Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/227 anonim ***** válasza:
87%

"Szóval a matematika, ami egy nyelv képes leírni, hogyan épül az élet? Nahát, akkor megvan a teremtő, nem?"


Eltaláltad, nem :D Nagyon nem értesz te a matematikához, azt kell mondanom... :)

2013. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/227 Megidézlek ***** válasza:
0%

Az elmebeteg te vagy, mert az életet fizikának nevezed, meg matematikának, a logikát meg igen és nem formájában látod, mikor a kvantum fizika is bebizonyította, az igen meg nem alapu logika az egyszerü emberek fegyvere. Ezek után ne haragudj, de te sem fogsz nobel díjat kapni.


Az életet mateknek meg fizikának nevezed? Melyik volt előbb nagy okos? Milyen unikornisról beszélsz? Megint élőlényről beszélsz, ki mondta, hogy él?

Teremtőről beszélünk, egységről, mindenhatóról. Ha egy szaros fibonacci sorozat leír mindent, megmagyaráz mindent, akkor ott a teremtőd, ha ezt nem vagy képes felfogni sem, akkor sajnos egy elkell hogy könyveljem, idióta vagy. Sry

2013. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/227 anonim ***** válasza:
0%

"Te nem veszed észre a szánalmat, sosem

védtem a bibliát, leírtam azt is, hogy az

egy 100x meghamisított, félre fordított

baromság"


Valóban meghamisították többször is, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet az eredetire visszaállítani.

Gondolod, hogy engedte volna a teremtő, hogy kárba vsszen a könyve?


" Ugyan én most szingli vagyok, de tegyük

fel, hogy van barátnőm, és gyereket

vállalunk. Szépen cseperedik a gyerek,

azonban egy alkalommal nem fogad szót

nekünk. Mondjuk azt mondjuk neki,

feküdjön le, de ő továbbra is TV-t néz.

Mivel engedetlen volt, ezért nekünk már

van okunk arra, hogy mondjuk halálra

rugdossuk?"


Te itt felcserélted a jogot az okkal, pedig távolról sem ugyanaz a kettő.

csak egy példa, ha megöli valaki a fiamat, nekem bőven meg van az okom arra, hogy megöljem ezt a személyt, viszont a magyar állampolgári jogok szerint ehhez még sincs jogom.

2013. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/227 anonim ***** válasza:
100%

"Az életet mateknek meg fizikának nevezed?"


Akár. Fizikai törvények döntik el, mi létezhet és mi nem, mi működhet és mi nem. A fizika pedig matematikával leírható. Mert szerinted mi az élet? Egy dolog, ami a halál után folytatódik, mert te vagy a világ közepe, csak tiéd ez a világ is, és ha meghalsz, egy még tökéletesebb, a Menny vár rád, csak azért, hogy fényesen ragyogjon a feneked, és tudhasd mennyire fontos vagy?


"Melyik volt előbb nagy okos?"


Itt már enlgondolkodsz, de a vallástalan-vallásos dolgon, sorrenden nem?


"Milyen unikornisról beszélsz? Megint élőlényről beszélsz, ki mondta, hogy él?

Teremtőről beszélünk, egységről, mindenhatóról."


Nézz utána az én egyházamnak, a mindenható, teremtő egység, a Láthatatlan Rózsaszín Unikornis Egyháza hozza el a Nagy Unikornis egyetlen, IGAZI üzenetét!!!444!négy!


" Ha egy szaros fibonacci sorozat leír mindent, megmagyaráz mindent, akkor ott a teremtőd, ha ezt nem vagy képes felfogni sem, akkor sajnos egy elkell hogy könyveljem, idióta vagy."


Trágár kis senki. Amúgy meg, ha NEM ÉRTED SEM A FIZIKÁT? SEM A MATEMATIKÁT, miért nem tanulmányozod? Miért csak az "isten csodája és kész" videókat nézed meg, miért nem nézel utána, miért működik az egész? Hogy miért nem kell hozzá semmilyen természetfeletti.


"Ezek után ne haragudj, de te sem fogsz nobel díjat kapni."


Fizika, matematika, kvantumfizika. Még a helyesíráshoz sem értesz, mi lenne, ha hagynád a tudományokat azoknak, akik átlápték már a 20-as IQ-t? És a vak, ostoba, sértegetőző és bizonyíték nélküli arrogáns és kizáró hozzáállásért még senki nem kapott Nobel-díjat; így neked sem lesz.


Ne hidd, hogy neked tudásod van. Nagy szrt, t hiszel, ráadásul a szokásosnál is nagyobb baromságokat.

2013. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/227 anonim ***** válasza:
100%

"Te itt felcserélted a jogot az okkal, pedig távolról sem ugyanaz a kettő.

csak egy példa, ha megöli valaki a fiamat, nekem bőven meg van az okom arra, hogy megöljem ezt a személyt, viszont a magyar állampolgári jogok szerint ehhez még sincs jogom."


