Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
 651/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Csajok!


Bocsi h nem írtam eddig,de alig voltunk itthon... :)


Zsófi útnak indult a meglepi csomag?? :D Nagyon kiváncsi vagyok h ki mit fog szólni :)

Huhh akkor nálatok sem túlozzák el az uh-t... én amilyen parázós lettem az elmúlt 1 évben,tuti biztos h havonta 1* rá fogmom szánni azt az összeget...


Maja ti hogy vagytok??


Annus meséj!!! :) milyen felségnek lenni?


Melinda???


Mi ezt a hosszú hétvégét jól kihsználtuk,alig voltunk itthon a 4 nap alatt . Péntek-szombat egy finnorzági hajóúton voltunk .Van ott minden,bolok,éttermek,2 szinten bár-bulikkal.

Halljátok én akkorát buliztam...1 éve nem ereztem magam ilyen jól...hajnal 4 kor még le semakartam feküdni :) Nagyon jól esett kikapcsolódni....

Aztán vasárnap hétfön túrázni voltunk a tenger mellett,horgásztunk,napoztunk,gilleztünk. ´Csodás helyek vannak itt,a mai napig elgyönyörködöm benne.


Aztán ma jött a feketeleves.... :S el sem fogátok hinni milyen szerencsétlen vagyok... :S

14:20ra volt idöpontunk klinikára,mar epp odaértünk kb 14óra lehetett,mikor rámtelefonaltak h az orvosunk beteg lett és annyira nem volt jol h haza kellett mennie. :SSS

Annyira ideges lettem,majdnem bögtem. és most megint nem tudjak h mikorra kapunk idöpontot. De mi elsöbbseget elvezünk....kössz,ez rajtam nem segít...ki tudja megint várhatuk 1 hónapot... :S Szóval most annyira leszarok mindent....világ életemben mindenben szerencsém volt,jól alakultak a dolgaim,csak ez az 1,egyetlenegy dolog,amit mindennél jobban szertnék,ez nem akar sikerülni :S


Na mindegy,egyszer csak a végére jutunk majd....addig pedig örülök annak amim van...másképp nem lehet mert beleörül az ember...


Irígyellek titeket kismamikat hogy nektek már ott van az a bizonyos nagy boldogság a szívetekben és nem kell idegeskednetek semmin...ne értsetek félre,nagyon örülök nektek és a babátoknak ,csak olyan nehéz kivárni h ez a bldogság engem is megtaláljon!!! de remélem nem hagytok magamra ha ti már anyukák lesztek :D


Puszi: Kriszta

2014. ápr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 652/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lányok!


Bocsi, kicsit eltűntem, de ezernyi bajom volt. :( Kezdődött ezzel a hülye derékfájással, amivel voltam a dokimnál. Kiderült, hogy van valami izületi gyulladással kapcsolatos gerincbajom, ami már a terhesség előtt is megvolt, de a terhesség most előhozta és szerinte ez rosszabb is lehet. Gyógyszert kellene rá szednem, de nem lehet, így kenegessem. Mondta ugyan a bajom latin nevét, de nem jegyeztem meg, csak amit elmondott róla. És igaza volt, már korábban is volt, hogy nagyon beállt a derekam, de az orvos mindig becsípődéssel kezelt és mint kiderült nem az volt. Azóta jobb lett ugyan, bár érzem, hogy bármikor újra bedurranhat, de próbálok óvatosan mozogni. A másik probléma, hogy iszonyatosan megfáztam, és még mindig nem vagyok jól. Éreztem én a múlt héten, hogy kapar a torkom és gargarizáltam sóval, ami biztos jó volt, mert a torkom nem durrant be annyira, mint szokott, de helyette volt/van minden fincsiség. Szombaton már torokfájás és orrdugulás, rossz közérzet, alig aludtam valamit. Azóta a torkom jobb, de az arcüregem iszonyat begyulladt, lázam is volt. :( Még mindig nem kapok rendesen levegőt, a fülem is pattog és fáj és mára már köhögök is. Ez az 5. ilyen napom és azóta nem is alszom rendesen...:( Már nagyon kivagyok...:( Persze gyógyszert nem szedek/szedhetek. Tea, méz,citrom, gyümölcsök, mentolos cukorka, inhalálok, lámpázom az arcom és a fülem és láz esetén Algopyrin.(1x kellett még bevennem) Szóval ez van velem. :( De a baba jól van, továbbra is izeg-mozog, úgyhogy így nyugodt vagyok, hogy neki nincs hála Istennek semmi baja. Jaj, az orrsprayt ilyenkor nem nagyon támogatják, de csajok muszáj vagyok használni, különben nem kapok levegőt és a sóoldatos semmit sem ér. Mondjuk az van írva a betegtájékoztatóra, hogy az első 3 hónapban ellenjavallt és később csak orvosi hozzájárulással használható, de én úgy gondolom, hogy egy orrsprayvel már csak nem ártok, különben már megfulladtam volna...Szerintetek?


