd fájdalmak közepette meghaljon. Mekkora egy jó arc volt ez az isten, főleg, hogy más módja biztos nem volt a megbocsátásnak...


Erről eszembe jutott egy jelenet a Star Wars-ból, a Birodalom Visszavágból, amikor az Ezeréves Sólyom menekül a Birodalom elől. Megvan a jelenet?


Han Solo-ék elmenekülnek a birodalmiak elől, és a birodalmi tiszt, gombóccal a torkában vállalja a felelősséget a kudarcért, és jelent Vader nagyúrnak. Természetesen Darth Vader nem tűri meg a kudarcot, és mindenféle különösebb nehézség nélkül megfojtja a birodalmi tisztet. Rögtön utána csak ennyit mond Vader:

-Nem haragszom Önre, kapitány.


Nem ismerős...?


Azt pedig nem tudom miért mondaná bárki, hogyha Isten elhagy minket, az emberiség kiirtaná magát. Hát a BIBLIÁBAN van leírva, hogy Isten maga irtotta ki az embereket!! Akkor most hogy is van ez? Nem lehet, hogy pont, hogy Isten nélkül lenne több esélyünk a túlélésre...?

2013. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/227 anonim ***** válasza:
0%

"Bullshit. Isten városokat égetett el,

éhínségekkel, ragályokkal, özönvízzel

ostorozta a Földet. Nem tudom,

szerintem az emberiségnek eddig

egyszer sem sikerült ki írtania egy egész

bolygót. "


Gondolom azt most sem nézted meg, hogy miért tette, vajon miért pusztította el Isten az özönvíz előtt élt embereket, mikor olyan jóságosak, békészeretők voltak és szeretetben éltek egymással. Én Inkább hálát adok neki, hogy akkor volt vqlaki, és gátat vetett annak, ami ott folyt.


" Ja, végülis teljesen apró dolog, hogy

akárcsak Hitler az árjákat, úgy Isten a

zsidókat tartotta egyedülinek,

különlegesnek. "


Isten a Zsidókkal szövetséget kötött, tudod mit jelent az? Tehát megsúgom, nem rasszizmusból vezette és segítette őket, hanem mert pont ez volt a szövezségben.


" "Az asszony csendességben tanuljon,

teljes engedelmességgel" - Timóteus 1.

levél 2:11"


Ebből miért jön le neked mindjárt az, hogy nőgyűlölő?

Abból a részből jött le neked, hogy legyen engedelmes a férjével szemben, vagy abból, hogy csendességben tanuljon?


"

"A ti asszonyaitok hallgassanak a

gyülekezetekben, mert nincsen

megengedve nékik, hogy szóljanak;

hanem engedelmesek legyenek, amint a

törvény is mondja." - Korintusbeliek 1.

levél, 14:34"


Igen, a gyülekezet vezetésébe nem szolhatnak bele,

de ha nagyon akarnák, megtehetnék közvetetten a férjüket felhasználva, de Isten a férfiakat bízta meg a gyülekezet vezetésével.

Tehát mint mondtam, a gyengébb nem képviselőjét a férfi alá veti bizonyos dolgokban, ez mindenden és ettől sem lesz nőgyűlölő.


" azt tudtad,

hogy ha háborúba mész, és egy családfőt

megölsz, elrabolhatod az özvegyet,

hazaviheted magaddal, és még csak azzal

sem kell törődnöd, hogy a nő ezzel talán

nem ért egyet"



Nem, ez nem igaz, már csak azért sem, mert egy igaz keresztény tudniillik nem megy háborúba, mert a Biblia tiltja.



"Kirekesztő, bizony. Mit mond neked az

tízparancsolat első eleme? Bizony,

mindenki, aki más vallású, kapásból a

pokolban fog égni. De gondolom ez nem

kirekesztő, ez teljesn jogos."


Miért kirekesztés, hogy megkívánja tőled, hogy ne hamis isteneket, bálványokat stb. imádd, hanem őt szeresd?


" Ó szerintem nagyon is jól ismerem a

Bibliában leírt Istent..."


Én pedig továbra is azt mondom, hogy szerintem meg nem, de te tudod....


" Ez is csak Istent minősíti. Megbocsátani

is csak úgy bírt, hogy előtte hagyta, hogy

Jézust megalázzák, megkínozzák, majd

fájdalmak közepette meghaljon."


