Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a bizonyítékotok, hogy...

Mi a bizonyítékotok, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

Most itt a lehetőség.

Ne rizsázzatok, hogy a hívők így meg úgy bolondok, nem az a részetek érdekel.

Tényeket mondjatok, ne mellé beszéljetek.



2013. jún. 25. 22:05
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/227 anonim ***** válasza:
90%

"Az aki a bibliát szó szerint értelmezi az reménytelen,"

Aha. És pontosan melyik részeket kell szó szerint értelmezni és melyikeket nem? Amiket már megcáfolt a tudomány az képletes, amit nem az szó szerinti, aztán a tudomány fejlődésével majd igazítunk? Nagyon gyenge próbálkozás...


"de az is, aki nem látja meg a benne lévő tanításokat, igazságokat is."

És aki nem látja meg a benne lévő hazugságokat, terrort, gyilkosságra, erőszakra, kiközösítésre való felbújtást, az micsoda?


"Nem tudhatod a biblia miről szól valójában, ahogy nagyjából senki. De azért különös, ahogy össze cseng régi mítoszokkal, amikről akár(!) még az is kiderülhet végül, hogy volt valóság tartalma is."

Mivel a Biblia nagy része régi mítoszokból építkezik, ahogy szinte az összes vallásnál így van. Lopott cucc az egész apukám. :) Például elég szembetűnő a Jézus-Héraklész párhuzam is...


"Én tudom, hogy a kereszténység helytelen dolgokra használta fel a bibliát, és a vallást. De ez nem a mai emberek hibája, és legkevésbé sem azoké, akiket bántasz. Legtöbbjük így nőtt fel, így lett nevelve, akár több évtizede is, nem tudsz vele mit tenni."

Igen. Pontosan ez a hatalmas probléma. Te beszéltél olyanokról, hogy a hit mindenki személyes dolga bla-bla-bla. Akkor hogy merészeltek ártatlan gyerekeket erőszakkal hitre nevelni, teletömni a fejét vele, mikor semmit nem tehet ellene? A ma élő emberek 90%-a csak azért vallásos, mert annak nevelték. Ha felnőtt korában ismerkedett volna meg a vallással csak kiröhögné, hogy mekkora marhaság.


"A tudomány ma csak annyit tud mondani, hogy valószinüsíthető egy evolució, kész. Ez is csak elmélet."

Tévedés. Az evolúció tény, ezernyi bizonyíték támasztja alá. Az elmélet része a pontos fejlődés és kapcsolatok leírása, ami jelenleg is fejlődés alatt áll, maga a mutációk és természetes szelekciók pont olyan tény, mint a gravitáció.


"Elméletek nem számítanak bizonyítéknak, és ha valamit nem tudsz bizonyítani, akkor nem állítod, mint tényszerüséget sem. Alap szabály."

Mi is van a vallással? A kedvencem, hogy ti mindig saját magatoknak mondtok ellent. :D


"Kettő, illene meglátni azt, hogy a buddhizmus, kereszténység, az igazi(!) egyiptomi vallás, egy és ugyan arról szól. Még az iszlám is! Csak más embereknek!

Más tálalásban! Aki tudja nagyjából értelmezni a bibliát felfedezi benne ugyan azok a tanítások, mint amiket a buddhisták is használnak. Ez egy olyan vallás lehetett egy ősrégi civilizációnál, ami később tovább terjedt."

És akkor mi is van? Ez így működik a vallások egymásból alakulnak, ahogy azt már korábban is írtam. Mit bizonyít ez? Semmit.


"Valószinüsítem (feltételezés persze), hogy anno lehetett történelmi idők előtt egy civilizáció ahonnan a modern ember származik. Ott lehetett valami nagy tudás, amiből mára ez sült ki, mint a kereszténység."

A kereszténységhez nagy tudás kellett? Melyik részéhez pontosan? 2000 évvel ezelőtt egy hasznos életviteli könyv volt. Ma már csak egy aranyos mesekönyvnek kéne lennie.