Egyébként azért is léptem fel, mert tegnap volt 22.-e és vártam, hogy mit mondtak neked Kriszta, de így semmit. Hát én is jól felhúztam magam ezen. Ezt nem hiszem el...Már ezt is olyan nehéz volt kivárni. Jó megértem én, hogy az orvos is ember és neki is lehet baja, de akkor legalább szervezzék át úgy, hogy ne kelljen újra olyan sokat várni. Mindenkit csúsztassanak 1 hetet és kerüljetek előre újra! Ez bosszantó. El is hiszem, hogy kiborultál, én sem lennék másmilyen...Össze fog az jönni, csak még mindig kell egy kis idő. Hogy miért várat ennyit magára ez a csöppség, nem tudom, de biztos jó oka van. Hamarosan úton lesz hozzátok!!! Én itt leszek neked mindig!!! :)


Zsófi, kis cipőcske már úton van? Tudja már valaki? Mi újság?

Hát durva, hogy milyen sokba kerül az uh, aminek alapnak kellene lenni-e, nem is értem. Itt van a 12., 18., 24. és a 32. héten is, meg utána is, de azt nem tudom még mikor, mert előtte állok és mindig időben szólnak mikor kell menni a legközelebb. Most a 32 hetesre megyek majd, de a 33. héten, mert akkor megyek a dokihoz vissza és mondta, hogy kössük egybe. Holnap töltöm a 31. hetet. Nagyon furcsa, repül az idő...

Csináltunk most nem rég pocakos képet, ha gondoljátok elküldöm?


Lassan megyek, pihenek tovább és gyógyulgatok. Remélem már lassan jobban leszek! :S

Legyetek jók!

Puszi, Maja

2014. ápr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 653/802 anonim ***** válasza:

Drága Maja!!!


Remélem jobban vagy mára és tudtál aludni...jujj a láz az nagyon nem jò,de a lényeg h a baba aktiv ami azt jelenti h minden rendben :)

Szerintem inkább vegyél be gyògyszert és használj orrsprayt mint h elhuzodjon a betegseged,az sokkal karosabb.

Jo persze ne tömd tele magad gyogyszerrel de ha kell igen is vegyel be.

Jobbulast es vigyazz magatokra :)

Jujjj igeeeen én nagyon kivancsi vagyok a fotokra :) nekem kuldheted :))


Ne is mondd Maja még mindig annyira mérges vagyok,úgy érzem h visszafelé haladunk....és egyenlöre nem latom s fenyt az alagut vegen :(

Sztem megint lesz 1 honap mire behivnak... Es akkor meg eredmenyekre varni..... Hihetetlen h ez velunk törtenik,de a vegen annal nagyobb lesz a boldogsag :)


Ma megyek a 38hetes kismami bnömhöz,neki is minden baja van igy a vegere...


Szep napot!

Pusziii :Kriszta

2014. ápr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 654/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok :)


Kriszta:

Igen útnak indult, hétfőn adtam fel. Anyós mar csütörtökön megkapta, tesonak meg szerdán mondtuk el.

Mi is azt tervezzük, hogy havonta egyszer majd elmegyünk egy ultrahang vizsgálatra, csak találnunk kell egy olyat amelyik orvosilag is nézi nem csak mozizas szempontjából.


Fuu jo látni (hallani ) hogy milyen jo volt a hosszu hétvégéd! Kell is az ilyen kikapcsolódás azért fel évente vagy évente 1* es lehet ezzel meg sokat is mondtam. Nagyon jo lehetett nektek :) örülök neki, hogy jol érezted magad, kell is ez a kikapcsolódás :)


Itt nem ünneplik ugy a húsvétot, mindenki dolgozik normálisan, vasarnap megünneplik, de ennyi.


Ez komoly, hogy megint el kellett halasztani az időpontot?! En kiváncsi leszek, hogy miert várat ez a kivizsgálás es a baboca magára! Ez mar nem tűnik véletlennek!

De tényleg fő a pozitív hozza állás es előbb vagy utobb sikerülni fog vegre sorra kerülni!


Nagyon jo ez a hozza állásod!

Erőt is meritek belőle :)


Teljesen Megértelek, hogy milyen nehez lehet neked, igy kivárni, hogy vegre legyen babad! De itt vagyunk veled es türelmemmel várjuk, hogy vegre sikerüljön azaz eljussatok odáig :) es nehogy azt hidd, hogy nekünk is olyan könnyű! Idegeskedni idegeskedem bőven, de persze mikor idegeskedem mason akkor eszembe jut, hogy a pici ott van a hasamban es megsimogatom es ez tény, hogy mindent felülmúl!

Es biztos téged is meg fog találni ez a boldogság!!! Nem hagyunk magadra! :) hamarosan te is kismama leszel csak kezdődjön mar el az a kivizsgálás! Remelem előre vesznek titeket!


Maja:

Hogy vagy? Jobban vagy mar ?

Remelem javulni fog a derekad, de a végen ugy is mindegyik szenvedés meg fogja érni! :)

Pihenjel nagyon sokat !

Nekem is néha becsipodik a derekam meg hamar elkezd fajni a hátam olyankor pihenőt tartok bármit csinálok éppen. De nem bírok nyugton maradni ma is egesz nap takarítottam :)


Az orr spray - el szerintem nem artasz a lenyeg, hogy ne használd sokszor max napi 1-2* de akkor is max 1 fújas. Meg csak tényleg végszükség eseten használd!


