Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/227 anonim ***** válasza:
0%

"Ez az idézet a Bibliából úgy hülyeség

ahogy van. Olyan tág általánosításokat

fogalmaz meg, hogy az emberiség

történelmének BÁRMELY időszakát

lehetne ezzel jellemezni."


Na ne mondjad már, akkor neked igen csak problémáid vannak a szövegérzéssel.


"Királyságok

mindig is elestek, háborúk mindig is

voltak, és -kapaszkodjatok meg - lesznek

is."


Pedig Jézus elkülönítette itt szépen a gyötrő fájások kezdetét az előtte lévő időszaktól, ezután pedig még egx jó ismertetőjelet adott: "És a királyságnak ezt a

jó hírét prédikálni fogják az egész lakott

földön tanúságul minden nemzetnek, és

akkor jön el a vég."

Na, ezt is rá lehet a történelem bármelyik időszakára fogni?? Ugye hogy még ilyen mértékű, globális prédikáló munka nem folyt, ami most az utolsó száz év során kezdett el zajlani.


" Vajon a Biblia írói tudták, hogy

a Bibliában kételkedni fognak?"


Hitetlenek voltak akkor is, mindig is voltak és most is vannak, mi ezen a meglepő?


" Vajon

tudták esetleg azt is, mekkora bődületes

ellentmondások gyűjteménye ez a könyv?"


Itt mire gondolsz? Esetleg egy példa?

2013. jún. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/227 anonim ***** válasza:
100%

"" Vajon a Biblia írói tudták, hogy

a Bibliában kételkedni fognak?"


Hitetlenek voltak akkor is, mindig is voltak és most is vannak, mi ezen a meglepő? "


az, hogy ha odamegy hozzád az utcán valaki, és azt mondja 5 perce szállt itt le egy űrhajó, te pedig azt mondod, "hát ezt kétlem", ő pedig egyből hitetlennek bélyegez


erre mit mondanál?

2013. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/227 anonim ***** válasza:
100%

István még mindig ugyanolyan értetlen f#sz vagy, mint hónapokkal ezelőtt is, ugyanazokra a kérdésekre vársz választ, amit már ezerszer megkaptál.

A kedvenc szöveged az, hogy rajtad kívül senki nem tud szöveget értelmezni, mindenki rosszul értelmezi a Bibliát, nyilván így is van...

Az meg, hogy Jézus is egy gyökér volt nem jogosít fel senkit arra, hogy szintén az legyen.


"" Vajon

tudták esetleg azt is, mekkora bődületes

ellentmondások gyűjteménye ez a könyv?"

Itt mire gondolsz? Esetleg egy példa?"


Állítólag te vagy a nagy Biblia olvasó, ezek szerint még se ismered? Tele van ellentmondással.

Csak a legnagyobbat mondom el neked:

Isten mindenkit feltétel nélkül szeret, de aki nem hisz benne bizonyítékok hiányában, akármennyire is jó ember, az a pokol tüzén fog elégni. Tényleg jó fej ez a szakállas öreg bácsi...

2013. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/227 anonim ***** válasza:
85%

"Hitetlenek voltak akkor is, mindig is voltak és most is vannak, mi ezen a meglepő?"


A meglepő az, hogy valaki képes még hinni ebben a mesében...


"Itt mire gondolsz? Esetleg egy példa?"


Na nehogymár pont én mondjak, mikor Te mondod magadról, mekkora Bibliatudós vagy.


De ha gondolod, nemhogy egy példát mondok, hanem A LEGJOBB példát.


Lássukcsak, mi szerepel Mózes 2. könyvében, tízparancsolat címén? Többek között az, hogy ne ölj (Mózes II. könyve, 20:13)


Most jön az 5 milliós kérdés, szerinted kinek a nevéhez fűződik a legtöbb gyilkosság a Bibliában? Ki okozza a legtöbb halált? Bizony, Isten maga. Szodoma, Gomora elpusztítása, az özönvíz, az egyiptomi elsőszülött fiúk lemészárlásra, és a többi, megszámlálhatatlan beteges, embertelen atrocitás, ami Isten nevéhez fűzhető a Bibliában, nem viccelek, jóval több, mint 2 millió főre rúg. És azzal nekem ne jöjjön senki, hogy hitetlenek, tisztátalanok, meg tököm tudja mik voltak, mert gyerekek, nők, idősek lemészárlása akárki akármit mond, undorítóan kegyetlen (érdekes, Hitler is gyilkolt gyerekeket, a közvélemény mégsem alakított ki róla túlságosan pozitív véleményt, nemde?). Továbbá főleg ne említse nekem senki azt, hogy Istennek ezzel terve volt, és a cél szentesíti az eszközt. Láttuk, hogy ez a gondolat mire vezetett a nácizmus, kommunizmus idején.


