Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
 571/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


Viki nagyon sajnálom, hogy megjött! De! Nem szabad ennyire negatívnak lenned. Én már 11 hónapja várom a csodát. Ne add fel ilyen könnyen. Nem jó ha mindenben csak a rosszat látod! Állj máshogy a dolgokhoz. Ez még nem a világvége. Bárcsak én tartanék még a 7. hónapnál. Megértem, hogy nagyon szeretnéd már azt a babát. Hidd el, ÉN IS! De megtanultam várni rá. Pontosan tudja mikor kell érkeznie. És ha te most ilyen állapotban vagy akkor még rosszabbak az esélyeitek és teljesen tönkre fogsz ebben menni. :(

Kérlek! Ne engedd, hogy ennyire kikészítsen a sikertelenség újbóli érzése. Az utóbbi kommentjeid is (amelyekben magadról írtál) tele voltak negatív szavakkal,gondolatokkal melyekkel még jobban ártasz magadnak. A lelki világodnak és nem utolsó sorban a párodnak. Most is annyira biztosra veszed, hogy mind a kettőtökkel baj van, szerintem abszolút túlparázod és reagálod az egészet. Látod...rengetegen vagyunk úgy, hogy még a 10. vagy 11. hónapban is csak reménykedünk... Nyilván én is voltam mély ponton (mondjuk ennyire nem)...de még most sem tartok ott, hogy így elveszítsem a fejem... Pedig lassan nekem is lehetne, mégsem hagyom, hogy rám telepedjen ez az érzés. Majáéknak is a 11. hónap volt sikeres. Nem szentírás, hogy fél éven belül meg kell vagy muszáj annak a gyereknek fogannia... 1 ÉV minimum!!!! Hagyj neki időt...tényleg jönni fog. Tudom, 86 milliószor hallottad már, de én is! Ennek ellenére hiszek benne. Hallgass a párodra... Nem kell rögtön orvoshoz rohangálni.

Az orvos sem fog tudni sokkal többet tenni. Persze, elmondja a tanácsait, megvizsgál és azt javasolja majd többek között, hogy tessék még próbálkozni. Látod én is ott tartok még a 11. hónapomban, hogy csak most nézte meg a peteérésem művi úton és úgy engedett el a rendelőből, hogy: Akkor hajrá! Tessék megnyugodni és inkább azt érezze a párod, hogy nyugodt vagy és a kapcsolatotokat se hagyd, hogy mérgezze meg a baba utáni keserves sóvárgás.

Ne haragudj, hogy leírtam ezeket... De úgy láttam jónak, ha megpróbállak visszarántani a földre és lásd be azt, mennyire felesleges görcsösen akarni valamit. Annál később fog csak örömet szerezni az a baba. Lassan a szomorúságon és a baba iránti vágyon kívül semmi másra nem tudsz gondolni. Ez rengeteg érzelmi megrázkódtatást tud okozni és okoz folyamatosan. Ezek egyben az arcodra, a hangulatodra majd az egész személyiségedre rátelepszenek. Ne erre pazarold az energiáidat. Most akár meg is haragudhatsz rám, de szerintem azért vagyunk itt, hogy a kevésbé jó dolgokat is a helyére tegyük. Nem akartalak a világért sem megbántani, még ha ez a levelemből másképp is jön le. Épp az ellenkezője! Bíztatni akarlak és tudlak csak. Hangsúlyozom: NEM SZABAD FELADNI és ilyenen keseregni. Higyj magatokban...Ha ez elveszik akkor mibe tudsz kapaszkodni? De komolyan???!!!!!!


Szilvi.

2014. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 572/802 anonim ***** válasza:
100%

Szijjasztok Lányok! :)


Viki drága,teljesen egyet értek Szilvivel!!! Sajnálom h megint sikertelen volt a próbálkozásotok,de feledni soha nem szabad!

Nekünk is ez a 11. hónapunk és baba még sehol pedig már a fiú-lány neveket is kitalaltuk . Lehet nem tetszik nekik ezért nem jönnek még :D :D Jó persze csak probáltam egy kicsit vicces lenni,nem a neveken múlik itt semmi.

Tényleg nem szabad negativan hozzáállni a dolgokhoz mert az még több negativ dolgot bevonz. Tudom h azt gondolod h könnyü azt mondani,de hidd el mi aztán igazán tudjuk is h éppen te vagy éppen Szilvi ´min is mentek keresztül.Ez nem csak üres duma...Maja is küzdött ,sírt és végül mikor már megint azt hitte h meg fog jönni,nem jött és azóta sem :)

Maja drága emlékszem meg mikor irtad h tornazni sem birsz elemenni mert görcsöl a hasad és tuti meg fog jönni és lám-lám most egy csodálatos gyönörü nagylány mocorog odabent. Nagyon tesztett a 4D-s uh képed olyan édes...én várok ám m+eg pocakos fotót is ha van kedved küldj nyugodtan :)

Vikihez visszatérve szerintem itt az ideje h megkóstold azt a méhpempöt! Majáék is mindig jókor voltak együtt és mégsem jött.Aztán az elsö méhpempös hónapban megfogant a kislányuk! Nekem sem boritotta fel a ciklusom,ugyanugy 28 napra megjött. Fel a fejjel!