Látom nem értetted meg. Felvázolom újra.


Adott a gyermekem, aki engedetlen volt. A Te logikád szerint én játszhatnék Istent, és mondhatnám, hogy megvan az okom is rá, mert engedetlen volt, és megölhetem. És/vagy megvan a jogom is hozzá, hiszen én vagyok a szülője, teljhatalmam van az én teremtményem fölött.


Az igazság az, hogy SE okom nincs arra, hogy megöljem a saját teremtményemet, hiszen az a problémát (az engedetlenséget) nem fogja megoldani. SE jogom nincs ahhoz, hogy egy nálam gyengébb, védtelen ember életét elvegyem. Tiszta sor.


Akár jogilag, akár oksági viszonyban nézzük, az, hogy adott egy teljhatalmú entitás, aki a hatalmát önkényesen, kénye kedve szerint, mindenféle kontroll nélkül alkalmazza a teremtményein, s ezzel többször okoz szenvedést, mint jóságot, az az adott entitásról soha nem fog kedvező képet festeni. Ahogy korábban írtam: nézd csak meg Hitlert, vagy Sztálint.

2013. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/227 anonim ***** válasza:
0%

" Bocs az eleje nem korrekt helyesen így

van:

The Evil That Men Do-NAK:"


Igen, ezt a 94. hozzászólásomban elnéztem, azt hittem , hogy ő írta nekem, mivel már csak utólag olvastam a helyesbítésedet. Ezért a félreértésért elnézést kérek.

"


@ 67%-nak


Nem, a példád nem ugyan az, a gyermeked sem a te saját tulajdonod, az egy álldás, amit istentől kaptál, valójában minden lélek az Istené.


" Akár jogilag, akár oksági viszonyban

nézzük, az, hogy adott egy teljhatalmú

entitás, aki a hatalmát önkényesen,

kénye kedve szerint, mindenféle kontroll

nélkül alkalmazza a teremtményein, s

ezzel többször okoz szenvedést, mint

jóságot, az az adott entitásról soha nem

fog kedvező képet festeni."


Lehe, hogy neked csak ennyi jön le Istenről, de azt a részt is elolvashatnád a Bibliának, ahol kidetül, mennyi minfen jó dolgot fog tenni azokkal, akik hűek maradtak hozzá.

2013. jún. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/227 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, a példád nem ugyan az, a gyermeked sem a te saját tulajdonod, az egy álldás, amit istentől kaptál, valójában minden lélek az Istené."


Az a gyermek az én és a barátnőm/feleségem géneit hordozza. Több közöm van hozzá, mint amennyi Istennek valaha is lesz. Továbbá több jót fog látni a szüleitől, mint Istentől. A gyerek szülei nagy valószínűséggel nem tömeggyilkosok, nem rasszisták, nem nőgyűlölők, nem kirekesztőek, nem agresszívek egyszerre. A Bibliában leírt istenre ez mind igaz. Amivel kevered a dolgokat az az, hogy Te magadat Isten tulajdonának tartod. Ezzel nekem nincs bajom, szíved joga, hogy ezt gondold, de én köszönöm szépen, inkább nem leszek a tulajdona egy ilyen elmebeteg figurának.


"Lehe, hogy neked csak ennyi jön le Istenről, de azt a részt is elolvashatnád a Bibliának, ahol kidetül, mennyi minfen jó dolgot fog tenni azokkal, akik hűek maradtak hozzá."


Ahogy fent említettem, egy ilyen ellentmondásos, velejéig romlott isten nem fogja nálam a jó cselekedeteivel tisztára mosni magát. A kulcsszó itt az ellentmondásosság.


Ha egy ember előtted fejez le egy másikat, és azt mondja neked, még sohasem gyilkolt, nem tudod komolyan venni. Vagy igen, de akkor ott komoly gondok vannak.

2013. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/227 anonim ***** válasza:
Ööö, na most akkor végül is van vagy nincs?.....összezavarodtam kicsit. Vagy még nem dőlt el véglegesen? Szóljatok, ha van végeredmény......
2013. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/227 anonim ***** válasza:
0%

"A gyerek szülei

nagy valószínűséggel nem

tömeggyilkosok, nem rasszisták, nem

nőgyűlölők, nem kirekesztőek, nem

agresszívek egyszerre.

A Bibliában leírt

istenre ez mind igaz."


Na akkor vegyük szépen sorba

Iste fele annyira sem volt tömegyilkos, mint az ember saját magával, a külömbség csak az, hogy életet kioltani csak Istennek volt joga.

A rasszista alatt nem tudom mit értessz, olyan volt, hogy a zsidókkal szövetséget kötött, akkor segítette őket, de ennek vége.

au új világba pedig az mehet be aki akar, feltéve, ha Istent szolgálja, az pedig nem számít milyen rasszhoz tartozik.

