Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
 591/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Lányok!!!


Szilvikém,akkor most sem jártatok sikerrel...pedig mindig úgy drukkolok Neked...és Vikinek is :)

Reméltem h pozi teszttel lépsz már fel hozzánk,de úgy ahogy írtad majd most ügyesebbek lesztek ;)

aranyos a féjecskéd hogy így bíztat :) Olyan aranyosak tudnak lenni a férfiak mikor bíztatnak :)

Lehet amúgy ez a méhpempös dolog nem csinál rosszat,hanem most állítja be a ciklusod ugy h késöbb jó legyen. Mert ugye egy kúra 4 hónap és ha azt végigcsinálnád lehet segítene teherbeesni. úgy olvastam h a párok 70%-nak segít a 4 hónapos kúra után. De ezek persze csak találgatások..ha te ugy érzed h csak bekavar akkor ne szedd tovább,de ha egy kicsi remenyt is látsz arra h segit a ciklusod rendberakni,sztemm megérné még azt az 5000Ft-ot.

Zsófi akkor neked drukkolok az elsö uh-ig :) Azért dúrva amiket leírtál az ottani "gyereknevelésröl" mert ezek szerint nem nagyon tanitják meg öket viselkedni..pffff...

Hihi a keksz-mandarin variáció segit az émelygésben?? :) Majának a narancs segitett :)


Hmm én már azért jobban érzem magam mára...nemrég jöttem meg a futásból,itthon is csináltam egy kis popsi-has gyakorlatot :) most meg mindjárt megyek mosokonyhába.

Amúgy már 3. napja van tojás-nyákom szoval nagyon bizakodom h csütörtökre várható az ovu,addig pedig nem hiszem h kibírják a katonák :D huuhhhh....

Tudjátok milyen nehéz most h tudom most kellene összebújni...már nagyon régen volt h ilyen szépen-napokig meglegyen a tojás-nyák :) sebaj...most be kell látnom h nem szabad...a cél érdekében :)

Lombikos bnömnek egy babót ültettek be,de vszinü nem marad meg :( mivel vérzik és már darabos is neki..úgy sajnálom szegényt...


Jok legyetek csajok és varom a többi kismami jelentekzését is :)


Puszi :Kriszta

2014. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 592/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Bocsánatot kérek, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem. Néha feljöttem, elkezdtem olvasni amiket írtatok, aztán nem jutottam a végére, legközelebb még több olvasnivaló lett, és így alakult. Ma reggel is 8-kor már feljöttem az oldalra, aztán ebédfőzés, és most jutottam oda, hogy mindent elolvastam, és tudok nektek írni.

Na mikor elkezdtem írni 2 körül, akkor haza ért édesapám, és kimentünk kocsit mosni anyukámmal, szóval megint húzódott a válaszolás, rettenetesen el fáradtam. :(


Viki nagyon sajnálom, hogy megjött neked, és hogy ennyire össze törtél megint. Szilvi és a többiek vigasztaló szavai örülök hogy segítettek. Én azt mondom, hogy a 6 hónap már elég egy nőnek ahhoz, hogy elgondolkodjon, itt az ideje, hogy kivizsgáltassa magát. Én azt ajánlom, ha téged ez nyugtat meg, akkor kezdj utána járni, milyen vizsgálatokra tudnál elmenni, melyiket ajánlják először, orvos mit javasol. Ha kell azt kell mondani, hogy már egy éve sikertelenül próbálkoztok. Én úgy álltam a dologhoz, hogy adok magunknak fél évet, ha az alatt nem sikerül, akkor mi is orvoshoz fordulunk, hogy ne legyen ez a rossz sikertelenség. Nekünk szerencsénk volt. Szóval szerintem, ha neked, nektek ez ad megnyugvást, akkor fogjatok hozzá a vizsgálatokhoz, sokkal jobb ha kivizsgálnak, és megnyugodsz, hogy nincs semmi baj, vagy találnak valamit, és akkor lehet rögtön tovább lépni.

Sajnálom, hogy lebetegedtetek mind a ketten, remélem már párod is jobban van, és kivirulva vághattok a következő hétvége elé. Örülök, hogy csinálod az ovu tesztet, és szerintem már szerdától nyugodtan mehetnek az élesben összebújások is! Hajrá nektek!