Amugy en az elején vettem be fejfájásra gyógyszert, de csak acetaminophen-es gyógyszert es itt ugy van h ket kapszulat kell belőle bevenni az felel meg egy kapszulanak otthon (ra van írva h kettőt kell) de csak egyet vettem be mindig. Azóta (lekopogom) nem kellett.


Igen a kis cipő megérkezett. Csináltunk 3 különböző képet plusz ultrahang felvételről is kinyomtattam mindenkinek. Múlthet Hétfőn fel is adtam postára (kis cipőt azt megtartjuk :) csak képeket küldtünk)

Tesonak szerdán megmondtunk, elmentünk közösen ebédelni egy étterembe húsvét alkalmából es a végen megmondtuk neki, azt mondta sejtette, mert januárban hánytam - kicsit ideges lettem, mert tavaly is volt, hogy rosszul lettem meg se voltam terhes, na de mindegy a hányás = terhesség nőknél haha - mondtam neki, hogy az jo mert mi meg nem tudtuk csak februárban teszteltem. Utána meg azért lettem ideges , mert hogyha sejtette akkor miert nem bír/bírt itthon segíteni? Miert nekem kell egyfolytában takarítani pluszban utána is! Mert feltakarítok az oke de utána kezdhetem kb elölről, mert össze piszkolja :( ennyit a segítségről. Gondolom abszolút nem érdekli, hogy most azért ez mas, mert elég nehezen megy minden, szerintem annyira gyerek fejjel gondolkodik, hogy fel se tűnik neki! Nem baj, mondtuk neki, hogy junius végéig költözzön el. De nem látnám, hogy nagyon törne magát az albérlet keresésével ! Mondjuk a párom mondta neki, hogy segítünk. Lehet ezzel azt hiszi, hogy majd mi keresünk, neki nem kell ?! Na de ebben meg segítünk neki, hisz minél előbb elköltözik annál jobb :)

Amugy csak gratulált, nem hiszem, hogy nagyon izgatná.

Anyós: csütörtökön kapta meg a levelet, szerintem olyan délelőtt érhetett oda. Mi épp a párommal mentünk valamerre kocsival , felhívta anyóst h Mizu vele, megkapta e mar a levelet. En mondtam a páromnak, hogy jaj biztos hív amint megkapta lehet nincs meg otthon azért nem hívott. Közben kiderült, hogy esze ágában sem volt hívni :D felhívta párom elkezdtek beszélgetni a semmiről es a végen kinyogi, h megkapta a levelünket es gratulál. Utána visszatér magára es elkezd panaszkodni valamiről, párom ismét megkérdezte mit szól, hogy nagymama lesz, erre a válasz: hat ez a mi döntesunk. Utána átadta a telefont es tőlem megkérdezte, hogy vagyok meg mióta tudjuk, hogy babat várunk es hogy veletlen volt-e... Na erre nem gondoltam, komolyan a fiát meg engem ilyen felelőtlennek hisz? Veletlen fuu de mérges lettem, de sajnos nem szoltam oda neki! Mondtam, hogy dehogy mar tavaly február óta terveztük :P

Röviden ennyi, azóta beszéltünk vele, de inkabb róla volt szó, nem is baj!

Az en szüleim még nem kapták meg a levelet mert oda kb 8 nap mire megérkezik es mindnekinek hétfőn adtam fel a levelet szóval szerintem szerda körül megérkezik. Kiváncsi leszek rajuk, szerintem majd elájulnak :D

Pár munkatársnőmnek elmondtam, akikkel joba vagyok es ők nagyon örültek olyan jol esett :)


Meg dolgozom a masik helyemen is, mar akárhányszor jovok szólok a főnöknek h a párom jöjjön mar helyettem, de most bejelentette, hogy elfogadott egy masik munkát, igy mar nem fog többet itt dolgozni. Szuper.... Akkor lehet h lőttek ennek a munkának. Mert ha az uj fonok nem fogja felvenni akkor en biztos kilépek, mert nagyon nehez ébren maradni :(

Reméljük szerencsések leszünk es a párom tud majd váltani valahogy valamilyen módon valami masik munkára.


Tegnap este éjszaka ugy elkezdett fajni a jobb oldalam a méhemnel alig bírtam menni, szerencsére mar elmúlt de nehezen mentem :( most mar jol vagyok :))

Mar várom a jövőhet csütörtököt akkor megyünk orvoshoz. Remelem jol van odabent , alig érzek valamit. (Lehet addig jo)


Szóval nálunk is zajlik az élet, anyós meg látogatóba akar jönni ki tudja meddig... Szuper.... Mert a párja elutazik üzleti célból 2-3 hétre úgyhogy addig itt akar lenni vagy 1 hónapig. Ha meg teso addig elköltözik lesz hova jönnie aaa, mi meg direkt mar csak ketten szeretnénk lenni míg meg nem születik ... Nagyon remelem h talal magának mas elfoglaltságot. Hihetetlen h soha nem lehetünk ketten mindig valaki ránk akarszkodik. Párom meg nem akarja megbántani. De en mar tesot sem bírom elviselni mar frusztrál mint elég sok ember. :(


Na megyek megnézek pár filmet :D


Sok puszi mindnekinek, Zsófi

2014. ápr. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 655/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok,


Látom nem sok mindenröl maradtam le mióta nem voltam itt fent. Kicsit belaudt mindenki itt a fórumon :-D