(azt csak zárójelesen jegyzem meg, hogy Istenhez képest Sátán ártalmatlan kezesbáránynak tűnik a Bibliában... ő mennyi embert haláláért is felelős? 10! Jób gyermekeit ő ölte meg, bár ha azt vesszük, hogy Isten tudatosan ment bele a szerencsejátékba, mellyel Jób életét gyakorlatilag tönkretette (és ezt tudta is, mivel mindentudó), akkor végső soron ezért is Isten felelős...)

2013. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/227 anonim ***** válasza:
0%

The Evil That Men Do


Idézlek a 68 as hozzászólásodból:


"Sajnos ismét elvérzett egy nagy hívő és az ateisták nyertek...

Viszlát, további jó "hívést" valahol máshol. :)"



A nagyképűségednek úgy tűnik nincs határa. Csak egy mondattal válaszolnék:


A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka.

2013. jún. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/227 anonim ***** válasza:
0%

Bocs az eleje nem korrekt helyesen így van:


The Evil That Men Do-NAK:

2013. jún. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/227 Megidézlek ***** válasza:
0%

57%

1, pedig az vagy

2, ne viselkedj úgy

3, nem vagyok keresztény, sőt, még csak vallásom sincs, akkor miféle én fanatikusaim?


Nincs természetfeletti, minden a természet része, nem tudom honnan szedel ilyen "természet" feletti baromságokat, saját kitalációiddal próbálsz meg engem cáfolni bármiben is?


Az evoluciót sehol sem próbáltam cáfolni, ha nem vetted volna észre, ezen kívül én egy univerzumot teremtő erőről beszéltem, nem pedig EMBERT teremtő erőről! Hatalmas értelmezési nehézségekkel küzdöl. A tudománynak semmilyen bizonyítéka nincs arra, hogyan keletkezett az univerzum, az ősrobbanás meredek találgatás, ezen kívül megspékelve megannyi véletlenre, ne haragudj, de ez nem alternatíva.

Te egy fanatikus vagy, úgy hívják, hogy tudományos fanatikus, csak az a gond, hogy te sz4rt sem tudsz a tudományról, hogy ott mi a módi, hogy ott legalább 30%-os a valamilyen felsőbb erő hívőinek aránya, te csak GYK-n osztod az észt, és azt gondolod, hogy te vagy az okos.... Hát érezd ahogy szeretnéd, de ez ugyan nem nyom semmit sem a lattba, te is hiszel, csak te az irdatlan véletlenekben... Te dolgod.

2013. jún. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/227 Megidézlek ***** válasza:
0%
És egyébként pedig pont leszarom mit kell bizonyítani, meg mit nem. Az bizonyít aki állítást tesz, ha azt állítod valami nincs, bizonyítsd. Ha azt állítod valami van, bizonyítsd. Ha nem tudod, akkor a kérdés nem eldöntött, valamit nagyon félre értelmeztél az iskolában!
2013. jún. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/227 Megidézlek ***** válasza:
0%

Amúgy itt durván biblia vs hitetlen vita megy, és nem teremtő vs hitetlen, ez a kemény!

Mindegyikőtök a bibliával próbálkozik cáfolni a dolgokat, miközben azt sem tudja a biblia valójában miről szól, kőkemény, kőkemény!

2013. jún. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/227 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszed észre, mennyire szánalmas vagy?


Nem akartam alapvetően belefolyni, de The Evil That Men Do jól átgondolt érvekkel vitázott veled, te meg mint egy sértődött kislány, elővetted a végtelenül szánalmas "aki így beszél velem arra nem reagálok" kártyát, amit jellemzően akkor szoktak, ha egyszerűen nem tudnak mit válaszolni a felsorakoztatott érvekre, mert sarokba lettek szorítva. Bocsi, de külső szemlélőként én azt láttam, hogy ez történik a ti eszmecserétek során. Végül is megértem, könnyebb ezt mondani, mint elismerni, hogy a másik félnek talán lehet, hogy igaza van, de akkor legalább annyi tartás legyen benned, hogy abbahagyod ezt a ciki vergődést, mert ezzel hidd el csak magadat járatod le...


(Amúgy szerintem nem érdekel senkit, miről szól a Biblia, mivel alapvetően nem erről szólt a vita, hanem a Bibliában található ellentmondásokról. Továbbá a Biblia is irodalmi mű, épp ezért ahány ember, annyiféle interpretáció is létezik - szerinted miért olyan megosztott a keresztény társadalom arról, mit kell a Bibliában követni és mit nem? Ugyanúgy, ahogy egy Edgar Allan Poe novellát is több ember többféleképpen értelmezhet, többféleképpen értelmezhető a Biblia is, de ahogy mondtam, ez ebben a vitában most nem téma.)

2013. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!