Kriszta, sajnálom hogy megjött neked, viszont nagyon örülök, hogy már volt is egy részletes méhüreg vizsgálatod, bár én sem tudom az milyen lehet, és hogy mehettek további részletes kivizsgálásokra. Akartam kérdezni, hogy a nem próbálkozást hogy fogjátok megoldani, de már írtad, hogy óvszer lett a mód. Azért figyeljetek a védekezésre, ha nem szabad most élesben próbálkozni. Ne sajnáld most, lényeg a kivizsgálás. Sajnálom, hogy pont aznapra adták, amikor itthon lesztek, reméljük mihamarabb adnak másikat. Nagyon örülök, hogy jöttök haza, és hogy 10 nap pihenés, családi körben, nagyon fontos feltöltődés lesz nektek. Ez a magyar találkozó is jól hangzik, nekem is több ismerősöm él kint Svédországban. Örülök, hogy addigra meggyógyultál. Sajnálom, hogy nem örültél a hónak, lehet én most kicsit örülnék. Na cska ügyesen, és vigyázzatok magatokra!


Szilvi, sajnálom, hogy végül neked is megjött. Annak örülök, hogy az orvos mindent rendben látott az előző vizsgálaton. Ez a vastag méhnyálkahártya jó dolog, nem is tudom milyennek kellene lennie. Én azt hittem már azt is látni fogja, hogy beágyazódott e a pete. Nagyon aranyos volt a férjed, ahogy reagált, és biztatott téged. Az is nagyon kedves lehetett, amikor este szerbül olvastatok együtt, és lelkesen tanítgatott téged. Ő szerb vagy csak tud szerbül, mivel Szerbiában élt, de magyar anyanyelvű? Szerintem jó ötlet az ovu teszt, vadász te is olyat amilyen Vikinek van.


Melindám, annyira sajnálom, hogy apósod ilyen rosszul van, megkönnyeztem amikor olvastam róla (terhesség velejárója) Remélem férjed és te is sikeresen oda értetek, és sikerült együtt töltenetek egy kis hasznos családi időt. Remélem sikeresen haza is értél, és barátnőddel is jól érzitek magatokat. Nagyon sajnálom, hogy életetek eme gyönyörű időszaka, így az egyik legnehezebb időszak is lett egyben. Férjed te ismered milyen típus, ha egyébként is magába folytja a gondjait, akkor gondolom, most is nehezen fog megnyílni. Legyél mellette, ne csak lelkileg, fizikailag is, bújj hozzá, simogasd szeretgesd, és éreztesd vele, hogy most te vagy az ő támasza. Teljesen megértem ezt a félelmed a rák miatt, és is hiszek hasonlóban. Viszont ismerek technikát arra, hogyan lehet utólag feloldani ilyen lelki traumákat. Lehet most hagynod kell hogy ezt így élje végig, és lehet csak később tudsz majd segíteni neki.

Pihenj sokat, töltekezz fel, és élvezd az új kismamaismerősök társaságát. Örülök, hogy találtál ott is új ismerősöket, keresd a hasonló kortársak társaságát.

Majd mesélj hogy sikerült barátnőd látogatása. Babakocsi megjött már?


Zsófi örülök, hogy végre voltál orvosnál, vagyis terhes központban, és ők is megnyugtattak hogy terhes vagy. Az Uh is mindjárt itt lesz, és 8 hetesen már nagy és dobogó szívű babót fogtok látni! Nem tudom ez a tanfolyam mit fog takarni, de ha hasznosnak érzed akkor mindenképpen menjetek el rá pároddal. Érdekes lehet egy teljesen más kultúrában kell ezt a csodás dolgot átélned. Vigyázz magadra, ne dolgozd túl magad. Jó hogy a párod ki áll melletted az édesanyjával szemben is.


Maja örülök, hogy ti is voltatok vizsgálaton, és minden rendben van a kiscsajjal. Remélem ti is kigyógyultatok már mindenből. Családi gondokhoz meg sok erőt, és bizakodást. No és mindjárt Március, meddig fogsz dolgozni?

Baba kocsiban itt van egy Pierre Cardin darab ami tiszta piros, és csak a toló karja fekete:

[link]

Délelőtt találtam egy jobb oldalt, ahol részletesebb leírás volt, de most nem sikerült megtalálni. Barátnőmnek ilyen van zöldben és nagyon szeretik. Remélem ti is találtok majd olyat ami megfelel nektek.

A túlsúlyról a kismamiknak meg itt van egy kalkulátor, ahol leírják mikor mennyit szabadna felszedni:

( na itt is találtam délelött egy tuti jó oldalt, persze más is ült a gépnél napközben és becsukódott az oldal, most meg nem találom, de keresem!)

Ez nem az igazi, de itt is elég jól le van írva, kb mennyit szabadna felszedni:

[link]

Na megtaláltam amit kerestem, ki számoltam az én adataimmal:

[link]

Remélem Melinda és Maja is megnyugszik, hogy teljesen jól állnak a gyarapodással.


No akkor végre mesélek magamról is nektek.