Nálunk sok újdonság nincsen, megjártuk az esküvöt, jó volt de csak rohanás volt az egész.. Utazás rohangálás, kevés alvás.. Vásároltunk még pár cuccot a picinek, meg voltam egy ismerösöm babaköszöntöjén, ami nagyon aranyosra sikerlült. Furcsa hogy most vagyok 27hetes terhes, el se hiszem hogy mnnyire telik az idö. Elmentünk a kórházba is, ahol majd szülni szeretnék, hát a gépek meg a kórházi ágyak láttán ott markolásztam a férjem mancsát mert tisztára rámtört a pánik a szüléstöl haha. ùgy félek hogy hogyan fog lezajlani. Félek a komplikációktól a hosszantartó fájdalomtól meg méginkább. Ti hogy vagytok ezzel? De ezen ivül nincs nagyon más, nemsokára elutazunk egy hétre kikapcsolódni, mert kettesben egy darabig sehova nem fogunk tudni menni :-) Alig várom, majd 7én utazunk :-)

Amúgy a terhesség egyre inkább nehezedik. Fárasztó minden, sok mellékhatásától szenvedek, és egyre nehezebb megmozdulni is. Kint is baromi meleg van mostmár,a múltkor is kaptam egy enyhe högutát, úgyhogy már nem merészkedek ki nagyon.. Kint napközben már 38-39 fok van árnyékban sajna.. Na de kibírjuk :-D


Maja köszi az ötletet, de a férjem és a családja nem magyar így nem tudtam otthon 3D/4D vizsgálatot csináltatni meg még akkor idöben nem is tartottam ott hogy megérje elmenni. Most lenne lassan aktuális, de sajnos itt nálunk annyira drága hogy nem valószínü hogy elmegyek. Az is tuti hogy kislány lesz, de hallottam már érdekes sztorikat hogy az utolsó pillanatban a születésnél mégiscsak fiú bújt elö hahah :-D Remélem nálunk nem így lesz mert már egy csomó ruhát vettünk. Bár a többi holmi inkább unisex. Az kemény hogy így lesprinteltek minden beszerzést most hó végén. Nálunk ez nem jön szóba mert sem a férjem sem én nem bírjuk a hosszas vásárolgatást, szó szerint kiráz minket a hideg a boltba be boltból ki élménytől. Ezért kezdtünk el hamarabb nézelődni, és így legalább megmaradt a babacucc vásárlás kellemes élménye. Nekünk már alig hiányzik valami, csak apróságok, amiket böven be tudunk szerezni. Majd a kicsi szobájának a berendezése lesz a következö állomás :-)Ti ezzel hogy álltok? :-) Nagyon szépen köszönöm a kis videót amit küldtél, nagyon édi volt :-)Ti jártok szülésfelkészítőre? Mi majd nemsokára kezdjük, úgy izgulok :-D Hogy vagy egyébként? Már jobban?? Annyira átérzem milyen rossz lehet neked, mert engem is elkapott korábban ugyanez, még decemberben. Ès szenvedés volt az egész mert ugye nem lehet gyógyszereket szedni. De az orrsprayt használd nyugodtan! Muszáj.. Nálam sem használt a sóoldat kutyatökét se, mert azok kiegészítésképpen jók. Ne izgulj nem lesz semmi baj. A lényeg hogy ne szteroidos legyen. Èn úgy használtam, hogy napi 1 max 2szer, hogy napközben is meg éjjelre is, és az úgy hatásos volt. Persze közben rengeteget inhaláltam, meg sóoldatoztam és ez így együttesen segített. Remélem alakulsz! Sajnállak nagyon a derekad miatt is! Egy pokol lehet a terhességgel együtt.


Zsófi tök jó hogy így fejlödik a kisbabátok :-D Hogy telik az idö!!Az orvost gondolom azóta már kiválasztottátok, remélem bevált!

Sajnállak hogy ennyire gonosz anyósod van.. Nem lehet könnyü neked. Na látom a tesó se sokkal jobb mint anyós.. Gondolom idegesít hogy nem keresi az albérletet, inkább találj neki, csak menjen :-D de milyen durva már anyósod reakciója.. Hihetetlen eskü..Hasonlít a nagyanyámra.. Ö is mindig a saját baját magyarázza, más nem érdekli. Na hát akkor ne nagyon bízzátok majd a picit rá mert abban köszönet nem lesz :-P Sajnálom hogy a munkakérdés is ilyen nehéz.. De remélem az is megoldódik hamar. Megértelek hogy egyedül akarsz már maradni, én se bírnám ezt a jövés menést. Nem is szeretek sokat menni emberek közé mert nagyon változó a hangulatom a sok hormontól és ez idegesítö.. Jobb ha ilyenkor az ember egyedül van..



Kriszti úgy sajnálom hogy elmaradt az orvosi vizsgálat!! Hihetetlen hogy milyen pancserek! De ne izgulj most már csak túl kell ezen esni! Mi itt leszünk ne izgulj, nem hagyunk magadra, bár az igaz, hogy én nem vagyok sokat a neten. Pláne ha a pici meglesz akkor tuti el leszek havazva. De azért jövök :-D Örülök hogy ilyen szuperul sikerült a hosszú hétvégétek is :-D Inkább arra gondolj, és abból töltödj szerintem. Tudom hogy ez nem nagy vigasz, de muszáj elöre nézni. A baba meg hamar össze fog jönni majd meglátod :-)


Sok puszi nektek lányok :-) Melinda

2014. ápr. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 656/802 anonim ***** válasza:

Szijjasztok Csajok!


