Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/227 anonim ***** válasza:
7%

"az, hogy ha odamegy hozzád az utcán

valaki, és azt mondja 5 perce szállt itt le

egy űrhajó, te pedig azt mondod, "hát ezt

kétlem", ő pedig egyből hitetlennek

bélyegez"


Elég szomorú, hogy valaki csak ilyen rövid időt tud az életetből a Biblia igazságának megismerésére szentelni. Hozzám is oda jönne valaki úgy, hogy addig még semmit sem hallottam a Biblia igazságáról. lehet, hogy én se hinnék neki, de a Szentírást előbb meg kell ismerni, tanulmányozni.

Ha mondjuk egy olyan emberhez oda mennék, aki még semmit sem hallott a te világfelfogásodról és elmesélnék neki egy részt csak úgy kiragadva, honnan gondolod, hogy ő nem ugyanazt tenné, mint te a Bibliával?


" Állítólag te vagy a nagy Biblia olvasó,

ezek szerint még se ismered? Tele van

ellentmondással.

Csak a legnagyobbat mondom el neked:

Isten mindenkit feltétel nélkül szeret, de

aki nem hisz benne bizonyítékok

hiányában, akármennyire is jó ember,

az a pokol tüzén fog elégni. Tényleg jó

fej ez a szakállas öreg bácsi..."


Az ember magának csinálta és bővíti most is a szakadékot a teremt és maga közt.

Bizonyítékokat akarsz? Hogyan is, mikor a Bibliát is alig ismered? Azzal pedig magadat okold, ha ezt elmulasztod és emiatt elpusztulsz, Isten megadta a lehetőséget, hogy közeledjünk hozzá.



" Na nehogymár pont én mondjak, mikor

Te mondod magadról, mekkora

Bibliatudós vagy."


Hol mondtam ilyet magamról? Idézd már be kérlek.


"Lássukcsak, mi szerepel Mózes 2.

könyvében, tízparancsolat címén?

Többek között az, hogy ne ölj (Mózes II.

könyve, 20:13)

Most jön az 5 milliós kérdés, szerinted

kinek a nevéhez fűződik a legtöbb

gyilkosság a Bibliában? Ki okozza a

legtöbb halált? Bizony, Isten maga."


Elég egyszerű oka van Istennek, hogy embereket öl, még pedig az, hogy joga van hozzá, elvégre minden az övé, mindent ő teremtett.

Sátánnak peig ehhez nincs joga, persze az már más kérdés, hogy ehelyett más eszközöket vet be, mellyel emberek millióit csalja csapdába.


" A nagyképűségednek úgy tűnik nincs

határa. Csak egy mondattal válaszolnék:"


Miért is vagdalkózolitt egyfolytában?

Eddig cak ma, meg tegnap sikerült már vagy öt indokolatlan sértést begyülytened.

Csak ennyi telik tőled, személyeskedni, másra mondjuk nem is számítottam tőled.

Mellesleg érdekes, hogy épp te mondod azt, hogy nagyképű vagyok, egy ilyen nahyképű, beképzelt szöveg után:

"Sajnos ismét elvérzett egy nagy hívő és

az ateisták nyertek...

Viszlát, további jó "hívést" valahol

máshol. :)"

Oké, felőlem aztán nyugodtan hidd csak azt, hogy ez egy verseny és ha minnél több hülyeséget tudsz írni, akkor nyertél, de azért ennyire látványosan ne éld bele magad a dologba.

2013. jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/227 Megidézlek ***** válasza:
0%

Te nem veszed észre a szánalmat, sosem védtem a bibliát, leírtam azt is, hogy az egy 100x meghamisított, félre fordított baromság, ő még is abból próbálkozik "érveket" felhozni, erre mit reagáljak? ezen kívül egy faragatlan tuskó, és ne haragudj, de én nem vitatkozom tuskókkal.