A 8 héten egyre rosszabbul lettem. Utol ért a komolyabb émelygés, erősödött ez a levegő beszorul, büfögnöm kell, ettől öklendezek dolog is, és már egész nap tartanak. A munka is egyre nehezebben ment, nagyon el fáradtam délutánra. Éhségem is egyre durvább lett, már 2 óránként voltam éhes, sőt néha azt sem bírtam kivárni. Lekváros kenyéren éltem két főétkezés között, míg fel nem világosított egy kolléganőm, hogy a lekvártól még nagyobb lehet a gyomorsavam, és ezért vagyok folyton éhes, úgyhogy lekvárról is lemondtam. A savanyú dolgokat egyáltalán nem bírom, első esti vacsora utáni hányást is citrom okozta, és már a paradicsomos kaják is marják a gyomrom. Szóval nem vagyok valami fényesen.

Csütörtökön átjöttek hozzánk páromék, mi ketten bementünk az Anynakönyvezetőhöz bejelentkezni az Esküvőre, időpontot kérni. Most már nincs vissza út :) Április 12 14:30 :) Elmentünk karikagyűrűt is venni, de az én méretemben nem volt, mert csak páros méretet tartanak, nekem pedig páratlan kellene. Nem mertem egy számmal nagyobbat venni, bár valószínű hogy dagadni fog a kezem, de most túl könnyen lecsúszott volna. Így a gyűrűmre várni kell 2-3 hetet. Abban bízom ha meglesz a gyűrű, akkor még tartunk egy kis eljegyzést, hogy legalább egy hónapig lehessek menyasszony is :)

Anyósomék addig anyumékkal otthon voltak, én azt hittem pár dolgot közben megbeszélnek az esküvőről, de anyum közölte, hogy ők anno mindent maguk intéztek, ezért ők sem szeretnének beleszólni hogy mi mit hogyan tervezünk. Így aztán 2 órát vártak ránk, kb semmiért, persze idegesek voltak mikor érünk már haza. Na haza értünk, leültünk vacsizni, és én megpróbáltam elmondani, hogy mit hogyan szeretnék. Persze anyósnak nem tetszett, nem ez a szokás, akkor mondjuk meg mit akarunk, meg ő ezt meg azt akar kifizetni. Az a gond, hogy ők csak 7-en jönnek, míg én minimum 40 embert szeretnék meghívni. Na mindegy nem részletezem, nem volt könnyű. Nagyjából átbeszéltük mi hogy legyen, mit honnan szerzünk. De azt nem mondom hogy mindent tisztáztunk. Anyósom olyan nő, aki uralkodik a családja felett. 16 évesen férjhez ment, és azóta megszokta, hogy az van mindig amit ő akar. És a kisfia is megszokta, hogy nem tud, mert nem lehet neki ellent mondani. Szóval nagy feladat már ez az esküvő is, hogy minden úgy legyen ahogy én szeretném, de remélem sikerülni fog, és boldogok lehetünk majd a nagy napon.

Pénteken egyedül mentem orvoshoz. 9-re volt időpontom, de kb 2 percet el is késtem. Ahogy oda értem már hívtak is be, és most megint a női doktornő volt ügyeleten. A kórházba mentem most is nem magánrendelésre. Szóval hüvelyi ultrahang volt, és minden rendben volt. Egy baba van, szépen fejlődik. Első méréskor 12 mm-nek mérte a doktornő, majd megmérte újra később is és akkor már 17 mm-t mért, szerintem kinyújtózkodott a kis drága. A szivecskéje is vert már rendesen. Hát a nagy ovális paca (ami a baba volt) közepén volt egy pont ami nagyon gyorsan lüktetett, ez volt elvileg a szíve. Lehet csak nekem volt kis csalódás, de a könyvekben látott szuper Uh képek után, ahol látszik a kis arca, kezei a 8 hetes magzatnak, és csak egy foltot láttam aminek a közepén lüktetett valami. Az viszont megnyugtatott, hogy a szikhólyag ugyan akkora votl most is mint két hete, de akkor a baba valahol a aszélén volt, számomra láthatatlanul, most viszont 5x akkora volt mint a szikhólyag és jól kivehetők voltak a kontúrjai. Szóval jól vagyunk, és szépen fejlődünk.

