Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/227 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érdekelne nem olvasnád, nem válaszolnál...

Miért is vagy még itt? Isten akarata, mi?

2013. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/227 anonim ***** válasza:
88%

"57%, mutatnál 1 bizonyítékot arra, hogy nem létezik egy mindenható teremtő "isten/erő/intelligencia/mátrix"?

Várom szerettel"


Nem mi feltételezzük, hogy létezik egy felsőbb akarat. Ti feltételezitek. A dolgok létét kell bizonyítani, és nem a nemlétét.


"Legjobb tudomásom szerint a tudomány nem foglal állást, nem feszeget ilyen kérdéseket, mégis vannak azok a fanatikus állatok, akik a saját hitükről akarnak meggyőzni másokat."


1, ne fanatikusozz le minket

2, ne "állatozz" le minket

3, a ti fanatikusaitok gyilkolnak; a mieink vitáznak


És a tudomány állandóan cáfolja a természetfelettit, és megmagyarázza számos ponton, miért nincs és nem is kell teremtő akarat.

És a hit hiánya nem hit.


"A tudomány ma csak annyit tud mondani, hogy valószinüsíthető egy evolució, kész. Ez is csak elmélet. Elméletek nem számítanak bizonyítéknak, és ha valamit nem tudsz bizonyítani, akkor nem állítod, mint tényszerüséget sem."


És ezt bizonyítékok százezreire, kutatások ezreinek eredményeire; és a modell kifogástalan működésére alapozza.

Tényként kezeil, nem valószínűsíthető altervanívaként, mert tény. Az evolúció elméletét minden alátámasztja, a teremtést semmi.


Te spekulálsz, és feltételezésekre építesz, nem bizonyítékokra.

2013. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/227 anonim ***** válasza:
27%

"Ezt a legkönyebb mondani, ez ugyanis az

égvilágon semmi."


Hát akkor olvasd a Bibliát és megtudsz többet.


" Aha, elég kényelmes definíció. Az utolsó

napok lehet pár nap, de pár ezer év is,

így akármi történik rá lehet húzni,

rendkívül szellemes."


Jézus pontosan elmagyarázta a követőinek, hogy mikkorra is várják Armageddont, szintén csak azt tudom tanácsolni, hogy olvass róla többet, ha viszont nem érdekel, akkor minek értetlenkedsz itt??


" Na, ezt egész jól látod. :) A tudomány és

oktatás fejlődésével az emberek előbb

utóbb valóban rá fognak jönni, hogy

mennyire fölöslegesek és bűnösek a

vallások és egész egyszerűen valóban

megsemmisülnek majd.

Az egyetlen probléma ezzel, hogy ebbe

bizony az összes keresztény vallás és

isten is beletartozik."


Csak lesz ott egy kis bökkenő, mégpedig az, hogy Isten bizony létezik!

Ekkor már minden hitetlen is rá fog erre jönni, csak már késő lesz, ugyanis az idő lejár, vége a próbának, amelly pontosan arról szól, hogy szükségük van e az embereknek Istenre, vagy nélküle jobban boldogulnak. Hát ezt be is bizonyították, olyan "jólét" van a földön, hogy csak na.


" Én egyébként tudnék mutatni párat.

Legyen csak egy:

A csodálatos, mindenható, feltétel nélkül

szerető isten minden tettünket figyeli és

bírálja. Ezek után teljesen ártatlan

gyermekek ezrei halnak meg naponta.

Következmény: Isten nem létezik."


Ügyes vagy, gratula!

Épp a napokban magyaráztuk el az egyik tanuval a napjinkban is folyó vitakérdés lényegét egy ateistának, hát elég sokáig tartott, mire megértette. Én azt javaslom, hogy hól rágd át magad rajta te is, mert már belefáradtam abba, hogy minden ateistával szájbarágósat kell játszani, hogy megértsék végre miről van szó: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/227 anonim ***** válasza:
0%
*jól
2013. jún. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/227 anonim ***** válasza:
100%

"Hát akkor olvasd a Bibliát és megtudsz többet."

Olvastam, nem a legjobb olvasmány.