Eleve nem vitatkozom, mindenki abban hisz, amiben akar. Te is abban hiszel, amiben csak akarsz, ha azt akarod hinni, hogy én "megfutamodtam", hidd ezt, nem érdekel!

Leírtam a megcáfolhatatlan dolgot, az anyagi világ rezeg, és ahhoz, hogy valami rezegjen, kell egy rezgető is, ennyi. Nevezheted istennek, energiának, aminek akarod, nem érdekel. Sztereotípiákkal nem vitatkozom, dogmákkal nem vitatkozom. Aki nem képes tovább látni a saját kis orránál sem, azzal mit tegyek? Nem érdekel mások szűklátóköre, az ő választása az, hogy nem jár utánna a dolgoknak, én nem fogom őt megrengetni a hitében. Ennyi az egész

2013. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/227 Megidézlek ***** válasza:
26%
2013. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/227 anonim ***** válasza:
88%

"Elég egyszerű oka van Istennek, hogy embereket öl, még pedig az, hogy joga van hozzá, elvégre minden az övé, mindent ő teremtett."


Ha joga van hozzá, az már egy megfelelő ok? Bullshit!


Ugyan én most szingli vagyok, de tegyük fel, hogy van barátnőm, és gyereket vállalunk. Szépen cseperedik a gyerek, azonban egy alkalommal nem fogad szót nekünk. Mondjuk azt mondjuk neki, feküdjön le, de ő továbbra is TV-t néz. Mivel engedetlen volt, ezért nekünk már van okunk arra, hogy mondjuk halálra rugdossuk? Vagy megbetegítsük valami halálos betegséggel?


Az pedig, hogy minden az övé, és ezért el is pusztíthat mindent, nem igazolja Isten cselekedeteinek helyességét, ellenkezőleg: azt bizonyítja, hogy Isten egy inkompetens, frusztrált, meggondolatlan, agresszív entitás.

2013. jún. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/227 Megidézlek ***** válasza:
2013. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/227 anonim ***** válasza:
87%

A Fibonacci spirál matematika, nem isteni "munkálkodás".


Örülök akkor, hogy nem érdekel senkinek sem az álláspontja, ahogy annak is, hogy szerinted rajtad kívül mindenki beszűkült elméjű, de ez nem +1 indok arra, hogy végre befejezd a vergődésed?

2013. jún. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/227 Megidézlek ***** válasza:
0%

Aki nem csak pocskondiázni akar, az keressen rá így,:

szent geometria, szakrális geometria, az élet minden területén ott van, a sejt osztódásban, galaxisok formájában, még a fejed búbján is ahogy a hajad nő!

Templomokat, piramisokat ezen geometria szerint építettek, és te azt gondolod, hogy a biblia fog majd neked válaszokat adni?

2013. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/227 Megidézlek ***** válasza:
0%
Szóval a matematika, ami egy nyelv képes leírni, hogyan épül az élet? Nahát, akkor megvan a teremtő, nem?
2013. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/227 Megidézlek ***** válasza:
25%

nomá, isten hangja is megvan!

https://www.youtube.com/watch?v=d0-8Iw7YOiI&list=PLaHeMeQA6J..

A csudába, még a föld mágneses mezejének formája is benne van! :[

2013. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/227 anonim ***** válasza:
100%

"A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka."


A logika alapján pont, hogy de. Okoskodhatsz, és hazudozhatsz, attól még csak téveszméid vannak, nem tényeid.


"Nincs természetfeletti, minden a természet része, nem tudom honnan szedel ilyen "természet" feletti baromságokat, saját kitalációiddal próbálsz meg engem cáfolni bármiben is?"


Igen, minden a természet része. De az ilyen kitalált dolgok, mint unikornisok, istenek, idegen világokrók jött látogatók, gyógyítók, stb. Minden, amihez hit kell, és nem tudás, az természetfeletti, mert valamit az ismert természet szabályai felé helyez.