"Én biztos vagyok benne, hogy ha tudnák azt az igazságot, a legfőbb igazságot, akkor mindannyian felnevetnénk, és mindannyiónknak annyira egyértelmü lenne már akkor."

Ezt az ateisták nap mint nap csinálják, hiszen tudják, hogy mekkora hablaty az egész isten sztori.


"Bizton hiszem, hogy a vallások, tudomány, ideológiák, és minden más előbb-utóbb oda fog vezetni. Egyetlen közös forrásra, igazságra.

Hogy mi ez? Még nem tudjuk. De érdemes keresni, és azt gondolni, hogy a keresztényeket bántani kéne azért, mert hisznek valamiben badarság!"

Ez pontosan így van. És ki keresi szerinted a nagy igazságokat, a tudósok, akiket a vallásosok rendszeresen leostobáznak, szűklátókörűznek és akadályoznak ahol tudnak, vagy azok az emberek, akik egy több ezer éves könyvet olvasgatnak és imádnak nap mint nap és nem fogadnak el semmi újat, ami abban nincs benne?


"Ők ma már nem ártanak nekem se, és a többségnek sem."

A jelentős részük nem árt ma már. Régen ártottak bőven és ma is vannak vallási fanatikusok, merénylők, terroristák. Ők például ártanak nekem, de gondolom hagyjuk őket békén, mert szegények csak a hitüket gyakorolják.


"Ami volt, megtörtént, nem ezek az emberek voltak, és nem is tehetnek róla. Kár őket bántani!"

Ez pontosan így igaz! A vallás az egyetlen, ami tehet róla! Elhitettek velük vakon valamit, amiért képesek voltak gyilkolni és meghalni, annak ellenére, hogy valószínűleg nem rossz emberek, csupán becsapták őket. Pontosan ezért iszonyú veszélyes a vallás és pontosan ezért kéne már teljesen eltűnnie a süllyesztőben.


"Azért, mert neked nincs hited (vagyis van hited, hiszed, hogy valami nincs)"

Én nem hiszem, tudom hogy nincs.


"azért nem kell másokat bántani! Csak megosztjátok az embereket, így is megvannak már osztva számtalan módon, ne csináljátok egy gyk-n is, ennek semmi értelme..."

Amúgy mégis ki bántja a vallásosokat? Vallásszabadság van igen régóta, mindenki azt vesz fel és abban hisz amiben akar. Ehhez képest próbáljon meg az ember egy megszállottan keresztény családból ateistává válni. Jobb esetben csak a családja nagy része nem áll vele szóba soha többet...

2013. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/227 anonim ***** válasza:
88%

"Hol mondtam én, hogy figyel téged?

Csak az idióta fanatikus keresztények gondolják azt, hogy van egy isten ami figyel téged fent az égen!!"

Aha. Ez megint az az eset, hogy mindenki rosszul értelmezi a Bibliát, rosszul hisz, csak te vagy az egyetlen, aki igaz hívő. Mint már írtam, ezzel az a baj, hogy ezt minden hívő így gondolja...


"Azt kérdeztem, mondj egy bizonyítékot arra, hogy nincs TEREMTŐ,MÁTRIX,UNIVERZUMOT ÁTHATÓ INTELLIGENCIA!!

Nem tudod bizonyítani sem az ellenkezőjét, sem pedig a létét! Ezért, foglalhatsz állást, de TÉNYSZERÜEN KIJELENTENI butaság!! Spekuláció, te pedig itt tényszerüen próbálod eladni a szűklátó köröd"

A létét éppenséggel lehetne bizonyítani, csak eddig senkinek sem sikerült, az meg eléggé természetes, hogy a nem létét nem lehet bizonyítani, ahogy azt már nagyon régen megbeszéltük.

A probléma az, hogy ettől még a valószínűségét vizsgálhatjuk és a mérleg sajnos nagyon arra dől, hogy semmiféle univerzumot átható intelligencia nem létezik.

