Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
 601/802 anonim ***** válasza:
100%

Köszi Kriszta!

Miskolcon van ilyen bolt! :)

Bizony Annus, a lázra figyelj!!! Nem szabad, hogy lázad legyen. Nekem Algopyrint mondta a doki és a védőnő is, hogy nyugodtan vegyek be, ha fáj a fejem vagy lázas lennék. Én a migrénem miatt sajnos többször kényszerültem is rá. Én mindig fél szemet veszek be, hátha használ és ha nem, akkor beveszem a másik felét is. De általában a fél elég. A láz miatt a magzatvíz felmelegszik és nem jó a babának. Vigyázz nagyon magadra/magatokra!!!

Puszi,Maja

2014. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 602/802 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa! Arra figyelj, hogy olyat ne vegyél be, aminek ibuprofen a hatóanyaga, mert az magzatkárosító! Nekem ezt mondta a doki. Paracetamol tartalmút lehet csak! Maja
2014. febr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 603/802 anonim ***** válasza:
100%

Maja!!!! Azt elfelejtettem írni h a pocakos fotozàst nagyon jó ötletnek tartom :) mikor szeretnétek csinàlni??? A végefelé???

Én is elfogok menni profi fotóshoz aki szupi képeket csinàl, csak legyek végre kismami :)


Puszi:Kriszta

2014. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 604/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Köszi az izgulást, lázam nincsen. Nekem az alap hőm 35,6 körül szokott lenni, a hőemelkedés nálam tegnap 36,8 jelentette, még 37 se volt, reméljük ez nem árthat. Be fogok szerezni kismama gyógyszereket.

Ma már kicsit jobban vagyok, és megindult az orrom is, remélem hamar kimegyek ebből.

Viki elkezdted az ovu teszteket? Kíváncsi vagyok nagyon hogy most is olyan szépen fognak e erősödni. Holnap 1-e! Nagyon szurkolok hogy a legjobb formátokban legyetek, és sikerüljön jókor, és nagyon kellemesen együtt lennetek!

Kriszta köszi az oldat. Én igazi anti mozgó ember vagyok :( tudom nem szép, de ez van.

Annak viszont örülök, hogy ti találtatok jó rucikat és indulhat a futás!

remélem többiek is jól vannak!

Jó hétvégét csajok!

Annus

2014. febr. 28. 12:33
 605/802 anonim ***** válasza:
100%

Örülök Annus, hogy jobban vagy!

Én április körül tervezem a fotózást, a 30. hét környékén. Félek a végére már bálna lennék...:D Nemsokára az leszel Te is Kriszta, egy csodaszép kismama!!! :)

Puszi, Maja

2014. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 606/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Lanyok!


En ibuprofent nem ajanlok, csak acetaminofen-es gyogyszert, en Tylenol-t szedtem be tegnap a fejfajasomra, azt mondta az orvos ilyet lehet bevenni. De kaptam egy listat is, hogy mire mit lehet szedni, akit erdekel el tudom kuldeni, bar nem tudom, hogy otthon lehet-e kapni azokat a gyogyszereket, de utana tudtok nezni :)

Zsofi

2014. márc. 1. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 607/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Zsófi én a listát szívesen fogadom, ártani nem árthat.

Maja szerintem nagyon jó ötlet a fotózás, cask arra figyelj, hogy jó fotóst válassz! Barátnőmék is voltak, viszont szerintem nem lettek valami jók a képek. Műteremben voltak, de semmi fantasia nem volt a fotósban, ami nekem nem tetszett.

Egyik ismerősömék viszont nagyon jó képeket csináltak, szabadtéren, fák között, parkban. Kirakták kis kockákből a születendő gyermek nevét, nagyon szép képek voltak. Szóval azt ajánlom, szabadban fotózzatok, és jól válasszatok fotót.