Jehova nem csak szerető Isten, hanem igazságos is. Mivel egy tökéletes ember hozta be a bűnt az emberek közzé, ezért egy tökéletes ember váltsága kell ahhoz is, hogy a bűn eltávozzon, arról pedig nem Isten tehet, hogy az emberek úgy ölték meg, hogy előtte jól megkínozták, hanem szintén csak az ember.


" Azt pedig nem tudom miért mondaná

bárki, hogyha Isten elhagy minket, az

emberiség kiirtaná magát."


Hát akkor elég szűk látókörű lehetsz, ha még azt sem látod, hogy mi folyik a világban. Az embernek többször is sikerült már majdnem kiírtania magát, lásd 1 vh., 2. vh., vagy a hideg háború, amikor tényleg csak egy hajszálon függött a dolog, s ráadásul midezek az elmúlt száz éven belül történtek, nem kellenének ide még évezredek sem, hogy az ember teljesen kiírtsa magát.


" Nem lehet, hogy pont,

hogy Isten nélkül lenne több esélyünk a

túlélésre...?"


Nem, mellesleg pont erről szól a vitakérdés is, hogy Istennel, vagy Isten nélkül lenne jobb az embernek. Sátán is pont ezzel a kérdéssel szált szembe Istennel, hogy nélküle jobb lesz az embernek és emellett még az uralkodási jogát is megkérdőjelezte, pont mint te!

2013. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/227 anonim ***** válasza:
100%

"Sátán is pont ezzel a kérdéssel szált szembe Istennel, hogy nélküle jobb lesz az embernek és emellett még az uralkodási jogát is megkérdőjelezte, pont mint te!"


ja, ott voltál és hallottad a beszélgetést, mi?:D

mert ha így lenne még el is hinném

2013. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/227 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom azt most sem nézted meg, hogy miért tette, vajon miért pusztította el Isten az özönvíz előtt élt embereket, mikor olyan jóságosak, békészeretők voltak és szeretetben éltek egymással. Én Inkább hálát adok neki, hogy akkor volt vqlaki, és gátat vetett annak, ami ott folyt."


Nem az, hogy nem nézem meg, miért tette...nem vagyok HAJLANDÓ megnézni, hogy valaki, aki számomra tiltja a gyilkolást, miért gyilkol ártatlanokat...többek között csecsemőket IS! Ha te szerinted ez indokolt cselekedet volt Isten részéről, akiről így el kell hinned, hogy mindenható (tehát lett volna más módja is megtisztítani a Földet), akkor igencsak eltorzult világszemléleted van, és őszintén sajnállak is érte.


Ha te megölsz egy gyereket, ezek szerint még képes lennél megindokolni, hogy miért volt jogos...?


"Isten a Zsidókkal szövetséget kötött, tudod mit jelent az? Tehát megsúgom, nem rasszizmusból vezette és segítette őket, hanem mert pont ez volt a szövezségben."


Igaz, ez nem rasszizmus, sokkal inkább szociáldarwinizmus, fajelmélet.


"Ebből miért jön le neked mindjárt az, hogy nőgyűlölő?

Abból a részből jött le neked, hogy legyen engedelmes a férjével szemben, vagy abból, hogy csendességben tanuljon?"


Miért, neked az jön le, hogy ez természetes? Az asszony üljön csendben otthon, míg a férjnek mindent szabad? Ez kirekesztő, és súlyosan primitív felfogás.


Inkább annak adj hálát, hogy a felvilágosodás végre kirántotta a nőket ebből a sötét helyzetből, amibe a Biblia belekényszerítette őket.


"Igen, a gyülekezet vezetésébe nem szolhatnak bele,

de ha nagyon akarnák, megtehetnék közvetetten a férjüket felhasználva, de Isten a férfiakat bízta meg a gyülekezet vezetésével."


Na, hadd kérdezzek vissza, mégis miért nem vezethetnek a nők gyülekezeteket? Mégis mi az oka, hogy a nők nem élvezhetik ezt a pozíciót, mikor elvileg Isten egyenlőnek teremtett mindent és mindenkit? Miért rendeli alá a nőt a férfinak? Nem veszed észre, hogy anélkül, hogy észrevennéd, az én állításomat támasztod alá?