"Jézus pontosan elmagyarázta a követőinek, hogy mikkorra is várják Armageddont, szintén csak azt tudom tanácsolni, hogy olvass róla többet, ha viszont nem érdekel, akkor minek értetlenkedsz itt??"

Akkor talán megoszthatnád azt a pontos időpontot a homályos utalgatások helyett.


"Csak lesz ott egy kis bökkenő, mégpedig az, hogy Isten bizony létezik!"

Pont annyira mint a repülő egyszarvúak.


"Ekkor már minden hitetlen is rá fog erre jönni, csak már késő lesz, ugyanis az idő lejár, vége a próbának, amelly pontosan arról szól, hogy szükségük van e az embereknek Istenre, vagy nélküle jobban boldogulnak. Hát ezt be is bizonyították, olyan "jólét" van a földön, hogy csak na."

1. Elég sok ateista tökéletesen éli mindennapjait mindenféle isten nélkül és a legtöbbjük meglehetősen okos és jó ember.

2. A fejlett országok nagy része jelenleg hívő, tehát szerinted jelenleg gáz van a világgal akkor az inkább a hívőknek köszönhető, mint az ateistáknak.


"Ügyes vagy, gratula!"

Köszönöm, tehát te is beismered, hogy nincs semmiféle isten, csak ennyit szerettem volna. :)

2013. jún. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/227 anonim ***** válasza:
0%

" Olvastam, nem a legjobb olvasmány."


Nem látszik, ilyen kérdések után max az első oldalig juthattál el.


" Akkor talán megoszthatnád azt a pontos

időpontot a homályos utalgatások

helyett."


Rendben, (Máté 24:3-5)

Míg az Olajfák hegyén ült, a tanítványok külön odamentek hozzá, és ezt mondták: „Mondd meg nekünk, mikor lesznek ezek, és mi lesz a jele a jelenlétednek és a világrendszer befejezésének?” Jézus pedig így válaszolt nekik: „Vigyázzatok, hogy senki ne vezessen félre titeket; mert sokan jönnek majd az én nevemben, és ezt mondják: »Én vagyok a Krisztus«, és sokakat félrevezetnek. Hallani fogtok háborúkról és háborús hírekről; vigyázzatok, ne rettenjetek meg. Mert ezeknek meg kell lenniük, de ez még nem a vég. Mert nemzet támad nemzet ellen, és királyság királyság ellen, és lesznek élelmiszerhiányok meg földrengések egyik hely után a másikon. Mindez a gyötrő fájások kezdete. Akkor nyomorúságra adnak titeket, és megölnek benneteket, és gyűlölet célpontjai lesztek minden nemzet előtt az én nevem miatt. Továbbá akkor majd sokan elbotlanak, és elárulják egymást, és gyűlölni fogják egymást. És sok hamis próféta támad, és sokakat félrevezetnek; és a törvénytelenség növekedése miatt a legtöbb emberből kihűl majd a szeretet. De aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben. És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


"Csak lesz ott egy kis bökkenő, mégpedig

az, hogy Isten bizony létezik!"

Pont annyira mint a repülő egyszarvúak."


Nagyon vicces vagy, de komolyan, csak a végítélet napján nehogy lefagyjon az arcodról ez a jó kedv.


"1. Elég sok ateista tökéletesen éli

mindennapjait mindenféle isten nélkül

és a legtöbbjük meglehetősen okos és jó

ember."


Jaj ne áltasd már magad könyörgöm, volt már olyan is, hogy a földön élő összes ember élete egyapró kis mozzanaton múllott, remélem annyira ismered az egyetemes történelmet, hogy ezt végre nem kell elmagyaráznom. Akkor megúsztuk, de kétlem, hogy az ember túlélne még egy világháborút. A világ többi problémáit meg had ne kelljen már felsorolnom oké? Legalább ennyi időt spóroljak meg a veled való vitám során.


" 2. A fejlett országok nagy része jelenleg

hívő, tehát szerinted jelenleg gáz van a

világgal akkor az inkább a hívőknek

köszönhető, mint az ateistáknak."


