Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯
 661/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Ezer és ezer bocs, hogy így eltűntem, és megint rettentően lemaradtam az olvasással, bunkó módon nem követem ki hogy van.

Nem magyarázkodom.

Egyrészt esküvő előtt ezer volt a dolog, most utána meg már átköltöztünk a házba, én csak 1-2 napot vagyok a szüleimnél, és az új házban még nincsen internet.

De be kell vallanom nektek, hogy a fő ok azt hiszem nem ez volt.

Kérlek ne vegyétek magatokra.

Amíg csak terveztük a babát annyira szívesen olvasgattam a témában, és még az első 2 hónapban is. Aztán valami változott, és egyszerűen úgy éreztem, hogy nem bírok kismama oldalakat figyelni, beszélgetni senkivel, kerültem minden kapcsolatot a témával.

Talán utol ért egyfajta kismama depi. Nem akartam adatokat nézni, hogy minek milyennek kellene lenni, nem akartam a saját adataimat össze vetni másokéval, hogy vajon minden teljesen klappol e Nem akartam más kismamák problémáit hallani, mert az a kevés is amit hallottam, szinte azonnal elkezdett nálam jelentkezni.

Pl.: a doktornő azzal a szöveggel küldött el 9. hetesen táppénzre, hogy alhasi görcseim vannak. Na addig nem voltak, másnaptól igen is voltak, néha elég erősek.

Pl.: unokatesóm, aki 5 héttel idősebb kismama, mondta, hogy nem bír felöltözni csak mikor már kijött a lakásból, mert ha a nyaka körül melege van, azonna hányingere lesz. Na ez a tünet is napokon belül utol ért, és én se tudtam csak nyitott nyakú cuccokban járni, pedig nekem állandóan sál van a nyakamba. mikor elkapott a hányinger azonnal ki kellett gombolnom mindent, sálat levenni, különben rosszul voltam.

Na szóval sajnálom, de remélem ti megértitek, hogy tartottam attól, hogy magamra veszem mások rossz tüneteit, vagy éppen még jobban izgulok valami másokat ért probléma miatt.

Mostanra azt mondhatom kicsit jobban vagyok.

Köszönöm a gratulációt az esküvőnkhöz. Egész jól sikerült, én fizikailag jól éreztem magam aznap, és egész sokáig bírtam lábfájás nélkül is. Képeket majd mailben küldök, de ehhez még nem jutottam oda. Talán a terhességnek is betudható, vagy az alap érzékeny természetemnek, de végig bőgtem az egész esküvőt. Már mikor gyülekezett a tömeg, és megláttam mennyi kedves és régen látott barát, ismerős eljött, sírva fakadtam, annyira meg voltam hatódva attól hogy ott voltak.Aztán a ceremóniát is végig pityeregtem, annyira gyors votl az egész, egyszer csak azt vettem észre, már megyünk is kifelé...

Képzeljétek a barátosnéimtól egy bölcsőt kaptunk nászajándékba. Még nem bontottuk ki, mert még kupi van nagyon az új házban, de már nagyon várom, hogy láthassam össze rakva :)


No és a baba. Szépen fejlődik, 19 hetesek vagyunk. Pénteken voltam a kötelező Uh-n, ahol mindent rendben találtak, szépen fejlődik, gyarapszik. No és most kiderült, hogy a pocakomban lévő apróság nagy valószínűséggel KISLÁNY :)

Az ismeretségben aki tippelt, mindenki kisfiút mondott, már éppen kezdtem én is efelé hajlani. Nagyon vigyáztam, hogy eddig ne akarjam egyik neműnek sem gondolni, nem volt semmi megérzésem, mert ha volt, úgy éreztem, hogy nem biztos.


Mivel én nem járok magánorvoshoz, így még mindig nem láttam a babámat, mert a központi Uh-n nekem nem mutatták meg. Ez az ami miatt egy kicsit rosszul is érzem magam azt hiszem, mert még mozogni nem érzem, így csak el tudom hinni hogy ott van, és jól van, ez pedig néha pániknak ad okot. Viszont a terhesgondozóba is kell járnom 4 hetente, ahol méhszáj zártságot vizsgál az orvos, és végül is kedvesek, rendesek.

Nekem eddig 2x( 12, 19 hét) kellett Uh-ra menni, és legközelebb a 30. héten kell majd menni, és ez nekünk ingyenes, mintha azt olvastam volna Maja hogy neked fizetni kel, vagy az a magánorvosnál van?

A pocakom még nem nagyon látszik reggel, estére viszont már igen, gatyákat már nem tudom hordani, nyomják a hasam. az az elméletem, hogy a széles csípőm miatt, elfér a baba méhhel együtt a medencémben, viszont estére, mire végig zabáltam a napot megtelnek a beleim és így már nem fér el, és jobban kitüremkedik.

No most ennyi lennék.

Remélem most már jobban lesz kedvem is feljönni hozzátok, és lesz időm, és főleg internet elérhetőségem hogy feljussak ide.

Puszi nektek, és mindenki nagyon nagyon jól legyen!