Annus,sajnálom h a párod elfelejtette a valentin napot!!!Biztosan rosszul esett,föleg terhesen még érzekenzebb az ember. Gondolom lánykérésre szamitottal az áprilisi esküvö miatt.

Anyós dolog mindig egy kenyes tema...kivancsian varom mit fognak a babahoz szolni... De tudod te a fiát kell h szeresd nem pedig öt :D

ugy varom már h tul legyel a köv. uh-n,talán ott már kepecsket is fogsz kapni :) de jóóóó :)


Zsófi,ha nincs semmi panaszod akkor szerintem vard meg mig betöltöd a 7. hetet akkor mar tuti lesz szivhang. :) Tudom h mennyire nagyon nehez kivarni...ahogy irtad is elöször varni h pozi lesz a teszt utána pedig még2-3 hát mire saját szemeddel is látod szerelmetek gyümölcsét! :) De tenyleg ha nem verzel,görcsölsz akkor inkabb menj késöbb. Anyósssal meg te sem foglalkozz...biztos nem fog nekik tetszeni h kismama vagy,de a a ti boldogsagotok az eslö!!!!


Melinda te hogy vagy??Voltál mostanag uh-n ahol tutira mondtak h kislany??? Érzed már mocorogni???És a pocival mi újság??Növöget???


Szilvi neked pedig egy hét a nemvártig kb,izgatottan varom h mi lesz :) most ugye 1 hónap szüneten vagy a méhpempövel??? Anyukád jobban van???Sikerült egy kis életkedvet varázsolni belé??


Na most jövök én,remélem nem hagytam ki senkit!!!


Nem voltunk itthon a hétvégén,ezért nem írtam. Volt egy magyar találkzó,minden éveben 4* van oda mindig megyünk na és most volt a téli tábor :) Ugy volt h nem is megyek mert annyira rosszul voltam még pentek reggel is. Halljátok én hanytam,hasmenésem volt emelyegtem, 2,5 kg-ot fogytam itt gyorsan 4-5 nap alatt. Borzalmas volt ez a nyavaja amit elkaptam.De mostmár jól vagyok. :)

Szegeny paromnak kedden volt a szülinapja,de annyira beteg voltam h a tortát amit szerencsere meg hetfön megsütöttem neki,na meg azt sem tudtam szepen egö gyetyakkal enekelve odaadni neki.hanem megkertem h hozza be ö :D :D


A valentin napot meg igazabol en nem szeretem annyira...nekem olyan tullihegett az egész. De azért kaptam csokikát :)


De ami a legfontosabb! Ne sajnáljatok h megjött most ez a lehetö legjobb ami csak történhetett. Voltam, ma a klinikán és ennek a 3. "vetélésnek" köszönhetöen megkezdik a ngy kivizsgálasokat.

Ma csinalatak egy teljes méhüregvvizsgalatot,a föorvos is rapillantott.rendben van minden.

Legközelebb (kb4-5 hét) akkor jönnie kell a páromnak is és vesznek vért,csinálnak kromoszómavizsgálatot,vmint nekem hormonokat néznek még majd a véremböl. Aznap még lesz petevezeték vizsgalat,vmit vesznek kenetet is. Ma nem tudtam mert uh után nem tanacsos a gél miatt. Volt egy pont ami nagyon erzékeny volt a mehszalyam körül de mondta h azert onnan is vesznek vmit mintat,de amugy ma rendben latta. Mondta h vszinü a menstruaci miatt érzekenyebb még,mert ugye ma vagyok a ciklus 5. napon.

Kérte h amig folynak a vizsgalatok n probalkozzunk.de ez szamomra egyaertelmü volt.

Szoval egy idöre kiszállok a probálkozók köréböl. De most nagyon boldog vagyok h végre vki normalisan foglalkozik velem!!!! Látod Vikim,én is pozitiv maradok, pedig most még probalkozni sem próbálkozhatunk!!! :D

A hétn küldik a beutalót h pontosan mikor is kell menünk majd!

A TSH-ra meg azt mondta h teljesen normális,de majd összevetik az ö eredmenyeiket is azzal ami nekem most van!


Úgyhogy csajok mától járok futni,kell vmi ami leköt és még formába is hoz! És végre itt is csodaszép idö van,szóval csak elöre és pozotívan!!! :D

Tudom h egyszer én is anyuka Leszek csak egy kicsit még várat magára ez a csodás feleadat!