Bocsi h mostansàg nem írtam...de úgy rohannak a napok...


Melinda örülök h jelentkeztél :) olyan jó hallanu h minden rendben veletek.. fuuuu 38 fok??? Te jó ég!!! Nem csodàlom h nincs kedved kimozdulni ilyen hőségben...

Neven gondolkoztatok màr??? Olyan jó h neked is kislànyod lesz :)


Maja te hogy vagy??? A betegséged óta nem jelentkeztél...

Jujjjj jövő hónapban szülsz :) hihetetlen h telik az idő :)

Biztos gyönyörű kisbabàtok lesz :) amúgy befordult màr a baba???


Zsófi mesélj :) milyenek voltak a reakciók a meglepi levélre??? Nagyon kívàncsi vagyok :)

Mikor mész kövezkező uh-ra??? Ott màr lehet kiderül a neme is :) jujjj :)

Pocakod nagyott nőtt???


Képzeljétek màj 22én megyünk a klinikàra, megkaptuk a beutalót. :)

Màst nem nagyon tudok újsàgolni...

Jaaaa bnőmet hnap reggel csàszàrozzàk :) alig vàrom h megpillantsam a kisfiukat...olyan jó nekiiiii, holnap a kezében tarthatja a babukàjàt. Ha mibden jol megy szerdàn megyek őket meglàtogatni a kórhàzba :)


Puszi:kriszta

2014. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 657/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Zsófi:

Már ne is haragudj, de anyósodra nem tudnék szép jelzőt találni. Tiszta idióta! Mintha semmi nem történt volna, pedig úton van az unokája. Szánalmas és felszínes egy nő lehet, egy igazi energiavámpír. Remélem nem költözik oda hozzátok olyan hosszú időre!

És a Te családod hogy fogadta?

Egyébként meg ne stresszelj ezen! A lényeg, hogy ti terveztétek és várjátok, örültök neki nagyon!

Voltatok azóta valamilyen vizsgálaton? Mi újság veletek?


Kriszta:

Hát azért ezt az időpontot is jól elcsúsztatták rendesen...Pont egy hónappal tették "csak" el. Még mindig fortyogok rajta! :S Na mind1 most már, a lényeg, hogy már ne jöjjön közbe semmi és végre eljussatok oda!

Barátnőddel mi újság? Megvan a picur? Minden rendben???


Melinda:

Én nem is tudom, hogy hogy bírod ezt az iszonyatos meleget. Én úgy örülök neki, hogy nyár elején megszülök és a kánikulában már nem kell cipelnem a pocakom. Azért így sem könnyű így már a vége felé. Kitartást!


Én már jól vagyok, bár nagyon-nagyon nehezen gyógyultam és elhúzódott nagyon ez a nyavalya. Szerintem amiatt is, hogy nem szedhettem semmi gyulladáscsökkentőt.

A derekam is egész jól van. Most a lábam kezdett el vizesedni, de ez sem durva. Akkor nagyon rossz, ha sokat megyek vagy állok. Olyankor este teszek alá egy nagy párnát.

Nálunk nincs szülésfelkészítő. Vagyis van, ilyen magán úton egy alkalom, de megérdeklődtem és azt mondták, hogy teljesen felesleges, így nem megyek.

Szülőszoba látogatásra akartam elmenni. Meg is érdeklődtem, hogy mikor lesz, el is mentem és közölték, hogy a múlt héten volt. Kicsit kiakadtam, mert nagy nehezen rávettem magam és még meg is kérdeztem...Sajnos többen is jártak így, valaki nagyon félreinformált minket.

Mi már megvettük a babakocsit, az összes ruhácskát, pelust, meg mindent amire szüksége lehet az elején. Nekem is megvan minden, ami a kórházba kell majd, lassan összepakolom, hogy nehogy hamarabb jöjjön és ne legyen semmi elkészítve.

Pont ma megyünk kiságyat venni és még egy pár dolgot. Utána már tényleg csak apróságok fognak hiányozni.

Furcsa, hogy jövő hónapban már szülök... Én nem félek. Valahogy úgy érzem, hogy minden rendben lesz és beprogramozom, hogy könnyű szülés lesz, rövid vajúdással. :) Csak erre koncentrálok és bízom benne, hogy segít, ha pozitívan állok hozzá. Persze néha eszembe jut egy-két aggasztó dolog, de hamar elhessegetem.


Legyetek jók Lányok és írjatok!


Puszi, Maja

2014. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 658/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lányok!!


Megszületett bnöm kisfia!!! :) Annyira gyönyörü kisfiúúú :) Minden rendben velük,jól vannak. Ha minden igaz holap megyek is meglátogatni öket,mar alig varom. el is sírtam magam mikor megkaptam a képet Róla!!!


Maja,örülök h sikerült kigogyulnod a betegségböl :) még ha egy kicsit tovább is tartott mint nomál esetben. De egy a lényeg h a kiscsajszi jól van odabent :)

Mostanság mész uh-ra ha jol emlékszem ???!!