Annus

2014. máj. 10. 09:38
 662/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Melinda:


Manapság nem kell tartani a szüléstől, bar en is meg leszek ijedve az biztos, de adnak fájdalom csillapitot/erzestelenitot is ha kérsz biztos. Gyorsan meg van a gyerek, eszre se fogod venni :)

A végén meg a kis csöppség elfeledteti veled a fájdalmakat! :)

De irigyellek, hogy elutaztok! Olyan jo lesz Nektek kicsit kettesben egesz nap es nincs munka :)

Ránk is ránk férne, de sajnos nyári szezonban nem mehetünk. Meg szüleim jonnek akkor veluk szeretnénk lenni majd :)

Itt is olyan meleg van plusz a páratartalom is magas, nem bírok meglenni en sem kint. Árnyékban viz közelében talan. De inkabb a lakásban vagyok munka után es pihenek (bar most nem megy, anyós itt van)

En augusztusban tervezem majd a baba cuccok vételét :) szerintem a párom is igy lesz ezzel, szeptember mar keso mert akkor mar csak 4-6 het es megszületik :))


Nem igazán szeretnem anyósra bízni majd a picit sőt nem is bánnám, ha évente 1* jönne, de nem szeretnem ha 2 hetekre vagy akkor jöjjön 3-4 havonta 3 napra!

De képzeld most be van zsongva, hogy kislány lesz. Nézi a neveket meg alig varja, hogy itt ugráljon stb... Mondom jaj istenem csak azt ne....!!!!


Kriszta:

A reakciót az előző levelemben elmeseltem :))

A pocakom nagyot nőtt, igen. Mar elég rendesen látszik :))


22.-e mar mindjárt itt van, mi is akkor megyünk vissza uh-ra, mert a gép nem működött hahaha. Kevesebb mint ket het, hamar elrepül. Bar nekem anyós mellett nem akar hamar elrepulni ez a ket hét :(

Remelem hamar mehet majd Nektek a baba project remelem júniusban mar próbálkozhattok!

Barátnődnek meg gratulalok!!! :)

Voltal bent náluk? Milyen volt? Aranyos nem? :))


Maja:

Jol teszed, hogy hamarabb össze pakolsz a kórházhoz. Tesomeknak 2 héttel hamarabb született meg a kislányuk! Úgyhogy 4 héttel hamarabb nem árt :)

Fő a pozitív gondolkodás ;)

Anyukamnak gyorsan meg voltam en is es tesom is kb 2 óra alatt. Remelem nekem is gyorsan meglesz.

Majd próbálok ugy hozza állni ahogyan Te :)


Párom nagyon őrült neki h kislány lesz, ő kislányt is szeretett volna, persze ha fiu lett volna sem lett volna szomorú . Mar most látszik rajta mennyire szereti. Puszilgatja simogatja.



Anyós: még mindig kedves, nagyon furcsa az elején szerintem túlságosan is kedves volt, túlzásba vitte túl pörgött bezsongott :D

Most mar normálisan kedves. Kiváncsi leszek mi lesz ebből. Ilyen gyorsan nem változik meg egy ember. Mivel a párom tesoja sokat van otthon ezert tudnak ide oda menni egyutt. Aminek örülök ha delutan mennek valamerre, amikor mi hazaérünk a munkából es tudunk kettesben lenni, meg nem kell vele/veluk lenni, mert munka után mar kicsit sok, hogy sokan vannak otthon. Tegnap vett is egy kis body-kár a babocanak, amugy tetszik amit vett ízléses kis rózsaszín es pillangós. El se hiszem, hogy kislány es rózsaszín cuccokat vehetünk neki meg lányos dolgokat :)

Ja meg főzött is nekünk meg elmosogat. Bar mar kezdem rajta eszre venni önmagát, de azért kedves. Meg mondtam neki h nem kell költekezni meg raer meg, erre lehurrog h jaj ugyan mar ne hülyéskedjek hagyjam ezt. De naná h ezt mondom hiszen 4 éven keresztül utált. Engem nehez megbántani vagy a barátom tart 1-2 napig, de ha ilyen hosszu időn keresztül bánt valaki vagy rosszat akar akkor onnantól kezdve nincs nagyon vissza ut, hogy en megkedveljem, mint régen.

De Maja szerintem amit leírtál anyósrol meg párom tesojarol az lesz mármint en is igy gondolom. Meg csak 3 teljes nap telt el amióta itt van, szóval tobb mint 1 hetet meg itt lesz. De remelem jovoheten tényleg hazamegy. Akar kedves akar nem.


Úgyhogy Maja teljesen aterzem, hogy alig tudod látni a párod meg alig tudtok lenni kettesben, nekünk is nehez ez, főleg ha mindig van otthon valaki. Remelem nem tart ez sokáig. Bar a páromnak egy délutáni munkát szeretnénk, hogy majd valaki tudjon lenni a babával. Itt nincs táppénz se GYES. Igy dolgoznunk kell. A gyerekek 4-5 évesen mennek iskolába, 3 hónapos kortól beadják őket az óvodába/ bölcsődébe. De mi nem szeretnénk ezert keresünk neki délutáni munkát, ugy meg végképp nem fogunk tudni találkozni sűrűn :( de sajnos muszáj lesz azt csinalni, mert mindent a baboca érdekében :))

Szóval fel a fejjel lassan vége a felújításnak es remélhetőleg a munka bol is lassan hamarabb haza fog tudni jarni, ha mar olyan 7 ora körül lenne nem 9 azért az mar sokat jelentene.