Mára megint kicsit rosszabbul voltam, de semmi komoly. Próbálok pihenni amennyit tudok. Közben esküvői láz van, tervezem a meghívókat, hétvégére készen kell lenni velük, mert már vinni kell rokonoknak őket :)

Annus 10 hkm

2014. márc. 3. 20:23
 608/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Szilvi:

Pedig olyan biztosra gondoltam, hogy most sikerul, na de sebaj, lehet, hogy tenyleg most fog majd sikerulni, mert

segitett a mehpempo. Ujabb honap ujabb remeny, drukkolok mindenesetre!! Legy eros es tenyleg csak elvezzetek az osszebujast, ne legyen

gorcsos! :) Fo a pozitivitas, itt kiadhatod magadbol nyugodtan, szerintem kell is! Orulok, hogy mindezek mellett jol vagy!


Semmikeppen sem fogom kihagyni azt a tanfolyamot :) Erdekes lehet, gondolom, szeretek ilyen tanfolyamokra jarni, ujra eleszteses tanfolyamon is voltam

es elvezem, hogy mindez angolul folyik :)


Kriszta:

Tenyleg nem tanitjak meg oket viselkedni, kb. maguktol nonek fel. szerintem ezert is olyan butacskak (egyik masik)

Eddig ugy tunik a mandarin a nyero, ledus finom. Pedig regen nem szerettem annyira. Kekszet eszem egy picit ha megehezem ami szerintem inkabb

ilyen gyomoreges szeru, meg hanyinger ellen. Hasznalgat.

Kivancsi leszek, hogy kibirtak e a katonak :D Lehet, hogy most, hogy tiltott a gyumolcs, kibirjak mar csak azert is :D Bar ahogy irtad, hogy nemreg lehetett a ovud, akkor lehet, hogy nem.

Szegeny baratnod, nem is tudom, hogy birjak ki szegeny lanyok, amiken egyik masik vegig megy, nekem boven eleg volt az a "par" sikertelen alkalom es

1-1 nappra depibe estem csak sirtam.


Annus:

En is attol tartok, hogy majd most holnap utan toltom be a 8 hetet, hogy nekem si rosszabbodni fog az emelyges, most mar jonnek a reggeli kis

rosszulletek, de nem veszesen, mert 1 perc alatt elmulnak, de ugy erzem, mint mikor picit nathas vagyok, hogy majdnem tele van az orrom (de meg kapok levegot)

es attol igy elkap az emelyges, mint neked a levego beszorul es a bufoges.

Szerencsere az ehseg erzet enyhult, probalok a munkara osszpontositani es reggelire gyumolcsot azaz mandarit meg ilyen oatmeal-t (zabkasa, zabdara, zabpehely kevere gyumolcs darabokkal)

eszem egeszseges es laktato, (zacskoba lehet kapni por formaban es csak viz kell hozza es mikroban meg kell melegiteni 1 perc alatt) biztos otthon is van valami hasonlo vagy muzli szeletet eszem

de lehet nekem is rosszabbodni fog, de nagyon remelem az nem , inkabb leszek rosszul reggelente (talan :D ) mint egesz nap ehes. Probaltal mar valamilyen kekszes chips-et? az is jol szokott jonni, ha

meg is valamikro elkap az ehseg. Gyumolcsokkel is ovatosan kell, mert attol is lehet gyomorsavad meg hizni is lehet :S esetleg muzlit tejjel? joghurt?

Gratulalok az eskuvo datumahoz :) Az en gyurum is nagyobb egy szammal, de lusta voltam elvinni es beadni meg megvalni tole igazabol, meg lehet tenyleg dagadni fog az ujam, ugyhogy raer, leesni ugyan nem esik le

de konnyen lejon, de annyira nem, hogy elveszitsem.