No megyek ,elkezdek fözni,aztán takaritok aztán futok!!!

Holanp pedig ismét meló!


Puszik Neketek!!!

Kriszta

2014. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 573/802 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Szilvi, dehogy haragszom, jól estek a szavaid és tudom, hogy igazad van. Ez most erőt adott, ígérem próbálok pozitív lenni :) Sajnos hajlamos vagyok átváltani negatívba, nem csak ezen a téren, hanem minden másban is az életben. Eléggé gyenge a lelki világom, könnyen elsírom magam bármin és egyből a rosszat látom. A párom is ezeket mondja mint te és tudom, hogy igaza van, csak neki egy kicsit mégis könnyebb, mert van már gyereke és a szívem szakad meg, hogy ez nekem nem akar összejönni. Annyit gondolkoztam, hogy mit kellene csinálnom, hogy lekössem magam és ne a baba témán agyaljak. De sajnos nincs nap, hogy ne jusson eszembe. Tudom ilyenkor a hormonok is be "dúlnak" bennem, azért vagyok érzékenyebb és elkeseredettségemben csak a rosszat látom. Engem amivel kiakasztanak az az hogy majd akkor jön össze amikor majd feladom....mert hogy ennek is meg annak is akkor jött össze amikor már feladta. Hát én nem fogom feladni, igen elvagyok keseredve, de azt soha nem fogom mondani hogy jó, engem már nem érdekel a dolog. Mert igen is érdekel és szeretnék én is édesanya lenni. Ráadásul volt aki megjegyezte hogy párom már idős (40 éves) lehet azért nem jön össze, meg már hamarabb kellett volna próbálkozni stb.

De ígérem még egyszer hogy próbálok előre tekinteni és nem a múlton keseregni. Nehéz lesz, de azon leszek hogy ne legyek teljesen depressziós, mert ebbe tényleg bele lehet őrülni.

Köszi Kriszta, veled is egyetértek, jól esnek a szavaid, belőletek is próbálok erőt meríteni hogy mennyire erősek és pozitívak tudtok lenni :)

Szép napot nektek!

Viki

2014. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 574/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Lányok!

Viki drága, ahogy olvasom amiket írsz( nem csak most már korábban is), mintha a pár hónappal ezelőtti önmagamat olvasnám. Van, hogy hangosan ki is mondom, hogy most te mész át azon, amit én műveltem magammal. Annyira átérzem minden egyes sorodat, hogy újra élem azt a sok hónapnyi fájdalmamat és akkor én ne is mondjak semmit, mert még a 11 hónapommal is körbe röhögnek annyian vannak, akik éveket várnak arra a kismanóra...Tudom, ilyenkor semmi nem vigasztal, mondhatnak neked bármit, akkor is azt érzed, hogy Te vagy a világon a legszerencsétlenebb és már hinni sem tudsz benne, hogy édesanya lehetsz. Ha valaki tudja, én tudom. Nagyon hasonlítunk ebben. Nem hittem el, hogy minden rendben van, mert olyan nincs, hogy mindig jókor vagyunk együtt, jók az eredményeink és mégsem, de mégis!!! Van ilyen, itt vagyok, hahó!!! Semmit nem csináltam máshogy abban a hónapban(méhpempőt kivéve), sőt, még ritkábban is voltunk együtt. Még a párom is azt mondta, hogy most alig voltunk együtt, most tuti nem sikerült és mégis, mert ez a kis moszat akkor akart jönni és fogalmam sincs, hogy miért??? Igaz, hogy a páromat műtötték herevisszérrel, de a spermaeredményeire a doki azt mondta, hogy még ha nem is tökéletes, akkor sem érti miért nem sikerül, mert ezzel simán összejöhetne, de azért műtsük meg, mert később romlásnak indulhat. Tehát még erre sem foghatom... És persze, hogy nem fogod feladni, ez baromság, hogy majd akkor jön. Olyan lehet, hogy abban a hónapban, amikor egy picit leköt majd valami más, és nem fogod szétgörcsölni ezen az agyad, akkor jön. De ezt sem lehet eltervezni, hogy most nem görcsölök rá, azt is, majd az élet hozza. Valami olyan feladat elé állít, vagy annyi mindent zúdít a nyakadba, hogy erre kevesebb figyelmed jut. Ez nálam is így volt, de akkor sem tudtam 100%-osan elfelejteni. És tényleg próbáld már meg azt a méhpempőt. Nem fogja kitolni a ciklusod. Sőt, ha van egy kis baj helyrehozza. Szerintem Szilvinél is oka volt, hogy kitolta 28 napra a ciklust, mert az a legnormálisabb. 25 alatt kevés és lehet nálad is ez volt a baj Szilvi, hogy rövid volt a luterálisod és most tette helyre. Ezt már akartam is Neked írni korábban. Szóval csak előre és pozitívan! Hát ha a 7. hónap jön akkor mi van, vagy a 8. vagy a 9.??? Én is rögtön akartam, de így utólag mit bánom én, hogy a 11.hónapban sikerült. Akkora öröm volt ez így is, sőt!!!