Annus:


Először is GRATULALOK mostmár feleség vagy :) de jó :)

másodszor is:

Nem kell szabadkoznod. Teljesen megertünk!

En se nézek kismama oldalakat! Csak ide jovok fel általában, ha esetleg valami faj vagy furcsa megnézem Google-ban. De velem szerencsére csak annyi van, hogy nehez aludni, de mostanában megint jol tudok (lekopogom)


A sírás természetes. En is mostanában mindenen el tudom sírni magam, elég egy apró gondolat es sírok. Ugy utálom :D


En sem érzem meg h mocorogna, en is amiatt pánikoltam, de pénteken lattam ultrahangon es képzeld aludt alig akart megmozdulni, szerintem olyan nyugodt es lusta mint én hahaha kis koromban en at aludtam az ejszakat.

Utána az ultrahangot végző nő elkezdte picit "ébresztgetni" jobban mozgatta az ultrahang néző fejet/kart (nem tudom hogy hívjak :( )

Utána el kezdett mocorogni, nagyon édes volt, meg torolgeti a szemeit. De akkor is olyan fura volt, mert nem éreztem semmit es alig hittem el hogy igen az az en kislányom a mi kis lányunk :)

Az en pocakom látszik mar feszülős ruhában, bar meg nem lehet megkülönböztetni, hogy most dagadt a hasam vagy terhes vagyok. Olyan mintha hiztam volna :D

De szerintem Neked is pár het es sokkal jobban fog látszani, a vége fele kezd el gyorsan/gyorsabban nőni!

Szóval ne ess kétségbe, amíg nem vagy rosszul nincs semmi komoly bajod biztosan jol van, mert velem is ugyan az van mint veled! :)


Remelem mindenki jol van!

En "élvezem" a napokat az anyóssal

Hahaha :D

Puszi mindnekinek es jo ejt, Zsófi.

2014. máj. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 663/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lànyok!!!


Huhhh h ti mennyit írtok mostansàg :)


Először is annyira örülök h mindenkinek kislànya lesz :) jajjj de jó nektek!!!

Maja megkaptam a pocakos fotókat...egyre szebb kismami vagy és a pocakod.....nagyon csinos!!!

Elhiszem h nem tetszik az h a férjed olyan sokat van tàvol...főleg most...de remélhetőleg ha megszületik a kislànyotok többet ledz otthon. Nàlunk is volt egy időszsk mikor kiköltöztünk ide h a párom késő este jàrt haza a munka miatt, de szerencsére azota munkat valtott :)

Lassan tényleg összecsomagolhatod a kórhàzi csomagod.

Nagyon tetszik a hozzààllàsod ahogy a szülésre gondolsz...

Jujjj màr nem sok van hàtra!!!! Sokat szoktam gondolni ràd :)


Zsófikàm hogy birod anyossal??? Meddig marad nàlatok???

Az unoka biztos meglàgyitotta a szivet egy picit de elhiszem h idgesit foleg ahogy ez elott viselkedett...parod tesoja?? Talalt mar vmit??

Ti is 22en mentek orvoshoz??? No majd gondolok ratok :)

Igaz mi teljesen mas miatt megyunk, de megyunk az a lenyeg :)

Nalatok csak 3honapig lehet otthon lenni a babaval??? Az nagyon keves.... :(

Pedig en azt hittem h az itteni 1 evvel az elen jarunk...


Annus örulök h vegre jelentkeztel.... :) megertem h nem surun jössz fel ide...főleg ha neted sincs meg az uj hazba. Vigyazz magatokra es neha jelrntkezz be :) a babat sztem napokon belul erezni fogod!!!


Nekunk nem sok van mar hatra a vizsgalatig...remelem nem jon semmi kozbe!!! Eleg faradt vagyok mostansag, nagyon sokat dolgozom....


Bnomek jol vannak, 2 nap utan hazaengedtek oket. Csak most jonnek mennnek a nagyik nem akarom oket zavarni...a kothazban lattuk a babat, annyira edes. :) ha minden jol megy holnap meglatogatomboket, mar alig varom :)


Az en anyosom nagyon tündéri...vmelyik nap felhiv h majd menjek el hozza mert talalt vmi taplalkozasi tanacsadasi konyvet ami segiti avtethesseg megtartasat :) tök aranyos :)


Puszi:Kriszta

2014. máj. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 664/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Megértem Annus, amit írtál, mert valahogy én is így voltam ezzel az elején. Nagyon vártuk ezt a babát és szinte állandóan ez a téma zsongott az agyamban, de amikor megtudtam, akkor olyan pánik lett úrrá rajtam, hogy a gyomoridegtől több napig aludni sem tudtam, sőt még hánytam is. Hiába mondott nekem a párom is bármit, akkor is ezt nekem kellett magamban helyre rakni. Előtte a 1 héttel elhoztam egy újságot a patikából, mert milyen cuki baba volt rajta és utána meg letakartam, hogy ne is lássam, mert csak még inkább ideges lettem tőle. A páromtól kapott csokrot sem szerettem, mert arról is csak az ideg állt belém, így le sem fotóztam (amit utólag így bánok). Utána meg attól voltam rosszul, hogy így érzek. Szóval jó nagy depresszió hullámba kerültem, valószínű a hormonok miatt, de utána elmúlt a pánik és csak a boldogság és az örömteli várakozás és tervezgetés maradt. :) Furcsák ezek a hormonok...