Jujj de jo, olyan izgatott lehetsz, nagyon orulok, hogy alakul Neked is az eleted es sikeresen! Remelem meglep valami kulonlegessel a jovendobeli ferjecsked a lanykeres alkalmabol :)

Mi (is) a gyurut ugyan egyutt vettuk meg, de varatlan volt a keres varatlan helyen :D

KI gondolta volna, hogy anyosnak nem tetszett :( De ez tenyleg a Ti nagy napotok csak megerti, hogy mit hogyan szeretnetek, tanacsokat gondolom meghallgatsz, de meg is csak ugy kell mindennek lennie, ahogyan Te/Ti szeretnetek

Ne hagyd magad! Ha kell szervezzetek kulon vagy a te szuleid segitegevel esetleg.

Gratulalok ahhoz is, hogy szepen fejlodik a kisbabad :) meg cak huvelyi ultrahang volt? :O Azt hittem mar hasi, de gondolom nekem is huvelyi lesz akkor, fogalmam sincs, ez az elso terhessegem, nem sok mindent tudok :(

Ez a doktorno hihetetlen en lehet, hogy sarkon fordultam volna es a kepebe vagtam volna a dolgokat, de lehet, hogy most ezt mondom, de az adott szituacioban ki tudja, mostnaban amugy is ingerultebb vagyok :D

Szerintem tenyleg jobban jarsz, ha elmesz egy maganorvoshoz, szerintem megeri a 10eFt, hogy elmehess tappenzre, nem? Hogy ez a doktorno milyen, kesz csoda, hogy meg jarnak hozza, lehet, hogy ezert nincs maganrendeloje, mert egy vendege se

lenne. Szerintem ne sajnald ra a penzt, mert hosszu tavon meg kifizetodo, nem? Mindig azt nezd, vagyis en azt nezem, hogy ha most valamit kifizetek megveszek es kiadom ra a penzt nagy nehezen akkor az nekem megeri kesobb is jo lesz, egyszoval merlegelek

(merleg is vagyok :D haha)

Az szep, hogy anyosod anyukadat hivta inkabb, mint titeket, fuu en mar felrobbantam volna az idegtol... igy hogy olvasom mar idegesit :$ :P

Na es az eskuvo intezese nem megy egyik naprol a masikra, meg kell tervezni utana kell nezni mi tetszik nektek (gondolom), szerintem ez termeszetes, hogy szinte meg sehol nem tartotok az intezni valokban.

Nem csodalom, hogy nehez magad tutosztetni. Maradj nyugodt amennyire tudsz, de azert nyugodtan allj ki magdert es mond meg anyosodnak velemenyed es ha megsertodik hat ez van... En mar belefaradnek (bele is faradtam az enyembe :D ) es nem erdekelne,

ha megsertodik.

Na meg csak most jutottam el odaig, hogy sikerult a tappenzt elintezni, na wao gratulalok, nagyon jo!! fu szulesig nem dolgozol, legalabb tudsz pihenni, de jo lenne ha en is tudnek, de sajnos itt nincs ilyen :( meg azert meg birok dolgozni szerencsere

jo a kornyezet is a munkahelyemen, kenyelmes.

Velem is ez volt a hetvegen, en ugyan dolgoztam mindket nap, de mint hazaertem furdes vacsi be az agyba pihi es alvas, jol esett nagyon, foleg, hogy a parom is velem tartott :))

Nekem is van pici hasam es en is ugy gondolom, hogy meg egyaltalan nem nott a hasam, bar meg elvileg nem is latszodhatna 8 hetesen, de azert a farmer picit zavar mar engem is ha ulok, erzem, hogy alul kemenyebb es duzzadtabb, de szerintem nem laltszodik meg.



Maja:

Koszonom, aranyos vagy, hogy igy gondolod (bokot)

Nem mertem inni koffeint, nehogy valami baja legyen ido elott, de muszaj volt innom, mert sokaig dolgozotam, de ugy tunik nem hasznalt, mert nagyon almos voltam.

Nem ittam sokat :) Kavet annyira nem szeretem igy most kolat ittam. Ma ittam egy cappuchinot sok tejjel, na az hasznalt, nem lettem tole almos :) Remelem nem artottam ezzel.

De most, hogy megizleltem a kola es a cappuchino izet, ajjaj elkezdtem kivnni. De azert oda figyelek probalok meg se inni csak akkor mikor tenyleg szukseges.