Nagyon feldobódtam attól, amit írtál Kriszta! Én úgy örülök neki, hogy ilyen alapos, részletes kivizsgálás alá vonnak. Csak pislogtam miket írtál. Életemben nem hallottam még ezekről. És arra gondoltam, hogy lehet 3 vetélés az ára, de aztán utána minden apróságot megnéznek, nem marad ki semmi. El is hiszem, hogy megnyugodtál. Én is megnyugodtam, hogy jó kezekben vagy. Így végre biztosan kiderül, ha van valami hiba. Szuper!!! :)

Annus, sajnálom, hogy rosszul sült el a Valentin, de úgy ezt az "ünnepet" én sem tartom sokra. Jó, meglepjük egymást egy kis aprósággal, de ennyi, nincs romantika, semmi felhajtás. Lehet a párod is így van ezzel, főleg ha így nevelték... Hát nem lesz könnyű dolgod, de a párod a fontos és nem anyós, meg a véleménye. Próbálj meg tőle elhatárolódni amennyire csak tudsz. Hallgasd meg és csináld úgy, ahogy Te szeretnéd. :) Én is így teszek, így senkinek nem fáj! Hányinger, rosszullét???

Szilvi, én is nagyon bízok a hónapotokban! Jókor voltatok együtt, nyugi! Ezen a szombaton már nem múlik a dolog! Annak is örülök, hogy Anyukád jobban van. Jó, hogy ennyi időt tudsz vele tölteni és mindent megteszel érte! Klassz lánya van!!! :)

Zsófi, én is a 7.héten mennék csak dokihoz, mert akkor már van szívhang. Én is így tettem, mert tudtam, ha korábban megyek és nincs szívhang, akkor azon izgulnék, hogy miért nincs... Nehéz volt kivárni, de megérte. Mire mentünk, már hallottuk a babánk szívét.

Melinda! Rólad nincs semmi új infónk. Várom, hogy jelentkezz és beszámolj magatokról!

Ma voltam tanácsadáson. Minden eredményünk jó eddig, szóval nagyon feldobódtam. Hallgattak szívhangot is, az is jó volt. 4kg-t szedtem eddig fel és arra is azt mondták, hogy az teljesen normális ekkorra(eszembe jutott itt Melinda hülye dokija is), hiszen félidős múltam,és a baba is fél kg már+magzatvíz+méhlepény+tágul a méhed, szóval szupi, pedig vannak falási rohamaim. Áttérek holnaptól a Matruelle vitaminra, mert elfogyott az Elevit és azt mondták, hogy az jobb, mert van benne Omega3 zsírsav és az kell majd ahhoz, hogy legyen tejem. Legközelebb 3 hét múlva megyek, a 24.héten terheléses cukor vérvételre és uh-ra. Ennyi van velünk...

Ja, Viki kérdezted, hogy hol voltam 4D-n. Én is az Arany Corvinban, mert az összes többiről nagyon rosszakat hallottam és itt valóban nem csalódtam, nagyon jó volt!

Legyetek jók!

Puszi, Maja

2014. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 575/802 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj, újabb nevek a listánkon: Petra, Dalma. Vélemények???:)

Maja

2014. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 576/802 anonim ***** válasza:
100%

Jujjj Maja nekem a Dalma is nagyon tetsztik :) mi a vezetéknév??? (Ha megkérdezhetem)

Igen nagyon örülök h végre vmerre lépünk...eddig annyira nyomasztott h vajon mi lehet a baj. Most aztàn kiderül h mi ha egyàltalàn van.

A méhüregvizsgàlat kb 30percig tartott, tüzetesen minden nézetből meglesték...én meg addig nézelődtem :D :D

Nem mindig volt kellemes, de a cél érdekében bàrmit.


Amúgy is beszéltük pàrommal még vizsgàlat előtt h lehet pihentetni kellene pàr hónapot a babaprojektet, mert totàl be vagyok /voltam zsongva és az sem jó h tényleg mindig ezen kattog az agyam.

Nem azt mondom h örülök h most ismét vàrakozni kell, de az lebeg előttemutàna minden rendben lesz. :)


Addig pedig izgulok értetek Szilvi, Viki :)


Szilvi bocsi de vmiért nem olvastam azt a hozzàszólàsod amibe anyudról írsz h jobban van :) tök kis cuki dolog h a szerelem "ünnepét" vele töltötted :)

Amúgy kb mikorra is nem vàrod???