Nem Annus, nekünk is ingyenes az uh, de nálunk sűrűbben van. Volt egy a magándokimnál az elején, amikor megállapította a terhességet. A kötelezők pedig: 12, 18, 24, 32. hét eddig és sztem lesz még, csak még azzal nem vagyok képben. Mi a 4D uh-ért fizettünk, de arra azért akartunk elmenni, mert a kórházban azért nincs annyi idő, hogy részletesen megnézzék, hogy minden egyes szerve jól működik, mindene megvan és ajánlják a szakemberek is, mert jól kiszűrhető vele bármi rendellenesség. Plusz egy nagy élmény, mert nagyon jól látszik rajta a baba. Én ezt mindenképpen javaslom neked, ne sajnáljátok rá a pénzt, pláne, hogy ilyen kevés uh van nálatok és még nem is láttad a babádat. Nálunk ez egy 10-es volt, de nagyon megéri! Mi a 21.héten voltunk, onnantól már bármikor megéri menni, mert minden látszik.

És mondom én, hogy itt mindenkinek lánya lesz!!! :D

Zsófi, hát ez nem jól hangzik, hogy csak 3 hónapot lehetsz otthon a babáddal. Én ki sem bírnám. És utána hogy tudod szoptatni? Meg is értem, hogy nem akarjátok még akkor bölcsibe adni, én sem tudnám. Nem is csodálom akkor, hogy külföldön nem alakul ki úgy a kötődés a szülök iránt és hamarabb elszakadnak otthonról. Van ennek jó oldala is, mert hamarabb lesz önálló, de én akkor sem tudnám ezt így csinálni. Mindenképp próbálj úgy munkát keresni te is és a párod is, hogy sokat tudjatok vele lenni!

Kriszta, 22.-e már szinte itt van. Most nagyon repül az idő. Kíváncsi leszek, hogy mit fognak vizsgálni és mit mondanak majd. Szorítok!

Aranyos vagy, hogy sokat gondolsz rám és köszönöm a bókot. Igen, már kerekedem rendesen. :) Hamarosan már itt lesz velünk a bébibogyó. :)))

Örülök, hogy jól van a barátnőd és a kisfia. Biztos nagyon cuki baba. Mindenképpen írd meg, ha voltál, hogy milyen érzés egy pár napos kis moszatot tartani a kezedben és, hogy milyen baba. :)

Anyós miatt, meg irigyellek!!! ;)

Mi hétfőn voltunk uh-n. Szépen fejlődik a kisbabánk. Már 1930 g a becsült súlya és kis duci az orvos szerint. De jó hosszú lába is van, szóval nem lesz kicsi baba szerintem. A lényeg, hogy ne legyen semmi baja és komplikáció mentes legyen a szülés. Szóval jól van/vagyunk!

Jövő héten már kezdem az NST-t és utána minden héten kell menni, a végén pedig már kétnaponta. Tegnap meg voltunk a szülésznőnél, hogy átbeszéljük a dolgokat. Elmondta, hogy mikor kell beindulni a kórházba. Mit pakoljak be, mit vihetünk a szülőszobára, a páromnak mi kell, hogy bejöhessen stb... Kicsit furcsa volt erről beszélni, de nem paráztam egyáltalán. Furcsa, de már kicsit várom is, hogy ott legyek, túl legyünk ezen az egészen és jöhessünk haza a picivel. Remélem tényleg ilyen egyszerű lesz, mint ahogy leírom. :)

A férjem szombaton hazajött hamarabb és hétfőn sem ment be, hogy eljöjjön velünk uh-ra és utána elvitt sétálni és fagyizni. Szerintem látta, hogy nagyon kivagyok tőle, hogy alig látom. Tegnap is elég emberi időben jött haza, úgyhogy most egy kicsit megnyugodtam. :)

És végre megvan mindenünk! Szombaton megvettük a kiságyat, meg ami még kell, szóval már teljes felszereléssel várjuk a babucit, nagggggyon! :D Meg hétvégén fogja összerakni a kiságyat és én meg belepakolom a kis dolgait a szekrénybe, meg a ruhácskákat is szépen rendbe rakom. Csak még tegnapra vártam egy csomagot, mert rendeltem neki pár cukiságot és azzal együtt már mindent lehet kimosni. Nagyon sok szép kis rózsaszín, fehér és lila kis ruhája van. Csupa csajos dolog! Olyan jó őket nézegetni. :)

Na jó, nem ömlengek itt nektek tovább! :)

Majd írjatok!

Puszi, Maja

2014. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 665/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok,


Sajnálom, hogy ilyen sokáig távol voltam tőletek. Most is olyan furán érzem magam, ráadásul már lassan mindenkinek megszületik a babója... Aminek persze nagyon örülök és kívánom, hogy végtelen sok egészség és öröm legyen mindenkinél. :)


Nagyon örülök, hogy jól vagytok és jól is érzitek magatokat. Attól meg teljesen elájultam, hogy mindenkinek kislánya lesz! Ez annyira, de annyira tetszett... Lányos kismamik klubja alakult ki így a végén köreitekben. :)

