Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/227 anonim ***** válasza:
100%
Ha létezik, és azt akarná, hogy higgyek benne, akkor szólt volna róla. Ugye elvileg ő mindenkit jól ismer, tehát olyan jelet küldene, ami mellett nem megyek el. Ezért ne mondja nekem senki, hogy én nem vettem észre. Tehát ha létezik, nem akarta, hogy higgyek benne. Én pedig ezért úgy tartom, hogy nem létezik. Én is boldog vagyok és ő is (ha egyáltalán van!)
2013. jún. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/227 A kérdező kommentje:

Nos az ilyen-olyan régmúlt Istenekről van egy elméletem, hogy léteztek, csak éppen az erejük miatt voltak Istennek titulálva és most bocs, hogy a Bibliával jövök, de volt egy idő amikor a letaszítottak megkívánták az emberek leányait és ezek gyermekei mások voltak. El tudom képzelni, hogy őket gondolták isteneknek. Lehet, hogy voltak ilyen olyan képességeik. Régen a Biblia szerint akár 1000 évig is élhettek az emberek. Ez idő alatt elég sok mindent tehettek amiket ma már mitológiák ként élhetünk át. Persze ez csak akkor lehetséges, ha a Biblia igaz de hát persze ezt sem tudhatjuk igaz?


Egyébként tőlem létezhet a mikulás meg a társai és röpködhet a fejem felett egy rózsaszín vagy akármilyen kis elefánt ha úgysem változtat az életemen.


Nem tudom bebizonyítani Isten létezését, ahogy ti sem az ellenkezőjét. Hinni lehet benne, hogy nem létezik és hinni hogy létezik. Jézus előtt megjelent az embereknek valamilyen formában, Jézus után meg nem mert boldogabb az aki úgy hisz benne, hogy nem látja. De azért felhoznám a Bibliát, mert azt nem tudom, hogy hogyan írhatott ennyi ember Istenről különböző időkben de mégis azonosan konkrétan az ószövetségben mert az tudom, hogy az Ó-és Újszövetségben van különbség. Az Ó-ban még ingerlékenyebb volt az emberrel mert még nem jött el Jézus és nem enyhítette meg egy tökéletesnek az önfeláldozása olyanokért akik leköpik már ha követjük a Bibliát akkor ez a logikus következtetés az oka a változásának. Bár ez sem lehet Igaz, mert megint csak ott van, hogy Isten sosem változik. Akkor mégis miért volt kegyetlenebb régen, mint most? Hmm menten ateista leszek magamtól. XD


Na de akkor hogy lett a világ? Elég nehezen tudom elképzelni, hogy a semmi felrobbant. De érdekes, hogy a teremtésben a csillagokat Isten kifeszítette mint egy sátort tehát úgy távolodtak el egymástól pont mint a semmi felrobbanásánál csak ez a kifeszítéses dolog hamarabb íródott meg.


Akkor csak azt mondjátok meg hogy mi olyan jó dologtól akar elszakítani az Istenhit, ami számotokra nem elfogadható amikor olyan sokat ígér? Nem jobb úgy élni, hogy holnap is lesz nap, de ha nem az sem baj mert egy jobb hely vár, de ha mégsem vár utána semmi, akkor meg tök mindegy de legalább volt rá esély. Vagy csak azért nem fogadjátok el mert mások is lenézik és gáz volna?

2013. jún. 26. 03:13
 13/227 homo ludensz ***** válasza:
11%
Túlragozzátok."Ha keresel engem akkor tudod hogy létezem,másként nem keresnél."
2013. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/227 anonim ***** válasza:
89%

"Nem tudom bebizonyítani Isten létezését, ahogy ti sem az ellenkezőjét. Hinni lehet benne, hogy nem létezik és hinni hogy létezik."


Jó. De emlékezz erre, ha a beszélgetőpartnered azt mondja, NEM. Ezért lehet(tudok) ritkán jót beszélgetni a hívőkkel. Onnantól, hogy felhozza az ezzel kapcsolatos nézeteit, mindig bizonyítékot várok (nem példázatot, nem érvet). Ezért nagyon nehéz.



"Túlragozzátok."Ha keresel engem akkor tudod hogy létezem,másként nem keresnél.""


tehát ha valamit keresek az létezik? aha :) most már minden világos

2013. jún. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/227 anonim ***** válasza:
95%

Isten létét nem lehet bebizonyítani.

Pontosan ezért hívják hitnek.


Például hogy a Föld kerek az be van bizonyítva, így senki nem mondja, hogy abban hiszek, hogy a Föld kerek. Mert nem abban HISZEK, hanem azt TUDOM.


Ez válasz az összes kérdésre, persze ettől függetlenül oldalakat lehet még vitatkozni a témáról.