Noo sikerül kiságyat választani??? Lassan tényleg összepakolhatod a kórházi kiscsomagot,habár remélhetöleg juni végéig nem lesz rá szükség :)

Pocakos fotokra még mindig kiváncsi vagyok ám :)


Zsófi,anyósos sztorira elfelejtettem reagálni...Tenyleg nem semmi a "mama"!!! hogy lehet vki ennyire közömbös arra a hirre h unokája lesz???Semmi öröm sem volt akkor észrevehetö a reakcióin...Sajnálom tényleg h ilyen anyósod van.... De egy a lényeg,hogy ti boldogok legyetek és az már nem szamit h ö mit gondol. Remélem azért tenyleg nem fog sokáig vendegeskedni nalatok!!


Maja,elhiheted h engem is mennyire bosszant az orvosos dolgog..de ugy vagyok vele h egyszer csak a vegere jutunk már.....nem tudom Miert kell ennyire megküzdenünk a a babáért,de egyszer ha sikerül az biztos h az eletemnél is jobban fogok rá vigyázni és még annál is jobban fogom szeretni...

Probálom mindennek a pozotiv oldalát nézni. most is ugy szamolom h már csak 2 hét meg egy pici és mehetünk a dokihoz :)


Másik bnömnek ma volt a 3. lombik beültetése,most 2 hétig érte izgulhatok!


Jók legyetek!!


Puszi :Kriszta

2014. máj. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 659/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lanyok!


Velem tortent egy s mas :) jo es kevesbe jo is.

Nos hol is kezdjem...

Ugye meseltem paprom tesoja hogy reagalt meg anyosom is. A szituacio tovabbra is a szokasos

nem sok erdeklodes volt eddig csak mivel ma megerkezett hozzank "juhee" ezert a heten erdekes elkezdett hivogatni

kedveskedni... De nem erdekelt es volt, hogy amugy se tudtam felvenni a telefont a munkam miatt :)

Szoval ma megerkezett hozzank, az a fogadas, azaz orom, hogy vagyok mizujs az a baj mosoly az az alarc... megsimogatta a hasam

nagyon nem estt jol oda nyultam vedekezoen :D gyorsan sietbe tovabb mondvan sietek munkaba tovabb :D nem tudom ,hogy most miert volt ilyen kedves, talan megvaltozott??

Most tenyleg kezd orulni a babanak es elfogadni es kedves lenni velem? Az a baj, hogy nemreg ahogy a bejelentesunkre reagalat nem hinnem, hogy megvaltozott volna, ez csak az alarc nala.

A bazsajgas ami par nap mulva elmulik, ha mar idegesitem es megunja h egy legterben vagyunk :D Na majd meglatjuk mi lesz ebbol, de szerintem veszekedesek :D

Ma kiderult, hogy milyen nemu baba :) es olyan amilyet anyos nagyon szeretne, oda meg vissza volt tole es hangoztatta, hogy a kicsi fianak milyen gyereke lesz.

Na igen de jo es en hol vagyok? Aki taplalja eteti kihordja megszuli vigyaz ra? Az mar nem szamit, csak a parome :D De ezt mar csak en meselem be magamnak, de akkor miert nem ugy mondta, hogy

Zsofieknak peldaul. na de mindegy ez mar csak aprosag amin felhuzom magam.

Remelem nem fog ezek utan latogatni surun, ha megszuletik akkor se nagyon szeretnem ha jonne latogatoba, foleg nem 2 hetre, de meg 1 hetre sem... :@

Meg csak 3 oraja van nalunk, de parom irt, hogy mar elkezdi elrontani a dolgokat... Most megigertem magamnak nem fog idegesiteni semmi, nem fogok hozza nyulni semmihez, nem fogok takaritani

elpakolni semmit, nem fogok 4 szemelyre fozni (direkt foztem elore magunknak es lefagyasztottam :D, ha elfogy megyek a kozeli etterembe, ahol kedvezmenyunk is van a munkahelyrol).

Majd ha elmegy ugy is meg tudjuk javitani a dolgokat, csak ne olyat rontson el amit ujbol meg kell venni (dragan).

es ehhez tarsul a meglevo teso kosz mindenhol a furdoben a konyhaban :D

Ja kepzeljetek, tesoka elkoltozott!!!! Nagy volt az orom, vegre, juhee... Majus 3.-an tortent a dolog, kemeny egy napig tartott... XD XD XD hahaha

masnap visszakoltozott!!! en meg olyan szepen vasarnap kitakaritttam, atalakitottam mindent, vettunk par uj cuccot is a lakasba, de vasarnap este visszakoltozott...