Te magad írod, hogy Isten a férfi alá rendeli a nőt. Azaz másodrendűnek kezeli a nőket...de valahogy ez mégsem alárendelés. Önmagadnak mondasz ellent!!


"Nem, ez nem igaz, már csak azért sem, mert egy igaz keresztény tudniillik nem megy háborúba, mert a Biblia tiltja."


Húhúúú, pedig vannak versek, melyek igencsak az ellenkezőjét hirdetik...nem beszélve arról, hogy a történelem sem téged igazol ebben. Gondolkodj most egy pillanatra tisztán, és próbáld meg összeszámolni, hányan haltak meg a vallás miatt az emberi történelem során. Szerintem egészen elképesztő számot fogsz kapni.


"Miért kirekesztés, hogy megkívánja tőled, hogy ne hamis isteneket, bálványokat stb. imádd, hanem őt szeresd?"


Azért, mert semmi, de abszolút semmi nincs a világon, ami igazolná, hogy a keresztény isten az egyetlen igaz isten. Ezt is annyira imádom (=rühellem) bennetek keresztényekben, hogy zsigerből elhiszitek magatokról, hogy felsőbbrendűek vagytok, mert a Biblia azt mondja nektek, hogy az egyetlen igazi istent imádjátok...miközben az senkinek nem fordul meg a fejében, hogy a Biblia maga is pogány történetekből összetákolt lopott történet.


"Én pedig továbra is azt mondom, hogy szerintem meg nem, de te tudod...."


Mondjad akkor, hát bánom is én :D


"Jehova nem csak szerető Isten, hanem igazságos is. Mivel egy tökéletes ember hozta be a bűnt az emberek közzé, ezért egy tökéletes ember váltsága kell ahhoz is, hogy a bűn eltávozzon, arról pedig nem Isten tehet, hogy az emberek úgy ölték meg, hogy előtte jól megkínozták, hanem szintén csak az ember."


Isten tehet a bűnről. Erről ennyit. Nevetséges az a tény, hogy egy mindentudó, mindenható, végtelen istenben hiszel, de azon nem gondolkodsz el, hogy ahhoz képest, hogy mindentudó, mindenható, végtelen, igencsak elrontotta a dolgát.


"Hát akkor elég szűk látókörű lehetsz, ha még azt sem látod, hogy mi folyik a világban. Az embernek többször is sikerült már majdnem kiírtania magát, lásd 1 vh., 2. vh., vagy a hideg háború, amikor tényleg csak egy hajszálon függött a dolog, s ráadásul midezek az elmúlt száz éven belül történtek, nem kellenének ide még évezredek sem, hogy az ember teljesen kiírtsa magát."


Na és? Háborúk mindig is voltak, mindig is lesznek. A kereszténység korában is voltak háborúk, épp ezért abszurd az a feltételezésed, hogy az emberiség csak akkor maradhat fent, ha a kereszténységet, a vallásháborúk, boszorkányégetések és inkvizíciók ideológiáját követi. Nem vallási hovatartozástól függ az emberi természet.


"Nem, mellesleg pont erről szól a vitakérdés is, hogy Istennel, vagy Isten nélkül lenne jobb az embernek. Sátán is pont ezzel a kérdéssel szált szembe Istennel, hogy nélküle jobb lesz az embernek és emellett még az uralkodási jogát is megkérdőjelezte, pont mint te!"


Nos, azt bebizonyítottam már a Biblia alapján, hogy a Sátán kevesebb emberi halálért felelős, mint Isten, úgyhogy végülis nem értem, ezzel mi is a baj? :)

2013. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/227 anonim ***** válasza:
0%

" Nem az, hogy nem nézem meg, miért

tette...nem vagyok HAJLANDÓ megnézni,

hogy valaki, aki számomra tiltja a

gyilkolást, miért gyilkol

ártatlanokat"


Talán azért, nert nen is annyira ártatlanokat gyilkol, de hát ha nem vagy hajlandó megnézni az okokat, akkor honnan is tudnád.


"Ha te szerinted ez indokolt cselekedet

volt Isten részéről, akiről így el kell

hinned, hogy mindenható (tehát lett

volna más módja is megtisztítani a

Földet), akkor igencsak eltorzult

világszemléleted van, és őszintén

sajnállak is érte."


Na és mi lett volna a más módja, áruld már el.