Mikor már öltöztem, tudtam megkérni a doktornőt, hogy segítene abban, hogy most fűtetlen munkahelyen dolgozom, és nehezet dolgozom, de kb végig sem hallgatott, mondta, hát akkor ír olyat hogy a háziorvos táppénzre vegyen, de nem azt írta, hogy ajánlja a táppénzre vételt, hanem azt írta, hogy alhasi görcseim vannak, és ezzel majd felvehet a háziorvos, de amikor jobb lesz az idő vissza mehetek dolgozni. Én meg nem tudtam mit mondjak, mert már nyomta is a papírt a kezembe, és még futtában elmondta, hogy kifelé menet menjek be a védőnői szobába, és mehetek terhesgondozásra. Szóval kifelé menet nagy nehezen megtaláltam a védőnőket, ahol egy hölgy nagyon készségesen megadta nekem az én területi védőnőm telefonszámát, és egy listát, hogy mikor milyen vizsgálatra, hol kell időpontot meg egyebet kérni. Elég bonyolult nekem. Na a kocsiba kiérve, felhívtam a háziorvosi rendelőmet, hogy szeretnék időpontot kérni hétfőre, hogy ne kelljen a betegek közt órákat várnom, és hogy ilyen papírt kaptam a nőgyógyásztól, és hogy szeretnék táppénzre menni. Kedves volt az asszisztens, de azt mondta, ő csak akkor írhat ki táppénzre terhesség miatt, ha a doki ezt írja a papírra. Na ezen elkeseredtem. Felhívtam a védőnőt, hoyg vagyok, és mondjon már ő is erre valamit, mit kellen tennem. Ő is kedves volt, mondta, hoyg hát a doki igazán írhatott volna olyan papírt, de hát magánban biztos megírta volna. A védőnőhöz még ráérek elmenni.

Na nagyon felhúztam magam, hogy ha magánban megyek egy dokihoz és fizetek neki egy 10-est, akkor rá ér meghallgatni amit mondani szeretnék, és minden gond nélkül ad nekem egy papírt, amit most nem kaptam.

Szóval nagyon elgondolkodtam ezen a magán dokin. Persze képet nem kaptam, miért is kapna az ember az "ingyenes" szolgáltatásért.

Csak hát sajnálom a pénzt.

Ja és terhesgondozásra kell járni, de nem tudom akkor hogy van ez. Ha magán dokihoz járok, akkor is 4x meg kell jelenni a központi terhesgondozáson. Akkor azt ki végzi? A védőnőhöz miért járok, terhesgondozásra? Vagy terhesgondozást doki végzi? Teljesen ki vagyok, hogy én azt hittem készülök a terhességre, erre totál érthetetlenül állok minden elé. Lehet megkérdem barátnőmet aki Kecskeméten szült, de neki volt fogadott dokija...

A hétvége jó volt, kertészkedtünk a párommal, dolgozgattunk a házunkon, anyósomat nem láttam, mert dolgozott, és sikeresen elkerültük egymást. Azért anyámat felhív ta szombaton, hogy talált valakit aki süt aprósütiket esküvőre, és akkor megrendelheti-e. ( Minket persze nem kérdezett meg) Anyukám mondta, hogy talán előbb meg kéne kérdezni, hogy mennyiért süti, lehet találunk mást is, és talán az aprósütemény sütése még nem annyira fontos az áprilisi esküvőre. Szóval ilyen anyósom. Ennyi erővel a kisfiát is felhívhatta volna, vagy elmondhatta volna nekünk is mit talált, de nem anyámat hívja. Mert mi közel 30 évesen nem vagyunk méltók rá, vagy inkább nem vagyunk képesek, hogy elintézzük a dolgokat. És már vasárnap apósommal kérdeztette, hogy sikerült e már valamit intézni, mondom még nem. CSütörtökön voltak nálunk, én pénteken átjöttem hozzájuk, de hát neki minden azonnal kell...

Szóval én próbálom nem felhúzni magam rajta, de őszintén nehéz.

Hétfőn reggel elmentem a háziorvoshoz, 8-ra mert elvileg enyém volt az egyes sorszám. 8:25-kor már be is jutottam, de 30-kor már jöttem ki. Az aszisztensnő már írta is a dolgokat, a doktornőtőlkérdezte, akkor vehetnek rögtön veszélyeztetett táppénzre, én csak pislogtam, oda adtam a papírt, hogy mit adott a nőgyógyász de kb rá sem néztek. Azért tudni kell hogy kb 30 éve hozzá jár az egész családom, és elég rugalmas a doktornő. Szóval táppénzen vagyok a héten biztos, jövő héten tudnak először adni táppénzes papírt. A munkahelyen egyenlőre még nem azt mondtam, hogy veszélyeztett táppénzen vagyok, csak h táppénzen, van egy hetem kitalálni, hogyan mondom el nekik, hogy lehet már nem is jövök szülésig dolgozni.