De izgalmas Nektek is, hogy mar nezegethetitek a baba cuccokat :) Mi is alig varjuk mar, mielott terhes lettem volna akkor is nezegettuk kivancsisagbol mi mennyibe kerul es mik vannak.

Nem ertem miert gondolkozol a Petra es a Dalma nev kozott, szerintem legyen mindketto :) En ket nevet szeretnek adni majd a babanak. Hanna is tetszik, de a Jazmin es a Bogi nem annyira.

Nagyon sajnalom, hogy tesod meg almatlan ejszakakat is okoz Neked :( Nagyon remelem, hogy eszhez ter, megjon az esze, az orzaszto, hogy mindezt a parja miatt... Szerintem nem er annyit, az nem is lehet olyan parkapcsolat szerintem. Elobb vagy utobb szerintem

rajon (remelem)!!!

A varandos fotok profi fotossal nagyon nagyon jo otlet! Jo, hogy irod is, mert en erre magamtol nem is gondoltam volna. De jo otlet, lehet, hogy en is fogok, ha a parom belemegy :)

Es termeszetesen en is azt szeretnem,, hogy a parom is legyen rajt!! De tenyleg olyan fotost valassz, aki otletes kreativ!! En is olyat valasztanek! Amit kesobb



En meg varom a holnapot nagyon, kivancsi leszek milyen lesz. Meg otthon se tudnam mit merre meddig kell, nem hogy meg itt. Nem sok mindent tudok itt, hogy mi hogy mukodik, csak amiket leirtam.

Holnap meg vert is vesznek tolem, (azt hiszem), azert kell fiztni. Majd megirom milyen volt :)

Minden napom ugyan ugy telik, vannak rosszulletem, de csak napi 3szor jon elo szerencsere, az ehseg erzet kicsit jobb lett, nem vagyok mar egyfolytaban ehes. Remelem igy is marad!

Pihenek amikor csak tudok.



Ne haragudjatok, ha valamit tobbszor irtam le vagy nem foglamaztam tul jol na es persze az ekezet mentessegeert se haragujatok! :)

ezt a levelet mar vagy 3 napja probalom megirni Nektek.


Mindenkinek tovabbi szep napot!

puszi, Zsofi

2014. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 609/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Lanyok! :)


Na tul vagyok az elso uh-n. Olyan kis picike volt meg, de nagyon aranyos olyan kis cuki ugy dobogott a szive (164-et ver percenkent) Lattam, hogy dobogott a szive. Olyan hihetetlen meg mindig. Kaptam rola egy kis kepet is.

Utana elmentem vervetelre (mashol volt az) vettek tolem 4-5 kis fiolaval meg vizeletet is. Megnezik minden rendben van meg mindenfelet megvizsgalnak, de nem mondta a doki, hogy mi mindent, de lehet, hogy nem is ertettem volna a szak szavakat. Mindegy vizsgaljanak meg mindent amit csak akarnak :) Annal jobb.

Megkerdeztem azt a tanfolyamot, de vegul kiderult, hogy picit felre ertettem :$ , az a baj, hogy gyorsan beszelnek az emberek es minden uj es olyan nehez igy mindent eszben tartani meg figyelni, meg persze hirtelen magyarrol angolra valtani. :D

Szoval a tanfolyam az olyan, hogy segitenek az angolban, meg az ilyen baba dolgokban meg szak szavakban, tanitanak vegulis. De igazan nem tanitanak meg ugymond gyerekkel foglalkozni, majd csak akkor mutatnak meg par dolgot amikor megszuletett, de gondolom otthon is igy van.

De ha elmegyek a tanfolyamra, akkor kapok (elvileg ingyen, de ki tudja?!) 3 takarot, 1 melegebb takarot, 1 paplant, 2 gyerekagy lepedot, 1 csomag pelenkt, 3 partedlit, 1 pulover, 1 sapka, 4 par zokni, 1 pr cipo, 1 csecsemo nadrag, 6 kontos felet, 2 turcsi + kis turcsi, 1 box torlokendo, 1 cumi, 3 ruhat (kimenos, melegitos gondolom), 4 baba uveget, 3 jatekot, 1 ajandek szet (nem tudom mi).