"A bűn zsoldja a halál"

mond ez neked valamit?


" Miért, neked az jön le, hogy ez

természetes? Az asszony üljön csendben

otthon, míg a férjnek mindent szabad?

Ez kirekesztő, és súlyosan primitív

felfogás."


Ki mondta, hogy a férjnek mindent szabad?

Miért vetítel olyat az írásomba, amit nem mondtam, a férjnek is ugyanolyan tiszta keresztényi életet kell élnie, mint a nőnek, annyi külömbséggel, hogy ő rá hárul a családfői szerep és ez így is van rendjén.


" Na, hadd kérdezzek vissza, mégis miért

nem vezethetnek a nők gyülekezeteket?

Mégis mi az oka, hogy a nők nem

élvezhetik ezt a pozíciót, mikor elvileg

Isten egyenlőnek teremtett mindent és

mindenkit? Miért rendeli alá a nőt a

férfinak? Nem veszed észre, hogy

anélkül, hogy észrevennéd, az én

állításomat támasztod alá?"


De okos akarsz lenni, csak az a probléma, hogy már megint olyat vetítettél az írásomba, amit nem mondtam.

Mett ugyebár azt nem mondtam, hogy Isten a nőt és a férfit minden tekintetben egyenlőnek teremtette.

Isten a férfit teremtette előbb és a férfi oldalbordája köré lett megalkotva a nő. Olyan ez mint az elsőszülöttségi jog.


" Húhúúú, pedig vannak versek, melyek

igencsak az ellenkezőjét hirdetik"


Igen, akkor mutass már egyet is nekem az Új-szövetség versei közül, ami erre buzdít, ja vagy nem tudtad, hogy már az Új-szövetségben vagyunk?


" Gondolkodj most egy

pillanatra tisztán, és próbáld meg

összeszámolni, hányan haltak meg a

vallás miatt az emberi történelem során.

Szerintem egészen elképesztő számot

fogsz kapni."


És? Azzal, hogy xy vallás nem követte a Biblia parancsolatait, é mit kezdjek?


" Azért, mert semmi, de abszolút semmi

nincs a világon, ami igazolná, hogy a

keresztény isten az egyetlen igaz isten.

Ezt is annyira imádom (=rühellem)

bennetek keresztényekben, hogy

zsigerből elhiszitek magatokról, hogy

felsőbbrendűek vagytok, mert a Biblia

azt mondja nektek, hogy az egyetlen

igazi istent imádjátok...miközben az

senkinek nem fordul meg a fejében, hogy

a Biblia maga is pogány történetekből

összetákolt lopott történet."


Álljunk meg egy picit, az előbb még a Biblia Istenéről volt szó, most ezt tárgyaljuk ki, hogy jönnek ide most más Istenek? Maradjunk a témánál, az pedig engem cseppet sem érdekel, hogy te melyik vallást mennyire rühelled.


" Isten tehet a bűnről. Erről ennyit.

Nevetséges az a tény, hogy egy

mindentudó, mindenható, végtelen

istenben hiszel, de azon nem

gondolkodsz el, hogy ahhoz képest, hogy

mindentudó, mindenható, végtelen,

igencsak elrontotta a dolgát."


Nem ő rontotta el a dolgát, ebben is nagyon tévedsz. Isten az embert szabad akarattal teremtette meg, így tehát csak magunkat okolhatjuk, hogy most itt vagyunk, fölösleges ezért Istent okolnod és mellesleg eléggé ostobaság is.


" A kereszténység korában is

voltak háborúk, épp ezért abszurd az a

feltételezésed, hogy az emberiség csak

akkor maradhat fent, ha a

kereszténységet, a vallásháborúk,

boszorkányégetések és inkvizíciók

ideológiáját követi."


Mi van? milyen feltételezésem? Már megint egy szóval sem mondtam olyat, amit leírtál. Ki mondta, hogy az akkori Kereszténység az mindjárt az igaz Kereszténység is volt, nem, Jézus meg fogja tagadni őket azért ami tettek, ugyan is nem őt szolgálták.