Tegnap azért jól lefáradtam. Délután be kellett menni nagybátyámhoz és a 4 emeletről lehozni nem használt bútor darabokat. Úgy volt hogy én majd csak könnyebb dolgokat cipelek, de 4x oda-vissza a 4. emelet így is nehéz volt, no meg a folyamatos rosszullétek, hányinger nem segített. Mikor haza értünk ledőltem 6 körül pihenni, aminek az lett a vége h elaludtam. Hívtak vacsizni, de nem kívántam semmit, így pihentem. A vége az lett, hogy bealudtam, fél12kor keltem fel, akkor átöltöztem pizsibe és aludtam reggel 6-ig. Szóval tegnap ebédtől ma reggeliig nem ettem semmit, és tök jól voltam :)

Szóval hosszan ennyi, most elmegyek vacsizni.

Remélem lesz erőtök végig olvasni mindet.

Annus

2014. febr. 25. 18:41
 593/802 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy elkezdett nőni a hasam is :) A vizsgálat szerint, női ökölnyi a méhem :) Én azt gondoltam, mivel már most is volt rendesen kis hájas pocakom az első 4 hónapban semmi nem fog látszani. Erre a farmerok már szorítanak. Lehet csak érzékeny a hasam, gyomrom és azért zavar, de elkezdtem mérni is a hasam max körfogatát, és a szerint is nőtt már 4 centit. Szóval gumis gatyók jöhetnek farmerokat meg öves gatyát ki kell gombolni, sőt ki kell cipzározni néha, annyira zavar :)

Annus

2014. febr. 25. 19:16
 594/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Lányok!


Nagyon sajnálom Szilvi, hogy most sem sikerült. De egy biztos, egyszer Nektek is összejön. Én nagyon hiszek benne! és Nektek is erre van szükségetek. Bár én úgy látom és örülök is neki, hogy a hozzáállásoddal nincs baj, erős nő vagy. Én nem bírtam soha lelkiekben ilyen erősnek lenni. Szegény páromra is mindig rázúdítottam és mindig ő volt a nyugodtabb és biztatott, mintha soha sem kételkedett volna abban, hogy sikerül.

A méhpempővel kapcsolatban lehet én is végigcsinálnám a kúrát. Ezen már ne múljon. Nekem tényleg elég rövidnek tűnnek a ciklusaid, főleg úgy, hogy a 14. nap környékén van a peteérésed és utána jön a luterális fázis, aminek hosszabbnak kell lenni-e. De ez a Te döntésed. Azt tudom én is írni, mint Kriszta, hogy ha Te az ellenkezőjét érzed, akkor ne foglalkozz az okoskodásainkkal és tedd azt, amit jónak vélsz! :)


Kriszta remélem most tényleg nem sikerült be az a kisbabó, mert jó lenne, ha a vizsgálatokat meg tudnák csinálni. Így ti is nyugodtabbak lennétek. Egyébként tényleg hihetetlen, hogy milyen gyorsan és könnyen teherbe tudsz esni, ez is nagy szerencse. Mert ha később kiderül, hogy mi okozza a vetélést, akkor utána nem kell sokat várni és jöhet is a baba és végre tudjátok orvosolni a dolgokat és lehet egy nyugodt terhességed. Remélem mihamarabb megkapod azt az új időpontot is!

Nagyon sajnálom a barátnődet! Szegényke, mennyit várt egy pozitív tesztre és nem marad meg a babája. Én nem is tudom, hogy hogy lehet ezen továbblépni és továbbküzdeni. Szerintem ilyenkor nem tud okosat vagy semmi odaillőt mondani neki senki...

Elhiszem, hogy kibuksz a sok kismamin és babákon, mert ilyenkor mindenhol ezt látod. Lehet korábban is ennyien jöttek veled szembe, csak akkor nem foglalkoztál vele. Ezzel mindenki így van vagy hasonlóan éli meg, aki egy kicsivel is többet vár a csodára vagy nehezebben kapja meg. Kitartást! Most már jó kezekben vagy!!! Közel van a siker!!! :)


Annus sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy és hányingeres kismami vagy. Remélem hamar vége lesz ennek az időszaknak. Azt olvastam, hogy van valami homeopátiás bogyó kismamáknak hányingerre. Esetleg utánajárhatsz, gyógyszertárban rákérdezhetsz, ott biztos tudnak róla többet mondani.