2013. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/227 Megidézlek ***** válasza:
0%

Első mondatodik olvastam, de csak egy szimpla troll vagy, aki addig nem jutott el, hogy kutakodjon. Így nehéz is vitatkozni veled, tudatlan vagy sajnos.


A kvantum fizika egyik atyjától idézek számodra, ez a kvantum mechanika egyik értelmezési módja, a tudomány nem áll távol egy isten szerüség felfedezésétől, csak sokan nem látják a fától az erdőt.


Max Planck said "All matter originates and exists only by virtue of a force which brings the particle of an atom to vibration and holds this most minute solar system of the atom together. We must assume behind this force the existence of a conscious and intelligent mind. This mind is the matrix of all matter" in 1944, indicating that he believed in some kind of God.


A többi kis hülyeségedre ne haragudj, de nem vagyok kiváncsi. Majd ha nem lenézően próbálsz meg velem társalogni, majd esetleg hajlandó leszek elolvasni a maradékot is

2013. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/227 anonim ***** válasza:
100%

"We must assume behind this force the existence of a conscious and intelligent mind."


igen, de miért? :DD ezt Planck is kifelejtette


egyébként az én válaszomra még nem reagáltál, kíváncsi lennék, miért

2013. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/227 anonim ***** válasza:
85%

Nem troll vagyok, meg nem nem vagy hajlandó válaszolni, egész egyszerűen nem tudsz. :)

Vajon miért van az, hogy én minden mondatodra tudok reagálni, te viszont egyetlen egyre sem? Mert nekem igazam van, neked meg csak a betanult kis dogmáid vannak, amikkel nem nagyon tudsz mit kezdeni. :)

Sajnos ismét elvérzett egy nagy hívő és az ateisták nyertek...

Viszlát, további jó "hívést" valahol máshol. :)

2013. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/227 Megidézlek ***** válasza:
0%
A részecskék nem léteznek fizikailag, csak hullámként, megfigyelés előtt. (Majd jön a sok kvantum fizikus, aki a számtalan értelmezésből csak azt fogja kiragadni, ami ennek ellent mond, de el kell hogy keserítsem őket, az csak egyik fajta szemlélet, és közel sem bizonyított, hiába erőlködik), tehát megfigyelés után lesz részecske, addig viszont hullám. De hullámok csak akkor léteznek, ha valami hullámoztatja, rezgeti. Na a kérdés, ki vagy mi rezgeti? Planck szerint egy intelligens elme.
2013. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/227 Megidézlek ***** válasza:
0%

The Evil That Men Do


Megmondtam neked, nem érdekel mit hiszel, nem érdekel mások mit hisznek! Szabad akaratod van, ha akarod tudni mi, miért, hogyan, akkor megkeresed magadnak! Ha nem akarod, akkor én minek erőltessem?

Kettő, nem azért vagyok itt, hogy téged győzködjelek, mert nem érdekel a magán hited, kifejtettem már miért!

2013. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/227 anonim ***** válasza:
85%

"Megmondtam neked, nem érdekel mit hiszel, nem érdekel mások mit hisznek! Szabad akaratod van, ha akarod tudni mi, miért, hogyan, akkor megkeresed magadnak! Ha nem akarod, akkor én minek erőltessem?

Kettő, nem azért vagyok itt, hogy téged győzködjelek, mert nem érdekel a magán hited, kifejtettem már miért!"

Ha nem azért vagy itt, hogy ránk erőltesd a hited, akkor miért? Na ugye? Pontosan azért vagy itt.

Ha meg nem, akkor talán el is húzhatnál végre.

2013. jún. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/227 Megidézlek ***** válasza:
0%
Erőlködj csak ezzel a faragatlan stílussal, meglehetősen érdekel... :)
2013. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/227 anonim ***** válasza:
100%
nekem még mindig nem válaszoltál:D
2013. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!