" Nos, azt bebizonyítottam már a Biblia

alapján, hogy a Sátán kevesebb emberi

halálért felelős, mint Isten, úgyhogy

végülis nem értem, ezzel mi is a baj? :)"


Kevesebb ember haláláért felelős? Ha ott kezdjük, hogy ő vezette félre Évát és ő vitte bele az embert a bűnbe, akkor ez az álítás mindjárt nem is olyan igaz ugye? Főleg hogy azóta is szedi az áldozatait, milliókat eltérítve ezzel Istentől, ez ahhoz képest elég szép teljesítmény, hogy közvetlenül nem öl embert vagy nem?

2013. jún. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/227 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a beteg f#szt miért nem tiltja már ki valaki végre innen?

Komolyan olyan emberek irkálhatnak ide, akik szerint több száz csecsemőt lemészárolni teljesen rendben van?

2013. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/227 anonim ***** válasza:
100%

"Talán azért, nert nen is annyira ártatlanokat gyilkol, de hát ha nem vagy hajlandó megnézni az okokat, akkor honnan is tudnád."


Leírom harmadszorra is, hátha megérted :D Azért nem vagyok hajlandó belenézni az okokba, mert Isten képmutató és álszent azáltal, hogy megtiltja nekem a gyilkolást, miközben neki szabad. A helyes dolog ezek szerint szerinted nem az lenne, hogy példát mutat nekünk?


"Na és mi lett volna a más módja, áruld már el.

"A bűn zsoldja a halál"

mond ez neked valamit?"


Igen, mondd nekem valamit. Konkrétan azt, hogy bullshit. Isten mindenható, nem? Ne mondd már, hogy nem tudott volna kitalálni más, humánus módot arra, hogy megbocsássa az emberek bűneit. Mondjuk csettintéssel, vagy aranyesővel. Nem, ehelyett kegyetlenül hagyta meghalni a fiát. Gratulálok neki.


"Ki mondta, hogy a férjnek mindent szabad?

Miért vetítel olyat az írásomba, amit nem mondtam, a férjnek is ugyanolyan tiszta keresztényi életet kell élnie, mint a nőnek, annyi külömbséggel, hogy ő rá hárul a családfői szerep és ez így is van rendjén."


És a nő miért nem lehet családfenntartó? Ha mondjuk az apa meghal, vagy kriplo, akkor ugyan mi az istent csináljon az asszony? :D Maradjon otthon, és bízzon Isten segítségében? :D A logikád hibás, és primitív.


"De okos akarsz lenni, csak az a probléma, hogy már megint olyat vetítettél az írásomba, amit nem mondtam.

Mett ugyebár azt nem mondtam, hogy Isten a nőt és a férfit minden tekintetben egyenlőnek teremtette.

Isten a férfit teremtette előbb és a férfi oldalbordája köré lett megalkotva a nő. Olyan ez mint az elsőszülöttségi jog."


Köszönöm, ezzel be is bizonyítottad, hogy Isten a férfit tartja elsődlegesnek, a nőt másodlagosnak. Tudod, kettőnk között mi a különbség? Nem kell semmit belevetítenem az írásodba, mert sajna te vagy annyira óvatlan, hogy tudattalanul is egyetértesz velem. Megpróbálod a kicsi kék gömböt nagy piros kockának mondani, csak épp marhára nem sikerül, és visszafele sül el a fegyver :) Azt hiszem ezzel ezt le is zárhatjuk.


"És? Azzal, hogy xy vallás nem követte a Biblia parancsolatait, é mit kezdjek?"


Mondjuk magadba nézhetnél, feltehetnél magadnak kérdéseket, hogy esetleg az, amiben hiszel, nem tökéletes, hiszen alapvetően ami emberi találmány, az nem lehet tökéletes. De ha Te erre képtelen vagy, az eléggé súlyos és komoly probléma, és hihetetlenül zárt elmére utal.


"Álljunk meg egy picit, az előbb még a Biblia Istenéről volt szó, most ezt tárgyaljuk ki, hogy jönnek ide most más Istenek? Maradjunk a témánál, az pedig engem cseppet sem érdekel, hogy te melyik vallást mennyire rühelled."