És ezt az egymásra mutogatást is abba kéne hagyni már nem gondolod? Én jelenleg pont annyira okolom az ateistákat a világ problémáiért, mint a hívőket. Együtt tettük a világot ilyenné. Teljesen mindegy, hogy ki vett ki ebből nagyobb részt, főleg miután ezer féle hívő ember létezik.


"Ügyes vagy, gratula!"

Köszönöm, tehát te is beismered, hogy

nincs semmiféle isten, csak ennyit

szerettem volna. :)"


Ember, ennyire nyakas embert....

Legalább megpróbálhattad volna megérteni, a másik ateista legalább ennyit megtett.

2013. jún. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/227 anonim ***** válasza:
82%

"Nagyon vicces vagy, de komolyan, csak a végítélet napján nehogy lefagyjon az arcodról ez a jó kedv."

Hadd kérdezzem már meg, mi ez a nagy keresztényi felsőbbrendűség, ha aljas, gyűlölködő és kárörvendő vagy?

Isten mentsen meg a keresztényektől...

2013. jún. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/227 anonim ***** válasza:
100%

"Hadd kérdezzem már meg, mi ez a nagy keresztényi felsőbbrendűség, ha aljas, gyűlölködő és kárörvendő vagy?"


Na igen, erre én is kíváncsi lennék :D


Inkább úgy beszélsz, mint valami kiválasztott, aki tudja a nagy igazságot, meg mintha hülyéknek magyaráznál, és már fárasztanának :D

Aztán a vége mindig csak ennyi lesz "Olvasd a Bibliát"..


Kedves Istvan35, ha megmondod nekem, miért a Bibliát olvassam, és ne a Koránt, akkor majd elkezdem(ja amúgy már olvastam, most a kérdésem a lényeg).

2013. jún. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/227 anonim ***** válasza:
100%

Ez az idézet a Bibliából úgy hülyeség ahogy van. Olyan tág általánosításokat fogalmaz meg, hogy az emberiség történelmének BÁRMELY időszakát lehetne ezzel jellemezni. Királyságok mindig is elestek, háborúk mindig is voltak, és -kapaszkodjatok meg - lesznek is.


Az pedig igencsak gyanús, hogy a Biblia maga ír arról, hogy "majd egyszer kételkednek bennetek, és maaaajd egyszer hamis prófétáknak hisznek titeket". Vajon a Biblia írói tudták, hogy a Bibliában kételkedni fognak? Vajon tudták esetleg azt is, mekkora bődületes ellentmondások gyűjteménye ez a könyv? Nekem ez alapján valószínűnek tűnik...hogy is van az a rész a Bibliában?


"Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál" - Példabeszédek 3:5


Nocsak-nocsak :)

2013. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/227 anonim ***** válasza:
0%

"Hadd kérdezzem már meg, mi ez a nagy

keresztényi felsőbbrendűség, ha aljas,

gyűlölködő és kárörvendő vagy?

Isten mentsen meg a keresztényektől."


Miért vagyok én aljas?

Miért vagyok én gyűlölködő??

Mért vagyok én kárörvendő???

Miért is rágalmazol ilyen szavakkal?

Mi olyat mondtam, amit nem mondhat egy keresztény? Én csak egyszerűen figyelmeztettelek: "a végítélet napján nehogy lefagyjon az

arcodról ez a jó kedv." Ezzel szemben Jézus azt is konkrétan megmondta azoknak, akik nem követették Isten parancsolatait, hogy el fognak pusztulni.

Nem tudom miért kell ennyi mindent beleképzelni a mondataimba, talán azért, mert éppen most nem találtál egyebet a válaszomban, amibe beleköthetnél?


" Kedves Istvan35, ha megmondod nekem,

miért a Bibliát olvassam, és ne a Koránt,

akkor majd elkezdem(ja amúgy már

olvastam, most a kérdésem a lényeg)."


Én nem azt mondtam, hogy ne olvasd a Koránt, hanem hogy addig ne fikázd a Keresztényeket, ameddig nem ismered a Bibliát, ahhoz pedig hogy ismerd, előbb el kellene olvasni.

2013. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!