Jóéjt Csajok!!!

Puszi: Kriszta

2014. febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 577/802 anonim ***** válasza:
100%

Maja, köszi neked is a kedves szavakat, jó tudni hogy nem csak érzek így és te is pont ilyen voltál. Akkor tudod mit érzek, de ígérem próbálok előre nézni! Nagyon sokat segítenek a szavaitok! Örülök hogy az arany corvinban voltatok azt mondják jó fej a Biri Zsuzsa :)

Én jókat hallottam a Ladeevit vitaminról is olvas utána jókat írnak, nem túl drága (a femibion 400 képest) és van benne Omega3 :) Nekem egyébként a Petra név nagyon tetszik, aranyos és nem tucatnév :) A Dalma se rossz, de nála a Petra a nyerő :)

Kriszta a méhüregvizsgálatról még én se hallottam. Hogy csinálták? 30 perc az elég sok. Akkor ez nem olyan mint a petevezeték átjárhatósági vizsgálat? mert arról olvastam hogy igen fájdalmas tud lenni :S Remélem meg lesz az eredménye a vizsgálatoknak és végre fény derül mi is okozta a vetéléseket.

Annnus a valentin nappal meg foglalkozz az én párom se vett semmit, csak elmentünk ebédelni, de azóta is emlegeti hogy majd vesz valamit :) na mondom persze,úgy is elfejted :) én egy puha köntöst vettem neki.

Jó éjszakát nektek!

Viki

2014. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 578/802 anonim ***** válasza:
100%

bocsi a helyesírási hibákért, telóról írtam.

Annusnak ezt akartam írni: "ne foglalkozz a valentin nappal"..

2014. febr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 579/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Lanyok! :)


Szilvi:

Drukkolok, hogy most osszejojjon, szerintem osszefog most,h mert alig vagy szinte semennyire sem azon jar az agyad :)Minden egyes nappal kozelebb es kozelebb kerulsz a nem vartig :)Mi meg nem olyan reg ota vagyunk kint es meg nem voltunk otthon, bar gyorsan telik az ido, de a munka miatt eleg nehez, meg parom csaladja itt el, a szuleim tervezik, hogy kijonnek iden :) Az eskuvovel ugy vagyok h meg nem is gondolok ra, nem tervezzuk, aztan lehet, hogy "spontan" lesz, hogy na akkor 1-2 honap mulva eskudjunk :) Szoktam nezegetni ruhakat, de nagyon ritkan :) Anyossal ugy vagyok, ha talalkozunk kedves o is en is, csak azert erezteti a nem kivanatos szemely erzetet, de nem foglalkozom mar vele, meg inkabb paromnak tesz megjegyzeseket mikor nem vagyok ott, :D rafinalt, de szerencsere a paromat abszolut de nem erdekli amit mond es ott hagyja :)Koszonom szepen a biztato szavakat :)

Lehet, hogy meg tudnek varni az orvossal 1 hetet, de annyira nem erzek semmit, semmilyen tunetem nincs, hogy mar azon gondolkozom csinalok meg egy tetsztet, hogy tenyleg terhes vagyok-e :) Az elso ket hetben (nem vart elott es utan) voltak tunetek s most annyira nem erzem

jo persze ehes vagyok eleg surun, meg elfaradok, de ennyi. MOndjuk orulnek neki ha csak ennyi lenne vegig :)


Viki:

Hogy vagy? csak pozitivan fogd fel! Ossze fog az jonni! De szerintem erdemes elmenni orvoshoz, kivizsgal s legalabb megtudjatok, hogy nincs baj csak a stressz miatt

nem jott ossze, vagy ha talal valamit akkor meg ir fel gyogyszert barmit, nem hinnem hogy lenne bajod, szerintem csak a stressz, nalunk is az volt es mikor abszolut de gyorsan teltek a napok es nem figyeltem fel ra csak arra h rosszul vagyok es lassan meg kell jonnie akkor tunt fel, hogy jee mar ilyen gyorsan eltelt ez a honap akkor teszteljunk mert nagyon olyan tuneteim vannak. Bar tenyleg lehet jobb lenne elfelejteni, hogy probalkoztok es csak ugy egyutt lenni mint regen amikor meg nem vagtatok bele a baba projectbe. Szilvinek igaza van, csodalom is ezert a gondolkodasert, en is nagyon ki voltam bukva mikor nem sikerult es egesz nap sirtam.