Allitolag ha nem megyek erre a meeting-re, akkor is kapok:

autos ulest

Es ha van akkor meg: baba kadat, hintaztato "agy" ami felett jatekok vannak, a babanak (nem tudom, hogy mi annak a neve magyarul), tetoszek, babakocsi, hintaztato.


De az utobbik kozul en nem tudom, hogy adnak-e ilyet, vagy egyaltalan ingyen?! Azt nem mondtak.

De nem hiszem.

Sosem merek rakerdezni, hogy ingyen vagy mennyiert, olyan cikinek tartom. Mert mikor ide kikoltoztunk, volt olyan, hogy megkerdeztem es kinevettek (ingyen volt).

Jo de ez otthon nem megszokott, nem?


Lehet, holnap elmegyunk ha a munkank ugy engedi es kideritjuk, hogy is van ez :)

Remelem ki tudjuk deriteni es jol ertettuk, mert azt mondta a no, hogy ma lesz, de a papiron meg csutortok van irva :D :D

Neha olyan hulyek tudnak lenni, kesz.


Na megyek tovabb fozni, Nektek jo ejszakat!

Puszi, Zsofi!

2014. márc. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 610/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok lányok!


Drága Szilvim, nagyon sajnálom hogy megjött neked.. Annyira szurkoltam érted pedig.. Èn is egyre türelmetlenebb vagyok már veled kapcsolatban, ahogy telik az idö, úgy izgulok veled, mintha rólam lenne szó haha Olyan édes a férjed hogy ennyire szívén viseli a dolgot, csak igyekezd te is nyugtatni öt, mert ugye azt mutatja ö is hogy férfiból van és kemény, de ezek a dolgok nagyon meg tudják viselni a férfiúi büszkeségüket sajnos..Nagyon a lelkükre tudják venni, ha sokáig nem sikerül, és abból nem szokott jó kisülni. Az enyémböl indulok ki..


Annusom aranyos vagy hogy küldted a linkeket a súlygyarapodással kapcsolatban. Legalább megnyugtat a dolog :-) Sajnálom hogy elkaptak a durvább rosszullétek, remélem hogy valamennyire tudod a tüneteket enyhíteni. Tök jó, hogy április 12én van az esküvötök :-) Milyen izgatott lehetsz!! Az egyik családtagnak is azon a héten lesz az eksüvöje, vettem is rá egy gyönyörü vidám, tavaszias virágos, lenge csini rucit, és nem is úgy néz ki mint egy sátor, ami már maga egy csoda hahaha mert kismamáknak olyat árulnak sokat. Próbáld meg a szervezéssel járó stresszt nem a szívedre venni. Sajnos az sosem a legjobb része az egésznek! Ès ezt komolyan mondom, én még olyan emberrel nem beszéltem, aki nem lett volna az örület határán az esküjének a szervezése közben. Ugyanis hiába mondják hogy ez arról a két emberröl szól, nagy frászt haha Mindeki másról szól. Az egészet úgy szervezi mindenki, hogy mindeki, az egész pereputty meg barátsereg jól érezze magát, tehát ez már eleve egy lehetetlen küldetés hogy mindenkinek tetsszen. Èppen ezért próbáld meg nem idegesíteni magad, és ez csak egy nap az életünkböl! Nem éri meg az idegbajt! A mienk is nagyon stresszes volt, az esküvö napja is, kapkodtunk össze-vissza, egyik helyszínröl rohantunk a másikra, fotózás is közben, és mire észhez tértünk, már vége is lett. Nekem a legfontosabb az egészben az volt, hogy férjem a férjem lett. A többi már egy idö után nem is érdekelt. Az ultrahang ne okozzon csalódást :-) Az amit a könyvekben látsz, nem rendes ultrahang, hanem speciális. Olyat sose látsz majd. Majd a 4D áll kicsit közelebb hozzá, de nem tudom, hogy azt támogatja-e a TB. Szerintem nem. De a magánorvosnál nagyobb az esélye hogy olyat lehet csináltatni. Biztos nem minden orvosnak van olyan készüléke, de magánorvosnál nagyobb az esélye. A rendes ultrahang mindig az lesz, amit láttál. Csak a pici mérete fog változni, ja és egy idö után már nem hüvelyi lesz, hanem rendes. Szerintem is megérné az pénzt, ha magánorvoshoz mennél. Èn tuti ott kezdtem volna, mert az egészségünk a legnagyobb kincsünk.. Ha arra nem költünk, akkor mit ér az egész?