2013. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/227 anonim ***** válasza:
93%

Arról nem is beszélve, hogy párszor már volt - ez valláskritikai kérdés, ott a helye.


Másrészt pedig, te hogyan bizonyítod az IPU nemlétezését?

Segítek: ő teremtette az összes istent. Bizonyítsd be, hogy nem.

2013. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/227 anonim ***** válasza:
90%

Addig rohadtul nem érdekel senkit, hogy miféle beteges mesékben hisztek (amiért egyébként normális világban elmegyógyintézetbe zárnának titeket a napóleonokkal együtt), amíg szépen kussban, otthon egyedül hisztek benne.

De amint elkezditek gyerekekre erőszakolni, más emberekre erőszakolni és kiközösíteni (extrémebb esetben megölni) azokat, akik nem fogadják el, amint elkezdtek a tudomány ellen fordulni, mert az csak kitaláció, bezzeg a szent mesekönyv az aztán rohadt jó, az mocskosul bicskanyitogató és soha nem lesz elfogadott.

Sajnos fölösleges küzdeni ellene, hívőkkel nem lehet érvelni, nem lehet meggyőzni őket ugyanis isteni dicsőség elutasítani az agy használatát, ahogy azt a Biblia is megírja.

De szerencsére ez is csak egy vallás, ahogy az összes többi, néhány száz, esetleg ezer év és ugyanúgy eltűnik a süllyesztőben és majd jókat mosolygunk rajta, mint Zeuszon, Lokin és társaikon...

2013. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/227 anonim ***** válasza:
91%

LOKI LÉTEZIK

LÁTTAM a TÉVÉBEN

2013. jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/227 anonim ***** válasza:
89%

Én meg Hulkbanb hiszek mert ő szärrá verte még Lokit is!


Viccet félretéve:"Akkor csak azt mondjátok meg hogy mi olyan jó dologtól akar elszakítani az Istenhit, ami számotokra nem elfogadható amikor olyan sokat ígér? Nem jobb úgy élni, hogy holnap is lesz nap, de ha nem az sem baj mert egy jobb hely vár, de ha mégsem vár utána semmi, akkor meg tök mindegy de legalább volt rá esély. Vagy csak azért nem fogadjátok el mert mások is lenézik és gáz volna?"


Aaaaaztakutyafájátneki!szerinted egy normális ember így választja meg a világképét?Hogy miben nyugodtabb a kicsi lelke?Jó hogy nem tetszés szerint választom meg melyik kémiai egyenletet tartom igaznak és melyiket nem!Neked nem tetszik a H2O+CO2=H2Co3 képlet akkor az nem igaz,viszont tetszik a HNO3+C=HCl (ami egy nem létező hülyeség) akkor az meg már igaz lesz neked?Fura egy alak vagy,de tudjuk....Mindenki hülye csak te/ti vagy/tok helikopterek.


És nem,én nem tudom a saját kis tudatom megnyugtatásáért becsapni magam.Igen,valóban kecsegtető azt hazudni magamnak hogy azért mert kimondom hogy "jézus" megyek a mennybe,és egész nap csak dögölhetek a mennyben az arany fotelban,de ezt nem tudnám megtenni.Nem tudom a saját tudásvágyamat úgy elnyomni,hogy egy irracionális világképet meséljek be magamnak.Szomorú ha egyeseket ennyire nem érdekel a valóság...


Poliateista

2013. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/227 anonim ***** válasza:
19%

Akkor most had szóljak azokhoz akik azt mondták bizonyítsuk be isten létezését. Ti olyat kértek tőlünk ami az anyagi világ dolgaival nem bizonyítható. Pl, ha nem létezne hőkamera, vagy infravörös kamera akkor ti hogy bizonyítanátok be azt, hogy a különböző hőmérsékletek igenis láthatóvá tehetők, illetve azt hogy a sötétben is ugyan olyan jól lehet látni? Sehogy. Amíg nincs hozzá megfelelő eszköz, verheted magad a földhöz, akkor sem bizonyítasz semmit. A másik: nem hogy atomot, de még molekulát sem láthattak a tisztelt tudósok, mégis állítják hogy vannak, léteznek. Pl ebben a videóban is érdekes dolgokat állítanak a részecskékről amiket ugye sosem láttak és soha nem is tudtak megvizsgálni:


https://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0


A foton részecskék intelligensek és egyszer így másszor meg úgy mennek át a lyukon annak fényében, megfigyeljük e őket vagy sem.... És ez a tudomány...


gyakorivalasz2-nak:


Nekünk nem célunk egy kitalált meselény nemlétezésének bizonygatása, mert mi nem hiszünk bennük. Ha te igen az bizony baj. Nekünk csak Istennel kell foglalkoznunk(mert benne hiszünk) te pedig foglalkozz csak a mesehőseiddel..