Na jólvan, azt hiszem itt már kezdesz direkt mellébeszélni. A tízparancsolat első eleme azt mondja, senki ne tiszteljen más istent, csak a bibliai istent. Azaz Allah, Zeusz, Krishna, Odin, mind-mind hamis isten, a keresztény isten, a Te istened pedig az egyetlen igazi. Amit kértem az az, hogy igazold nekem, hogy a Te istened az egyetlen igazi, és a többi hamis. Bizonyítsd be azt, hogy a Te istened (aki nem az első és nem az utolsó isteni entitás, amit leírtak) valamiért felsőbbrendű az összes többi istennél. Ha képtelen vagy erre, hidd el, jobban tisztelni foglak, ha azt mondod, képtelen vagy erre, minthogy értetlenkedsz. Mondd meg, hogy Te, mint keresztény, mitől érzed magad jobbnak egy muszlimtól, vagy egy pogánytól például.


"Nem ő rontotta el a dolgát, ebben is nagyon tévedsz. Isten az embert szabad akarattal teremtette meg, így tehát csak magunkat okolhatjuk, hogy most itt vagyunk, fölösleges ezért Istent okolnod és mellesleg eléggé ostobaság is."


Úúú, köszönöm, annyira tudtam, hogy a szabad akarattal fogsz dobálózni ;) A szabad akarat alapvetően ellentétes a Te vallásod tanításával. Az egész Biblia arról szól, hogy hogyan óvakodjunk a rossz utaktól, amelyek Pokolra vezetnek minket, viszont leír EGYETLEN olyan utat, ami a Mennybe juttat minket. Ez a hihetetlen mértékű egyensúlyzavar, hiába van szabad akaratnak mondva, egyáltalán nem szabad akarat :) Ugyanúgy, ahogy a kommunizmusban is előszeretettel hívták magukat a szocialista országokat Népköztársaságnak, meg Tanácsköztársaságnak, mindenki tudja, hogy marhára nem köztársaságok voltak azok... :)


Azt hiszem ezek alapján inkább az az ostobaság, hogy erről valaki is elhiszi, hogy szabad akarat.


"Mi van? milyen feltételezésem? Már megint egy szóval sem mondtam olyat, amit leírtál. Ki mondta, hogy az akkori Kereszténység az mindjárt az igaz Kereszténység is volt, nem, Jézus meg fogja tagadni őket azért ami tettek, ugyan is nem őt szolgálták."


Milyen feltételezésed? Á, szóval már nyíltan tagadod, amit az előző oldalon feketén-fehéren leírtál? Ha spiritualitásra gondoltál, akkor azt írd, mert a spiritualitás nem összekeverendő a keresztény hittel, a kettő nem ugyanaz.


Továbbá megint beleestél a csapdába, amikor azt írtad, hogy "igaz kereszténység". Ahány keresztény, annyiféle elképzelés van az igaz kereszténységről. Ez ugyanaz pepitában, mint hogy a keresztény isten felsőbbrendű a többi istennél: mi az, ami a Te interpretációdat a keresztény hitről felsőbbrendűvé, vagy ha úgy tetszik, "igazzá" teszi a többivel szemben? Vagy várjál, kitalálom: majd Jézus megmondja az ítélet napjakor, aminek időpontját érdekes módon teológusok már évszázadok óta jósolgatják, de még soha nem jött el? :D


"Kevesebb ember haláláért felelős? Ha ott kezdjük, hogy ő vezette félre Évát és ő vitte bele az embert a bűnbe, akkor ez az álítás mindjárt nem is olyan igaz ugye? Főleg hogy azóta is szedi az áldozatait, milliókat eltérítve ezzel Istentől, ez ahhoz képest elég szép teljesítmény, hogy közvetlenül nem öl embert vagy nem?"


A Sátán vitte bele a bűnbe, Isten viszont jól elvolt ezzel, és csak több millió hulla után döntött úgy, hogy végre megbocsátja ezt a bűnt :D Így már a Te fenti okfejtésed nem is annyira igaz, nemde? :D


Bár ha jól gondolom, akkor ezek szerint Te Isten gyilkosságai felett szemet hunysz, mert ő a teremtő és joga van hozzá...viszont Sátán gyilkosságait elítéled, mert ő nem a teremtő, és nincs joga hozzá. Tehát attól teszed függővé a gyilkolás erkölcsiségét, helyességét, hogy ki végzi el azt. Igaz, vagy nem?

2013. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/227 anonim ***** válasza:
kriplo=kripli :D
2013. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/227 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 117-es:


"Azért nem vagyok hajlandó belenézni az okokba, mert Isten képmutató és álszent azáltal, hogy megtiltja nekem a gyilkolást, miközben neki szabad"


Tehát a szüleid képmutatóak, mert ők megtehetnek olyasmit amit neked gyerekként tiltottak? Remek érv igazán.