Annus:

Az tenyleg nem jo, de legalabb kulon hazba fogtok koltozni es nem vagy koteles mindig atmenni hozza. Mondhatod neki azt is, hogy o is csak bejelentessel johet. Remelem nem fog sokat "zaklatni" teged. Biztos nem lesz belole gond, az en anyukam is tud az anyossal elni

mert mi egy hazban is lakunk (ikerhaz) :D Szerintem is ugy lett volna az anyos:"jol meggondoltad, biztos vagy benne, ez egy eletre szol" Meg igazabol mikor megkerte a kezemet es orommel hivta fel anyukajat, akkor rogton ez volt a valasz amit irtam feljebb, de egy olyat ki sem nyogott, hogy na jol van ha meggondoltad biztos vagy benne

orulok es gratulalok.... a vegen parom mondta h na jol van ha te nem tudsz semminek sem orulni akkor szia, es lerakta. Utana hivta ugy vissza, hogy orul... utana mikor talalkoztunk en a gyurut nem mutattam meg neki, utana mondta par napra ra h jaj hagy nezzem... en meg mosolyogva megmutattam szerenyen es kesz... most ezt meg minek kellett? hisz nem orult... Valentin napon en egesz nap dolgoztam igy megunnepelni sem tudtuk, de igazabol mi sem tartjuk olyan nagy unnepnek hisz akkor mar mindennap valentin nap, mert egyutt lehetunk :) Igaz kaptam tole ajandekot, de azt joval valentin nap elott :D :D


Kriszta:

Koszonom a biztato szavakat :) Mind ezek mellett ami veled totent/tortenik olyan pozitiv tudsz maradni, le a kalappal :) Remelem az orvosoknak sikerul kideriteni miert nem sikerul a babocanak ott maradnia. Biztos nehez kibirni most ezt a varakozast a vizsgalatok miatt, de remelem megeri es utana rogton ott lesz a baba.



Maja:

En is omega 3 terhes vitamint szedek, de itt csak "egyfajta" van, mindegyiknek egy a neve csak mas a markaja.

En is szedtem fel 2 kg. remelem az nem sok, oda szeretnek azert figyelni. azt olvastam, hgy az elso trimesterben 1,5-2kg a normalis, en meg csak a

vegen sem vagyok az elso trimeszternek de mar is ennyit felszedtem. Azt olvastam, hogy olyan 11-25 kg felszedese a normalis. De hat ha ehes vagyok ehes vagyok :( remelem nem a terhes vitamintol ehezem pluszba ennyire :)

Nekem mindket nev tetszik, Petra Dalma is :))


Mi meg egyaltalan nem gondolkozunk a neveken, majd raer olyan 3-4 honaposan amikor biztos, hogy megmarad a baba es kiderul a neme is. Lany nevekkel bajban lennek,

de szerintem fiu lesz :D de orulnek barmelyiknek persze, es tudnek valasztani lany nevet is :)Ma felhivtam az orvost, azaz itt ugy mukodik, hogy van egy ilyen terhessegi center, ahol ingyen megneznek kb 16 hetes terhes korodig, uh stb... (persze mehetsz rogton az orvoshoz is)kertem idopontot nem mondtak h korai nem korai, kaptam szerdara :) akkor meg csak ilyen elbeszelgetes lesz meg megbizonyosodnak, hogy tenyleg terhes vagyok e es megbeszeljuk, hogy mi lesz a

tovabbiaban :) es szerintem csak utana jon a kivizsgalas. Valami ilyesmit mondott az asszisztens csajszi telefonban :) ugyhogy mire oda kerulok az uh hoz addigra szerintem mar mindent hallani es latni lehet majd.


Lanyok ti mar elmondtatok a szuloknek azaz nagyszuloknek a hirt? (nem emlkeszem, lehet hogy olvastam, hogy igen :D )

En meg varni szeretnek 12 hetes koromig. Tesomek is akkor mondtak el, mondvan akkor mar biztos a baba es ugy szoktak... Mondjuk en meg tenyleg nem erzem azt, hogy el kellene mondani, mert meg en is alig hiszem el es meg uh-n sem voltunk igy tenyleg erdemes vele varni olyan 10-12 hetes korig :) Mar 1-2 napja azon gondolkozom, hogy mondhatnam el otletesen. olvastam, hogy valaki egy kis cipot kuld haza ajandekba es melle irja, hogy 9 honap mulva ram adhatod stb...Valami olyasmit szeretnek (szoveget barmit) amiben az elejen olyat irok, hogy meg mit sem sejtenek es a vegen a csattano :D :D


puszi, szep estet/ejszakat. Zsofi

2014. febr. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 580/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok csajszik,