Én még egyelőre nem számolhatok be, sajnos még pozitív tesztről sem, de próbálok pozitív lenni és ugyanúgy gondolkodni ahogy mindig is erről a témáról. Az idő majd megoldja a mi "problémánkat" is. Remélem. :) Én szintén jól vagyok a férjemmel együtt. Mennek a hétköznapok, én megint szét tanulom magam a vizsgaidőszak most kezdődik, szóval van mit csinálnom. Időm viszont alig van valamire is. Úgyhogy elvagyok... :)


Jelenleg egy meglepi programot is szervezek a férjemnek, de inkább úgy mondom, hogy mindkettőnknek, mivel június elsején fogjuk ünnepelni az első házassági évfordulónkat, úgyhogy elviszem egy csodás helyre május 31-én és ott is alszunk. Titok, de egy pincészetbe megyünk, ahol egy borvacsorát is lefoglaltam. Szerencsére az ára is teljesen rendben van szállással együtt, ezért úgy döntöttem, hogy ezzel akarom őt és magunkat meglepni. Alig várom, bár még nem mondtam neki, hogy ne váratlanul érje. Persze a konkrétumok, hogy hova viszem és milyen esti programunk lesz, nem fog számára kiderülni, csak ha oda érünk. :)


A másik nagy hírem, hogy sógornőm már a 31. hétbe lépett. Holnap be is "költözik" a kórházba. Nála már bármikor érkezhetnek a babócák, de persze az lenne a legjobb ha a 34. hetet elhagyva születnének, így várhatóan azt mondta nekik az orvos, hogy június 5 és 12. között bújnak majd ki az ikrek. Császáros szülés lesz természetesen. Szerencsére két hete eltudtunk menni hozzájuk a férjemmel, szegény sógornőm elég rosszul viseli a terhességet. Alig bír menni, egész nap csak fekszik szó szerint. De valamit valamiért. Mindjárt túl van rajta... Aztán pedig jönnek az édes hétköznapok. Persze, nem lesz az elején semmi sem egyszerű de majd belerázódnak... :) Nagyon várják a piciket, ahogy mi is. Neveken is gondolkoztak már a babáknak, de még nem jutottak dűlőre...

Vittem nekik, de különösen a babáknak két, nagyon édes kis , saját kezűleg készített ajándékot. Szeretnék nektek erről 1-2 képet küldeni. Fogadjátok szeretettel! Remélem tetszeni fog nektek. :)


Maja, neked sincs sok hátra már. Nagyon drukkolok, hogy egyszerű szülésed legyen és hamar túl legyél rajta. Kitartás! Én is szívesen megnézném a pocakos képeidet, kíváncsi vagyok rád és a pocaklakóra. :)


Sokszor puszilom a többieket is. Zsófit, Annust, Krisztát. Mindenkit!!! Vigyázzatok magatokra. Lassacskán megpróbálok visszakapcsolódni a beszélgetéseitekbe és gyakrabban írni.

Szilvi :)

2014. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 666/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok es kisbaba lányok :-D


Kriszta:

Ha minden igaz jövőhet csütörtökig marad, de inkabb várjuk ki a véget, ki tudja ... Bar remelem tenyleg nem sokáig mert most mar szeretnénk a júniust ketten tölteni, még tesó is velünk lakik, május végéig :(

Bírom anyóssal, néha levegőnek néz, de akkor en is. Meg ugyan olyan mint eddig. Tegnap jo kedve volt igy kedves volt velem, beszélgetett mosolygott. Számomra olyan fura ez, mert hétfőn meg a hátam mögött olyanokat csinált/mondott...

Párom tesojanak meg mi találtunk egy -ismét ismerősnel- albérletet, kovetkezo hónap elején költözik, legalábbis nagyon remelem, hogy most mar tenyleg!


Igen mi is 22. Megyünk, ultrahangra :)

En is gondolok majd rátok, es drukkolok, hogy minden jol menjen/alakuljon!


Igen csak 3 hónapig van ahol kapsz közben fizetést van ahol nem. Nálunk nem, de en is 3 hónapig maradhatok otthon, de szerencsére nagyon rugalmas a munkahelyen be tudok menni később is meg el tudok jönni hamarabb is, ha olyan van :) igy valószínűleg hamarabb vissza megyek dolgozni, bar minden vágyam, hogy a kislanyommal lehessek ejjel nappal, de sajnos muszáj lesz vissza menni dolgozni.


Sikerült meglátogatnod Barátnődet es a babocajat? :)


Legalább Neked tündéri anyósod van.

Az enyém eléggé fura de ritkán kedves, nem tudom h működik az a nő :-D


Maja:

Nekem is küldhetsz kepeket ha gondolod szívesen fogadok bármi fele kepeket :))


Szoptatást gondolom kénytelen leszek ugy megoldani -sajnos- hogy fejek majd tejet neki. Itt mindenki igy csinálja ez olyan természetes, hogy vissza mennek dolgozni lefejik a tejet es beadják a bölcsibe a tejjel egyutt. Na a lefejes meg hagyján, de a bölcsirol szo sem lehet. Szeretnénk majd megoldani ezt valahogy, hogy ameddig lehet valamelyikünk mindig legyen otthon vele. Remelem sikerul.

Igen az a terv, hogy páromnak szerzünk masik munkát az en délelőtti munkámat megtartjuk azt nagyon szeretem azt a munkám es a fizetesem is közepesen jo :)

De eddig meg semmi, de októberig csak lesz valami. Vagy kitalálunk valamit. Nehez az biztos, de meg mindig jobb mint otthon. Mondjuk en meg igy is szeretek itt elni :)


Jo látni hogy minden rendben van veletek :) szépen növöget, de az a lenyeg es az a jo :) gyorsan telik az ido az biztos.