"Nem, ehelyett kegyetlenül hagyta meghalni a fiát. Gratulálok neki."



Ezt maga Jézus ajánlotta fel Istennek, mert szerette/szereti az embereket annyira, hogy még ezt is bevállalta, csak, hogy a pusztulásunk elkerülhető legyen. Ha tanárként a diákod(akit nagyon kedvelsz) elbukik egy nagy vizsgán, de tudod, hogy simán képes lenne átmenni, csak akarnia kell, akkor mindent megtennél, hogy még egy esélyt kicsikarj a számára, nem? (Bár lehet te nem, de hidd el más igen)



"És a nő miért nem lehet családfenntartó? Ha mondjuk az apa meghal, vagy kriplo, akkor ugyan mi az istent csináljon az asszony? :D Maradjon otthon, és bízzon Isten segítségében? :D A logikád hibás, és primitív. "


Természetesen ebben az esetben az lenne mert rákényszerül. De gondolom nem szabadon választotta, hogy haljon meg a férje, hogy átvehesse a helyét. A te logikád is hibás.



"Mondjuk magadba nézhetnél, feltehetnél magadnak kérdéseket, hogy esetleg az, amiben hiszel, nem tökéletes, hiszen alapvetően ami emberi találmány, az nem lehet tökéletes. De ha Te erre képtelen vagy, az eléggé súlyos és komoly probléma, és hihetetlenül zárt elmére utal. "


Ugyan úgy mint manapság azok akik nem fogadják el a vízzel működtethető autó létezését, az ingyenenergia létét(mert egyszer azt mondták, hogy energiamegmaradás törvény van és slusz pasz. De nem mennék bele a felsorolásba, néz szét különböző oldalakon ahol ezekkel foglalkoznak.

Tehát semmi sem tökéletes mégis hiszünk benne, mint a nagy bumm elmélet ami egy gombostűfejnyi anyagból robbant szét azzá amit ma világegyetemnek ismerünk. Na hagyjuk már. Mellesleg ha valami akkora mint egy gombostűfej és annyi anyag van benne mint maga a világegyetem mi az az erő ami képes volt szétrobbantani ezt az óriási mennyiségű stabil anyaghalmazt? Te is csak hiszel valamiben ami számodra elfogadható, viszont számunkra ez az ellentmondásos.


"Úúú, köszönöm, annyira tudtam, hogy a szabad akarattal fogsz dobálózni"


Miért, mi a bajod a szabad akarattal? Vetítsük ezt a dolgot egy alacsonyabb szintre ahol ugyan úgy szabad akaratodból cselekedhetsz bármit. Legyen ez Magyarország. Meg van engedve minden, nincs megkötve a kezed. Ha be akarod törni egy kirakat ablakát megteheted, vagy ha ki akarsz rabolni egy bankot hajrá. De legyenek szem előtt a következmények is! Ha ezeket megteszed és a rendőrség elfog nagyon megszívod. Tehát a rossz cselekedetek ára megvan, kérdés, hogy te ezt bevállalod e vagy sem. A lehetőségeid határtalanok, nem is kell itt maradnod, mehetsz külföldre is bűnözni. Ezért nem is értem milyen egyensúlyról beszélsz itt: "Ez a hihetetlen mértékű egyensúlyzavar, hiába van szabad akaratnak mondva, egyáltalán nem szabad akarat "

Mert ugye te rá vagy kényszerítve, hogy rosszat tegyél? Ismét remek érvek.


Egyenlőre ennyi, mert dolgom van.


Köszi a válaszokat, ha megtisztelsz vele. ;)

2013. júl. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/227 anonim ***** válasza:
100%

"akik nem fogadják el a vízzel működtethető autó létezését, az ingyenenergia létét(mert egyszer azt mondták, hogy energiamegmaradás törvény van"

Ja, ha te csak elhiszed, amit mondanak... az már a te bajod.

A tudományban mindent kipróbálnak, ezerszer.

Amúgy vízautót már 20 éve láttam az Interneten. Nemrég kíváncsiságból megnéztem: megvan még az oldal. Nem tüntették el.

Akkor hol van a vízautó az utcáról???

2013. júl. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!