Egyébként pedig bizonyítsd be te hogy ezek a kitalált lények nem léteznek és akkor esetleg beszélhetünk arról, hogy Isten létezik e vagy sem.


3-asnak:


Akkor te sem lehetsz valami értelmes, mert valszeg nem hallottál még arról, hogy ha valamire megoldást keresel és nem találsz akkor ki kell zárni minden egyéb elgondolást(pontosan ami nem lehetséges, nem létezhet) és végül ami marad akár milyen hihetetlen is az a megoldás...

Neked meg a tanárjaid tiltják a logikus gondolkodást?


4-nek:


" Nem a hiányt kell bizonyítani, hanem a létezést."

azaz ugyan ez fordítva ahogy a 7-es is írta:

" A létezését kell bizonyítani, nem hiányát."


Akkor ezt mondjátok meg a csillagászoknak is:

A csillagászok úgy fedeznek fel bolygókat, egy csillag körül keringve, hogy mikor egy bolygó elhalad a nap előtt az fény hiányt okoz, azaz árnyékol és ebből következtetnek arra, hogy ott egy bolygónak kellett elhaladnia. Így a hiánnyal is bizonyítható a létezés. Köszönöm. A fás példád meg tényleg szar mert kimegyünk az udvarra és ha te azt állítod, hogy van ott egy fa(de nincs is ott semmi) beleverem a fejed és meggyőztelek, hogy semmi bajod sem történt, mert nem is volt ott semmi. Így a nem létezést is tudom bizonyítani.


Poliateista-nak is ugyan az a válaszom mint gyakorivalasz2-nek. Nem célunk olyasvalami bizonygatása amiben nem MI hanem ti hisztek/nem hisztek.



A létezésére pedig a bizonyítékok: Maga Isten fia Jézus aki csodákat tett. Melyik másik történelmi személyről írnak olyat hogy csodát tett volna? És most nem mitológiai személyekről beszélünk. Másodszor a klinikai halál állapotában rengeteg ember tapasztalja meg ugyanazt, vagy nagyon hasonló élményt. Pl:


https://www.youtube.com/watch?v=ZzMVyzoObpg&list=PLeWkeG1p7g..


https://www.youtube.com/watch?v=UPaaKuSBvnE&list=PLeWkeG1p7g..


Persze most jöttök majd azzal, hogy abban az állapotban mindenféle kemikália önti el az ember agyát, meg, hogy a különböző vegyületek miatt látjuk ezeket. Erre 2 cáfolat:

1, ha így is lenne akkor olyan hallucinációval lenne dolgunk amit kivétel nélkül minden ember aki ezt átéli ugyan az a hallucináció zajlana le mindenkinél. Azaz mindenki teljesen ugyan azt hallucinálná. Ez valljuk be képtelenség.

2, Mikor az ember klinikailag halott, akkor nem tárol el semmilyen! átélt élményt, képet vagy hangot. SEMMIT. Fel tudjátok ezt fogni? Egyszerűen kikapcsol az agy és nem műxik. Ha működne, nem lenne klinikai halál. Ennyi.



17-nek:


Neked milyen mocskos szád van. És velünk nem lehet érvelni? Akkor lássuk mit is tesz a kapzsiságotok, mohóságotok a többi emberrel a világban:


- Millió ember éhezik vagy szomjazik ebben a percben is, nem mintha nem lenne elég pénz megoldani ezeket a dolgokat.

- Annyi adót róttak már az emberekre, hogy a fele fizetésük, ha nem több csak arra megy el, hogy a kormányok zsebeit tömjük, nem mintha nem lenne nekik elég --> emberi kapzsiság

- Háborúk dúlnak világszerte az elnyomás vagy éppen a haszonszerzés miatt --> remek gondolkodás

- A perverz szülők a gyerekeikkel fajtalankodnak, sőt egyre több szemét árasztja el a tv-n keresztül az embereket és teszik őket érdektelenné az erőszakkal szemben. Ma már fel sem kapja a fejét senki, ha a híradóban valakit megöltek. Bezzeg 20 éve!



Mindenkinek a saját háza táján kellene sepregetnie és ott rendet tartani, mielőtt másokat támad ugyan ezekkel az érvekkel. Mi utasítjuk el az agy használatát: Még jó, hogy ti olyan sokat gondolkodtok így gondolkodhattok helyettünk is, hogy mi nekünk a jó: Még több adó, szemét élelmiszer gyártása, legszarabb minőségű holmik, értsd: Ruházat, elektromos eszközök gyártása, elnyomás, kisemmizés, sárbatiprás. Igen ez kell nekünk! Az ilyen "gondolkodó" embereket hatalomra!


És hogy el fog e tűnni a kereszténység? Kétlem, már közel 2000 éves és ma is az egyik vezető VILÁGVALLÁS. Ezt kicsit benézted most.

2013. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!