Szóval terhesgondozásra mindenkinek járnia kell. Kezdetben 4 hetente, majd a végén már sűrűbben. Ha van magándoki, ha nincs. Ott csak megmérik a súlyod, vérnyomásod, megkérdezik van-e panaszod, ott kapod a beutalókat a vizsgálatokra és kb. ennyi. A védőnőhöz is menni kell kb. havonta egyszer, de engem mindig ő hív, hogy mikor menjek és megbeszélünk egy időpontot. Megnézi a leleteimet, kiskönyvemet, feljegyzi magának, ad tanácsokat, kérdezhetsz, szóval inkább ilyen beszélgetős dolog. Azért ezt a magándokit fontold meg, mert én is sajnálom neki hordani a pénzt, de látod, hogy ez a magyar eü. Máshogy nem megy. Próbálj olyan orvost keresni, aki nem pénzéhes és nem rendel havonta magához. Én például az enyémnél még csak az első alkalommal voltam magánrendelésen és azóta a kórházba hív mindig és tanácsadásra is hozzájárok(ez csak mázli, hogy pont odatartozok) Majd most hívom, hogy a 24 hetes uh hol lesz, hová menjek. Lehet már magánba hív...

Anyósodéknak mondtátok már a babát??? Arra hogy reagáltak???


Viki én még nem kérdeztem ezt meg Szemántól, de most tervezem. A 24 hetes uh-n szeretném vele megbeszélni. Így örülnék is neki, ha magánba hívna, mert ott nyugodtabban meg tudnánk beszélni. Én úgy tervezem, hogy rákérdezek, hogy számíthatok-e rá a szülésnél, mert azt szeretném, ha ő lenne bent. Remélem igent mond. Árakat nem akarok kérdezni, azt majd inkább a vége felé. De úgy hallottam, hogy nem mond árat. Ha bármikor kérdeztem is, hogy mennyivel tartozok( a kórházban), akkor azt mondta, hogy jó szóval. Így mindig 5e Ft-ot adtam neki. Kb. mások is így szokták, de csak uh-n. Én olyan 60e-t tervezek neki adni, sztem most így mozognak a tarifák. Még azt nem tudom, hogy szülésznőt fogadok-e, mert azt mondta a védőnőm, hogy a Szemán végig bent van és mellé nem kell. Lehet majd erre is rákérdezek nála. De általában mindenre azt mondja, hogy ha szeretnék igen, ha nem hát nem. Sokszor idegesít is ezzel, hogy mondja meg, hogy mit csináljak, és ne beszéljen félre!!! :)

De jó, már megint mindjárt pé!!! Hihetetlen, hogy hogy megy az idő... Remélem márc.15 Neked más miatt lesz piros betüs ünnep!!! Csak nyugodtan, lazán, csak simán élvezzétek az együttléteket! És próbáljatok meg inkább 2-3 naponta együtt lenni és ne naponta, mert úgy még félkészek a katonák!


Zsófi örülök, hogy biztos a várandósságod. Már nemsokára a szívét is hallani fogjátok. Majd átküldöm neked a 8 hetes uh képünket, hogy milyen kis pacára számíts...:) Azért már látszott a karja, lába és a feje. Nagy élmény volt!

Apropó, már írni akartam Neked, hogy miért hiányzik a koffein? Lehet inni koffeint, csak mértékkel. Például én reggel mindig iszok egy kávét, mert anélkül fáj a fejem és alszok el. Védőnénim és a doki is javasolta, hogy nyugodtan igyak reggel, mert a vérnyomásom is rendben, inkább alacsonyabb is, mint magasabb és délben is ihatok, ha nagyon úgy érzem, hogy kell. Néha bevallom a kóla ízét is megkívánom és kortyolok a férjem poharából vagy önt nekem egy kis pohárkával. :) Teázom is, amiben szintén van kevés. Mondjuk inkább törekszem a gyümölcsteára, de abban is van kicsi. Szóval ne vond meg magadtól, csak igyál kevesebbet, mint eddig!

Köszönöm a képeket! Nagyon szép pár vagytok! Biztosan nagyon szép babátok is lesz!!! :)


Melinda, remélem apósod még veletek van! Még mindig bízom benne, hogy jobban lesz! Szerintem se erőltesd most a párod, hogy beszélje ki. Majd idővel jönni fog magától is. Általában az elején fel sem fogja az ember és idővel jön elő a hiányuk, valamilyen élethelyzet kapcsán, vagy valaki kihozza belőled...Hogy értsd, hogy mire gondolok. Nagyim halálát én nagyon könnyen vettem az elején. Úgy gondoltam, hogy jobb lesz neki így, miután láttam, hogy már nem is ő fekszik ott, csak valaki, aki hasonlít rá. Így úgy gondoltam, hogy könnyebben el tudom engedni. Persze sírtam sokat, de hülyén hangzik, de vártam, hogy neki könnyebb legyen. Aztán egy nap bementem a boltba és megszokásból kértem neki is egy kenyeret, mert én vettem nekik mindig és a boltos rám szólt, hogy nem nagyinak, hanem csak nénikémnek(együtt éltek nagyimmal) kértem, igaz??? Azt sem tudtam, hogy hogy értem haza, és akkor felszakadt minden, zokogtam és mindig minden ezzel kapcsolatos gondolatomat elmondtam anyának. Nagyon nehezen dolgoztam fel. Szóval a párod is biztos megnyílik előbb-utóbb...Ne sürgesd!