Zsófi én is nagyon fáradékony voltam az első hetekben IS! Azóta IS tart haha Meg a hasam az elsö napoktól kezdve érzékeny volt és fel volt puffadva. Basszus mekkora szerencsétek van hogy ennyi mindent kaptok majd és ennyi mindent biztosítanak olcsón!!! Meg hogy ilyen alaposak a kismamákkal kapcsolatban és hogy van tanácsadás a szülés után is! Mi is akarunk majd menni szülésfelkészítö tanfolyamra(antenatal class) ahol mindenféle lényeges szüléssel-babagondozással kapcsolatos infót elmondanak, de elég durva ára van sajnos. Plusz a szülés után nem jár tanácsadás. Ha akarja az ember, akkor jól ki kell a pénztárcáját megint nyitnia.. Nálunk meg még az is idegesítö, hogy a férjem a munkája miatt sokszor nincs itt, így lehet hogy fele alkalmakra el se tud majd velem jönni, mehetek egyedül.. De jobb mint a semmi, legalább nekem legyen fogalmam a dolgokról. Jah egyébként a 28 hét után javasolják a tanfolyamot, mert ha hamarabb mész, elfelejted a nagyját mire jön a szülés. Az orvosom is ezt tanácsolta. Csak nagy hassal nem tudom mennyi kedvem lesz a 40 fokba mászkálni, de majd túléljük. A koffeinnel kapcsolatban meg nagyon megértelek, mert ugyanezt az elvet vallom én is. Nem iszok koffein tartalmú italokat mióta terhes vagyok mert olvastam hogy már kis mennyiség is visszavetheti a picit a fejlödésben, kisebb súllyal fog születni és a koraszülésnek is nagyobb az esélye. Ès ha bele gondolunk az alkohol, cigi drog sem ajánlott, a koffein pedig az ajzószerek kategóriájába tartozik, szóval elvileg az sem a legjobb. Èn koffeinmentes kvt szoktam inni, és baromira bejött, pont olyan mint a rendes, teából szintén koffein menteset, vagy csakis fekete tea mentes teát szoktam.


Maja sajnálom hogy a tesód esete ennyire megvisel lelkileg.. Azt is elhiszem hogy álmatlan éjszakákat okoz neked ezzel.. Megkaptam a pocakos képed, nagyon aranyos vagy rajta!! A pesti bevásárlás szerintem tök jó ötlet! Voltatok már, vagy még csak tervezitek? Melyik boltba akartok elmenni? A várandós képsorozat baromi jó ötlet, én is pont ezt akarom, kiolvastad a gondolatokat a fejemböl haha Viszont mi nem tudjuk, hogy a férjemmel együtt legyen-e a dolog vagy nélküle, mert nem tudja hogy rajta szeretne-e lenni. Majd ha megszületik a pici, arról is akarunk, azon ö is tuti rajta lesz, a mostanin viszont

nem biztos. Nem tudom, meglátjuk.. Plusz otthon tuti olcsóbb a képsorozat, mint itt, de haza meg csak egyedül megyek.. Bonyolult..Egyébként láttad már a babakelengyés cuccok árát? Èn majdnem dobtam egy hátast, hogy egy ágynemü szett is már milyen drága, és hol a többi kis apróság még..