Mert egyik kollegam keresett alberlo tarsat es hozza ment volna, de nem engedte a kollegam, hogy a parom tesoja hasznalja a tevet a nappaliban, mert az a kollegam teveje ami nagyon nagy es xbox is meg erositok

is vannak hozza. Meg persze a kollegam szobajaba nem mehet be, ami termeszetes, hogy ne nyuljon a cuccaihoz. Ez nem tetszett neki, igy visszajott. Mondjuk igen kicsit viccces, akkor legalabb az arbol engedjen, ha mar

nem nezhet tevet a nappaliban, bar a szobajaban volt teve. Nalunk a kis szobaban nincs teve (bar be lehet kotni csak kell a teve maga, ami van a tesonak) de mivel abszolut nem nez tevet ezert nem kellett neki, es a nappaliban

sem nezte egyszer sem nalunk :D de miutan ez az incidens tortent masnap hirtelen egesz nap nezte, azota ismet nem :D

Ismet talaltam neki egy helyet ahova mehetne, ismet egy kollegam, azaz beosztottam :$ elmentunk megnezni a hazat, tetszett neki, megbeszeltek a reszleteket minden okes, de mivel anyos itt van azt meg megvarja, azt a ket hetet, mert

szeretne itt lenni amikor meg o is itt van .... jo persze ez termeszetes megertem. majus vegen vagy junius 1-je korul menne oda. De ha megy vissza mar tenyleg nem johet.

En csaladom: megkaptak vegre 3 het utan megerkezett a level, nagyon orultek neki, jott az sms aztan skype mar akivel, mert nem mindenki ert ra.

De tetszett nekik minden, anyukam is orult neki, persze mondta, hogy furcsa meg hozza kell szokni es nem gondoltak, hogy ilyen hamar ketszeres nagyszulok lesznek, de orultek neki nagyon. Mondtak, hogy jaj akkor igy nem is akarnak minket zavarni

hogy terhes vagyok, de mondtam nekik h ne hulyeskedjenek mar varjuk oket nagyon, csak eloszor parom csaladja oldodjon meg meg menjenek vissza, mert eleg sokszor jonnek, me'g akar 1-2 honapra is (jesszus :D )

egy evben sokat latom oket, az en csaladomat meg evente 1* kb. Foleg tesom felesege hivott, hogy jaj milyen h vagyok nekem is ilyen mert neki ilyen olyan volt stb... :) nagyon beszedes csaj, bar en is az vagyok :D :D aranyos, kozben ott volt a kezeben

a kislanyuk, olyan edes kis csopseg, szep baba. Olyan jol aludt az anyukajan.

Rolunk: vegre elerkezett az orvosi vizsgalat napja, meg az uh napja, na erre kiderult, hogy az uh gep nem mukodik pont nalunk... elszomorodtam, de lehet, hogy csak a csaj rakta ossze rosszul, bar nagyon nagyon redes volt a doktorno, 2 het mulva kelle vissza

mennem uh-ra. Megvizsgalt, mindent rendben talaltak, szivet is meghallgattuk az is rendben volt :)

De nem birtuk ki a parommal, hogy ne tudjuk meg a nemet, meg, hogy jol van-e es h hogy nez ki, igy itt a szigeten kertunk mara idopontot uh-ra, persze fizetni kellett, de csak az alap csomagot valasztottuk. 2D-set. Kaptunk vagy 8 kis kinyomtatott kepet meg CD-re rakott

kepeket es azt is kaptunk. Szuper volt 20 percen keresztul nezni ot, olyan edes volt, de alig akarta magat megmutatni, hogy fiu vagy lany. Olyan nyugodt volt alig mozog valamit- lehet azert mert en meg sokat mozgok- labaval rugdalozott, meg dorzosolte a szemeit, ugy nezett ki,

hogy nagyon jol erzi magat, pihen el van nyugdt. Kis felenk, jaj de cukimuki volt :)

Es bejott a megerzesunk! folyton fiura gondoltam es ugy is beszeltem rola, de a szivem meg is csak folyton azt sugta kislany kislany es most 1 hete erosodott bennem akarhanyszor fiura gondoltam, hogy nem nem o lany lesz. Es tenyleg bejott KISLANY. :)) :)) :))

Vehetunk rozsaszin cuccokat ponikat mindent waaa <3 <3 persze lany nevunk nincs meg, el se kezdtunk gondolkozni, de valami szuperjot szeretnenk, kettot. Egy magyart es egy amarikai nevet szeretnenk.

Munkahely: minden ok, semmi sem valtozott, "izgatottan" varm az uj manager-t, milyen lesz, remelem kedves es olyan mint a mostani, de ki tudja... Hetfon megtudom, valoszinuleg.

Bunko vagyok, ha nem akarom, hogy az anyos barmirol is tudjon vagy hogy a babat csak egyszer lassa evente? Meg, hogy nem akarok neki semmit se elmondani?

O mindig is kislanyt szeretett volna, picit 'felek" tole, hogy majd sokat fog jonni es folyton majd o akar a gyerekunk kozeppontjaban lenni, ahogy mindig is csinalja. Bar ez hulyeseg, szerintem inkabb nem fogja erdekelni es onzo lesz. Ki tuda, inkabb az onzoseg es hagyjon minket.

Sajnalom, hogy most mar igy gondolkodom, de majdnem 4 evig tortem magam, kedves voltam stb... nem volt viszonzas, ennyi volt befejeztem, szerintem a babaoca hatasara kezd nem erdekelni es kezdem "kinyitni a szamat" azaz nem fogom vissza magam, de bunko unintelligensnek sem szeretnek tunni, azaz

butanak, vagy olyannak mint o. De mar elegem is van belole, adok neki meg egy eselyt nem fogok szolni, nem leszek bunko de kedveskedni se fogok neki, de azert vendeg szereto leszek, ahogy mondani szoktak.