"Az evoluciót sehol sem próbáltam cáfolni, ha nem vetted volna észre, ezen kívül én egy univerzumot teremtő erőről beszéltem, nem pedig EMBERT teremtő erőről! Hatalmas értelmezési nehézségekkel küzdöl."


Te meg a helyesírással küzdesz. És az egyik hitedből jön a másik.


"A tudománynak semmilyen bizonyítéka nincs arra, hogyan keletkezett az univerzum, az ősrobbanás meredek találgatás, ezen kívül megspékelve megannyi véletlenre, ne haragudj, de ez nem alternatíva."


A te mesekönyved, a Biblia, na az találgatás. Nincs bizonyíték az ősrobbanásra? Ja, hogy nem vagy hajlandó utánanézni a bizonyítékoknak, és ezért nem is igaz a teória, mi?

Bizonyítékok: [link]

Olvasd végig. Ne csodálkozz, ha nem érted; de hidd el: okos emberek is vannak a Földön, nem csak valláskárosultak.


"Te egy fanatikus vagy, úgy hívják, hogy tudományos fanatikus"


Kár, hogy ilyen nem létezik :) De tegyük fel, hogy az vagyok. Mit csinálok? Egy fórumon írogatok. A ti fanatikusaitok? Megtiltják követőiknek és GYERMEKEIKNEK az orvosi ellátás használatát, csoportos öngyilkosságokat követnek el, embereket lincselnek meg az utcákon, népirtásokat szerveznek és háborúznak. Könyvet égetnek, vallási "bíróságokat" emelnek, és vallásos könyvek által ítélkeznek. Tényeket (evolúció) vetetnek ki tankönyvekből, így egy nagyot rugnak a gyermekek tanuláshoz való jogába, oh... említettem már a pedofil papok tízezreit? Gyermekcsonkításokat vallási okokból?


Inkább nektek is csak írogatni kellene.


"Az bizonyít aki állítást tesz, ha azt állítod valami nincs, bizonyítsd."


Tekintve a tényt, hogy senki sem születik isten/ezotéria/akármi hittel; azaz ateistának születik. Így tény, hogy ateistákból lettek természetfeletti-hívők, akik vallásaikat összehozták. Előtte még istenek gondolata sem merült fel. Így nektek kell bizonyítani, mert ti állítottatok először. Ezt állítjátok: Isten létezik. Ezzel bizonyítjátok:............


"Leírtam a megcáfolhatatlan dolgot, az anyagi világ rezeg, és ahhoz, hogy valami rezegjen, kell egy rezgető is, ennyi. "


Ilyen szintű idiotizmussal, meg nem értéssel, és tanulatlansággal hogy van képed vitázni? Anyagi világ... milyen van még? A részecskék rezegnek, igen. És? Tele vannak energiával, hadd rezegjenek már! Miért kell ehhez egy Isten, aki egyesével megpöckölte az összeset, hogy rezegjenek?


"Mutatok nektek valamit,

https://www.youtube.com/watch?v=kkGeOWYOFoA&feature=player_e..


Különös, nem?"


Matematika és fizika. Mi van akkor? Miben különös ez, miben bizonyíték ez a Láthatatlan Rózsaszín Unikornisra?


"szent geometria, szakrális geometria"


Mitől szent? Mert belekeverik a Repülő Spagettiszörnyet? Ez nem magyarázat, hogy nem érted a matematikát meg a fizikát, helyette "Spagettiszörny csodás munkájának" állítod be. Egyszerűen nem értesz hozzá, és a tudatlanságodon hit nő! Évezredek óta így megy ez.


Tehát te most szimpla hullámokat Isten hangjának nevezel, a matematikát meg az ő törvénykönyvének? Hogy lehetsz ennyire elmebeteg? Hogy mersz bármiről is véleményt kreálni, ha nem érted a működését és annak okát? Én ilyen ostobaként felkötném magam, nemhogy terjesszem a sötétséget.

2013. jún. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!