Kriszta megértelek az óvszeres szexszel kapcsolatban haha Mi is a kicsi után úgy fogunk majd védekezni, és már elöre kiver a víz töle. Olyan furcsa.. Nem is a "katonák" miatt, hanem nekem intimebb meg bensöségesebb, ha úgy vagyunk együtt, hogy nem használunk óvszert. De a 2. baby elött nem szeretnék fogamzásgátlót szedni, mert nem jó ha az ember egy évig szedi, aztán pár hónap mire kiürül és a többi.. Èn úgy gondolom megterhelö a szervezetnek. Tök jó hogy mentek Magyarországra. Èrezzétek jól magatokat és pihenjetek minél többet! Jah a kakaóscsiga receptet elküldenéd nekem is?? Imádom, és itt sem lehet kapni nekem kell majd megcsinálni, de rohadtul hiányzik! A lombikos barátnöd hogy van?? Remélem nem lett baj a babájával.


Viki remélem már kiheverted a betegséget, és a férjed is jobban van. Az ovu teszt hozott valami jó eredményt? Sikerült együtt legyetek? Ìrj majd, mostanában te is elhallgattál.


Nálunk sajnos sok jó nem történt.. Azért is maradtam ki ilyen sokáig mert a hétvégén jöttünk vissza és azóta kicsit egyedül szeretnék lenni.. Amikor odaértünk, már nem tudtunk szegény férjem apukájával kommunikálni, felfogta hogy ott voltunk, de nem tudott már értelmesen reagálni, a teste nem hagyta szegényt. Teljesen le volt fogyva, és nem tudta magát kifejezni, teljesen magatehetetlenné vált. Sajnos ahogy odaértünk, másnap el is ment.. Borzasztó volt.. Csak ránk várt.. Kisírtuk a szemünket.. A legdurvább az volt, hogy két nappal az út előtt (az utolsó nap amikor még magánál volt) vele álmodtam. Éreztem hogy különleges álom volt, mert intenzív volt, és néha meg szoktam dolgokat álmodni. Vannak megérzéseim is néha. Na szóval pont ezt álmodtam, hogy ilyen állapotban láttam öt viszont, nem ismert fel, és egy hang azt súgta, hagyd öt elmenni, mert ez már neki csak szenvedés, nem élet, és a teste nem bírja tovább. Engedd el öt, jobb lesz neki úgy! Ès sírva ébredtem.. Másnap egész nap ideges voltam, hogy most elmondjam-e ezt a férjemnek, de nem akartam felhergelni, lehet hogy nincs is semmi otthon, de ahogy lementem vásárolni, úgy döntöttem, szólok neki, hogy telefonáljon haza, mert valami nem stimmel. Mire visszaértem a boltból, a férjem szólt, hogy hívták otthonról, hogy az apukája elbúcsúzott a feleségétöl meg a nagyobbik fiától, amíg még magánál volt, és hogy a férjem amilyen gyorsan csak tud, menjen haza. Szörnyü.. Ahogy eltávozott szegény, mindenki összeomlott, a temetkezési vállalkozó jött azon sebtiben, és a kezünkbe nyomta a koporsó katalógust, míg a társa leszedte szegény apósom kis testéröl a ruháit a nappali közepén álló halálos ágyon, és elkezdte fürdetni, meg borotválni, majd sminkelni. Èn nem tudom ez hogy megy máshol, de ettöl azt hittem felakad a szemem! Basszus alig hült ki a teste és a gyászoló család elött a saját házukban ez megy 1 órával a halála után???? Egyszerüen döbbenet! Ìgy egyböl elkezdtünk tanakodni, hogy most akkor velem mi is legyen, mert másnap mentem volna haza az eredeti terv szerint, hogy ne legyek a stresszben és a macskák között sokáig, meg ugye a barátnöm is jött volna hétfön. De most ugye jön a temetés, és így a férjem is mondta, hogy mivel jönnék, nem enged 6 napon belül 4 szer repülni minden alkalommal 7 órát, mert az nem tesz jót. Ìgy le kellett a barátnömet mondjuk, ez a helyzet is kiidegelt, hisz szegény megvette a jegyét, vízumot váltott, és készült nagyon..Felhívtuk közösen, elmondtuk mi történt, és felajánlottuk neki hogy kifizetjük a kárát, hisz ne ö fizessen ezért. Majd megbeszéltük hogy én nem fogom a következö pár napot a házban tölteni, mert addigra az allergiám és asztmám durva méreteket öltött, hanem átmentem a férjem bátyjának a szomszédos városban levö garzonjába lakni. Ìgy szegény férjem ingázott az otthon meg köztem, mert neki is haza kellett menjen intézni a temetést, meg a családdal lenni, én meg egyedül ücsörögtem a lakásban 5 napig.. Nem volt ideális, lelkileg megviselt ez is minket, de legalább ott voltam a közelben, mert szegénynek szüksége volt rám. Csütörtökön volt a hamvasztás, majd visszajöttünk a hétvégén.. Annyira sajnálom szegény anyósom, elsírta magát amikor köszöntünk töle el, hisz egyedül marad a házban.. De a gyerekei majdnem minden nap járnak hozzá, ami nagyon jó. Mióta visszajöttünk viszont bennünk is olyan üresség van. Teljesen begubóztam én is, nincs kedvem senkivel se találkozni meg beszélgetni, mert nem vagyok jókedvü sem pedig beszédes, és nem akarom a melankolikus hangulatomat másra ragasztani. Nincs kedvem semmihez, inkább csak a férjemmel vagyok. Ezt úgyis nekünk kell megemészteni, másképp nem megy.. Azért itt olvastam mindig hogy kivel mi történt, de nem volt lelkierőm írni..