Isten nem nögyűlölő, a nőt a férfi alá veti bizonyos dolgokban, mint például a család irányítása, nem tudom ettől miért lenne nőgyűlölő.

Kirekesztő alatt nem tudom mit értesz, fejtsd ki bővebben.

És hogy agresszív e?

Inkább suigorú, aki nem tűri a törvénytelenséget, de sokszor volt arra os példa, amikor megbocsájtott.


" Ahogy fent említettem, egy ilyen

ellentmondásos, velejéig romlott isten

nem fogja nálam a jó cselekedeteivel

tisztára mosni magát. A kulcsszó itt az

ellentmondásosság."


Nem tudom miért gyűlölöd ennyire Istent, de lehet hogy azért, mert nem ismered őt teljesen. És mint mondtam már, övé az ítélkezés joga. Serintem örüljünk egyáltalán, hogy habár elfordultunk tőle, de a fiának, Jézus váltságáldozatának köszönhetően kapunk még egy esélyt, hogy vissza térjünk hozzá.

Ő képes volt értünk elküldeni a fiát, hogy megmenekülhessünk, rosszat nem akar nekünk, hiszen ha magunkra hagyna, tudná, hogy rövid időn belül kiírtaná magát az emberiség.

2013. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/227 anonim ***** válasza:
89%

"Na akkor vegyük szépen sorba

Iste fele annyira sem volt tömegyilkos, mint az ember saját magával, a külömbség csak az, hogy életet kioltani csak Istennek volt joga."

Te egy elb#szott beteges pszihopata lehetsz, komolyan mondom.


"A rasszista alatt nem tudom mit értessz, olyan volt, hogy a zsidókkal szövetséget kötött, akkor segítette őket, de ennek vége."

Ismételten csak az látszik mennyire fingod nincs a Bibliáról, mivel nem olvastad.


"Isten nem nögyűlölő, a nőt a férfi alá veti bizonyos dolgokban, mint például a család irányítása, nem tudom ettől miért lenne nőgyűlölő."

Meg mert nő nem dolgozhat, meg mert nem hordhat férfi ruhát, meg mert kb számtalan példa van a Bibliában, hogy konkrétan tárgyaknak tekinti a nőket, akiket adni-venni lehet, de tényleg egy igazi feminista az öreg. Ismételten egy újabb bizonyíték, hogy nem is olvastad a Bibliát.


"Kirekesztő alatt nem tudom mit értesz, fejtsd ki bővebben."

Például, hogy aki nem kívánja minden áron imádni és szolgálni, az szörnyű kínok között fog szenvedni élete végéig? Tényleg, én sem látom ebben a kirekesztést.


"És hogy agresszív e?

Inkább suigorú, aki nem tűri a törvénytelenséget, de sokszor volt arra os példa, amikor megbocsájtott."

Tényleg, aki ok nélkül mészárol le egész törzseket, falvakat, az csöppet sem agresszív, csak rossz napja volt, nem? Sokadik bizonyíték, hogy nem olvastad.


"Nem tudom miért gyűlölöd ennyire Istent, de lehet hogy azért, mert nem ismered őt teljesen."

Mint ugye fentebb is sokszor bebizonyítottad, Te nem ismered egyáltalán, ami nem is meglepő: általában az ateisták azok, akik a leginkább ismerik a Bibliát, nem véletlenül fordultak el tőle felfordult gyomorral.


"És mint mondtam már, övé az ítélkezés joga."

Miért, milyen jogon? Mert ő teremtett minket? Ezek alapján ugye te is megölhetnéd bármelyik gyermekedet amiért evett egy almafáról, amiről megtiltottad.


"Serintem örüljünk egyáltalán, hogy habár elfordultunk tőle, de a fiának, Jézus váltságáldozatának köszönhetően kapunk még egy esélyt, hogy vissza térjünk hozzá.

Ő képes volt értünk elküldeni a fiát, hogy megmenekülhessünk, rosszat nem akar nekünk, hiszen ha magunkra hagyna, tudná, hogy rövid időn belül kiírtaná magát az emberiség."

Aha, tehát ahelyett hogy simán megbocsájtott volna miután eldöntötte, még azért kegyetlenkedett egy jót, brutálisan megkínozta és megölte a saját fiát a semmiért. Igazi példakép!


István ismételten bebizonyítottad, hogy:

1. Fogalmad sincs sem a Bibliáról, sem semmiről amiről vitatkozol, mégis te vádolsz ezzel másokat.

2. Egész egyszerűen beteges vagy, hiszen nagy mosolyogva támogatsz egy másik elborult pszi

hopata sorozatgyilkost.

3. A felfogóképességed egy kis iskolás gyermek szintjét sem éri el.


Mi persze jókat röhögünk és szörnyülködünk ezen, a kérdés még mindig az, hogy neked ez miért éri meg?

2013. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!