Ne haragudjatok, ha nem reagalok a leveletekre, de mar picit golyozik a szemem a kepernyotol, pihenek egy picit.

Puszi mindenkinek!! Zsofi

2014. máj. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 660/802 anonim ***** válasza:

Drága Zsófi!

Örülök, hogy ilyen részletes beszámolót kaptunk tőled. Jó volt olvasni, éreztem rajta, hogy nagyon őszinte és benne van minden érzésed.

Hát igen, anyós téma. Tudod, én sem szeretem az enyémet és addig jó, még meg van köztünk ez a jó pár kilométer, egy hónapban 1x, max 2x látom és néha hallom telefonban.

Továbbra is állítom, hogy ha ott laknánk a közelükbe már rég elváltunk volna a férjemmel vagy nem is lett volna esküvő. Annyira, de annyira tudják őt befolyásolni és rá várnak mindennel, hogy tuti, hogy nonstop náluk segédkezne, ha lenne egy kis szabadideje. Most például már 3.hete van náluk lakásfelújítás és így 3. hétvégén utazunk haza, hogy a férjem segítsen. Persze, nem is lenne ezzel baj, de úgy érzem, hogy nem segít, hanem konkrétan ő csinál mindent és vasárnap este úgy jön haza, mint egy zombi...Én meg ugye nélküle vagyok már 3. hétvégéje, mert annyira szét van verve a ház, hogy még ő is együtt alszik a tesójával, szóval nekem nincs helyem. :( Hétköznap meg olyan sokáig dolgozik, hogy a héten rengetegszer jött haza este 8 és 9 óra körül hulla fáradtan és még beszélni sem nagyon tudok vele. Pont tegnap buktam ki, hogy én így bedilizek. Non-stop egyedül, azt sem tudom mikor voltunk kettesben vagy valami közös programon...:( Tudom, hogy ő is meg akar felelni mindenhol, és őt is emészti ez, de most valahogy nagyon magam alá kerültem...Nem tudom mi lesz, ha itt lesz a pici is és alig fogja látni. Komolyan mondom sírhatnékom van. :(

Kérdezted Kriszta te is, hogy megvettük-e a kiságyat. Hát nem, mert egy nap nem tudott elszakadni hamarabb a munkahelyéről. Mára ígérte ismét, de én már nem hiszem, hogy haza tud jönni. Hétfőn meg uh és mondtam, hogy arra tud-e jönni, de még az sem biztos. Annyira jókor jött ez az előléptetés, meg a házfelújítás anyóséknál, hogy komolyan mondom én szülés előtti depressziós leszek, nem utáni. :(

Na szóval, visszakanyarodva hozzád Zsófi. Én nem hiszek az anyósod reakciójának. Szerintem csak belegondolt abba, hogy most megy hozzátok és megjátssza magát, mint korábban. Persze, örül ő a babának biztos valamilyen szinten, de biztos nem annyira, mint amennyire most hirtelen mutatja. De lehet már csak én nézek ki ilyen jókat az anyósokból.

A sógor meg egy elég önállótlan, elveszett kis bárányka lehet, ha nem képes a saját lábára állni és nektek kell intézni a sorsát. Bizony, a tv egy fontos szempont... Az agyam eldobom, hogy ennyi és ő hazafut rögtön hozzátok. Igazad van, legközelebb nincs visszaút. Ha nem tetszik, akkor is ott marad és max keres másikat. Felnőtt ember, legyen már önállóbb!!!

De jó! Kislányotok lesz!!! Ez szuper!!! Bár valamiért én is mindig fiút éreztem neked, meg Annusnak is(bár nála nem tudom mi'zujs), de hát ilyenek a megérzések, sokszor becsapnak. Akkor itt a lányos anyukák klubja lassan. Kriszta, Viki, Szilvi, Annyus kérdés sem férhet hozzá, csak kislányotok lehet. :) Örülök neki nagyon Zsófi, bár a fiúnak is biztos ugyanígy örülnénk! És a párod mit szólt hozzá? Az enyém imádja a kis csajt, örült neki amikor mondták, de azért megjegyezte, hogy viszlát playstation, autók és legók. :) Bár utána meg azt kezdte el mondogatni, hogy az ő lánya akkor is legózni fog és ismerni fogja az összes autómárkát és mérnök lesz, mint ő. Na mondom, persze! :D Várd ki a végét! :D

Kriszta! Szívből gratulálok a barátnőd babájához! Biztos nagyon cuki lehet. Láttad már? Voltál nála? Jajjj, olyan édes minden kis csöppség...

Igazad van, így is kell hozzáállni. Még 12 nap és mehetsz vizsgálatokra, egy pár nap és kiderül, hogy minden ok, vagy csak valami szösszenet és lehet újra babát gyártani :), hipp-hopp te teherbe is esel és karácsonykor már nagy pocival állsz a fánál. :D És ez így is lesz!!! :) Csak pozitívan!!!

Megyek lassan hasznossá teszem magam. Nekem ez megint egy "hipi-szupi" hétvége lesz, folytatva egy "hipi-szupi" jövő héttel... Ez van!

Jó hétvégét Csajok! Nektek teljen nagyon kellemesen, mosolygósan, sok napsütéssel!!!

Puszi, Maja

2014. máj. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!