Tuti ez is meg az idöeltolódás is úgy megviselt, hogy azóta nagyon rosszul alszok.. Napokig 4-5 orát alszok maximum, majd kipattan a szemem, és nem bírok visszaaludni.. Emiatt még kevesebbre vagyok képes, mint normális esetben.. Szörnyű. Alig várom hogy hazamenjek. Jövőhéten tervezem egy pár hétre, mert utána áprilisban a férjem bátyjának lesz a lagzija, ami után pedig lassan belépek a harmadik trimeszterbe, amikor pedig már nem szeretnék repülni, legalább is nem 7 órákat. Aztán pedig az isten tudja hogy a pici mikor enged majd haza. Ès most nagy szükségem van a regenerálódásra-pihenésre, nyugodt otthoni környezetben. Szegény férjem egyedül marad, de mondta hogy nem is baj, mert most ö is inkább a pasi haverokkal akar majd együtt lógni, iszogatni, kártyázni meg marhaságokat csinálni, hogy kicsit kiengedje a gözt. Meg is értem, nagy szüksége van neki is erre.


Egyébként a következő vizsgálatom majd jövőhéten lesz, remélem az orvos mindent rendben talál majd. Már mintha éreznék pici mozgásokat is de nem vagyok biztos benne, hogy az a pici-e, vagy a hasam morog, esetleg a verőeremet érzem pumpálni, mert már mindet éreztem.. A babakocsi már megjött hetekkel ezelőtt, meg van a kiságy, a pelenkázó asztal is. A kiegészítők kellenek majd, meg láttunk pár jópofa dolgot amit még meg szeretnénk venni. Szegény férjemet a gutaütés kerülgeti az árak láttán. De nincs mit tenni, ez van. Viszont nem vagyok benne biztos hogy az összes játék vagy dekoráció amit árulnak, hasznos. Maja te pl mit gondolsz a játszószőnyegekről? Azt írják róluk, hogy készségfejlesztőek, de nem tudom mennyire tudná azt egy kisbaba kihasználni.


puszi nektek, Melinda

2014. márc. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!