Mi jól vagyunk. Annus, mintha kitalálta volna a gondolatomat. Tényleg minden időmet/időnket a babakocsi nézegetés tölti ki. Miskolcon már minden bababoltot bejártunk, de siralmas a helyzet. Vagy gagyik vannak, vagy dög nehezek vagy baromi drágák. Szóval tervezünk egy kiruccanást Pestre. Mert ott pár bababolt honlapján nagyon jókat láttunk és jó áron.

A babócánk nagyon aktív továbbra is. Most is rugdos folyamatosan, miközben írok Nektek. Biztos üdvözletét küldi ő is...:)

A Petra nálunk nem olyan gyakori Szilvi. Meg is lepődtem, hogy a gyakori utónevek listáján egész élen van, mert itt nem sok Petra baba van. Nekem/nekünk nagyon tetszik! Még a Dalma is toplistás. Most a kettő közül vacillálunk...De még a 4 hónap alatt változhat is. Ami itt nagyon gyakori az a Hanna, Jázmin, Bogi...

Családi fronton a helyzetünk változatlan. Mindig próbálok bízni benne, hogy majd helyrejön minden. De néha olyan nehéz hinni ebben...Sokat álmodom is tesómmal, szinte minden este. Nálunk is igaz az, hogy életünk legboldogabb időszaka egyben a legkeményebb is..:( Jajj Lányok, remélem hamarosan megoldódik!!!

Én még március végéig dolgozom. Már számolom vissza a napokat. :) Nagyon stresszes a munkám, szóval így elég nehéz, bár már próbálom nem komolyan venni és csak a babára gondolni. Már nézegetem és tervezgetem a szobáját, a ruhácskáit és szeretnék várandós képeket is csináltatni profi fotóssal. Szerintetek hülyeség? Ti szeretnétek majd? Olyat is akarok, hogy a párom is ott legyen.

Na most már nem hordok össze több hülyeséget! :)

Jó éjt Lányok!


Puszi,Maja

2014. febr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 595/802 A kérdező kommentje:

Maja a babakocsihoz még annyit, hogy ha találtok boltban olyat ami tetszik, érdemes neten rá keresni, mert lehet sokkal olcsóbban meg tudjátok venni. Barátnőm, akinek a Pierre Cardin van így csinálta. Boltban pont együtt voltunk mikor kinézte a kocsit, 100ezer fölötti ára volt ott, haza ment és neten megrendelte úgy hogy szállítási költséggel együtt volt 80ezer.

Maja még annyit elárulnál a terhesgondozásról, hogy azt nálatok helyileg hol csinálják? Mert én a terhesség megállapításra a nőgyógyászati ambulanciára mentem. Ami nálunk a kórházban van, ahol a szülészet is. Akkor a központi terhesgondozás is ott lehet. Teljesen kétségbe vagyok esve, hol kéne jelentkezni és mikor... Ha voltam most 8 hetesen, akkor kb 12 hetesen kell menni újra? Lehet nézni kéne itt egy dokit aki rendel magánban és a kórházban is. De én ha kórházba munkaidőben mennék hozzá, sajnálnám még azt a kis pénzt is. NA lehet most engem néztek hülyének.

Nekem a Petra név jobban tetszik, a Dalma névről mindig a Dalmata jut eszembe. A Petra nem túl gyakori, mégis jól ismert, és elég karakteres név, lehet jól állna majd a folyton virgonc kislányotoknak, és azt gondolom a családnevetekhez is jól megy.

2014. febr. 26. 07:38
 596/802 anonim ***** válasza:
100%

A terhesgondozás itt nálunk az SZTK-ban van. És nekem azt mondta a doki, hogy először menjek el a védőnőhöz kb. olyan 9-10 hetesen, ott kiállítják a kiskönyvet és a kiskönyvvel menjek az első terhesgondozásra, amit szeretnek, ha még 12 hét előtt megejtenek. Én kb. olyan 10 hetesen voltam a védőnőnél és a gondozáson is. Szerintem majd a 10.héten hívd fel a védőnőt, beszéljetek meg egy időpontot, meg kapod a könyvecskéd és ő elmondja, hogy hova menj gondozásra, hova tartozol körzet szerint.

Nekem mind2 név nagyon tetszik Annus, de mostanában az apukája és én is Petrázom. :)

Ha bármi kérdésed van, csak írj nyugodtan!