KRISZTA, de jól hangzik ez a téli tábor a kinti magyarokkal. Szuper lehetett! Szerencse, hogy eltudtál menni és nagyjából elmúlt a betegséged. Boldog születésnapot így utólag a párodnak. Vicces jelenet lehetett amikor bevitte magának a tortáját. De annyi baj legyen, az többet ér, hogy gondoltál rá és sütöttél neki. Persze, nem tudtad úgy felkonferálni az egészet ahogy akartad, de remélem így is jól sült el. :) Gyorsan hízd vissza azt a 2-3 kg-ot. :) Én nagyon örülök neki, hogy a klinikán eddig minden rendben volt, úgy értem a legjobb kezekben tudhatod magad és szépen lassan kiderül minden. Jó sokáig tartott a vizsgálat, de megéri! :) Sajnálom, hogy egy időre kiesel a próbálkozók sorából, de addig is itt leszünk neked és együtt izgulunk minden egyes eredményért. :) Persze, érthető, hogy ezt kérte az orvos és számotokra sem volt meglepetés, hogy ezt kérte. Most az a legfontosabb, hogy a javaslatai szerint járjatok el. Így tudtok megbízható adatokat (eredményeket) kapni. :)

Hihetetlen mekkora akarat erőd van és ilyen erős, pozitív tudsz maradni a folyamatos megrázkódtatások ellenére. Szintén csodállak és minden elismerésem Kriszta. A futás nagyon jó ötlet. Kicsit eltereli a gondolataidat és ebben a szép időben szinte minden jól esik. Csak támogatni tudom ezt a mozgásformát és még a kedve is jobb lesz az embernek tőle. :) Én is azt tervezem, hogy elkezdek "komolyabban" (gyakrabban) úszni járni, biciklizni és tornázni. Minden adott csak élnem kéne a lehetőséggel. Úgy tervezem, hogy ezen a héten még nem kezdem el, megvárom míg megjön vagy nem megjön hétfőn. Addig nem akarom rontani az esélyeimet, ugrálni, vízben áztatni magam, stb. Ráveszem magam egy kis mozgásra. Borzasztóan hiányzik egyébként. Neked is sok szerencsét hozzá és jó felfrissülést közben. Kár, hogy nem tudunk együtt "edzeni". :) Én most éppen a méhpempő szünetes hónapomat töltöm, de a következőben nem fogom tudni újra elkezdeni. Nem szeretnék erre költeni 5-6 ezer forintot. Mérlegelnem kell mire költsek most. Spórolósra vettük a dolgot. Egyszer kipróbáltam, de elég volt nekem. Talán később újra neki fogok, de most nem szeretnék. Azon a pénzem inkább ovu tesztet veszek olcsóbban vagy tudom is én mit... :) Köszi a kérdésed Kriszta, anyum jobban van. Igen, még valentin napon is vele voltam. Ez így volt helyes, mellette aznap. :) Kinézetre is kimondottan jól fest most. Sikerült egy kis színt csempészni a szürke hétköznapokba. Jobb a kedve is. Határozottan jobb itthon neki, mint a kórházban. Jól döntöttünk, hogy haza jöhetett velem múlt héten. :) Én febr.24-re nem várom (azaz akkor leszek a 25. ciklusnapomon). De az előző ciklushosszomhoz(ami 28 nap volt) képest most nem tudom mire számítsak és melyik naphoz számítsam. :)

VIKI drága, örülök ha egy kicsit vissza sikerült húznom vagy inkább húznunk téged ide közénk és belátod, hogy nincs értelme keseregni. Abszolút megértem azt is amit Maja írt le. Talán az ő sztorija demonstrálja legjobban mennyire nehezen élte meg a sikertelen hónapokat. Az ő példája és szava a leghitelesebb erre a problémára és örülök, hogy így megnyílt előttünk és leírta legfőképp NEKED mindezt. Én szintén átéreztem minden egyes szavát. Ismerős a helyzet számomra is. Csalódások sorozata...

Remélem sikerült újra életet lehelnünk beléd és kicsit jobb kedvre deríteni. Sokat számít! :)

Egyébként elmondom neked, én szintén rengeteg megjegyzést kaptam azzal kapcsolatban, hogy a férjem idősebb és valószínű ezért nem jön össze. Nehogy már más mondja meg nekünk miért nem akar összejönni az a baba. Nagyon fel tudom húzni magam az ilyen beszólásokon de megpróbálom ignorálni. Látod... még ebben is hasonlítunk!! :)

MAJA, igen, én is gondolkodtam ezen, hogy lehet azért tolta ki ennyire a ciklusom a pempő mert most tette helyre. Hát nem tudom... Kíváncsi leszek, hogy jövő héten mikor fog megjönni? Hétfőn vagy 3-4 nappal később? Esetleg nem jön majd meg. Kérdéses még... Mondjuk a vizsgáim miatt is lehetett a késés. Tavaly is ugyan ez volt velem. Júniusban 6 napot késett a mensim és abban a hónapban volt az esküvőnk. Nyilván tele voltam stresszel és így hatott a ciklusomra akkor. Na majd meglátjuk hogyan alakul. :)

Köszi, hogy Te is drukkolsz értem. Azt a szombati elmulasztott együttlétet nem sajnálom. Ennyiből is megtud egy gyerek foganni ha akar!! Nem igaz? :) Örülök, hogy minden rendben volt a tanácsadáson, a babóca szívhangja is szabályos és egészséges a kiscsaj. :) Vigyázz magatokra!

