Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/227 anonim ***** válasza:
91%
Mintha a lónak imátkozna az ember.....
2013. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/227 anonim ***** válasza:
mármint imádkozna...
2013. jún. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/227 Megidézlek ***** válasza:
24%

Legjobb tudomásom szerint a tudomány nem foglal állást, nem feszeget ilyen kérdéseket, mégis vannak azok a fanatikus állatok, akik a saját hitükről akarnak meggyőzni másokat.

A te dolgod miben hiszel/nem hiszel, ha ezt másokra akarod ráerőltetni nem vagy más, csak egy tudatlan kis flótás. Ez vonatkozik mindenkire! A személyes hit nem tartozik senki másra, aki pedig a másik hitét akarja elvenni, az a legaljasabb emberek közé tartozik e földön

2013. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/227 anonim ***** válasza:
Jó, rendben, biztosan úgy van. Nem tudom mire írtad....
2013. jún. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/227 Megidézlek ***** válasza:
0%
Mindenkinek írtam, nem értem egyébként miféle emberek vitatkoznak ilyenen, ennyire ingerszegény az életük, hogy mások hitével szórakoznak?
2013. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/227 anonim ***** válasza:
100%

"Legjobb tudomásom szerint a tudomány nem foglal állást, nem feszeget ilyen kérdéseket"


nem feszeget, csak tudod, haladunk az időben

mikor Newton felfedezte a gravitációt, meg hasonlók, akkor senkinek eszében sem volt a tudománnyal jönni a hit ellen

csak ugye azóta az élőlényekkel, az élettel kapcsolatban egyre több dolgot tudunk, lásd: (tudtommal) Darwin volt az első, akinek az elmélete igazán szembehelyezkedett konkrétan azzal, hogy az embert csak úgy megteremtették, és íme, azóta is folyamat lehazugozzák, próbálják megcáfolni

(gondolom ki tudod találni, miért, de adok egy tippet: nagyon nagyon nagyon sok emberből hülyét csinál az evolúcióelmélet, ha igaz)

2013. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/227 Megidézlek ***** válasza:
17%

Az aki a bibliát szó szerint értelmezi az reménytelen, de az is, aki nem látja meg a benne lévő tanításokat, igazságokat is. Nem tudhatod a biblia miről szól valójában, ahogy nagyjából senki. De azért különös, ahogy össze cseng régi mítoszokkal, amikről akár(!) még az is kiderülhet végül, hogy volt valóság tartalma is.

Én tudom, hogy a kereszténység helytelen dolgokra használta fel a bibliát, és a vallást. De ez nem a mai emberek hibája, és legkevésbé sem azoké, akiket bántasz. Legtöbbjük így nőtt fel, így lett nevelve, akár több évtizede is, nem tudsz vele mit tenni.

A tudomány ma csak annyit tud mondani, hogy valószinüsíthető egy evolució, kész. Ez is csak elmélet. Elméletek nem számítanak bizonyítéknak, és ha valamit nem tudsz bizonyítani, akkor nem állítod, mint tényszerüséget sem. Alap szabály.

Kettő, illene meglátni azt, hogy a buddhizmus, kereszténység, az igazi(!) egyiptomi vallás, egy és ugyan arról szól. Még az iszlám is! Csak más embereknek!

Más tálalásban! Aki tudja nagyjából értelmezni a bibliát felfedezi benne ugyan azok a tanítások, mint amiket a buddhisták is használnak. Ez egy olyan vallás lehetett egy ősrégi civilizációnál, ami később tovább terjedt.

Valószinüsítem (feltételezés persze), hogy anno lehetett történelmi idők előtt egy civilizáció ahonnan a modern ember származik. Ott lehetett valami nagy tudás, amiből mára ez sült ki, mint a kereszténység.

Én biztos vagyok benne, hogy ha tudnák azt az igazságot, a legfőbb igazságot, akkor mindannyian felnevetnénk, és mindannyiónknak annyira egyértelmü lenne már akkor.

Bizton hiszem, hogy a vallások, tudomány, ideológiák, és minden más előbb-utóbb oda fog vezetni. Egyetlen közös forrásra, igazságra.