Maja

2014. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 597/802 anonim ***** válasza:
100%
Annus! Ez a babakocsi is nagyon jó, amit ajánlottál. Köszönöm! :) Ezt is meg fogjuk nézni!
2014. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 598/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Csajok!!


Jajjj Anuusom elért a téged a rosszullét??? De örülj neki mert ez csak egyvmit jelent h kismami vagy :) én szívesen lennék rosszul :D

Örülök h mindent rendben találtak az uh-n és h dobog a pici szíve a babátoknak!!! Biztos jó érzés lehetett látni azt a "pacát" :)

Jajjajajjj úgy látom anyósod az szeret uralkodni mindenkin és irányitani mindenkit.....ne hagyjátok magatokat,ez a ti nagy napotok lesz,legyen úgy minden ahogy ti szeretnétek :) Gratulálok az idöponthoz,már mindjárt itt van :)majd kérek képeket :)

Szerintem lehet át kellene gondolnod ezt a magán orvosos dolgot,mert igy tényleg nem nagyon figyelnek rád,nem tudsz kérdezni ezt azt amit éppen szeretnél...csak ugye ott van az is h rengeteg pénzt is "kidobtok" az ablakon...

Nekem szerencsém van mert az anyósjelöltemmel nagyon jó viszonyom van...imádom :) most épp Floridában dolgozik,de csak ebben a hónapban,mert a kliens akinek dolgozik kiment Floridába és vitte magával anyósom is. Minden fizet neki+még pénzt is keres. Mázlista :)


Maja,van egy olyan érzésem h a Petra név felé húz a szívetek ,így h már becézgetitek :) aranyosak lehettek mikor beszélgettek vele. Babakocsinézösidbe mikor mentek Pestre??

mekkora pocid van már???Gondolom szépen kerekedik :)

Sajnos olvasom h tesóddal a helyzet változatlan....reméljük h a kislányotok érkezése megpuhitja a szivet és ujra felveszi a kapcsolatot veletek! Drukkolok h minden rendben legyen!


Haljjátok nekem már 5. napja nyúlós a folyásom...hihetetlen,most aztán szerintem szuper termékeny vagyok,a jobb oldalam ma erösebben fájdogal ,szerintem nem volt még meg az ovu. Majd reggelre tippelem én. Szombat óta nem is voltunk együtt,azért se h meg véletlenül se sikerüljön meg amugy is totál fárasztó hetem volt,így estére már semmi eröm sem maradt.

Felhivtam a klinikát is ,várólista elején vagyunk,majd mikor csinálják a köv havi beosztásokat akkor küldik ki h mikor is mehetünk pontosan...De sztem március vége,április eleje lesz belöle. Sebaj...tudom h ezek a vizsalatok kellenek,igy hát várok türelmesen...Szerintem leghamarabb május-június körül vágunk bele ismét.


Többiek veletek mi újság??


Puszi:Kriszta

2014. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 599/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Sajnos engem utol ért az infulenzi, ma már hőemelkedésem van, fáj a torkom, folyik orrom. Szóval ágynak dőltem. Szerencsére a kismamis rosszullétek napok óta kerülnek, most csak infulenzi van.

Maja itt az én kedvenc babakocsim, ebben rengeteg szín összeállítás van. Bár ez elég széles kerekű fajta, ha kis lakásotok van, vagy kicsi a lift, lehet nem a legjobb, de megnézni meg lehet. Nekem a zöld-virágos a kedvenc, de pirosból is van több féle:

[link]

Ezzel a kialakítással több cég is forgalmaz kocsikat, unokatesómnak másik márka, de ugyan ez a felsőrész kialakítás van.

A Pertus aranyos :)

Kriszta én nem tudom ez a folyás minőség mit jelent, de örülök, ha pozitívan állsz a dologhoz, reméljük minél hamarabb megkapod az új időpontot.

Remélem tübbiek jól vagyok, most megyek vissza feküdni!

Annus, 9hkm :)

2014. febr. 27. 16:42
 600/802 anonim ***** válasza:
100%

Annus arra vigyázz h lázad ne legyen!!! Ha kell inkább vegyél be vmi gogyszert amit kismamik is szedhetnek,én panadolt szedtem anno.Jobbulást!!!

Nekem most tuti a láz miatt nem maradt meg az utolsó terhességem... :S


Csajok van egy szupi kis oldal ahonnan jo kis cuccokat lehet rendelni,leginkább sportos cuccok de vannak csinibb darabok is:) a kismamik akár a babának is találhattok egy pár dolgot és persze magatoknak és a párotoknak is. :)

elküldöm a linket-nem tudom ismeriktek e. mi most rendltüink elöször és 4 nap múlva már itt is volt a csomag.

[link]

Puszi :Kriszta

2014. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!