En is drukkolok, hogy könnyű szülésed legyen . Jaj de jo, mindjárt a kezedben tarthatod a kis csöppseget :)

De jo, hogy vegre a férjed haza ment hamarabb es még másnap is egyutt voltatok!! Örülök neki :) ez tenyleg kellett mar nektek.

Meg van mar mindenetek? Mondjuk naná hisz lassan mar szulsz, hogy repül az ido. Nekünk meg semmink sincs, de most éppen nem hogy vegre ketten lennénk de négyen vagyunk 2 szobára. Szóval nincs is hova venni es pakolni :( mar várom, hogy párom családja elmenjen/el költözzön vegre. Es majd nyáron johet a vásárlás nekünk is :)) :)


Szilvi:


Nagyon remelem, hogy hamarosan nektek is osszejon a baba, ugy drukkolok, nagyon!!

Huh vizsgaidőszak, te jo ég. De régen volt mar nekem, bar ha nem jöttünk volna ki még tovább tanultam volna bőven :)

Sok kalappal hozza!

Gratulalok az évfordulotokhoz! Es jo ötleted is van!

Mindjárt itt van május 31. Elmondtad mar neki, hogy ugy készüljön lesz programotok akkor? :)


Gratulalok sógornodnek :) en sem bírnám ki hogyha fekudnom kellene csak es meg dolgozni se dolgozgatok.

Nagyon szépek a kis cipők, nagyon ügyes vagy. A képek láttán nekem is kedvem támadt a horgolni, bar nem tudom hogy kell se kötni :D

De nagyon cukik :)



Velünk minden rendben van. Jol vagyunk, nem nagyon érzem még a babat, de mintha egyszer kétszer éreznék valamit. Remelem jol van es egészséges. Néha fajdogal a hasam mint mikor meg akar jönni, de azt olvastam ez csak a hatra hajló méhem miatt van, hogy jon "előre". Remelem igy van. Nem sokáig faj csak pár másodpercig es elmúlik es ritkán jon elo.

Tegnap volt a névnapom. Vicces volt, elmentünk párommal a boltba, mert névnapomra sajt tortát kertem :-D imádom, meg plüss virágot kaptam azt is szeretem. Masra nem vágyom. Es jott velünk anyós is. Akkor látta h veszünk tortát es akkor kerdezi h jaj ez szulinapra lesz, mondom nem nevnapra mert ma van a névnapom es akkor a boltban h jaaj tenyleg de jo boldog névnapot es gyorsan vesz nekem ott egy csokor rózsát :-D

De nem kellett volna mert hétfőn azt a megjegyzést tette a páromnak, hogy a Zsófia milyen szar név. Na de rendes. Meg a páromnak angolul a Sophia tetszik es h nehogy mar a gyereknek ugyan az legyen a neve mint ah anyjának.

Utána persze a párom meg ha mérges is volt ra, a minap azt mondta h tenyleg ne legyen az a neve mint nekem... Na mondom ez nagyon jo... Persze en magyarul akartam neki adni a Zsófit es melle egy amerikait azaz elsőnek, de lehet h csak egy amerikai neve lesz vagy ketto amerikai.

Miután anyós ilyen kedves volt a hatam mögötti megjegyzéssel csütörtökön annal inkabb kedves volt, mintha mas ember lett volna ja de persze miután kedden szerdán levegőnek nézett.

Lányok en kedves voltam vele tegnap, mintha tenyleg nem tett volna semmi rosszat, de szerintem nem szabadna igy viselkednem vele, továbbra is közömbösnem kellene lennem es nem törődöm akármilyen kedve van. Csak nem vagyok olyan bunkó mint ő.

Nem tudom, hogy mit csináljak. Éreztetni akarom vele, hogy mar elég volt ebből a játékból. Átlatok rajta :-D

Párommal mindenestre számoljuk a napokat h mikor költöznek el :-D

Lenne meg egy ket sztorim anyósrol, mindennap történik vagy 3-4 dolog ami idegesít es nevetséges es sértő.

De nem untatlak ezzel Titeket :)

Ha vegre elmennek nem is lesz mit meselnem Nektek :-D


Tegnap csináltuk a 18. Heti kepet bar igy is túl haladtuk a 18. Hetet, sajnos a 17. Kimaradt :( kezdek fáradni mar, nem olyan könnyű munka után átöltözni es kepet csinalni. Elején könnyebben ment, most mar csak az ágyat látom.

De nekem is akkorát nőtt a hasam, nem gondoltam volna. En meg meg meg voltam ijedve, hogy nem nő.

De mar kezdik jo páran eszre venni. Bar a délelőtti munkahelyemen nem, bar ott uniform-ot viselunk az meg eltakarja meg, bar igy is dudorodik.

Nevén még gondolkozunk, de mar össze írtuk azokat amelyek tetszenek! :)


Na zárom soraimat, igy is bőven irtam eleget, nem győztek olvasni majd :P


Jo ejszakat azaz lassan jo reggelt Nektek. :))

Puszi, Zsófi

2014. máj. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 667/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lányok!!!