Hogy mi ez? Még nem tudjuk. De érdemes keresni, és azt gondolni, hogy a keresztényeket bántani kéne azért, mert hisznek valamiben badarság! Ők ma már nem ártanak nekem se, és a többségnek sem. Ami volt, megtörtént, nem ezek az emberek voltak, és nem is tehetnek róla. Kár őket bántani! Azért, mert neked nincs hited (vagyis van hited, hiszed, hogy valami nincs), azért nem kell másokat bántani! Csak megosztjátok az embereket, így is megvannak már osztva számtalan módon, ne csináljátok egy gyk-n is, ennek semmi értelme...

2013. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/227 anonim ***** válasza:
100%

"57%, mutatnál 1 bizonyítékot arra, hogy nem létezik egy mindenható teremtő "isten/erő/intelligencia/mátrix"?

Várom szerettel"

Látszik kissé nehéz a felfogásod.

Én egyébként tudnék mutatni párat. Legyen csak egy:

A csodálatos, mindenható, feltétel nélkül szerető isten minden tettünket figyeli és bírálja. Ezek után teljesen ártatlan gyermekek ezrei halnak meg naponta. Következmény: Isten nem létezik.

2013. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/227 anonim ***** válasza:
88%

leszögezném, hogy van logika a pacifizmusodban, plusz azzal is egyetértek hogy a gyk-s szájkarate meccsek többsége értelmetlen (bár olvastam itt érdekes dolgokat), de ezen a három dolgon fennakadtam:



"még az is kiderülhet végül, hogy volt valóság tartalma is"


igen, kiderülhet, de ez nekem nagyon kevés

egy könyv, amit RENGETEG ember szó szerint elhisz és értelmez, RENGETEG ember forgat nap mint nap és ha nem is hiszi el szó szerint, de elfogadja, annál a könyvnél ez nagyon kevés, hogy még akár kiderülhet, hogy LEHET valóságtartalma, szóval kiderülhet, hogy nem az EGÉSZ baromság

ne haragudj, de szerintem érted, mire gondolok



"A tudomány ma csak annyit tud mondani, hogy valószinüsíthető egy evolució, kész. Ez is csak elmélet. Elméletek nem számítanak bizonyítéknak"


ez a valószínűsíthető dolog meg van figyelve, szapora baktériumtörzseken, sajnos senki nem tud várni 1-2 vagy akár több millió évet, akik szerint teremtés volt, azoknak az sem lenne elég, még mindig azon lovagolnának, hogy hol vannak a hiányzó átmenetek, meg hogy alakuljon ki az élet őslevesből itt a lombikban, de most rögtön, különben hülyeség az egész


"Azért, mert neked nincs hited (vagyis van hited, hiszed, hogy valami nincs)"


ezek után majd az jön, hogy az ateizmus is vallás ugye?:D vagy már most is hódít ez a baromság?



"Bizton hiszem, hogy a vallások, tudomány, ideológiák, és minden más előbb-utóbb oda fog vezetni. Egyetlen közös forrásra, igazságra."


elárulnám, amire egy kis gondolkodással rájöhet bárki -> a vallás nem vezet sehová, és ezért ne vedd egy kalap alá a tudománnyal, amihez semmi köze, és ami vezet valahová

2013. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/227 Megidézlek ***** válasza:
0%

Hol mondtam én, hogy figyel téged?

Csak az idióta fanatikus keresztények gondolják azt, hogy van egy isten ami figyel téged fent az égen!!

Azt kérdeztem, mondj egy bizonyítékot arra, hogy nincs TEREMTŐ,MÁTRIX,UNIVERZUMOT ÁTHATÓ INTELLIGENCIA!!

Nem tudod bizonyítani sem az ellenkezőjét, sem pedig a létét! Ezért, foglalhatsz állást, de TÉNYSZERÜEN KIJELENTENI butaság!! Spekuláció, te pedig itt tényszerüen próbálod eladni a szűklátó köröd, kösz, de nem!

2013. jún. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!