Amúgy én egyértelműen a Petra névre szavazok. Nekem nagyon bejön. Bár a mi városunkban és a környéken elég sok ilyen nevű csajszi van, szóval errefelé eléggé tucat név lett manapság. :)

ZSÓFI köszi, hogy te is izgulsz értem és bízol ebben a hónapomban! Már nem kell sokat várni, hogy megtudjuk! :)

Valahogy próbáld meg az anyóst figyelmen kívül hagyni. Ne add meg neki még véletlenül sem, azt az esélyt, hogy tönkre tegye a mindennapjaitokat. Ha lehet kerüld vele a kontaktot. Neked is könnyebb lesz így. Az esküvő pedig majd összejön amikor összejön. Látod, a babóca most előbb akart jönni mint a házasság. Gondoskodott róla nektek. :D

Jó, hogy a párod is melletted van. Nem hagyja, hogy az anyukája befolyásolni tudja Őt. Ez az igazi erős kapcsolat és szuper, hogy így kiáll érted és kiálltok egymásért. :)

Csak így tovább... Nyugodj meg...Tuti, hogy babát vársz, mégha semmilyen tüneted sincs. Sokan vannak így vele, hogy az első hetekben nem is ad jelet magáról a baba és kétségek közt hagyja az anyukáját, aki hajlamos bepánikolni és azt hiszi, nincs is baba a pocakjában. De, hogy teljes mértékben meg tudj nyugodni semmi nem tiltja, hogy plusz teszteket végezz. Ha még most sem tudod elhinni akkor hajrá!! Valószínű én is rohannék tesztért a boltba és nem bírnék tovább várni, hogy megtudjam tényleg azért nem jön meg, mert baba van a dologban. Ahogy tetszik. :) Tényleg jó lenne ha ennyivel megúsznád az egész terhességed. :) Már van egy megérzésed, hogy fiú lesz? Gondolom úgy vele, hogy mindegy is, csak az a fontos, hogy egészséges legyen! Várjuk a jövő heti fejleményeket és az első orvosi élményeket. :) Tetszik ez a kiscipős, hazaküldős ajándék a leendő nagyszülőknek. Akárcsak Te, én is kivárnám a 10-12 hetes kort a bejelentéshez. :) Bárhogy alakul, így is, úgy is nagyon meg lesznek lepve szerintem. :)

Annus, Meli titeket is várunk újra! Puszi nektek. :)


Velem minden oké, telnek a napok. Holnap megyek délelőtt a nőgyógyászhoz vissza. Megvizsgál. Várom már! :) Én újabban rákaptam a nyelvtanulásra. Az elmúlt délutánokat azzal töltöm, hogy szerb kis könyvet olvasgatok, fordítok szövegeket netről, horvát zenét hallgatok (van egy kedvenc horvát énekesnőm) és próbálok minél több mindent megjegyezni. Szerencse, hogy az utóbbi 2-3 évet sokszor töltöttem a férjem családjával, akik nagyrészt szerbek és horvátok így általuk rengeteg dolog ragadt rám, főleg hogy a környezetemben legalább az egyik nyelvet nagy rendszerességgel beszélik és hallom. Tényleg csak így lehet nyelveket tanulni, bárki bármit mond. :)

Tegnap volt egy jó szitu a férjemmel...Éppen ágybebújáshoz és tv nézéshez készülődtem a hálóban de Ő is bent volt velem és mondta viccből, hogy majd mesél nekem esti mesét. Ez persze abból állt, hogy azt a könyvet amit mostanság használok (szerb) a kezébe vette és mellém feküdt. Kisebb történetek vannak benne és sorra vettük az egészet. Felolvasott nekem 1-1 mondatot én pedig megpróbáltam lefordítani és segített ha elakadtam. Annyira édes volt...Imádom hallgatni, amikor szerbül beszél. Nagyon élveztem, hangosan kacarásztam és szerintem nem kell mondjam, hatalmas sikerélményem volt amikor megértettem a szavakat majd ezáltal a mondatokat. Mindig kértem, hogy tanítsa meg nekem ezt a nyelvet de valahogy mindig abba maradt. A tegnapi volt szinte az első amikor hosszabban foglalkozott velem ilyen téren és Ő is hihetetlenül élvezte. Az egyik legszebb pillanatok közé sorolom... Számomra nagyon megható volt. Még reggeli közben is tanítgatott. Nagyon szeretem Őt. :)


Csajok, sok puszi mindenkinek! Szép napot nektek! Szilvi :)

2014. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!