Szilvikém nagyon örülök h vissza tértél közénk :)

Írtam Neked levelet :)


Maja!!

Hogy telt a hétvégétek??? Összeszereltétke az kiságyat???

Jajjj el tudom képzelni mennyi gyönyörüséges apró ici pici lila rózsaszín csajos ruhácskája van már a babátoknak :) Öröm lehet pakolászni,mosni,vasalni,hajtogatni öket :)

Hihetetlen h mindjárt szülsz...még bö 1 hónap és a kezedben tarthatod :)

Nagyon izgulok már érted...és alig varom a bébifotókat :)


Zsófikám,remélem túl éled ezt a pár napot még anyóssal...egy 2 szobás lakásban biztos h nem lehet kényelmes velük...föleg ha igy az agyadra mennek. Kitartás!!!!! :)

Te is küldhetsz ám fotokat a növekvö pocidról,nagyon kivancsi vagyok rá mennyit nött :) Szoval akkor mintha már éreznéd öt mocorogni??? De jóóó :) 1-2 hét és biztosan határozottan fogod érezni :)

Háát ez a 3 hónap még mindig lesokkol...nem is csodálom h olyan neveletlenek a gyerkek minta ahogy egszer elmesélted...

Nem is tudom mi lenne a legjobb igy nektek,mert ha meg felváltva dolgoztok akkor a párodat nem fogod látni,szinte soha. Ha meg egyszerre dolgoztok akkor a babátokat kell bölcsibe adni....jajj biztos nem lesz könnyü!!!


Nekem már csak par nap és végre megyünk dokihoz(amire már február óta várunk) Izguolok!!!

Hunort is majd aznap látogatjuk meg,mert most nagyiáradat van náluk. Egyik után jött a másik :)


Szép napot Csajok!


Puszi :Kriszta

2014. máj. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 668/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok !


Hogy vagytok?

Sajnos en nem túl jol. Anyós téma.

Szerintetek meg lehet neki mondani, hogy tobbet ne keressen es nem is johet max 3-4 napra ha annyira meg akarja látogatni a fiát?

Nagyon nem tudom mi tevő legyek. :'(

Tegnap nagy veszekedés volt. Le se tudnam irni. Nagyvonalakban a szememre hánytorgatta azt, hogy en hónapokat töltöttem náluk ingyen. Mielőtt kijottunk ide amerikaiba voltam 3 hónapot egyhuzamban náluk azaz haza mentünk amikor tudtunk, mert párom jogosítványt csinálta es en fuvaroztam (ket fiút) faluról a városba, hogy letegyek a vizsgát. Közben intéztem az anyós dolgait amit nem intézett el mielőtt kijött.

De nyári szünetben es bármilyen szünetben a párom végig nálunk volt.

Ha tudtam volna, h ez lesz en nem is megyek hozzájuk.

Meg amikor ide kijottunk lakhattam nala es a parjanal, pedig mondhatta volna h ne jöjjek. Es hogy a sajat anyámat jobban tisztelem nala, aki nem foglalkozott velem es nem küldtek ki nekem penzt amikor kellett.

Akartak, de en nem fogadtam el.

Mindent tagadott amit mondtam, h o sose mondta h en idegen vagyok, meg bármit mondtam ő tagadta.

Nem akarom ezt a not többe látni az életemben.

A tegnapi vita alatt is a végen ugy beszéltük meg h neki lett igaza. Igazából szerintem most azt varja, hogy (csúnyán fogalmazva) behódoljak neki es tiszteljem. Ezek után a tisztelet se menne.

Abszolút nem tudom itt mi a megoldás, ma ha hazamegyek munkából nincs kedvem újból elo rukkolni a témával kapcsolatban.

Párom tesojanak meg az volt a baja, hogy mióta itt lakik nálunk nem foglalkozunk vele es amikor főztem akkor nem kínáltuk meg (elején 3 főre főztem meg untam mert nem kaptam segítséget es hamar elfogyott nem tudtam munkába vinni es a terhesség miatt aludni szerettem volna)

Hiába mondtam anyosnak azt is h ha nem róla szól vagy ha nem ugrunk neki azonnal amit ker megsértődik - válasz az volt h szerinte nem igaz ő nem ilyen. Munkahelyemrol elvárta h hazamenjek mert kizárta magát (épp páromat tanítottam be a masik munkahelyemen az uj főnökkel) es lecseszett h miert nem mentem haza, nem gondolja azt h nem mehettem volna haza a munkahelyremrol. Elmagyaráztam neki h a baba miatt nekünk ez nagyon fontos h a páromnak sikerüljön ez a munka., h felvegyék. Ezt mintha meg se hallotta volna. Es amikor mondtam

Neki h az a baj h nem hisz nekünk es ott csovalta a fejet azt is letagadta.

Most dolgozom egesz délelőtt zokogtam :( es csak gondolkodom mi tevő legyek/legyünk. Párom kiállt mellettem, anyja eléggé csúnyákat mondott ra. Párom azt tanácsolta h mar bírjuk ki ezt a pár napot es tobbet nem johet. Es nem mondunk neki semmit soha többe.


2 nap múlva megyünk orvoshoz, akárcsak Kriszta ;)

Remelem jol van -ezek után - a kislányunk, biztos megemlítem az orvosnak h mostanában eléggé sok stressz ert es családi gondok h jobban megvizsgálja!

Kriszta szerintem néha érzem mar es egyre sűrűbben a babat, de annyi mindenen megyek most keresztul h lehet h nem is tudok ra figyelni. Meg olyan kis puhán finoman rugdos ezert nem vagyok benne biztos h ő az e :)

Küldtem Neked kepeket :)

Nem lesz tenyleg könnyű, de ha mar annyit keres a párom h ki tudjuk fizetni a számlákat meg a havi kiadásokat es en is annyit megyek akkor

Bőven elég, nem kell heti 5 napot majd dolgoznia, hanem szerintem 3-4 elég lesz, nekem is olyan 4 nap. Igy talan meg látjuk is egymást es a gyerekkel is tudunk lenni :) ettől az egytől nem tartok h nem fogjuk tudni megoldani, inkabb anyós tűnhetne el az életemből.

Drukkolok meg szurkolok neked a vizsgálathoz! Mindenképpen írd majde h ment :) remelem lassan próbálkozhattok ismét :) !


Na lányok megyek tovább dolgozni :-D megpróbálom össze szedni magam!

Ne haragudjatok h folyton ezzel a témával untatlak Titeket!(-sok problema - anyós)

Nem is kell elolvasnotok :P

További szép délutánt/estet nektek (itt lassan ebéd ido)

Remelem mindneki jol van ?! Pussz : Zsofi

2014. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 669/802 anonim ***** válasza:

Szijja Zsófi! :)


Megkaptam a képeket; tényleg mekkoràt nőtt a pocid :) kezd mostmàr terhespocinak kinézni :) nagyon csini vagy és a kislànyod is nagyon cukii a képen :)


Hallod én teljesen le vagyok döbbenve h anyósod mit művel....én màr rég hazazavartam volna . Nem tűrném az biztos!!!

Te pedigne foglalkozz vele neked most a babàra kell gondolnod, nem éri meg anyós miatt sírnod. Ő vàltozni nem fog, az lesz a legjobb ha nem is megy hozzatok...köszönje meg magànak h nem fogja sűrűn làtni az unokàjàt....de sztem mindenkinek ez lesz a legjobb.


Persze majd megiromh mi volt a dokinal :)

Tőled is vàrom az uh utàni beszamolot :)


Puszi:Kriszta ui:jó étvàgyat az ebédhez :D

2014. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 670/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lányok!

Jaj drága Zsófi, úgy sajnálom, hogy ennyi bánatot okoz neked az az idióta nőszemély. Biztos nem normális. Amúgy sem beszélek így senkivel, de legalább az állapotodra lehetne tekintettel.

Én azt mondom, hogy most már a párodnak kell a sarkára állnia és elküldeni őket, hogy ti már egy család vagytok, jön a pici, ő téged választott, slussz-passz, akinek nem tetszik, az ne jöjjön ide, ha meg idejön, akkor próbáljon meg viselkedni. A jövőben pedig hosszabb tartózkodásra ne számítsanak, mert jól bemutatkoztak és neked ez most nem hiányzik. Élje mindenki a saját életét.

Te pedig ne legyél vele bunkó, nehogy az legyen, hogy ezt is fel tudja róni. Minimális kommunikáció, legyél készséges és ennyi. Ő akarta ezt. Mikor megy már el???

A képet nekem is küldhetnéd. Én is küldöm neked, csak eddig kiment a fejemből, hogy kérted.

Szilvi mondtad már a párodnak a 31.-ét? Nagyon jó ajándékot találtál ki neki. Most én is úgy elutaznék valahová a férjemmel, de úgy gondolom, hogy ez nálunk már nem aktuális. Nekünk augusztus végén lesz az évfordulónk, remélem akkor már pár órára el tudunk menni valahová kettesben. Jelentkező bőven van, aki pesztrálná a kis Petránkat. :)

Kriszta holnap végre 22.-e. Én is dokinál leszek ugyan, de nagyon sokat fogok gondolni rád, hogy minden rendben legyen és haladjatok már végre a babóca felé! És persze Zsófira is, mert most mindenki holnap megy dokihoz...:)

A babát, ha megnéztétek, akkor élmény beszámolót kérek és persze a vizsgálatra is nagyon kíváncsi vagyok.

Mi továbbra is jól vagyunk. Petra nagyon aktív babóca. A kiságy már össze van rakva. Most tervezem, hogy hogyan dekoráljam a falat. A kis ruhát kimosta, ma akarom átvasalni. Szóval javában készülünk.

A párom sajna továbbra is rengeteget dolgozik. De tegnap sikerült időben eljönni-e, így el tudtunk menni még egy picit sétálni és fagyizni. Ilyenkor legalább egy picit feltöltődöm. Amúgy azt nevettük végig, hogy nagyon durva, ahogy az emberek bámulnak. Ilyen szenzáció egy kismama? :) De komolyan, volt olyan asztaltársaság, akik rendesen utánam fordultak. A párom meg viccelt, hogy nem láttak még olyan nőt, aki lenyelt egy gyereket...:) Amúgy nem szokott zavarni, aki kedvesen megnéz, de azért vannak olyan kellemetlenül bámulósak és az nagyon nem esik jól.

Na jó, nem untatlak itt tovább titeket. Megyek főzni és utána vasalni, vagy fordítva, még nem tudom. :)

Puszi, Maja

2014. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!